Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2015., 17:02   #181
tko propisuje taj plan i program? svaka škola za sebe ili ministarstvo (...)? daš nam link na plan i program?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 17:39   #182
Ja imam nastavak price o kolegici
Razgovor na ovu temu se vodio jos prosli tjedan al sam se ja eto jucer sjetila tu pitati jer sam vidjela temu.
E, u medjuvremenu je kolegica bila u skoli. Pozalila se na nacin rada i kako mala jos mora onda doma raditi. Rekla je da je dijete umorno i da to ne funkcionira.
Uglavnom, drugi dan je dijete doslo placuci doma i bila je ljuta na mamu koja je urgirala. Uciteljica je naime pred svima prozvala malu da je njena mama bila u skoli i rekla da ona doma ne moze raditi jer je umorna. Rekla joj je da onda ona ostaje pisati zadacu i citati, a ostalima je rekla da se mogu ici igrati.

Kolegica sad vaze kaj napraviti. Jer jednom je intervenirala pa se djetetu obilo o glavu. Boji se da bi se uciteljica mogla sam osvecivati maloj ako napravi vecu dramu...
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 17:51   #183
ja ovo ne kužim, jel samo njena ne radi ništa ili sva djeca ne rade ništa u školi? ona ne radi ništa s djecom, a trebala bi raditi sve zadaće, ponavljanja gradiva, ono, sve, i onda ona odrasla osoba se ponaša ko ... (bit ću pristojna) i proziva dijete?
odmah natrag u školu mama!!!!

kod nas u boravku idu van (ovisno o vremenu), ponavljaju gradivo, rade sve zadaće, doma knjige nosimo srijedom i petkom da bi vidjeli kaj djeca rade, prek vikenda dobe za sad nekaj sitnoga za zadaću.
crtići se gledaju od 15:40 kad završava nastava i počinje dežurstvo i klinci pomalo idu doma. jučer sam došla u 16:10, crtić je bio upaljen, a tri curke su slagale puzzle.
 
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 17:57   #184
Sva djeca ne rade nista. I onda je njenu malu "za kaznu" ostavila da uci, a ostali su se isli igrati. Knjige nose doma svaki dan i imaju "zadacu" s roditeljima uciti citati odredene tekstove.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 18:08   #185
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Ja imam nastavak price o kolegici
Razgovor na ovu temu se vodio jos prosli tjedan al sam se ja eto jucer sjetila tu pitati jer sam vidjela temu.
E, u medjuvremenu je kolegica bila u skoli. Pozalila se na nacin rada i kako mala jos mora onda doma raditi. Rekla je da je dijete umorno i da to ne funkcionira.
Uglavnom, drugi dan je dijete doslo placuci doma i bila je ljuta na mamu koja je urgirala. Uciteljica je naime pred svima prozvala malu da je njena mama bila u skoli i rekla da ona doma ne moze raditi jer je umorna. Rekla joj je da onda ona ostaje pisati zadacu i citati, a ostalima je rekla da se mogu ici igrati.

Kolegica sad vaze kaj napraviti. Jer jednom je intervenirala pa se djetetu obilo o glavu. Boji se da bi se uciteljica mogla sam osvecivati maloj ako napravi vecu dramu...
Ostala djeca se isto igraju za vrijeme boravka i nose doma zadaće, a njihovi roditelji nemaju ništa protiv? Naša učiteljica je to uspjela napraviti ravno dva puta. Nakon drugog puta joj je pred vratima osvanula poprilična delegacija nezadovoljnih roditelja i nikad joj to više nije palo na pamet. Naravno da se tolerira da dijete tu i tamo ponese doma nešto što baš nije stiglo ili htjelo napraviti, ali stvarno ne bi smjelo biti praksa isključivo zbog komocije učiteljice.

E sad, kako to riješiti, drugo je pitanje. Neovisno o tome gdje gdje i kada će se ubuduće pisati domaće zadaće, mislim da moje dijete ne bi dočekalo sljedeći razred u učionici lude koja se u stanju tako iskaljivati na djeci.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 18:19   #186
Veli ona da svi nose zadace doma i da se nitko nije do sada bunio.
Ne znam kaj bi rekla...
Moguce je i da njena mala laze, ali onda bi valjda uciteljica rekla "cujte, sva djeca rade, vasa mala zabusava". Ili nesto... nemam pojma.
Ali da se normalno radi, onda ne bi bilo potrebe isticati "ti ces sada pisati, drugi se igraju" nego kad svi pisu zadacu, vecu pozornost obratiti na to kaj mala radi.
Nemam iskustva s tom dobi, al nekak si mislim da tek na pocetku prvog razreda djeca nisu u stanju bas tako lagati.. ili jesu..?
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 19:12   #187
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Veli ona da svi nose zadace doma i da se nitko nije do sada bunio.
Ne znam kaj bi rekla...
Moguce je i da njena mala laze, ali onda bi valjda uciteljica rekla "cujte, sva djeca rade, vasa mala zabusava". Ili nesto... nemam pojma.
Ali da se normalno radi, onda ne bi bilo potrebe isticati "ti ces sada pisati, drugi se igraju" nego kad svi pisu zadacu, vecu pozornost obratiti na to kaj mala radi.
Nemam iskustva s tom dobi, al nekak si mislim da tek na pocetku prvog razreda djeca nisu u stanju bas tako lagati.. ili jesu..?
Nisam htjela insinuirati da malena laže, nego mi nisu jasni roditelji koji se ne bune na takvu situaciju. Svaki sedmogodišnjak je umoran nakon što provede 8-9 sati u školi i nije u redu tjerati ih da još poslije toga uče. Pa koliko onda traje njihov radni dan, 10-11 sati?
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 19:36   #188
Nemam pojma.
Samo prenosim tudje iskustvo. Vjerojatno tu ima jos stvari koje nisu recene...
Nama je isto jednog dana opcija produzeni boravak pa kad slusam ovakva iskustva, nije mi svejedno.
Moja mama radi u skoli i pricala sam s njom, veli da su i kod nje roditelji nezadovoljni uciteljicom u dnevnom. Problem je i taj sto postoji neki problem izmedju jutarnje uciteljice i ove popodne pa njih dve i ne razgovaraju puno. A ta popodnevna isto ne radi previse s djecom pa se roditelji bune...
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 20:47   #189
Nykas, meni nije baš najjasnije, jel ta mala u produženom ili u cjelodnevnom boravku?

