Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2013., 17:36   #61
Od samog početka je bilo razvidno da cilj akcije nije ozdravljenje djevojčice. To sam i napisao ovdje komentirajući odlično markentinški odrađeno geslo i sam tijek akcije. Post je naravno obrisan a mislim čak i da sam dobio karton jer se jelte ne smije se sumljati, pa život djeteta je u pitanju i tako to.
Nora je nažalost umrla kao što je bilo za očekivati i kao što su liječnici predvidjeli, roditelji su je oplakali i sad žele lovicu koja je prikupljena, to će im znatno olakšati boli i ne pada im na pamet da možda i nekom drugom djetetu treba pomoć. Lovica je bitnija
deSandoval is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 18:13   #62
Tako je, u vrijeme akcije bilo je strogo zabranjeno išta sumnjati. Meni se čini da su ovakve akcije jako često grabež, a da narod toga nije svjestan. Ovo što sada rade Norini roditelji je sramota i ponižavanje svih dobrih ljudi, koji su uplaćivali s najboljim namjerama.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 19:56   #63
Pomozite Robertu, dječaku koji zrači toplinom i optimizmom!

Ovako mi je poštenije kad se uplaćuje na privatni račun, zna se točno tko dobije novac.

Sada smo saznali da udruge i odobe za koje se organiziraju humanitarne akcije i koje dobivaju donacije mogu raditi sa tim novcem što žele.

Bilo je rečeno da oko 2-2.5 milijarde kuna daje se iz proračuna i to 1/3 iz državnog gdje se može provjeriti utrošak sredstava, a 2/3 iz lokalnih proračuna i nema provjere potrošnje tih sredstava. Užas, koliko mogućnosti malverzacija.

Šitumi su pogrješili pogotovo Đana, ta žena mi je izgledala proračunata, ok nisu joj odmah dali te novce ili pokazali uplate, ali se mogla obratiti odvjetniku koji bi je savjetovao kako da dođe do tog novca, još je poludjela kad je saznala da se novac mogao skupljati 60 dana od dana početka akcije, ali je akcija prekinuta kad je novac skupljen jer se dobila neka konačna procjena troškova iz bolnice.

Više se nikome ne može vjerovati, sada smo dobili tu lekciju, laud and clear. S doniranim novcem udruga ili pojedinac mogu raditi što žele, ali nadam se da će udruge početi prikazivati svoje djelovanje transparentno, pogotovu potrošnju novca.
__________________
- Danas je najvažnije da muškarac ima posao. Ljudi koji ne rade jako su dosadni i drugima i sebi. Morate biti strastveni, angažirani i pridonositi zajednici, ali i svijetu - dizajner Tom Ford.

I cheated myself, Like I knew I would, I told you I was trouble,You know that I'm no good....
no good is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 01:55   #64
Eto sto mozemo nauciti iz zakona
http://www.zakon.hr/z/418/Zakon-o-hu...oj-pomo%C4%87i
- novac se skuplja zbog ugrozenih - ispunjeno
- akciju treba najaviti 30 dana prije i otvoriti poseban racun - zurilo se pa je akcija krenula odmah
- novac moze skupljati samo pravno lice a ne i fizicko - skupljalo se na oba nacina, i na Udrugu i na racun roditelja
- novac pripada osobi za koju je skupljan - nije predvidjena odredba/obrazlozenje,
sto sa novcem u koliko ne postoju vise svrha
- pravna osoba/udruga koja skuplja sredstva duzna je izvjestavati o svojim financijama Nadzorno tijelo - podrucni ured socijalne skrbi, i to na kraju akcije i ukupno 1x godisnje - Nisam razumjela da se je Ministarstvo socijalne skrbi oglasilo ?????


itd, itd - sada smo pametniji,
NOVINARI namjerno nisu odradili posao, da bi dizali tirazu novina/medija sa ovim " reality show "

