Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2016., 17:33   #21
Quote:
konto12345 kaže: Pogledaj post
Da li i obrtnici moraju imati odluku o odgovornim osobama za kontrolu vjerodostojnosti isprava? Svuda se spominju samo poduzetnici,a vidim da nam programeri nisu stavili mogućnost izrade odluke za obrtnike dok za doo-e jesu. Pa sad više ne znam da li su obrtnici iz toga isključeni jer su i tako odgovorni kao fizičke osobe ili...
Ne.
ZOR samo na pravne osobe i obrtnike dobitaše

Btw koji to program daje odluke..ŽELIM GA
ladak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 19:33   #22
Quote:
ladak kaže: Pogledaj post
Ne.
ZOR samo na pravne osobe i obrtnike dobitaše

Btw koji to program daje odluke..ŽELIM GA
Synesis Zato me i zbunilo kad je ovaj pametan,pa...
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 12:53   #23
konto13245
ali ako obrtniku vodiš financijsko moraš napraviti odluku, ja vodim i obrt i financijsko pa moram napraviti odluku jer je inače nedostatak parametara
BlindDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 13:08   #24
Quote:
BlindDog kaže: Pogledaj post
konto13245
ali ako obrtniku vodiš financijsko moraš napraviti odluku, ja vodim i obrt i financijsko pa moram napraviti odluku jer je inače nedostatak parametara
Hvala, to sam skužila da vrijedi i za dobitaše. Mene je zanimalo za dohodaše,pa možda nisam konkretno navela. Hvala svejedno na odgovoru.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 22:24   #25
Jel vama na ispisu dokumenta vidljiva oznaka kontrolora? Imam ga uneseno a ne izbacuje mi uopće!
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 22:31   #26
Quote:
Stela27 kaže: Pogledaj post
Jel vama na ispisu dokumenta vidljiva oznaka kontrolora? Imam ga uneseno a ne izbacuje mi uopće!
Ne treba biti, pogledaj samo dnevnik kniženja, zadnji stupac,
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 22:33   #27
Quote:
BlindDog kaže: Pogledaj post
konto13245
ali ako obrtniku vodiš financijsko moraš napraviti odluku, ja vodim i obrt i financijsko pa moram napraviti odluku jer je inače nedostatak parametara
Da li je dobitaš? Ako je treba biti i odluka.
Ako imaš uključeno financijsko samo zbog lakoće zatvaranja URE i IRE, onda parametri trebaju, ali odluku ne trebaš kreirati.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 09:19   #28
Znači od 01.01. moram imati žig LIKVIDIRANO i žigirat svaki račun koji prekontroliram?
studen2211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 10:12   #29
Moj kontni plan u programu je poprilično zastario i ne mogu ga nikako uklopit niti za 2015 a ni 2016?
Mogu li nastaviti knjižiti po starom u 2016?
Kad će se morati raditi po novom k. planu?
U rrif -u se nešto spominje da već sada teba sast.bil za stat. i PU tako da se može usporediti sa 2016 ali nigdje nisam našla koje pozicije? Ima netko izvor gdje mogu pročitati ?

Mogu li za likvidatora staviti direktora jer ja ne želim odgovarati za njihova sr...?

Zadnje uređivanje klara6 : 04.02.2016. at 10:31.
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 10:16   #30
Quote:
studen2211 kaže: Pogledaj post
Znači od 01.01. moram imati žig LIKVIDIRANO i žigirat svaki račun koji prekontroliram?
Meni se čini da moramo. I potpis likvidatora.
Ne svaki račun već svaki dokument koji se knjiži (ako sam dobro sve ovo shvatio).

Ja sam do sada radio da na svaki dokument mi je odgovorna osoba stavila pečat PREGLEDANO i potpisala se. Sad moraju napraviti novi pečat na kojem piše LIKVIDIRANO i potpisati se.
BlindDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 10:19   #31
Quote:
BlindDog kaže: Pogledaj post
Meni se čini da moramo. I potpis likvidatora.
Ne svaki račun već svaki dokument koji se knjiži (ako sam dobro sve ovo shvatio).

Ja sam do sada radio da na svaki dokument mi je odgovorna osoba stavila pečat PREGLEDANO i potpisala se. Sad moraju napraviti novi pečat na kojem piše LIKVIDIRANO i potpisati se.
Katastrofa! vracamo se u kameno doba
studen2211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 10:35   #32
Quote:
BlindDog kaže: Pogledaj post
Meni se čini da moramo. I potpis likvidatora.
Ne svaki račun već svaki dokument koji se knjiži (ako sam dobro sve ovo shvatio).

Ja sam do sada radio da na svaki dokument mi je odgovorna osoba stavila pečat PREGLEDANO i potpisala se. Sad moraju napraviti novi pečat na kojem piše LIKVIDIRANO i potpisati se.
jel mogu ja napravit žig gdje će pisati : pregledano, prekontrolirano, likvidirano i na njemu moj potpis? sve radim sama. jel treba još što pisati?
misty marie is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 10:43   #33
Quote:
misty marie kaže: Pogledaj post
jel mogu ja napravit žig gdje će pisati : pregledano, prekontrolirano, likvidirano i na njemu moj potpis? sve radim sama. jel treba još što pisati?
Koliko sam pročitala, vidim da je dovoljno imati žig samo LIKVIDIRANO, ime i prezime likvidatora i datum zaprimanje... ( znači moram radit i žig onaj sa datumima??? ) ili...
studen2211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 11:15   #34
ovo sa likvidatorom mi je takva nebuloza da to nije normalno. jel baš nužno imati žig likvidirano ili mogu ručno napisat likvidirano, ime i prezime lupit žig od firme i gotovo?

iskreno se nadam da bude ta likvidacija ukinuta skup sa opz stat obracem
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 11:28   #35
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
ovo sa likvidatorom mi je takva nebuloza da to nije normalno. jel baš nužno imati žig likvidirano ili mogu ručno napisat likvidirano, ime i prezime lupit žig od firme i gotovo?

iskreno se nadam da bude ta likvidacija ukinuta skup sa opz stat obracem

Usvakom slučaju možeš ručno napisati.

