Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2013., 20:31   #21
Quote:
-garden- kaže: Pogledaj post
ovo je zbilja jaaako velika tema, pa se ispričavam ako se o ovom što vas želim pitati već pisalo.

naime, ja imam prirodno plavu kosu, onako malo tamniju. nisam baš zadovoljna njome jer je dosta beživotna i samo visi, u njoj uopće nema neke živosti niti izgleda čvrsto i sjajno (da nema gravitacije, valjda bi samo lelujala okolo). isto tako, jako ju često moram prati, svaka dva dana, dulje ostavljam jedino ako ne moram nikamo ići nije nešto posebno masna, malo se zamasti pri vrhu, što je normalno od znojenja i slično, inače ne spada pod masnu kosu. unatoč svemu tome, nije tanka i rijetka, ima je. ali stalno si u zadnje vrijeme razmišljam da bi je zapravo moglo biti i malo više. kao kad sam bila mlađa, kad je zbilja bila gušća. dosta mi, naravno, i opada. i nekako imam dojam da je možda stvar u čestom pranju jer mi tako, i još uz sušenje, dosta kose opadne.

uglavnom, moja pitanja su:
ako netko ima ili je imao sličan problem, kako to rješavate?
imate li možda neke šampone koje ste koristili i koji su vam pomogli? (ja sam primijetila da mi sad paše nivea za suhu i oštečenu kosu, malo joj da sjaj, ali ne produžava joj vrijeme koje može podnijeti bez pranja).

tnx

edit: oh, i da. ne farbam kosu, nemam nikakve pramenove, nikad ju nisam farbala. prirodna je ono, skroz.
Mislim da ti ova tema nece puno pomoci, jer je ovdje prica o tome kako POSTATI plavusa - vecina se farba da to postigne.

Aliii, po tvojoj prici, mislim da bi tebi malo kemije leglo ko budali samar. Malo ce ti ju posusiti, bit ce ti punija... Bojanje u prirodnu boju, ustvari poljepsava kosu, pa mislim da bi trebala razmisliti o nekoj zlatnoj nijansi...ljepse ce se sjajiti
__________________
Why do we feel safe under blankets? It's not like a murderer will come in thinking..."I'm gona ki....ahh damn! She's under a blanket."
Agency is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 17:27   #22
Imam prirodno tamno-smeđu kosu do polovice leđa.. Bilo bi divno da je prirodna boja, ali nije. Ispod sve te boje je blajh pa nešto kao crveno pa opet na to blajh i na kraju je stavljena tamno-smeđa jer mi se više nije dalo zezati s pokušajima da idem u crveno jer frizer očio nije znao što radi a ja sam bila glupa i trpjela..

U zadnje vrijeme me pere platinasto plava. Sutra idem kod jedne frizerke (dobila same preporuke za nju) pa ću iz prve ruke znati je li moguće bojanje i na koji način (odmah prvi tretman ili drugi). Ono što mene brine su obrve koje su tamno-smeđe i relativno srednje gustoće. Kako vi radite s obrvama? Farbate ih u nijasnu sličnijoj boji kose ili ostavljate tamnije?
nosupergirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 01:25   #23
Wink Plava kosa #3

Quote:
Suncana 007 kaže: Pogledaj post
Sto smiksat da se posvijetli smeda kosa mislim da krene prema plavoj?
Vidi da bih miksala boje moraš dobro obratit pozornost na pigment tvoje sadašnje boje i pigmenta one koju želiš postitći
Jer ako se mješaju smeđa i neka čudna ili full pepeljasta boja možeš ispast siva, nešto neodređeno :P što ti baš i ne bi prijalo :/ al sve u svemu možeš ići ton po ton svijetlije od smeđe, al to znači da ne možeš odmah uzeti full najsvjetliju plavu, jer ćeš bacit novac aa rezultat će biti nikakakav( možda i neće jer sve ovisi oo sadašnjoj podlozi) nego da ideš postepeno...trebat će ti malo više vremena al ok bolje i to nego staviš neku boju aa ne dobiješ nikakav rezultat sve u svemu zanemari sve ovo i ja bih ti toplo savjetovala, "odi kod frizerke jer igranje bojama na glavi, nije igranje bojama po papiru "
bellofiorellino is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 12:23   #24
opa, već i #3

