Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2009., 20:46   #181
Vlak se kretao iz Ljubljane prema Beogradu.
Na putu ga je ispraćala masa ljudi jer je "prevozio tijelo preminulog maršala na zadnji počinak".
Tako je barem masa mislila!

Zapravo je Titovo tijelo prevezao helikopter a masa je mahala najobičnijem vlaku.
Takav je bio život u Jugoslaviji!
Laž i Opsjena!
__________________
Danas je jučer...
ZorroD is offline  
Old 01.09.2009., 09:27   #182
Quote:
ZorroD kaže: Pogledaj post
Vlak se kretao iz Ljubljane prema Beogradu.
Na putu ga je ispraćala masa ljudi jer je "prevozio tijelo preminulog maršala na zadnji počinak".
Tako je barem masa mislila!

Zapravo je Titovo tijelo prevezao helikopter a masa je mahala najobičnijem vlaku.
Takav je bio život u Jugoslaviji!
Laž i Opsjena!
Masa je bila tamo iz dva razloga:
1. jer su nas potjerali iz škola i tvornica
2. da se uvjerimo je li stvarno riknuo
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Old 01.09.2009., 13:34   #183
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Masa je bila tamo iz dva razloga:
1. jer su nas potjerali iz škola i tvornica
2. da se uvjerimo je li stvarno riknuo
Nisam pratio lesh ali se sjećam jedne štafete.
Čoporativan odlazak iz škole (1 ili 2 orazred osnovne škole) a sve da bi spontano i razdragano mahali štafeti mladosti koja na kraju nije ni prošla tamo kamo smo čekali.
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Old 02.09.2009., 00:43   #184
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Ajde da jos malo obogatimo ovu temu,upravo na ovaj nacin .Zasto ne bi postavljali tako neke slikice ili klipove..recimo gradove u to doba,pa te toliko spominjane stafete..ma bilo sto sto podsjeca na staru Jugu..

Ovu temu cita i dosta mladih,koji o bivsoj Jugi mogu samo slusati od drugih...bilo bi lijepo da se postave sto vise nekakvih slika..ma bilo sta iz tog vremena,kako bi bolje docarali kako je to nekad bilo..
Losos is offline  
Old 04.09.2009., 01:06   #185
Sve koje zanima život u bivsoj SFRJ nego pogledaju ovaj film: http://www.youtube.com/watch?v=Fttn5OqIw9M

P.S: Ja sam ga napravija
Road_Warrior is offline  
Old 07.09.2009., 00:39   #186
Da se prisjetimo nekih sitnica koje su krasile bivsu Jugoslaviju,cisto da se sjetimo kako je to nekad bilo

Nekoga ce ove sitnice podsjetiti na neka davna lijepa vremena,a nekoga na losa...

Ipak se nadam da ce biti puno vise lijepih ..i nostalgicnih uspomena















Losos is offline  
Old 07.09.2009., 17:11   #187
Protiv stvari na zadnje 3 slike nitko nema protiv.

PS Alan Ford je legenda i jos se uvijek mozete kupiti.
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !
Alte is offline  
Old 07.09.2009., 17:49   #188
Pa niko nema niš protiv prvih pet slika.
Pingo se može još kupit, ali Opatija više ne.
Crveni is offline  
Old 07.09.2009., 19:40   #189
i sol sa slike se može kupiti!
ex Medeni is offline  
Old 07.09.2009., 22:37   #190
Quote:
Alte kaže: Pogledaj post
Protiv stvari na zadnje 3 slike nitko nema protiv.

PS Alan Ford je legenda i jos se uvijek mozete kupiti.
Quote:
Crveni22 kaže: Pogledaj post
Pa niko nema niš protiv prvih pet slika.
Pingo se može još kupit, ali Opatija više ne.
Quote:
Medeni kaže: Pogledaj post
i sol sa slike se može kupiti!
Pa znam da se moze kupiti,ali to su neke sitnice koje podsjecaju na davna vremena,nema veze sto se moze kupiti jos uvijek neke od tih stvari,ipak su one obiljezile na neki nacin zivot u Jugoslaviji,necije djetinjstvo..

Evo malo dobrih starih reklama,emisija itd

Losos is offline  
Old 07.09.2009., 22:42   #191
Meni najdraza

Ana Sasso Pipi
Losos is offline  
Old 07.09.2009., 22:53   #192
Quote:
Liburn kaže: Pogledaj post
A na rock koncerte su slali panduriju da zapisuju tekstove. Privodili su ekipu s dugom kosom.
Prvi put čujem to za murju i zapisivanje tekstova,bilo ih je na koncertima,al niš posebno....
A ja sam imao dugu čupu do pola guzice(ošišao ju pred vojsku) i nikad mi nitko nije radio problema(malo su u školi profači prigovarali,al samo jer sam išao u medicinsku....al je gumica za kosu to riješila),a kamo li me privodila "Milicija".....
__________________
Click
Berkut is online now  
Old 07.09.2009., 23:00   #193
Losos is offline  
Old 10.09.2009., 23:25   #194
Ne želim nepotrebno polemizirati ali je nevjerojatno, kako netko, tko na nekoj drugoj temi pokazuje zavidno znanje, ovdje trabunja takve gluposti da se pitam jeli iti pismen ....
malimačak is offline  
Old 14.09.2009., 11:52   #195
Quote:
Berkut kaže: Pogledaj post
Prvi put čujem to za murju i zapisivanje tekstova,bilo ih je na koncertima,al niš posebno....
A ja sam imao dugu čupu do pola guzice(ošišao ju pred vojsku) i nikad mi nitko nije radio problema(malo su u školi profači prigovarali,al samo jer sam išao u medicinsku....al je gumica za kosu to riješila),a kamo li me privodila "Milicija".....
Ovisi koja si generacija, 70-ih su privodili prve "kosijanere" na informativni razgovor.
A na koncerte su uvik slali muriju. Samo što su neki bendovi bili kao "subverzivni" pa su čak i zapisivali tekstove. To se događalo i 80-ih. Eto meni osobno kad sam kad sam ka čupavi klinac mora objašnjavati panduru tekst. Isti slučaj se spominje i u nedavno snimljenom dokumentarcu o Ri rocku koji obrađuje riječku scenu od početaka do danas.
Liburn is offline  
Old 14.09.2009., 17:44   #196
Ovako je govorio nono od Dražena Turine:

"...Si ki pridu deca draga za me su vavek isti
si fašisti, komunisti i kapitalisti
Treba delat pošteno i za se
Od politike ni koristi."
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg

Zadnje uređivanje Legion : 15.09.2009. at 12:43.
ferda is offline  
Old 14.09.2009., 22:53   #197
Quote:
Liburn kaže: Pogledaj post
Ovisi koja si generacija, 70-ih su privodili prve "kosijanere" na informativni razgovor.
A na koncerte su uvik slali muriju. Samo što su neki bendovi bili kao "subverzivni" pa su čak i zapisivali tekstove. To se događalo i 80-ih. Eto meni osobno kad sam kad sam ka čupavi klinac mora objašnjavati panduru tekst. Isti slučaj se spominje i u nedavno snimljenom dokumentarcu o Ri rocku koji obrađuje riječku scenu od početaka do danas.
Ja sam ona generacija koja je ružila tih 80-tih i nikad mi se to ni dogodilo....
A više ni sam ne znam gdje sam bio po koncertima....
__________________
Click
Berkut is online now  
Old 15.09.2009., 12:54   #198
Quote:
Liburn kaže: Pogledaj post
Ovisi koja si generacija, 70-ih su privodili prve "kosijanere" na informativni razgovor.
A na koncerte su uvik slali muriju. Samo što su neki bendovi bili kao "subverzivni" pa su čak i zapisivali tekstove. To se događalo i 80-ih. Eto meni osobno kad sam kad sam ka čupavi klinac mora objašnjavati panduru tekst. Isti slučaj se spominje i u nedavno snimljenom dokumentarcu o Ri rocku koji obrađuje riječku scenu od početaka do danas.
78. smo pjevali Balogovu pjesmu "Još o visenju" iz zbirke "Razlavljeni lav" i nitko nije ništa pitao a stvar lijepo završava stihovima:
dobro meni visi brada
slabo državi visi vlada
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Old 15.09.2009., 13:25   #199
Život u SFRJ nije bio baš prekrasan, ali nije bio ni trećina jada i muke ostalih komunističkih zemalja. Nije bila ni tipična komunistička, postojali su PRIVATNICI šusteri, taxisti, frizerke, birtijaši, građevinari, zubari, ginekolozi, kozmetičari.... (gdje ima takav komunizam???) koji su prilično dobro živjeli, i kojima je općina gdje je obrt bil prijavljen osiguravala da naplate svoj rad.
Bilo je i onih koji su dobili stanove, (svi imamo nekog u familiji takvog), ali oni koji ga nisu dobili, dobili su povoljne kredite za kupnju, izgradnju ili adaptaciju, po uvjetima i papirologiji koje mi danas možemo samo sanjati.
U Zagrebu je vrlo malo ljudi koji u to vrijeme nisu sagradili vikendicu bilo na moru, bilo na djedovini. I za kraj, ljudi su se zaposlili i odradili čitav radni vijek u jednoj firmi.
Onda smo digli glas i rekli da zaslužujemo više, da nam BG otima lovu od turizma, da moramo biti plaćeni koliko radimo, da ćemo biti druga Švicarska... i sad smo to dobili, samo malo naopak.
Lovu kradu naši političari, koji se ponašaju kao pijani milijuneri, i nikad im nije dosta. Plaćeni smo da radimo kao stoka (zabadav), a od Švicarske ni Š.
piki2002 is offline  
Old 15.09.2009., 17:34   #200
Je Piki prava Švajcarska bi bili ako odluče otići ,još je Ranković prije svoga pada izjavio.
A onda smo u veselju kao sami popalili trećinu zemlje, imali pad BDP u 1992 od cca 40 % ,pa još 20 % u 1993, potrošili na rat 15 milijardi orlova nemačkih,pa 100 milijardi hrvatskih kovanica za obnoviti što su nam komšije napravile, pa poslije što smo komšijama napravili, izgubili ljudske živote i generacije kroz rat, pa smo slijedom toga uz 73 000 (boraca iz rata od prije 65 godina uz ove iz JNA i UDBE) koji još primaju mirovine, dobili još 64 000 novih boračkih penzija. Pa da je to u Švicarskoj ona bi davno bankrotirala.
To što u Hrvatskoj ima nema niti u jednoj zemlji u svijetu.
Pa kad spominješ bivšu državu i njene vrle republike i pokrajine onda se nama kako se možemo složiti da je Slovenija par godina ispred Hrvatske jer je uvijek i bila -osobito u organizacijsko funkcionalnom uređenju ali i ona je imala 5 dana opere od rata a mi samo 1500 dana.
Odnosno vrlo vjerojatno da mnogi niti u Hrvatskoj rata nisu osjetili u svojoj gadosti i surovosti pa na neke stvari gledaju onako trivijalno salonski. A on je imao utjecaja i na društveno bogatstvo i još više na razorno stanje svijesti u mnogih građana i seljaka u Hrvatskoj, jer isti najviše i ukradu-pomalo grickaju a ima ih na milijune.

Zadnje uređivanje pp5d6 : 15.09.2009. at 17:53.
pp5d6 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:12.