Upravo me zvao školski kolega koji ima izradu pečata pa mi je postavio pitanje koje ja prenosim ovdje jer ima toliko informacija da to nije normalno. Njemu naručuju sve i svašta.
Pitanje je:

Što sve treba pisati na tom pečatu?

1. LIKVIDIRANO
2. Ime i prezime osobe koja je likvidirala (kontrolirala) dokument
3. Datum likvidiranja
4. Potpis osobe likvidatora


Ako još nešto treba, slobodno nadopišite.

Na kraju će sve to završiti kao i kod fiskalizacije. Na početku su pečatili firme jer je pisalo "Gotovina" a pravilnikom propisano "Novčanice i kovanice" da bi nakon par mjeseci dopustili da piše "Gotovina".
BlindDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 11:36   #36
Sad mi piše jedna pravnica:

Članak 9 Zakona propisuje da samo odgovorna osoba ili osoba na koju je prenesena ovlast jamči potpisom da je isprava vjerodostojna i može na knjiženje.
Nigdje se ne spominje LIKVIDIRANO, PREGLEDANO i slično.
Nigdje se ne spominje ime i prezime, datum, OIB i slično.

Jesmo li mi svi u krivu? Ja ću i dalje tražiti da mi odgovorna osoba se potpiše i lupi pečat PREGLEDANO, kao i do sada.
BlindDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 11:44   #37
u našem obrtu ja sam jedina koja otvara kuverte, knjiži račune, piše izlazne račune, radi obračun plaća, šalje izvještaje, blablabla... baš sve, pa se pitam se bih li ja mogla donijeti neku odluku da je svaki dokument koji se nalazi u bilo kojem od registratora, pregledan i likvidiran od strane moje malenkosti, pa da zaobiđem ovu muku? nekad dobijem računčić na kojem nema ni cm2 čistog prostora, gdje to sve ugurati? uništit ćemo šume tolikim kopiranjem
misty marie is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 12:05   #38
Quote:
misty marie kaže: Pogledaj post
u našem obrtu ja sam jedina koja otvara kuverte, knjiži račune, piše izlazne račune, radi obračun plaća, šalje izvještaje, blablabla... baš sve, pa se pitam se bih li ja mogla donijeti neku odluku da je svaki dokument koji se nalazi u bilo kojem od registratora, pregledan i likvidiran od strane moje malenkosti, pa da zaobiđem ovu muku? nekad dobijem računčić na kojem nema ni cm2 čistog prostora, gdje to sve ugurati? uništit ćemo šume tolikim kopiranjem
možeš . sastaviš odluku da si imenovana likvidatorom, potpiše ti ju šef ili sama sebi ak si sama sebi šef i gotovo

ja se isto pitam kak će to izlgledati..sve UR pošarane, zabilježi UR, ja si i konta pišem di sam ihj proknjižila, sad još i žig i potpis likvidirano.... užas.

te male račune si ja iskopiram, za kopiju prikvačim original pa po ovom iskopiranom pišem što treba.
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 12:11   #39
Quote:
BlindDog kaže: Pogledaj post
Usvakom slučaju možeš ručno napisati.

Upravo me zvao školski kolega koji ima izradu pečata pa mi je postavio pitanje koje ja prenosim ovdje jer ima toliko informacija da to nije normalno. Njemu naručuju sve i svašta.
Pitanje je:

Što sve treba pisati na tom pečatu?

1. LIKVIDIRANO
2. Ime i prezime osobe koja je likvidirala (kontrolirala) dokument
3. Datum likvidiranja
4. Potpis osobe likvidatora


Ako još nešto treba, slobodno nadopišite.

Na kraju će sve to završiti kao i kod fiskalizacije. Na početku su pečatili firme jer je pisalo "Gotovina" a pravilnikom propisano "Novčanice i kovanice" da bi nakon par mjeseci dopustili da piše "Gotovina".
Ja mislim da previše oko toga rade strku u smislu izgleda. U Zakonu ne piše nikakav datum,nikakav tekst koji mora stajati već piše da osoba jamči potpisom da je ona vjerodostojna i uredna i ima potreban sadržaj. Pročitajte čl.9 Zakona o računovodstvu i sve lijepo piše. Ovi u tiskarama još samo zbunjuju ljude,ljudi niti ne čitaju več onako sa pol uha na kavi čuju pola informacije. Znači,kako ćemo si regulirati,da li žigom ili ručno,manje bitno. Bitno je da je donešena odluka u kojoj se navede tko je likvidator i ta osoba potpisuje račune prije nego ih knjižimo.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 13:04   #40
Quote:
studen2211 kaže: Pogledaj post
Znači od 01.01. moram imati žig LIKVIDIRANO i žigirat svaki račun koji prekontroliram?
Ne moramo, nitko te ne uvjetuje žigom, to je na tebi kako ćeš organizirati likvidaturu...
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:46.