Natrag   Forum.hr > Sport > Košarka

Košarka Loptost radovanja pod obručima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2009., 23:26   #1
Post Kako povećati skok za zakucat

pozz . kao sto milijuni ljudi zele znat a nije lagano samo upisat u gogle i evo ti ga . skaces koji tjedan a drugi zakucavas .

ja sam sebi neke vjezbe nasao koje su mi ful poboljsale skok , ali treba jos puno rada .

zanima me , dok se ja mucim , ima li tko ko je ko ja 1,88 ili niže a da može zakucat . kako to postic i kako vjezbat .

ako ko nezna nista o tome , neka mi posalje e-mail da je zainteresiran i ja garantiram da cu mu pomoc povecat skok . tako da ima gdje zapocet ko ja .

( citao sam clanke i clanke , sate i sate na netu o tome , tako da znam puno )

hvala na svakoj pomoći .

moj e-mail : [email protected]
__________________
Kako oblikovati potpise
Bull_the_Great is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 00:06   #2
Na koju temu želiš da ti prebacim post? Ovu ili ovu?
fortaleza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 00:46   #3
Quote:
Bull_the_Great kaže: Pogledaj post
pozz . kao sto milijuni ljudi zele znat a nije lagano samo upisat u gogle i evo ti ga . skaces koji tjedan a drugi zakucavas .

ja sam sebi neke vjezbe nasao koje su mi ful poboljsale skok , ali treba jos puno rada .

zanima me , dok se ja mucim , ima li tko ko je ko ja 1,88 ili niže a da može zakucat . kako to postic i kako vjezbat .

ako ko nezna nista o tome , neka mi posalje e-mail da je zainteresiran i ja garantiram da cu mu pomoc povecat skok . tako da ima gdje zapocet ko ja .

( citao sam clanke i clanke , sate i sate na netu o tome , tako da znam puno )

hvala na svakoj pomoći .

moj e-mail : [email protected]
Imaš čak i posebne tenisice za kupiti koje te "tjerajau" da trčiš na prstima...

Ali uz silne vježbe na netu,neisplativo je u to ulagati...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 01:25   #4
Quote:
Bull_the_Great kaže: Pogledaj post

zanima me , dok se ja mucim , ima li tko ko je ko ja 1,88 ili niže a da može zakucat . kako to postic i kako vjezbat .

a
moj e-mail : [email protected]
ja imam 1,89 i zakucavam bez problema s jednom i dvije ruke,do prije godinu dana jedva sam skako do obruca a onda sam skinuo desetak kila i visio dosta na haklu u kvartu i odraz se postupno povecavao

e sad imam 91kg da nebi mislio da sam neki strkljo
__________________
If we hit that bullseye, the rest of the dominos will fall like a house of cards. Checkmate.
Sandokhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 01:32   #5
nate robinson ima metar seanspet pa priskače dwighta howarda
naravno da možeš zakucati, ali ćeš se vjerojatno morati namučiti da to postigneš.
__________________
The meteorite is a source of the light, and the meteor's just what we see. And the meteoroid is a stone that's devoid of the fire that propelled it to thee.
electro cute is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 01:37   #6
Trbušnjaci,čučnjevi i istezanje listova.
Chiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 11:57   #7
Quote:
Sandokhan kaže: Pogledaj post
ja imam 1,89 i zakucavam bez problema s jednom i dvije ruke,do prije godinu dana jedva sam skako do obruca a onda sam skinuo desetak kila i visio dosta na haklu u kvartu i odraz se postupno povecavao

e sad imam 91kg da nebi mislio da sam neki strkljo
haha ! ja jesam štrkljo , ali nikako da zakucam . osim igranja . si jos sta radio , vjezbao . ja u zadnje vrijeme doma radim dosta teške vježbe , ima rezultata , ali kad se sjetim jednog s igrališta moje visine , ajme al taj skače ko klokan , ko zna koliko će meni trebat dok budem mogao makar s jednom zavalit vise taj prokleti obruc .
__________________
Kako oblikovati potpise
Bull_the_Great is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 12:53   #8
pa radio sam nesto cucnjeva i trbusnjaka,ali sasvim malo,vecinom samo trcim..

probaj vjezbati tehniku odskoka,neki ljudi imaju prirodno veci skok tako da ti ntko nece moci garantirati da ces skakati kao taj decko kojeg spominjes..

ja sam vjezbao zkucavanja,najprije s teniskom lopticom onda nogometnom i na kraju kosarkaskom
__________________
If we hit that bullseye, the rest of the dominos will fall like a house of cards. Checkmate.
Sandokhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 13:17   #9
Quote:
Sandokhan kaže: Pogledaj post
pa radio sam nesto cucnjeva i trbusnjaka,ali sasvim malo,vecinom samo trcim..

probaj vjezbati tehniku odskoka,neki ljudi imaju prirodno veci skok tako da ti ntko nece moci garantirati da ces skakati kao taj decko kojeg spominjes..

ja sam vjezbao zkucavanja,najprije s teniskom lopticom onda nogometnom i na kraju kosarkaskom
ma zakucat cu ja ovo ili slijedece ljeto makar mi to bilo zadnje . ok , danas ću malo trčat oko igrališta , istezanje , hakl . kad tad će i zakucavanje doć na red .