tražila sam neki dan po temi #2, ali nisam nikako pronašla neke postove koje znam da negdje postoje
jeli mi netko može preporučiti neki dobar silver šampon da je dostupan u dm/muelleru/bipi i slično, po relativno pristojnoj cijeni ? na sto muka sam sa žutilom koje se pojavilo samo 3 pranja nakon dugo željene boje koju sam uspjela postići (kratko li je trajalo )....?

vidjela sam u Muelleru onaj neki shauma silver gdje su nacrtani neki par i izgledaju ko sijedi mada nisu stari jel itko to probao? ili postoji neki još bolji? pliz helpajte ...................
jagvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 13:10   #25
Quote:
jagvan kaže: Pogledaj post
opa, već i #3

tražila sam neki dan po temi #2, ali nisam nikako pronašla neke postove koje znam da negdje postoje
jeli mi netko može preporučiti neki dobar silver šampon da je dostupan u dm/muelleru/bipi i slično, po relativno pristojnoj cijeni ? na sto muka sam sa žutilom koje se pojavilo samo 3 pranja nakon dugo željene boje koju sam uspjela postići (kratko li je trajalo )....?

vidjela sam u Muelleru onaj neki shauma silver gdje su nacrtani neki par i izgledaju ko sijedi mada nisu stari jel itko to probao? ili postoji neki još bolji? pliz helpajte ...................
Imas u Mulleru SWISS O PAR Silver sampon, imaju i Grey sampon ili tako nesto. Prvi je za umjetne plavuse, drugi je vise za prirodnu kosu. Cijena ti je oko 26-27-28 kn i dobar je
__________________
Why do we feel safe under blankets? It's not like a murderer will come in thinking..."I'm gona ki....ahh damn! She's under a blanket."
Agency is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 15:16   #26
Quote:
nika37 kaže: Pogledaj post
meni je ona najbolja i ne pece nista prije sam koristila 1517 i bila mi je agresivnija za kosu
imas ju za kupit u Mulleru i stvarno najbolje izvlaci boju i ubija zutilo
Probam tu iduci mjesec pa da vidim sta ce bit
Cosmo-Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 16:33   #27
ako nekoga zanima, u domjanicevoj opet drze koleston.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 17:35   #28
Quote:
Agency kaže: Pogledaj post
Imas u Mulleru SWISS O PAR Silver sampon, imaju i Grey sampon ili tako nesto. Prvi je za umjetne plavuse, drugi je vise za prirodnu kosu. Cijena ti je oko 26-27-28 kn i dobar je
evo našla sam taj SwissOPar silver i kupila ga, 26,90kn cijena.
vidjet ćemo kako će funkcionirat. koliko dugo se treba koristiti da se vide prvi rezultati?
jagvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 08:54   #29
Ja ne mogu više...jednostavno ne mogu
ta plava kosa mi je diiivnaaa, diiivna ali ja ne mogu više.

cijelu kosu sam si usrala a samo jednom sam se blajhala i to onda kada sam išla iz smeđe u plavu.

Koristim subinu 80/8 ili 30/3, kada mi puhne u glavu, ovisi
Jednom se farbam, a slijedeći put napravim preljev.
I kosa mi je slaba. ne mogu više.
imala sam dugu kosu, sada mi je do ramena.
Inače mi je kovrčava pa ta suhoća dodano se istakne. Ne smijem se više peglati jer samo svaki put frizerka mi ju dodatno skrati. Kose mi je poispadalo mooore jedno.

Koristim Kerastase zelenu liniju, ciment kod zaštite od topline, Macadamia ulje...ma ništa.
nekada sam imala sjajnu kosu.
mislim da ću odustati.
bar preko zime.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 09:04   #30
To je križ nas plavojki
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 09:15   #31
užas
a tako mi je divna ta plava boja. ma joj ne bi ništa rekla da imam prirodno bar poluravnu kosu. ali ovo kovrčavo..plava kovrčava kosa
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 14:55   #32
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
Ja ne mogu više...jednostavno ne mogu
...
Znamo, znamo...

