Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2014., 13:21   #181
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Tvoji roditelji su sasvim normalni. U Kanadi gdje zivim nemas sanse uci u nocni klub bez da si najmanje 19 godina sto je ujedno i dobna granica ispod koje nije legalno djeci sluziti alkohol ili cigarete.

Mislim, sa sesnaest mislis da si odrastao (i ja sam tako mislio) ali si zapravo jos dijete a ako su roditelji toliko retardirani lijepo se odseli od njih, placaj svoj stan i hranu i nema frke. Tada mozes ostati vani koliko god zelis.
Ne ne može.
Ne po hr zakonu.
Bude li ulovljen i priveden zvati će se opet ili roditelji ili zakonom određeni skrbnik,jer ne može ni unajmiti stan do punoljetstva,te nema ni prebivalište,a postoji i zakon o radnom odnosu,te ne može zasnovati radni odnos osim iznimnom slučaju,za što opet treba suglasnost ili roditelja ili skrbnika.
No nije poanta da se autor teme osamostali ili skrbi sam o sebi,to nije naveo.
Očito želi i dalje biti roditeljima na skrbi tj uzdržavanju,ali da se ponaša kako on želi,a roditelje naziva zaostalim u mentalnom razvoju(retard)zato što mu ne dozvoljavaju da čini što želi.
Iznenađena sam da i ti upotrebavljaš naziv retardirani...
mada si odrastao i roditelj(sudeći po postu na drugoj temi),bili se obradovao da tebe tako imenuju tvoja djeca ili bližnji?
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 00:57   #182
Mozda ja imam razlog zasto kazem da su retardirani mozda onako slucajno ima mneki razloga mozda sam takodjer ja misljenja da mi mladost prolazit dok ja trulim doma jel se oni prave koda su popili svu pamet svijeta mozda onako slucajno sta god ja ocu uvijek oni moraju smislit 58 razloga zasto ne
zohan123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 05:14   #183
Quote:
zohan123 kaže: Pogledaj post
Mozda ja imam razlog zasto kazem da su retardirani mozda onako slucajno ima mneki razloga mozda sam takodjer ja misljenja da mi mladost prolazit dok ja trulim doma jel se oni prave koda su popili svu pamet svijeta mozda onako slucajno sta god ja ocu uvijek oni moraju smislit 58 razloga zasto ne

Mi koji smo ti odgovorili stvarno ne znamo kakav je istinski odnos tvojih roditelja i tebe.Ali to i nije tema ovdje,jer ovo su stranice Prava,te ne možemo o tome dalje raspravljati.
Ipak,oslovljavanje bilo koga retardiranim je ružno,osobito roditelja,ma kakvim se tebi činili.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 00:24   #184
e ljudi necete vjerovat rditelji koje sam prozivo retardiranima sjeo sam sa njima za stol i poprcio i rijesili sve
zohan123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 03:14   #185
Quote:
zohan123 kaže: Pogledaj post
e ljudi necete vjerovat rditelji koje sam prozivo retardiranima sjeo sam sa njima za stol i poprcio i rijesili sve
e jesi vidio????!!!????
i sta sada????
obi wan kenobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 02:37   #186
Dali se smije van..

Maloprije sam po pri put išao u noćni klub,sa sestrom i roditeljem.I usli smo unutra i naručili piće ja sam otišao van po nešto,a sestra i roditelj su ostali unutra.Kada sam pokušao uć nazad u klub redar me pitao koliko imam godina,ja sam mu odgovorio 16,on meni kao razguli (nisam obraćao pozornost na to što je bezobrazan i bahat ) i ja njemu kao al sam s roditeljem tu.On mene kao pitao dali pijem alkohol ja kao njemu ne,a stari je vidio da se ja nešto s njim prepirem pa je išao vidjet u čemu je problem.I dobro tako mi odemo unutra i debil mi je totalno ubio raspoloženje.
Mene sada zanima recimo kada bih ja ponovo htio otić van al bez roditelja(znači s prijateljima) dali ja mogu s njima ako imaju 18 ili nezz 17,8 mj. ?
Hvala unaprijed
Takemehome is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 09:07   #187
Samo ako je punoljetan.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 20:03   #188
Ako imaju 18 nema problema.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:13.