e da , to sa teniskom , nogometnom pa košarkaškom , to si na netu pročitao jelda ( verticalproject.com ) ima par stvarno dobrih stranica . i djeco ne zaboravite , jedite povrće ! haha . prehrana je isto jako važna ...
__________________
Kako oblikovati potpise
Bull_the_Great is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 13:40   #10
probaj si istezat tetive. stani sa polovicom stopala na visoki prag i onda se jako polako spuštaj petama prema dolje. s vremenom povećavaj broj spuštanja i (ako možeš) visinu praga. za početak će poslužiti malo viši prag od vrata, a kasnije si nađi komad drveta ili neš slično na kojem možeš stajati.
__________________
The meteorite is a source of the light, and the meteor's just what we see. And the meteoroid is a stone that's devoid of the fire that propelled it to thee.
electro cute is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 13:47   #11
Znam jednog dečka, 15-16 godina, visok oko 180 i zakucava s mjesta bez problema. Ali istina je da je morao dosta radit na tome. 2-3 godine je trčao, skakao i radio svakave vježbe, ali mu se sad vratilo.

Ja imam 191 i zakucavam s dvije ruke, lakše nego s jednom.
b-baller is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 23:01   #12
obveži si noge onimutezima to ti je oko 50,100 kuna u turbo sportu i cijelo vrijeme skači na igralištu gađaj i tako ćeš pojačat odraz
Lea222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 17:13   #13
ja imam 103 kg i 195 cm i zakucavam bez problema ali najbitnije ti je da jacas noge cucnjevima i nek ti netko ko zna pokaže tehniku za bolji odraz, a i utezi ti mogu pomoc
sablasnizetelac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 20:10   #14
Quote:
Lea222 kaže: Pogledaj post
obveži si noge onimutezima to ti je oko 50,100 kuna u turbo sportu i cijelo vrijeme skači na igralištu gađaj i tako ćeš pojačat odraz
Mislim da to baš nije preporučljivo. Opterećenja na zglobovima su prevelika.
Jel itko mažda probao jumpsoles ili one tenisice šta "nemaju petu"?
method_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 21:01   #15
koliko imas godina? Mozda je jos prerano. Ljudi koji redovno treniraju ili bar rekreativno igraju kosarkui nisu oslobodjeni tjelesnog s 17-18 godina obicno mogu zakucat. Onako bez vodjenja lopte, pod uvjetom da imaju ruku dovoljno veliku za uhvatit loptu (iako u tu pomaze gipkost sake). Bar u mom razredu smo svi preko 185 mogli zakucat. S vodjenjem je malo teze. Za to je potrebno malo treninga kosarke i rada. Al ne bi trebao imati problema ako se malo potrudis bar da zakucas iz svake druge trece
wes craven is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 03:32   #16
Čučanj, polu-čučanj, đoging, skači vijaču, prepone, radi prevenciju na zglobove, isteži se...

Zadnje uređivanje Ono : 18.04.2009. at 03:41.
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 18:32   #17
Quote:
Bull_the_Great kaže: Pogledaj post
pozz . kao sto milijuni ljudi zele znat a nije lagano samo upisat u gogle i evo ti ga . skaces koji tjedan a drugi zakucavas .

ja sam sebi neke vjezbe nasao koje su mi ful poboljsale skok , ali treba jos puno rada .

zanima me , dok se ja mucim , ima li tko ko je ko ja 1,88 ili niže a da može zakucat . kako to postic i kako vjezbat .

ako ko nezna nista o tome , neka mi posalje e-mail da je zainteresiran i ja garantiram da cu mu pomoc povecat skok . tako da ima gdje zapocet ko ja .

( citao sam clanke i clanke , sate i sate na netu o tome , tako da znam puno )

hvala na svakoj pomoći .

moj e-mail : [email protected]
Imam sad 1,97 i zakucavam već duuugo prvi sam put zakucao sa 1,79 u prvom srednje.....nisam radio nikakve posebne vježbe, jednostavno sam svaki dan igrao košarku, a nakon što bi svi otišli ja bi osta još pola sata i skakao ko budala da bi mogao zakucat......dakle, prvo je zakucavanje bilo bez nekih posebnih vježbi....onda sam dogodine krenuo u teretanu i primjetio da mi se skok još dosta poboljšao....izgleda da je to bilo zbog vježbi za noge, naročito čučnjeva...ovako, preporučam ti da odeš u neku teretanu i radiš čučnjeve s povećom kilažom da malo ojačaš noge, nakon što ih ojačaš radi na explozivnost. To znači da malo smanjiš s kilažom, ali povećaj brzinu, dakle vježbaj brzi izbačaj....tako, za kojih mjesec dana letit ćeš preko table
Lovritt is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 21:41   #18
eee ljudi imam 13god i visok sam 1.70m
fali mi 3cm da dotaknem obruc moze koji savjet ?'
the flash is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 21:42   #19
nadam se da cu ovog ljeta moc dotaknut
the flash is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 22:38   #20
Quote:
Lovritt kaže: Pogledaj post
tako, za kojih mjesec dana letit ćeš preko table


@ the flash : 13 godina ... sinko , čekaj ti 18 prvo ... s 13 mani se ti obruča .. doći će prirodno ...
__________________
Kako oblikovati potpise
Bull_the_Great is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:41.