Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2015., 22:03   #1
Problem s majkom ...

Kao što iz naslova možete pročitati moj problem je što imam dosta strogu majku ( po meni ) pa sam htio ćuti vaša mišljenja o tome . Imam 16 godina i dosta toga nesmijem što je nekim mojim frendovima normalno . Evo za početak ne smijem vani ići recimo u 20 ili 21 sati do nekih 22 sata . Možda to i je normalno za moje godine ? Ima dosta tih stvari koje su po meni sasvim glupe i užasno me živciraju , evo neke od njih : po noći moram joj dat mobitel , kao da nebi bio na njemu ?? ( Inače taj mobitel sam platio svojim parama , tj onima koje sam dobivao od kuma , baka , djedova... ) pizdi na mene ako kasnim 15 , 20 minuta iz škole , moram ić u nekakvu udrugu za dečke da tamo primam neke '' kršćanske '' vrijednosti ?? Iako nisam neki vjernik i istini za volju ne vjerujem u boga , također svaki tjedan me tera u Crkvu , pizdi kada vidi par 2,3 papirića o bombona na podu , neda mi da odem do grada sa frendovima iz srednje iz meni nepozantog razloga...
Ima dosta tih stvari naravno no da ne nabrajam .
Pa jel ovo normalno za moje godine ?? Il su svima drugima majke čudne nenormalne več je samo moja normalna ?

P.S Zaboravio sam napomenuti da je cijelo vrijeme kod kuće ( kućanica ) i zato nemam ni malo privatnosti jer je ona uvijek tu . Ponaša se kad da je to njen život a ne moj . Razumijem ja da se ona brine za mene, no ovo je ipak malo previše ... Ne znam nisam pametan prosudite vi
Zmoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 10:40   #2
A teško je reći. Ne zvuči previše opušteno, ali mislim da i nije van nekakve sfere zdravog razuma. Da, malo je stroža, kako ideš stariji asertirat ćeš sve više svoja nekakva prava. Sam znaš najbolje kako bi to išlo ili ne bi išlo.
xeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 14:00   #3
Stroga je i nepoštena prema tebi, previše ti nameće svoje stavove i vrijednosti. Znam da većina roditelja smatra da je njihova odgovornost da djeci usade neke određene vrijednosti, ali ne može te prisiliti na to. Mislim na ovaj religijski dio.

To što ne možeš kasno vani, mislim da je i po zakonu dopušteno do 23h, ali ipak je ona tvoj roditelj i odgovorna je za tebe do tvoje osamnaeste godine, i njena odluka je konačna.

Moj otac je bio sličan, a mama mi je bila puno tolerantnija. Sa ocem sam se na kraju skroz posvađala i jedno par godina nismo skoro uopće komuncirali, a i sada prilično minimalno, tako da te razumijem, ali ne mogu ti dati neki pametan savjet. Sve ovisi o tebi, koliko se možeš izboriti za sebe, koliko ti se da trpiti itd. Ja to nisam mogla trpjeti, iako je bilo situacija u kojima sam morala. Jesi li joj ikada jasno rekao da te ne zanimaju aktivnosti te udruge, i da želiš izaći vani na druženje s prijateljima iz srednje, kvarta..? Kako je reagirala na to?

Kad kažeš da nemaš privatnosti, misliš na to da je ona uvijek prisutna doma, ili da zadire u tvoju privatnost? Ako zadire, npr. kopa ti po stvarima i slično, mislim da bi trebao makar pokušati povući granicu.

Uglavnom, nije mi uopće jasno što misle postići s tim. Jednostavno nema šanse da prisiliš nekoga da prihvati tvoje stavove i vrijednosti, ako sama osoba ima sasvim drugačiji pogled na svijet. Samo gnjave sebe i dijete.. Čuvaj svoj integritet, ubrzo ćeš otići od kuće i neće te moći toliko kontrolirati.
Crveni Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 17:22   #4
Ma reko sam da nisam zainteresiran za to i da mi se neda ići al ona i dalje po svom . Kao da ću se tamo družiti sa dečkima koji imaju isti svjetonazor i koji su kao pravi '' katolici'' a kladim se da 70% njih je na prisili tamo kao i ja .

Uvijek je prisutna doma , eventualno ako ode nešto obaviti u grad ili na kavu sa prijateljicama no ugl je doma . Da nekada zna mi isprazniti ladice , pod izlikom da su '' neuredne '' ili mi pobaca časopise , stripove sa ormara isto pod izlikom da je prljavo i neuredno ... a ja znam da ona neš traži al niš ne uspjeva pronaći

Inače ništa ne skrivam , ne pušim , ne pijem tako da neam tu nekih problema jednostavno ne volim to da mi dira po sobi . A što je najgore užasno voli čistoću tak da se stalno neš pospema po kući . Dok sam imao nekih 11 godina natukla me zato što sam bacio par papirića koje sam pokupio iz sobe van na susjedov vrt ( tj krov )
Zmoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 23:54   #5
Quote:
Zmoki kaže: Pogledaj post
Ma reko sam da nisam zainteresiran za to i da mi se neda ići al ona i dalje po svom . Kao da ću se tamo družiti sa dečkima koji imaju isti svjetonazor i koji su kao pravi '' katolici'' a kladim se da 70% njih je na prisili tamo kao i ja .

Uvijek je prisutna doma , eventualno ako ode nešto obaviti u grad ili na kavu sa prijateljicama no ugl je doma . Da nekada zna mi isprazniti ladice , pod izlikom da su '' neuredne '' ili mi pobaca časopise , stripove sa ormara isto pod izlikom da je prljavo i neuredno ... a ja znam da ona neš traži al niš ne uspjeva pronaći

Inače ništa ne skrivam , ne pušim , ne pijem tako da neam tu nekih problema jednostavno ne volim to da mi dira po sobi . A što je najgore užasno voli čistoću tak da se stalno neš pospema po kući . Dok sam imao nekih 11 godina natukla me zato što sam bacio par papirića koje sam pokupio iz sobe van na susjedov vrt ( tj krov )
ähm, iz iskustva jedne moje prijateljice znam da razgovor s takvom majkom ne pomaze. Vjerujem da ti je pusiona i da ludis, jer ono, decko si u pubertetu.
Ne znam dali imas tatu, brata, sestru, nekog iz uze obitelji, pa da popricas, da se dogovorite kako cete promjeniti ono sto ti najvise smeta, ali ne zeni iza leda, vec znas ono "dvije glave su pametnije od jedne", a sta ti mi s foruma mozemo preproucit kad ti ne poznamo majku niti tebe.

Malo da, nije bas okej sto zeli imati toliku kontrolu. Ali roditelj je roditelj, ne
Raabta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 10:33   #6
yup, prestroga je i prekontrolirajuća.
bojim se da je teško da nešto možeš napraviti po tom pitanju osim čekati da se osamostališ i odseliš.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:55.