Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2016., 08:58   #21
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Ma ne bi ja kupovao nit ne koristim puno pesticide u amaterskom voćnjaku nego mi treba samo neki bakreni preparat tj. crveno ulje za zimsko prskanje jer su mi nestale zalihe, protiv krastavosti jabuke i za lozu, bakar se koristi u organskoj proizvodnji i zbilja je glupo što nije dostupan.
Ali očito treba dati 300kn jer im treba love..a to mi se ne da.
Idem u Sloveniju usput, a u BiH baš i ne.
Ma onda nadi covca u tvojoj blizini i preko njega odmah kupi zalihe koje trebas da nemas gnjavazu. Al opet ko god misli i dalje tretirati pametnije mu je da ima iskaznicu nego se bavit gnjavazom. Jos bi prosao preko Slovenske granice u oba smjera jer uglavnom gledaju samo osobnu posto nema carine, al ti nema smisla jer i kod njih trebas iskaznicu. A preko BIH ti je i dalje zaribano jer je jaca kontrola sto zbog carine jer zele naplatiti proizvode sto zbog onih vehabija koji salju teoriste po europi i u Isil. Uglavnom BIH ti je pod povecalom pa se po meni neisplati riskirat plus imas redovite guzve na granici. Znam jednu prijateljicu koja stalno ide iz Banja Luke za Karlovac i Zagreb i veli da je cesto guzva, zna cekat i do 1-2h.
Uglavnom samo na put budes potrosio gorivo u vrijednosti iskaznice kad budes par puta isao na put preko granice.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 16:46   #22
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Ma ne bi ja kupovao nit ne koristim puno pesticide u amaterskom voćnjaku nego mi treba samo neki bakreni preparat tj. crveno ulje za zimsko prskanje jer su mi nestale zalihe, protiv krastavosti jabuke i za lozu, bakar se koristi u organskoj proizvodnji i zbilja je glupo što nije dostupan.
Ali očito treba dati 300kn jer im treba love..a to mi se ne da.
Idem u Sloveniju usput, a u BiH baš i ne.
Sva sredstva registrirana za amatersku primjenu mogu se slobodno kupiti bez položenog ispita,problem je samo u polupismenim trgovcima,koji uopće ne znaju da ista postoje...
Ovdje je popis...
https://fis.mps.hr/trazilicaszb/
Quote:
zribaric kaže: Pogledaj post
Slovenija je uvela obavezu polaganja ispita iz fitomedicine puno prije nego hrvatska. Tako da od kupovine fitofarmaceutskih sredstava bez iskaznice neče biti ništa. Do ovog prolječa su se mogla kupovati škropiva za ekološku proizvodnju bez iskaznice ali sada su i to ukinuli (bakar, mineralno ulje, Lepinox, Madex ...). Čak i za određene vrste kalemarskog voska trebaš pokazati iskaznicu.
Jedino ako imaš nekoga u sloveniji a da ima položen ispit, pa da ti kupi sredstvo, ali čisto sumnjam, jer se vodi evidencija i račune moraš čuvati 3 godine od datuma prodaje.
Što se tiče crvenog ulja, Slovenija ga je izbacila iz upotrebe pred puno godina. Pomiješaš Nordox i mineralno ulje i dobiješ crveno ulje ili Champion i mineralno ulje i dobiješ modro ulje.
Prije nepuna dva mjeseca smo kupovali neka zaštitna sredstva u Italiji i Sloveniji,nitko nas ništa tražio nije...
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:32.