Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2012., 19:20   #781
Quote:
tratincic kaže: Pogledaj post
Sta ovo 20 dana nema nikog? nak nak ima li koga? sta se desava vidim fragi za 97 a Topran jok, jusufhava jok, nikog nema ????
Ja sam prestala da pisem jer sam videla da nema interesenta za seriju.Posebno od kad su Jusuf i Hawa umrli.
Toprak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 09:00   #782
Ok draga moram se onda sama snalaziti za prevod, ja nisam prestala da je pratim, Toprak hvala ti za sve dosada prevedene epizode i fragije u moje ime. Nadam se da cemo se na nekoj drugoj seriji sresti i druziti
tratincic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 00:33   #783
Serija Yer gok ask je konacno zavrsila i za svako ko se interesuje malo kratko da napisem.
Ali Omer je zavoleo Sevdu i ozenio se sa njom . Niko nije znao da je dete koje je cuvala sevda za koje su svi mislil da je Hawino i Yusufovo dete a ne sevdino.Munever sa udala za Yigita, Sultaninog sina. Yigit je bio mnogu ponosan i nije hteo nista od Hagiogovo bogatstvo. Nakon sto su se oni uzeli I Sultan koja se udala za Resita preselili u konak. Bade i Mehmet su ziveli posebno i nisu smeli da se pojave u konak jer Hamijet nije to dopustala ali Mehmet nije hteo da se otkaze od Hangioglovo bogatstvo i firmu.Sultan je naslutila da Sevdino dete nije Hawino i napravila je dnk da bi dokazala a ujedno pocela je da ucenjuje sevdu i trzila od nje da napusti kucu. Za to je saznao Yilmaz stari i da ne bi doslo velike frke i da ne bi se stanje hamijet koja je bila paralizirana ,yilmaz stari je bio u bolnicu i promenu dnk test da je dete od Yusufa i Hawu .Kasnije i on posto je znao da je dete sevdino , naterao sevdu da napise pismo Ali Omeru da ne moze da zivi sa njim i da ga napusta i uspeo je da je izbaci i konaka. Sevda se vratila u svoju kucu na selo, Ali omer je dolazio da je moli ali ona nije htela da se vrati a nije znala ni razlog zasto ga napusta. Kasnije je saznala da je trudna i onda se sama vratila kod Ali Omera.U medzuvremenu I mehmet je saznao da Hamijet nema nasljednika jer je cuo sultanin i sevdin razgovor. Sevda je ponovo zivela u konaku ali nije imala nijedan miran dan od Sultan. Yilmaz sin je resio da napusti konak ali pred da ide Hamijet je od njega potrazila da vrati sve sto je nasledio od oca.Bez da zna Yilmaz stari ovaj je vrato sve na Hamijet i otiso autom i poginuo u saobracajnu nesecu. Kad je za to saznao Yilmaz stari od zalosti je umro. Bilo je dva pogreba u jedan dan. Nakon toga pocela je borba oko imanja. Sultan je zelela sve za svoj sin Yigit a Yigit se stalno sa njom svadzo jer nije hteo nista. Mehmet je zeleo svoj deo i heto da se vrati u konak ali hamijet nije htela da ih primi sa bade. On je odlucio da se razvede od Bade ,da se vrati u konak dok ne uzme svoj deo i da se ponovo uzmu sa bade.Sevda vise nija mogla da izdrzi pritisak i konacno je rekla Ali Omeru da je dete njeno i da je bila u takvu situaciju da je morala to da uradi.U medzuvremenu Sultan je promenila pilule od hamijet sa druge lazne a pilule je Sevda davala na Hamijet i cilj Sultan je bio da hamijet bude lose stanje a Sevda bude okrivljena za to da je ona zamenila pilule. Ali nije znala da u trenutku kad je sevda priznala Ali Omeru onda otisla i priznala pred hamijet da je dete njeno. Hamijet je izbacila iz kucu zajedno sa detetom i pala u krizu i umrla sto je iznenadilo Sultan.Kad su pokopali Hamijet Ali Omer se pomirio sa sevdom i resio da vrati akcije u holdingu i deo od konaka i da se preseli u Istambul zajedno sa Sevdom. Ali Omer je dao svoj udeo mehmetu koji to jedva cekao. Yigit i Munewer nisu hteli niti uzeli nesto od konaka i oni su spakovali kofer i otisli od konaka ali pre toga Yigit se jako posvadzao sa svoju makju koja je insistirala da ostane i nasledi deo konaka. Resit razocaran od Sultan ja isto spakova kofer i otiso u staru kucu a Sultan je ostala. Sluzavke Pinar i sofer Mehmet su uzeli Ruzgara (prvo dete koje je utrapila ona pevaljka tvrdeci da je Yusufovo,a nije bilo) i Cemile zajedno isto spakovale kofere i otisle. U konaku je ostala sama samcata Sultan. Ceo zivot je zivela da konak bude njen, radi