BIZARNO I PROKLETO SVE STO JE VEZANO S NOVCEM!!!
__________________
Lupanjem glavom u zid trosis 150 kcal/h
Poslovica indijanskog plemena Čejena : "Narod nije pokoren dok srca njihovih žena nisu slomljena."
swap is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 17:03   #65
Situacija se definitivno zahuktava, a posebno mi je upalo u oči ovo:

"Ja bih za te ljude krv svoju dala! Nikome ne dam da govore išta protiv njih. Oni su meni novac dali prije nego što su me i upoznali. Moja Lucija ima skoliozu i cijela leđa su joj operirana. Kao voštana svijeća je, a Đana ju je i posjećivala i donosila darove. Ne dam da itko išta kaže protiv njih",

http://www.vecernji.hr/podrska-norin...ju-dala-901168

Novac nisu dali Šitumi već dobri ljudi koji su uplaćivali koliko su mogli ...

Mislim da će ljudi nakon ovog iskustva biti puno oprezniji s doniranjem novaca u dobrotvorne svrhe. Na žalost ili na sreću.
__________________
SKINITE BAN MARASOVCU.
MuchaA is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 17:44   #66
Quote:
MuchaA kaže: Pogledaj post

"Ja bih za te ljude krv svoju dala! Nikome ne dam da govore išta protiv njih. Oni su meni novac dali prije nego što su me i upoznali. Moja Lucija ima skoliozu i cijela leđa su joj operirana. Kao voštana svijeća je, a Đana ju je i posjećivala i donosila darove. Ne dam da itko išta kaže protiv njih",
kaj se operacija skolioze plaća? prvi glas....

mene zanima tko plaća ove oglase po medijima, jer to i nisu ništa drugo nego plaćeni oglasi

ako su sumnjali u udrugu, zašto nisu prijavu obavili bez medija? onako kako se to normalno radi?
zašto se spominje gradnja kuće u sv. nedelji? zašto (ako stvarno žele pomoći) ne kupe stanove u blizini bolnica u kojima se djeca liječe, a ne u blizini paintball i adrenalin poligona?

uostalom, postoje udruge u zg (a i drugdje) koje stvarno pošteno, ali u tišini i daleko od medija, pomažu djeci i roditeljima djece oboljelih od malignih bolesti. nude i smještaj, i pomoć u prijevozu, i savjetovanje, i ljetne kampove za djecu.... ali se ne naslikavaju po novinama nego rade.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 18:20   #67
Upravo bilo na vijestima NOVE TV, da je majka Djana usla u DORH u pratnji odvjetnika i TV i predala prijavu protiv Udruge Hrabro Srce.

"Reality show" sa primjesom prostitucije medija.
__________________
Lupanjem glavom u zid trosis 150 kcal/h
Poslovica indijanskog plemena Čejena : "Narod nije pokoren dok srca njihovih žena nisu slomljena."
swap is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 18:56   #68
meni je ovo grozno. i tužno. i odvratno.

svi smo iskreno suosjećali s roditeljima, jer nema strašnije stvari ni veće patnje od bolesnog djeteta, a pogotovo nema većeg užasa i boli od gubitka djeteta.
pokazala se dobra volja, želja da se pomogne, iskreno, od srca.
osobno, još sam više suosjećala s ljudima koji pate u tišini, čija djeca nemaju takvu podršku medija, čije slike se ne rastežu preko naslovnica.
ok, ovi ljudi očito imaju dobre veze i dobar pr, ali u jednom trenutku svega toga postane puno previše, kao da tom jadnom djetetu ni sada ne daju mira.
pretužno.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 19:45   #69
show

kao sto rekoh u prethodnom postu: ovo izgleda kao da Mamic glavom i bradom osmisljava PR
pogledajte danasnje naslove: "za ove ljude krv bih svoju dala".
ni manje ni vise - krv vristi na naslovnici portala.
ako su ljudi i dali takvu izjavu - cudi me izbor urednika koji je za naslov odabrao tako bombasticnu rijec...

