Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2015., 08:30   #1
Najgore što roditelj može reći svom djetetu

ovo su neke riječi:

Zato što sam ja odrasla osoba!!!




Premlad si da bi razumio!!!




Zato što sam ja tako rekla/rekao!!!





Tvoja sestra je to mogla kad je bila tvojih godina!!!


Ne znam odakle si došao!!!




Samo preko mene mrtve!!!



Čekaj samo da tvoj otac/majka dođe kući!!!





Ti si uzrok mog stresa!!!





Tvoji prijatelji su krivi za sve!!!



Moj otac je rekao moj bratu: "Ti si moga kurca ispljuvak a ne moj sin" Brat je počinio suicid

imam frenda..njemu je stari rekao "Bolje da se nisi niti rodio...bolje bi mi bilo da sam te izdrkao!

Frend ne želi više s njim razgovarati..

Riječi su nekad oštrije od mača...pogotovo kad roditelj to kaže svom djetetu...

S kojim riječima su Vas vaši roditelji znali povrijediti?
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 17:24   #2
podržavam temu

moji su roditelji prilično pristojni ljudi koji rijetko govore ružne riječi pa nemam primjer za ovu temu ali žao mi je zbog tvog brata i teško ćemo u ovoj temi nadmašiti tvog starog.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 20:16   #3
Baš sam nedavno s mužem ovom razgovarala

Najgore što je meni stari ikad rekao: "A tko će nego kreten od mog djeteta" Imala sam 9 godina, zvala neku radijsku emisiju koju su starci slušali u drugoj sobi, ustrtarila se, pozdravila voditelja i od silne treme samo spustila slušalicu, kad sam došla do staraca, mama me pitala jesam li ja to zvala, a stari tad izgovara tu famoznu rečenicu. Prestrašno. Rečenica koja mi je automatski spustila samopouzdanje za barem 50 posto i koju ću uvijek pamtiti.

Mom mužu je najgora rečnica bila njegove mame. Bio je već tinejdžer. Nešto su se posvađali, ne sjeća se više ni oko čega, a ona mu je rekla: Bolje da sam kamen rodila, nego tebe.

Roditelji bi se stvarno trebali znati kontrolirati.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 12:21   #4
Ah moj otac kad je bio ziv govorio je za mene na je luda...
oboje su naravno se slagali da sam luda...majka je imala puno vulgarnije uvrede..nista u zivotu nisi stvorila, pizdu vode ne valjaš, da si prava ovo ili ono, da si prava kcer..nemoj me zvat ma niej mi nikad rekla lijepu rijec.
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 11:23   #5
Meni moji nisu ništa ružno govorili...

Zašto je ružno reći premlad si da bi razumio?
Ja to nekada kažem svom djetetu, koje ne razumije neke stvari i nema načina da mu se objasne (ili ja smatram da neke stvari nisu za njihove uši).
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 11:48   #6
ima odurnih stvari koje roditelji govore svojoj djeci ali pola ovoga gore nije uopce odurno, osim ako je u nekom kontekstu koji meni ne pada na pamet.
neke stvari su glupe, blesave i "nervirajuce" ali nisu najgore sto covjek moze reci, a bome "zato jer sma ja odrasla osoba" je pocesto jedino objasnjenje koje djetetu mozes dati
zasto ti smijes piti pivu a ja ne i zasto ti smijes voziti auto a ja ne i tako dalje
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 15:02   #7
Neke od napisanih rečenica u uvodnom postu nisu uopće ni uvredljive niti za pamtiti po zlu.
A o suicidu zato kaj ti je roditelj nešto rekao ne vrijedi ni riječi trošiti. Sigurno su razlozi daleko dublji i ozbiljniji.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 11:15   #8
Naravno da su razlozi jos dublji...ja ih ne znam sve..mozda ih ti znas? Jesi li poznavao mog oca i brata? Ak da...posalji mi to u privatnu poruku. Da znam sto ne znam
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 12:43   #9
Najgore čega se ja sjećam i što mi često još kao munje sijevaju u mozgu je od majke :

1) *Iščupat ću ti srce i pojest ga ko jabuku*
2) *Sabit ću te nogama pod Zemlju*

Nekad je to dvoje upotrebljava u jednoj rečenici..


A od oca sam vrlo četo čula da sam:

1) *Izvana gladac, iznutra jadac*

Ja potičem iz izuzetno lošeg okoliša, djetinjstvo, a pogotovo pubertet nikad ne bi mogla opet proživjet ( PREživjet ), ali to je neka druga tema.
Septima is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 15:47   #10
ja nemam nikakve posebne traume iz djetinjstva. dapače, roditelji su mi skroz ok, normalni ljudi s kojima se svađam, mirim, pa opet svađam, i tako u krug, ali u žaru rasprave mater mi često zna reć "bilo bi bolje da me nema". znači, da nema nje, a ne mene, ali svejedno me uvik nerviralo to (in)direktno nabijanje osjećaja krivnje i odlučila sam da to nikad neću govorit svom ditetu.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 14:15   #11
Koji je smisao ove teme? Izgleda da ja ne kuzim pa molim pojašnjenje.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 22:12   #12
Kad bi mater poludila pa bi znala rec "ja sam te rodila, ja cu te i ubit"
Tad sam vec bila odraslija, u osnovnoj, pa bi se samo odvalila smijat na to.

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:24.