toga je uvalila i Hawu u tu porodicu i kasnije se cenkala sa njom kada hawa postane gazdarica da ce pola konaka prepisati njoj, sada je ostala sama samcata i cele noci je grizla savest. Pred oci su joj se pojavljivale slike od Hawa, Yusuf, hamijet i ostale i na kraju nije mogla da izdrzi i uzela benzin posipala i zapalila konak. Isto sto sam zaboravila ,dok se Mehmet borio za konak, Bade nije mogla da se pomiri sa brigom savjesti, napisala je jedno pismo i otisla policiji i prijavila se za sve sto je uradila i priznala da je ona zapalila vatru kada je Yusuf izgoreo. Dok je trajalo ispitivanje dobila je trudove i odneli su je da se porodi. Kad je mehmet dobio onaj deo koji je pripadao Ali Omeru od imanja i sav radosan da se konacno njegova borba zavrsila i reko svom ocu : Konacno je kraj moje borbe !! i da se sada moci opet biti sa Bade dobio je telefonski poziv od advokata koji mu kaze da se bade porodila i da je u bolnicu ali da je tamo cuvaju policajci jer je sve priznala u policiju. Ono sto po meni je ostalo kao nedoreceno, Sultan je zapalila vatru na velikoj terasi i ona je ostala da stoji na terasu i tako je zavrsilo, Dali je izgorela ili ne, pojma nemam ali bila vatra svuda i nije bilo mogucnosti da bezi pa odatle mislim da je i ona izgorela u vatri.
Toprak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 15:52   #784
Uskoro na Novoj TV.
somebody new is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 23:42   #785
Pozdrav;u nedostatku neke nove serije gotovo danas započeh sa gledanjem ove serije na jednoj stranici..i onda ugledam najavu na novoj tv...reko super...malo prošvrljah po vašim prvim stranicama(1-2) tek toliko da vidim komentare....da budem upućena... i da ne čitam dalje....molim nekoga ukratko, dali su dvije sestre a jedan dečko u pitanju,tipa "dvije sestre za kralja"?? takva priča??
__________________
Eysan:"Nisam sama!""Ovo je najsretniji dan mog života"
Suradnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 23:18   #786
Quote:
Suradnica kaže: Pogledaj post
molim nekoga ukratko, dali su dvije sestre a jedan dečko u pitanju,tipa "dvije sestre za kralja"?? takva priča??
Ne nisu. Koliko sam ja skužila. I ja sam se zakačila na seriju, cure koje su tu pratile su seriju prije 2 godine. Navodono je na.tabanu bilo prevedenih epizoda a sada više nema osim prvih nekoliko, pa nisam imala izbora nego čekati ili pratiti na turskom. Odlučila sam se za drugu opciju, i iznenađujuće i za mene ali da se skužiti dosta iako je prevod potreban u određenim situacijama. Za Jusufa nije bilo dileme koliko sam shvatila cijela priča je oko Have i Jusufa, a Toprak je odigrala sporednu ulogu. Stigla sam do 42. epizode a čeka me još dug put.
btw cure su tu pisale kako su navijale za Toprak, ja sam od početka bila za Havu. Jest da je učinila dosta spletki ali mi je ona opet bolji izbor za Jusufa. Ne možeš uvijek biti čist i nevin...svatko u sebi ima Havine doze pokvarenosti.
__________________
''I am so clever that sometimes I don't understand a single word of what I am saying.''
Slim Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 03:21   #787
Može li neko da mi objasni vezu izmedju ove serije i Polja lala?
Vidoh na Wiki da se pojavljuju Činar i Yešim a Selen se i tamo zvala Toprak.
Nadam se da nisam zaspojlerisala.
__________________
Emiruša.
beren cansu fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 02:11   #788
Quote:
beren cansu fan kaže: Pogledaj post
Može li neko da mi objasni vezu izmedju ove serije i Polja lala?
Vidoh na Wiki da se pojavljuju Činar i Yešim a Selen se i tamo zvala Toprak.
Nadam se da nisam zaspojlerisala.
U Polje lala , Cinar se zeni za Lale ali njena ljuborna sestra celo vreme zele da preuzne sestrinog muza. U 25 epizodi Lale je bremena i pravi saobracajnu nesrecu, pada u komi i doktori vade bebu carskim rezom ali Lale umire. Posle njene smrti njena luda sestra zeli da se izeni sa svojim zetom i u jedno pijanstvo ona uzpeva da spava sa njim. On zivi u istanbul ali po poreklo je iz Kapadokije i je u nekakvom srodstvu sa porodice Hangiogly (Jusufove porodice) i jednog dana sa svojom majkom, ocem i tetkom ide u Kapadokiju na veridbu Jusufa i Have.