pa ulazak u DORH u pratnji odvjetnika... i pazljivi foto-shooting kojem nije promaklo nista. ni lijevi profil, ni desni profil, ni otvoreni, ni zatvoreni kisobran... mislite da su se fotografi tamo slucajno nasli?

ovo nazalost i dalje izgleda kao dogovoreni show. (a show ne znaci "zabava" nego "pokazivanje").
__________________
preferiram happy end
zlatni angjel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 20:11   #70
Da ove slike u medijima lice pomalo na Maminju , ali i na Banditica.
Osobno sam jednom bila na Glavnom Kolodvoru u Zgb, kada se Bandic slikao u pozama "ja ulazim u tramvaj i idem na posao". Svi kutevi snimanja, ulasci u razni tip tramvaja, sa raznim ljudima u pozadini, neki bijahu ruzni neki lijepi. Ne znam koja je verzija isla u medije kao slucajna slika.


Znam da sam off topic, ali mi ko narod uvjek pusimo iste fore.
__________________
Lupanjem glavom u zid trosis 150 kcal/h
Poslovica indijanskog plemena Čejena : "Narod nije pokoren dok srca njihovih žena nisu slomljena."
swap is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 22:52   #71
auuuu.. privatna osoba pred slikom polumrtvog djeteta trazila lovu za operaciju da mu spasi zivot.. primala uplate na privatni racun i dijelila desetke tisuca kuna prikupljenog novca uokolo po vlastitoj volji.. link.. i jos je svi hvale. Pravna apokalipsa, ovako se ni u africkim plemenima ne ponasaju.

Mislim ovo je ekstremna situacija.. ali ovako funkcionira i cijela politika u Hrvatskoj. To je ono zasto se ja politicki zalazem za slobodno trziste .. gradjani trebaju sami upravljati sa svojim novcem.. ne smije postojati nikakav "coban" koji ce uzimati ljudima novce i upravljati s tim novcima kak on hoce.. ovo je generalni problem u Hrvatskoj. I roditelji i oni u udruzi trebaju u zatvor zbog nenamjenskog trosenja novca samo na temelju ovih podataka tu.
mirko77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 07:30   #72
Ha,ha.... Prvo su joj došli milijuni na račun, a onda je dala par "donacija" po 10.000 kuna. Nije dala od svoje ušteđevine, već od donacija dobrih ljudi. Golemu većinu novca zadržala je za sebe, dijelila je sitniš. Sada je angažirala odvjetnika, kako bi joj se svi novci prebacili na račun. Fino će unovčiti kćerkinu smrt. Ova Đana mi se definitivno gadi.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 13:19   #73
na rtl-u je bila reportaža kako je inspekcija koja je češljala udrugu našla da je sve po propisima i da je udruga radila sve po zakonu

jeste primjetili kako ta informacija nije preplavila portale,nije valjda nitko ni prenio osim rtl-a
šta je to u toj gospođi Đani da čim ona kihne eto je na naslovnicama
nije mi ni lijepa(koliko god se lickala,ostaju ona ružno stisnuta usta i zmijski pogled),očito ni puno pametna,jedino pohlepa i lešarenje ostaje kao vrlina koju novinari podržavaju
treba li se ona barem ispričati toj udruzi poslije svega ili bi je udruga trebala i zakonski progoniti poslije revizije
alma 188 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 10:51   #74
Quote:
alma 188 kaže: Pogledaj post
na rtl-u je bila reportaža kako je inspekcija koja je češljala udrugu našla da je sve po propisima i da je udruga radila sve po zakonu

jeste primjetili kako ta informacija nije preplavila portale,nije valjda nitko ni prenio osim rtl-a
šta je to u toj gospođi Đani da čim ona kihne eto je na naslovnicama
nije mi ni lijepa(koliko god se lickala,ostaju ona ružno stisnuta usta i zmijski pogled),očito ni puno pametna,jedino pohlepa i lešarenje ostaje kao vrlina koju novinari podržavaju
treba li se ona barem ispričati toj udruzi poslije svega ili bi je udruga trebala i zakonski progoniti poslije revizije
Drago mi je sto je to inspekcije ustanovila, jer Udruga i dalje radi i pomaze, i bilo je sramotno gledati hajku na Udrugu, koji roditelji pokojne Nore nisu htjeli niti posjetiti.
Neka im novci, OTETO PROKLETO.