svejedno je ovo što je učiteljica napravila preloše; nego ne kontam jel jedna od dvije učiteljice koje imaju (ako je cjelodnevni) ne radi s njima ništa kad je u smjeni, ili učiteljica koja ih čuva nakon nastave (ako je produženi) s njima ne napravi zadaću?
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 21:16   #190
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
Nykas, meni nije baš najjasnije, jel ta mala u produženom ili u cjelodnevnom boravku?
?
Nisam znala da postoji razlika.... ne znam.
Što je produženi, a što cjelodnevni?
....sad se ne mogu sjetiti koji termin je kolegica koristila...
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 21:26   #191
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Nisam znala da postoji razlika.... ne znam.
Što je produženi, a što cjelodnevni?
....sad se ne mogu sjetiti koji termin je kolegica koristila...
cjelodnevni ima dvije učiteljice, nastava traje od 8 do 16, tijekom dana se izmijenjuje sat nastave, pa sat igre (okvirno, mogu imati i 2 h nastave pa 2 h crtanja ili što već ).

u produženom dijete ide u razred koji ima svoju učiteljicu, a nakon odrađena 4-5 sata, oni koji ostaju su u dežurstvu, i obično se spoje s djecom iz drugih razreda, a čuva ih učiteljica koja je taj dan/tjedan dežurna da bude s njima.
roditelji mogu doći po dijete i u 14 i u 15, a u tom periodu dok je dijete u dežurstvu bi bilo ok da napiše zadaću i da je učiteljica pogleda (iako to i ne bude tako).
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 21:31   #192
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
cjelodnevni ima dvije učiteljice, nastava traje od 8 do 16, tijekom dana se izmijenjuje sat nastave, pa sat igre (okvirno, mogu imati i 2 h nastave pa 2 h crtanja ili što već ).

u produženom dijete ide u razred koji ima svoju učiteljicu, a nakon odrađena 4-5 sata, oni koji ostaju su u dežurstvu, i obično se spoje s djecom iz drugih razreda, a čuva ih učiteljica koja je taj dan/tjedan dežurna da bude s njima.
roditelji mogu doći po dijete i u 14 i u 15, a u tom periodu dok je dijete u dežurstvu bi bilo ok da napiše zadaću i da je učiteljica pogleda (iako to i ne bude tako).
Nisam ovo znala. Ja sam mislila da je to jedno te isto, samo ljudi drugačije zovu. Ali mislila sam na cjelodnevni.
Pitat ću ju.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 12:04   #193
nema toga u zg dejzi smao je produzeni, isto su dvije (ili dvoje) ali nastava je ujutro, popodne je program a ne spajaju se razredi
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 21:53   #194
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
nema toga u zg dejzi smao je produzeni, isto su dvije (ili dvoje) ali nastava je ujutro, popodne je program a ne spajaju se razredi
ne spajaju se dok traje redovna nastava do 15:40, u nekim školama se nakon toga spajaju u dežurstvo do 17. kod nas ne, al u ovoj školi u kvartu u koju ne idemo je tak. i nose torbe svaki dan doma jer ih kao nemaju di ostaviti s obzirom da ili nisu u svom razredu, ili netko dolazi u njohov razred pa se ne zna tko pije tko plaća. nisam najbolje skužila zakaj.

kod nas je jedna učiteljica ujutro, druga do 17. program je do 15:40, nakon toga se može po djecu. ne spajaju nam nikoga.
 
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 22:06   #195
ma da znam, ali ovinkaj u rijeci imaju su bas dve razlicite stvari, tog nema u zg
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 10:41   #196
Da li netko zna da li je moguće prekinuti boravak krajem 5.mj jer mi je glupo plačati boravak za 6 mj 200 kn i prehranu oko 100 kn za tih par dana škole jer ove godine završavaju 10.06.
doljabuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 13:58   #197
U našoj školi je bila obavijest da se nakon 1.4. ne može raskinuti ugovor.
Moj ne ide na boravak ali ima užinu i plaća se po danu,tako i ručak. Pretpostavljam da će se i boravak obračunati manje.
enigmatic is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 20:02   #198
Quote:
doljabuka kaže: Pogledaj post
Da li netko zna da li je moguće prekinuti boravak krajem 5.mj jer mi je glupo plačati boravak za 6 mj 200 kn i prehranu oko 100 kn za tih par dana škole jer ove godine završavaju 10.06.
Kod nas u školi se ne može ispisati dijete zadnji mjesec boravka. To se napominje roditeljima odmah na početku.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 20:12   #199
dal se cijena boravka umanjuje ako je dijete bolesno?
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 20:20   #200
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
dal se cijena boravka umanjuje ako je dijete bolesno?
Boravka koliko ja znam ne, ali prehrane da. No to treba (uglavnom) najaviti kad se dijete razboli da ga neće biti npr. cijeli tjedan (ili duže).
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:35.