Puknem svakih godinu, dvije, a ja sam tamnoplava prirodno i ne blajham se.

Sad si me sjetila jedne iz srednje škole... uvijek je imala dugu, ravnu, onu baš gustu i tešku kosu,
kvalitetnu, prirodno svijetlosmeđu, nije se farbala, šminkala...nakon 10 godina obljetnica mature...
ok, šminka se radi pramenove na cijelu glavu, blajhom sigurno, i dalje je duga, ali ni približno one gustoća, a o sjaju da ne govorim.

Nego, uzela sam ovu novu Lorealku, Prodigy5 9.10.
Super farba, bljak nijansa.:/



Zapravo, nekome bi možda bila dobra... ma sigurno, ili neka druga nijansa.

Bez amonijaka je (al' ima sigurno 9% hidrogen ova plava), uljna, izgleda i miiiiriši kao krema za sunčanje, a tako se i ispire, kao mlijeko nekako, bijelo...ma fino, stvarno.

Meni je preposvijetlila izrast, zapravo ispala mi je kao neka 10.3, pa sad imam svijetlu fuj stazicu na glavi, nisam očekivala, mislila sam da će ispasti nijansu tamnija.

Ne lajkam. Mislim da ću se potamniti, preko zime , dosta je i meni.

Huh, taj sjaj.

žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 14:58   #33
1/3 kose mi je ostalo!

danas se farbam. ne znam da li da potrošim još onu kutiju što mi je ostala ili da odem u Muller i kupim smeđu...

ali bi se opet vratila u plavo kada bi mi malo došla k sebi.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 15:16   #34
Hmmnjeee..

to samo ti znaš, koliko ti je dopizdilo jelte.



btw. Šišala sam muŠa i zaebala...namjestila na 3mm mašinicu i krenula junački, umjesto...a ono.
Sad je izbrijan i nosi kapu jer je zima.
Nije mu baš pravo, a ja se baš veselim novoj kosici, stara mu se ionako ofucala.
Već sam mu natrackala ćelu sa jojobinim uljem.
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 15:51   #35
moj je celav i sam se sisa masinicom

idem po smedju.
volim vas i voljet cu vas dalje, na ljeto
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 17:46   #36
Odi, odi, bolje smeđa u ruci, nego plava na grani.
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 18:17   #37
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
moj je celav i sam se sisa masinicom

idem po smedju.
volim vas i voljet cu vas dalje, na ljeto

Alaj će biti kukanja na ljeto kad se približi povratak
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 19:07   #38
Quote:
Agency kaže: Pogledaj post
Imas u Mulleru SWISS O PAR Silver sampon (...) dobar je
prijavljujem - dobar je. mislim da je učinio najbolje što se moglo
jagvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 21:24   #39
dakle, obojala sam se bila onom natural and easy 542 i ispralo mi se sad vec...i ja bi nazad u svjetlije...pa sam mislila izvuc pramenove i neki preljev staviti...e sad, sta mislite jel bi mi uspjelo da izvucem pramenove schwarzkopfovom L101?? jer je ona skoro sami blajh...i onda na to preljev samo da mi posvijetli malo i ostatak kose...koristila sam one njihove za pramenove ali mi nije dovoljno svijetlo bilo...a nebi opet sama mijesala blajh i hidrogen da ne zeznem nesta...
caterine22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 21:48   #40
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
1/3 kose mi je ostalo!

danas se farbam. ne znam da li da potrošim još onu kutiju što mi je ostala ili da odem u Muller i kupim smeđu...

ali bi se opet vratila u plavo kada bi mi malo došla k sebi.
ajme, ne radi to
bit ce kukanja, to znam iz prve ruke trebala si samo izrast farbat dok ti se kosa oporavi, ovak ces sad sve prefarbat, pa ce ti se to ispirat i stalno sve ponovo prefarbavat i eto jos vece sranje
__________________
...A girl should be two things, classy and fabulous....
nika37 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:24.