Moj prijedlog:
Treba promijeniti zakon o Humanitarnoj pomoci, i navesti da novac ide u Humanitarnu Udrugu, u koliko svrha prikupljanja novaca vise ne postoji.
__________________
Lupanjem glavom u zid trosis 150 kcal/h
Poslovica indijanskog plemena Čejena : "Narod nije pokoren dok srca njihovih žena nisu slomljena."
swap is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 21:33   #75
Quote:
alma 188 kaže: Pogledaj post
na rtl-u je bila reportaža kako je inspekcija koja je češljala udrugu našla da je sve po propisima i da je udruga radila sve po zakonu

jeste primjetili kako ta informacija nije preplavila portale,nije valjda nitko ni prenio osim rtl-a
šta je to u toj gospođi Đani da čim ona kihne eto je na naslovnicama
nije mi ni lijepa(koliko god se lickala,ostaju ona ružno stisnuta usta i zmijski pogled),očito ni puno pametna,jedino pohlepa i lešarenje ostaje kao vrlina koju novinari podržavaju
treba li se ona barem ispričati toj udruzi poslije svega ili bi je udruga trebala i zakonski progoniti poslije revizije
Đanine namjere nikako nisu dobre. Nažalost, zakon joj ide na ruku. Da je pravde, o preostalom novcu bi odlučivala udruga, a ne ona. Potpuno van pameti mi je da preostali novac postaje njen novac i da s njim može raditi što god hoće.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 12:00   #76
Damin gambit 17.11.2013.

Zena je narcis izvan kontrole. Ne moze se pomiriti s gubitkom djeteta i nemoci da mu pomogne.. pa je sad stvorila tu fantasticnu sliku o sebi kao svemocnoj "superzeni" koja mora pomagati drugim roditeljima.

Ovo sto su je neki optuzivali da laze zbog nelogicnih izjava ili nedostatka emocija.. mislim da je njoj mozak iskljucen za logiku i emocije. Ona niti zna sto radi, niti si moze pomoc. Mislim da ova nije lopov, ovoj treba ozbiljna psiholoska pomoc, inace ce lose zavrsiti.
mirko77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 12:23   #77
Quote:
swap kaže: Pogledaj post

Moj prijedlog:
Treba promijeniti/nadopuniti zakon o Humanitarnoj pomoci, i navesti da novac ide u Humanitarnu Udrugu, u koliko svrha prikupljanja novaca vise ne postoji.
Jos jednom izrazvam svoj protest. Svaka druga izjava u ovom intervjuu je bila u kontradikciji sa izjavama u zadnjih mjesec dana.

Novinari dizu tirazu na veoma nemoralan nacin. S jedne strane imamo dezorjentirane roditelje zeljne medija a mozda i novaca, a s druge strane lesinare u novinarstvu, koji ne zele provjeriti niti jednu cinjenicu prije nego sto ju daju u medije, ali su gladni tiraze i gledanosti po svaku cijenu.

