Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2015., 15:56   #21
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
pred obiteljskim zakonom (necu sada ulaziti u detalje prakse i RL-a) roditelj koji je "napusen" pred djetetom ne moze adekvatno brinuti o djetetu (od kuhanja, pranja, emocionalnog zadovoljenja potreba), kao i to da dijete usvaja neadekvatne obrasce ponasanja, roditelj je los model a i vrlo je lako vjerojatno da roditelj primjenjuje neadekvatne odgojne postupke (od permisivnog stila odgoja bez granica, do toga da u trenutcima kada nije pod utjecajem droga ima acting out ispade, pa moze diojete udariti, vrijedjati, ponizavati itd)
šteta što isto ne vrijedi i za roditelje koji piju alkohol
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 22:12   #22
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
pred obiteljskim zakonom (necu sada ulaziti u detalje prakse i RL-a) roditelj koji je "napusen" pred djetetom ne moze adekvatno brinuti o djetetu (od kuhanja, pranja, emocionalnog zadovoljenja potreba), kao i to da dijete usvaja neadekvatne obrasce ponasanja, roditelj je los model a i vrlo je lako vjerojatno da roditelj primjenjuje neadekvatne odgojne postupke (od permisivnog stila odgoja bez granica, do toga da u trenutcima kada nije pod utjecajem droga ima acting out ispade, pa moze diojete udariti, vrijedjati, ponizavati itd)
gdje je ovo u obiteljskom zakonu?

(i btw u ne postoji "acting out" zbog marihuane, iako je nebitno za temu).


ugl meni je jednako loše imati dijete u zadimljenom prostoru od marihuane i od cigarete, jednako kao što je loše biti pijan ili napušen svakodnevno.

međutim, zbunjuje me post gdje su djeca adekvatno zbrinuta i ništa im ne nedostaje, iako su svakodnevno okružena napušenim "sumnjivim" odraslim osobama, budući da jedno isključuje drugo.


ugl mislim da se sve svodi na sljedeće - bi li prijavila roditelje koji sa društvom svakodnevno piju pred djecom?
ukoliko ne bi, onda je znači jedini problem što je trenutno nešto legalno, a drugo nije, pa onda jedno zovemo "ljudi se opuštaju/zabavljaju/svatko mora malo popit/ samo jednom se živi", a drugo "ajme meni pa to je Droga, djeca će btii narkomani".
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:56.