Hava i Toprak su sestre. Toprak e udata u kucu karshi kuce njnih roditelja za jednog ludaka koji nikad nije kuci. Ona ima malu bebu koja se razbolela i umrla. Ona napusta muza posle bebine smrti. U to vreme jedna slobodna zena sa kojom se zabavljao Jusuf i koja je tvrdela da nosi njegovo dete, a on nece da je venca, zivi kod njih dok se ne porodi i ostavi dete i ode.Ali na poradzaj ona umire i nema ko da doji bebu. Porodica Jusufa je bogata i ima poslugu. Glavna u posluzi je Sultan koja e Havina i Toprakina tetka (sestra nihove majke).Ona je predlozila da uzmu Torak da doji bebu jer ima mleka i nedavno je izgubila svoju bebu.Toprakin otac je hteo za toa da izvuce i pare pa je uslovjavao da zajedno sa Toprak ide i njena sestra Hava koja se ponadala da ce se udati za bogatog Jusufa. U Jusufa su se zaljubile dve sestre na dva razlicita nacina. Hava prvo radi pare a kasnije istisnki iz srca, a Toprak je vise imala simpartije prema njega i njena tetka joj je podgrijavale takve nade. Ali Toprak je na vreme videla da je njna sestra istisnski zaljubljena u Jusufa pa se povukla. Doslo je vreme da se Hava i Jusuf vere jer se Jusuf zacopao u Havu.Ljubomrna Hava, na dan svoje veridbe rekla svojoj sestri Toprak koja je doila i bila dadilja Jusufove bebe da napusti kucu jer ona je ta koja ce od tog dana biti gazdarica kuce. Uzrujana i rasplakana Toprak je izasla napole od hotela placuci i zamalo je zgazio auto ali u taj trenutak dolazi Cinar i je spasava. Onad oboje sednu u lobiju hotela i ona mu isprica svoju pricu a on nju njegovu pricu i odjadanput Cinar predlaze Toprak da se fiktivno ozeni za njega i podze sa njim u Istanbul dalje od sestre a on bi se oslobodio od sestre njegove mrtve supruge koja ga juri da se uda za njega. I tako samo Toprak od Seruju "Yer gok ask" prelazi u seriju "Polje lala". Brak od Cinara i Toprak od fiktivni postaje velika ljubav koja prolazi niz puno prepreka da na kraju zavrsi divno a Ljubav izmegju Jusufa i Have bio je pun lazi i prevare i zavrsio je katastrofalno za oboje.
Mslim da sam uspela da pomognem kako su se dve serije spoile.
Toprak je napistila u 25 epizodu.
Obe serije su imale po 3 sezone i po 120tak epizoda......
Toprak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 19:57   #789
Aha,hvala Polje lala je kod nas trajalo samo dok je Emina bila tu,i nešto malo posle njene smrti,mislim da je zadnje bilo kad je Činar hteo da se spali pa ga je Yešim spasla.
Onda se ukinulo kasnije sam negde kratko čitala o Toprak i Činaru,dok se niram zainteresovala za aktuelnu seriju ,koja je tad bila.
Kasnije sam videla da se Selen u obe ser4je zove Toprak ali mi to nije bilo čudno ali kad sam videla da se i Serenay i Tolga zovu isto kao u Lali onda mi je postalo čudno.
Al fora je i originalnalno to preseljavanje likova.
__________________
Emiruša.
beren cansu fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 08:55   #790
Nisam gledala,pa sam malo odgledala,pa prestala...i sad opet odgledala 54,55,56 ep. kad Jusuf sazna da Hava nije umrla i susretnu se i ona bježi on je lovi....no ranije sam tu na forumu pročitala da oni obadvoje tragično završe,sad me zanima u kojoj je to ep?Ako ima djevojaka koje su seriju odgledale i sjećaju se?
Hvala
__________________
Eysan:"Nisam sama!""Ovo je najsretniji dan mog života"
Suradnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 13:10   #791
Quote:
Suradnica kaže: Pogledaj post
Nisam gledala,pa sam malo odgledala,pa prestala...i sad opet odgledala 54,55,56 ep. kad Jusuf sazna da Hava nije umrla i susretnu se i ona bježi on je lovi....no ranije sam tu na forumu pročitala da oni obadvoje tragično završe,sad me zanima u kojoj je to ep?Ako ima djevojaka koje su seriju odgledale i sjećaju se?