Premalo nezaposlenih novinara ima u RH, premalo!!
__________________
Lupanjem glavom u zid trosis 150 kcal/h
Poslovica indijanskog plemena Čejena : "Narod nije pokoren dok srca njihovih žena nisu slomljena."
swap is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 13:01   #78
Zgražam se nad činjenicom da novinarka javne televizije,koju mi plaćamo ustupa skupe tv minute za gospođu koja bi zbog težine izrečenih riječi na račun Udruge trebala i kazneno odgovarati.Šta reći na njenu izjavu da je znala da za njeno dijete nema pomoći?Gospođo,vi ste smislili pakleni plan kako opljačkati prostodušni i širokogrudni narod.Novinarka Gojan je postala suučesnik u vašim planovima,zato za obje gospođe jedno veliko bljak
alma 188 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 13:39   #79
Quote:
alma 188 kaže: Pogledaj post
Zgražam se nad činjenicom da novinarka javne televizije,koju mi plaćamo ustupa skupe tv minute za gospođu koja bi zbog težine izrečenih riječi na račun Udruge trebala i kazneno odgovarati.Šta reći na njenu izjavu da je znala da za njeno dijete nema pomoći?Gospođo,vi ste smislili pakleni plan kako opljačkati prostodušni i širokogrudni narod.Novinarka Gojan je postala suučesnik u vašim planovima,zato za obje gospođe jedno veliko bljak
Šta nije u redu s tobom i tebi sličnima?
Kako vas nije sram?
Zar nemate ni malo empatije?
Mislim, ja kad ovakvo nešto pročitam, uplašim se s kakvim sam to sociopatima okružena.
Žena se borila za svoje dijete svim mogućim sredstvima. Imala je energije, snage i znanja za to. Šta je trebala sjest i plakat?
Mislim, tvrdit da je netko planiro da mu dijete oboli od leukemije pa da opljačka narod, je bolesno.
Kad je Nora umrla, htjela je vidjet šta je s novcima i šta će se s njim napravit.
Ovi iz udruge su muljali. Na inzistiranje da se objasne neke nelogčnosti, izbacili su Norinu majku iz udruge.
Je li to u redu, da jedna udruga nema volje, ni želje pokazati bar malo razumjevanja prema majci koja je izgubila dijete?
Naravno da su roditelji shrvani i da reagiraju možda prenaglo, šta je tu čudno? Tu je po meni opet udruga kriva jer ne zna i ne želi komunicirat, nego šikanira roditelje, jer evo oni su iskusni humanitarci, a roditelji su nitko i ništa pa je bolje da pare ostanu kod njih iskusnih.
Stavi se u kožu tih roditelja.
Ja mislim da bi ja potpuno isto reagirala kao Đana.
Vjerojatno bi mi bilo teško, odmah se vratiti na posao i isto bi pokašala naći utjehu u pomaganju drugima. Tu je nju udruga ismijala i odbacila i to je izazvalo frustracije. To je jasno kao dan.
dylan111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 18:14   #80
Sve sto su Norini roditelji ucinili dok je Nora bila ziva je za svako divljenje, ali je i za divljenje Udruga koja im je priskocila u roku
jednog dana, i tako prekrsila zakon, koji kaze da se akcija prikupljanja sredstava putem humanitarnih udruga moze zapoceti poslije 30 dana od pokretanja zahtjeva.

Sto je nastalo poslije smrti male Nore, to je kriminal koji treba istraziti. Zato sto ne prihvacam metode Norinih roditelje koji napadaju Udrugu, bez kojeg ucesca (mimo zakona) niti nebi pocela akcija prikupljanja sredstava.

Zakon o humanitarnoj pomoci:

(1) Domaće i strane neprofitne pravne osobe, kojima prikupljanje i pružanje humanitarne pomoći nije djelatnost, mogu povremeno prikupljati i pružati humanitarnu pomoć uz prethodnu suglasnost nadležnog ureda.

(2) Neprofitne i profitne pravne osobe te fizičke osobe s prebivalištem u Republici Hrvatskoj mogu organizirati humanitarne akcije uz prethodnu suglasnost nadležnog ureda.

(3) Pravne i fizičke osobe iz stavka 1. i 2. ovoga članka obvezne su podnijeti zahtjev za davanje prethodne suglasnosti nadležnom uredu najmanje 30 dana prije planiranog početka aktivnosti.
__________________
Lupanjem glavom u zid trosis 150 kcal/h
Poslovica indijanskog plemena Čejena : "Narod nije pokoren dok srca njihovih žena nisu slomljena."

Zadnje uređivanje swap : 18.11.2013. at 18:18. Reason: dodat isjecak iz Zakona
swap is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:46.