Hvala
Kad je Jusuf saznao da je Hawa ziva, bile su serije gde se opet vratila njihova ljubav i bili skoro pred vencanja.Jusuf je hteo da se razvede od Bade koja vec bila bremena od njegovog brata od strica Mehmeta a lagala da je njegovo.Ali desilo se nesto, ne secam se jer je bilo odavno, samo znam da je Hawa opet nesto slagala Jusufa, a vec pre toga su se dogovorili da vise nema laganja, Jusuf se naljutio i otkacio Hawu. Onada Hawa je resila da mu se sveti pa dogovorila je formalno vjencanje sa Jusufuvog brata Yilmaza (brat koji se kasnije pojavio od neke vanbracne veze od Jusufuvog oca) koji je ima isto razlog da se sveti celoj porodici.Primorali su Jusufuvog oca da im prebaci pola kucu u njihovo ime i tako Hawa i Yilmaz su se uselili u konak i resili da prave vjencanje. Na dana vjencanja (85 ep) Bade je vidiela da Jusuf jos pati po Hawu i resila da zapali restoran gde se oni vjencavaju.Pred da pocne vjencanje Hamijet (jusufova majka saznaje od bivse devojke Mehmeta da njihova snaja Bade nosi njegovo a ne Jusufovo dete) i shlogira se u wc sto znaci da ona nije usla u salu za vjencanje. A Bade da bi se resila Hawe, zaklucava prostoriju za vjencanje kad se ona napuni i podmece pozar. Ali nije svesna da je Jusuf unutra ,sakriven iza jedne vrate. U toku pozara Jusuf spasava Hawu i ostale i ima opekotine.Tako da u nastavku sezone u 86 epizodi, Jusuf je u bolnicu,pa onda umire(odlazi u drugu seriju) pa ima sudzenje, pa okrive Hawu da je ona kriva i da je ona podmetnula pozar i dobija zatvorsku kaznu pa je zatvore.A ona je vec u 4 mesecu trudna od Jusufa.Tamo je upoznala jos jednu devojku koja je bila bremena. Onda nakon seriju-dve, Hawa umre na porodzaju zajedno sa bebom.Ona njena drugarica iz zatvora sa bebom je imala probleme sa porodicom jer je ostala trudna od coveka koji je njen brat ubio i nije imala kamo da ide posle zatvora, pa kad se Hawa porodila i ona i beba umrli, devojka je zamenila bebe. Kao da je njena beba umrla a Hawina e ziva. I jedino ona je imala mleka da nahrani bebu. Hamijet je vec znala da Hawa nosi Jusufovu bebu i bila je zainteresirana za bebu.Tako da kad je hawa umrla u zatvoru, ona je uzela Bebu zajedno sa ovu devojku iz zatvora u konak misleci da se radi o Jusufuvo dete. I od tada Jusuf i Hawa nema vise i cela treca sezona je bila oko ove devojke, bebu i jedan decko koji se pojavljuje kao Hamijetin bratanac, koj se zaljubljuje u tu devojku dok se sve ne rasplete.
Kraj druge sezone je u 85 epizodi.Tada je pozar i onda i trecoj sezoni dali ima jos nekoliko epizoda, mozda u 86 umire Jusuf i jos nekoliko pa umire Hawa i mislim da serija ima okol 120 epizoda, znaci jedno 30 ep gde igraju drugi likovi glavne uloge. Mislim da sam nesto objasnila.
Toprak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 20:10   #792
Sve si lijepo Toprak objasnila,hvala!! za informacije
__________________
Eysan:"Nisam sama!""Ovo je najsretniji dan mog života"
Suradnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 23:57   #793
Kad se pojavljuje Burak Hakki i kakva mu je uloga?
__________________
Emiruša.
beren cansu fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 20:23   #794
Quote:
beren cansu fan kaže: Pogledaj post
Kad se pojavljuje Burak Hakki i kakva mu je uloga?
ako si procitala ono sto sam pisala pre, znaci Burak Hakki se pojavio posle smrti Jusufa.Mislim da je dosao na pogreb. Njegov otac je bio brat Jusufove majke Hamijet i mislim da je dosao iz Amerike. On se zaljubio u devojku (Sultan) koja je bila u zatvoru sa Hawom i zamenila bebe.Znaci to je bilo u trecoj sezoni kad je umro Jusuf u 87 eps. i u celoj trecoj sezoni on i ta devojka su bili glavni likovi. To mozes pogledati kad se vratite unazat nekoliko stranica. Ja imam toliko pisano za ovu seriju , od fragmana , kratkog sadrzaja pre pocetka svake epizode i odma posle prikazivanja epizode celi sadrzaj epizode. Znaci ja sam pocela da pisem o ovoj seriju od 60 eps pa sve do kraja. Vratite se unazad od 21 stranice ove teme i procitajte samo moje kometare i imacete pregled za sve.
Toprak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:18.