Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2017., 22:18   #9421
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
https://www.24sata.hr/news/sprijecil...-sezonu-542807

Preseljenje imigranata iz Turske u Hrvatsku?
Je li to dio onih nametnutih nam kvota koje pojedine članice EU odbijaju?
Po meni ne, jer oni iz kvota su bili razterecenje Italiji i grčkoj i vec su se nalazili tamo ili tamo trebali stići, a ne se jos nalaziti u Turskoj.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 05.10.2017., 22:42   #9422
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
https://www.24sata.hr/news/sprijecil...-sezonu-542807

Preseljenje imigranata iz Turske u Hrvatsku?
Je li to dio onih nametnutih nam kvota koje pojedine članice EU odbijaju?
Nema to veze sa kvotama jer one više nisu na snazi. To je dogovor koji su postigli Merkel, Rutte i Davutoglu na sastanku prošle godine gdje se EU (Njemačka i Nizozemska) obvezala privatiti izbjeglice iz Turske u zamjenu za migrante koje Turska prima natrag iz Grčke. Ovo je odluka Plenkovića.

S obzirom da ih misle preseliti još 50 tisuća iz Afrike sumnjam da su ovo konačne brojke.
http://www.telegraph.co.uk/news/2017...-north-africa/
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is offline  
Old 05.10.2017., 23:02   #9423
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Po meni ne, jer oni iz kvota su bili razterecenje Italiji i grčkoj i vec su se nalazili tamo ili tamo trebali stići, a ne se jos nalaziti u Turskoj.
U sklopu tog famoznog dogovora s Turskom bilo je govora i o direktnom preuzimanju izbjeglica iz Turske..

Tko će više to znati...
agentRico is offline  
Old 06.10.2017., 03:11   #9424
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
U sklopu tog famoznog dogovora s Turskom bilo je govora i o direktnom preuzimanju izbjeglica iz Turske..

Tko će više to znati...
Koliko se ja sjećam je bilo razteretiti te 2 članice i to je bilo proljeće 2015. Znači prije vala.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 06.10.2017., 03:35   #9425
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Koliko se ja sjećam je bilo razteretiti te 2 članice i to je bilo proljeće 2015. Znači prije vala.
Počelo je podjelom u svibnju 2015 gdje su se članice EU obvezale uzet 40 000 iz kampova u Grčkoj i 20 000 iz kampova u Italiji...Nakon toga ide val koji završava zatvaranjem rute u ožujku 2016 godine kada je 60 000 zaglavilo u Grčkoj.

Postiže se dogovor da će biti razmjena 1 za 1 odnosno Turci će povući ove iz Grčke sebi dok će EU uzeti 72 000 iz kampova u Turskoj. Tada nakon tjedan dana je krenulo preuzimanje od strane Njemačke, Finske, Luksemburga međutim nakon kojih 300-ak je sve stalo.
Ovo što su kad nas sada spominjali se odnosilo na taj dogovor iz travanja 2016. Inače od toga najvjerojatnije ništa...
arizin is offline  
Old 06.10.2017., 12:22   #9426
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
https://www.24sata.hr/news/sprijecil...-sezonu-542807

Preseljenje imigranata iz Turske u Hrvatsku?
Je li to dio onih nametnutih nam kvota koje pojedine članice EU odbijaju?
ne sekiraj se za dodatne.Od prve grupe (150) samo ih je 4 došlo u RH.neće se broj drastično povećat ni sa ovom dodatnom turo.Plenki se malo uvukao eu iako zna da neće bit dolazaka.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 06.10.2017., 17:29   #9427
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
ne sekiraj se za dodatne.Od prve grupe (150) samo ih je 4 došlo u RH.neće se broj drastično povećat ni sa ovom dodatnom turo.Plenki se malo uvukao eu iako zna da neće bit dolazaka.
Ti s tim podatcima baratas kuda si ta 4 osobno doveo :-)
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 09.10.2017., 13:21   #9428
Pisalo je u novinama.
Da žele ostat u RH kao izbjeglice bilo bi ih preko 100 000 međutim ima ih 500-tinjak koji čekaju zahtjev za azilom a u međuvremenu daju petama vjetra kroz šumu u bolje sutra u starim članicama eu-a.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 11.10.2017., 19:33   #9429
Izgleda da je ovo preseljenje sirijaca još uvijek dio dogovora tzv. migrantskih kvota. Službeno izvješće MUP-a. https://www.mup.hr/novosti/1989/odluka-o-preseljenju
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is offline  
Old 12.10.2017., 14:52   #9430
Nije došlo samo tih 4. Došlo je još 15-ak ljudi ali su bile obitelji sa malom djecom pa ih se nije slikalo kao ovu četvoricu.http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...-zelimo-ostati
I ovaj put će vjerojatno doći 20-30 ljudi i to je to.
peggy-nely is offline  
Old 16.11.2017., 17:00   #9431
Sele azilante iz Porina na Lanište.
https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/...aign=Box+share
__________________
When nothing goes right... go left...
sitnaMalaPlava is offline  
Old 17.11.2017., 18:59   #9432
Kako se ovo sve divno razvija mislim da trebamo brisnut iz unije čim prije - pa nek se oni unutra igraju nasilnog melting pota i NWO društva...
hilderik is online now  
Old 18.11.2017., 00:57   #9433
Quote:
sitnaMalaPlava kaže: Pogledaj post
Sele azilante iz Porina na Lanište.
https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/...aign=Box+share
osobno mislim da su dugave bolje, bliže je gradu, povezanije je sa gradom..iako je doduše porin nešto dalji ali opet..

malo je glupo vrijeme za seljenje, kaj sa djecom koja su krenula u školu u dugavama, travnom? kaj s njima? nakon dva mjeseca promjena okoline i opet stres ispočetka?
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 18.11.2017., 09:31   #9434
Evo jedne pozitivne priče koja bi u stvari trebala biti normalna, a ne iznimka:

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...aznije-sloboda

Jer niti naši ljudi koji danas odlaze iz RH nisu tamo gdje dolaze ništa drugačiji od ovih koji dolaze kod nas, razlozi odlaska odnosno dolaska negdje su različiti, ali sudbine tamo gdje dolaze su u biti slične. Zaboravimo kod toga ekstremiste koji se voze na terorizam, a kako se pokazalo nisu svi niti u ovoj skupini ljudi, jer ima ih i među domicilnim ljudima u EU.

Jedini pravi problem u svemu je bio način dolaska ljudi bez papira, bez provjere i na poziv gđe. Merkel, dok naši ljudi koji odlaze moraju imati uredne papire i to je ono osnovno što se i u slučaju izbjeglica treba zahtijevati. I na kraju postavlja se pitanje ako ih je gđa. Merkel pozivala, zašto im onda nije poslala avione po njih i mogli su biti u sigurnosti nakon 3 do 4 sata a ne da plaćaju krijumčarima ljudima ogromne novce, izlažu se životnim opasnostima i doživljavaju stres i neugode mjesec i više dana na putu do države čija ih je kancelarka pozvala.

Da ovo sa papirima treba tražiti pokazuju i snimke gdje se vide odbačeni dokumenti. Nisu ti svi ljudi koji su prolazili kroz našu državu bili bez dokumenata u svojim matičnim državama, jer i to su države, pa i tamo ljudi imaju dokumente. Naravno da bi uvijek bilo ljudi koji ih ne bi imali iz razno raznih razloga, ali ne u tolikom postotku.

No ono osnovno na čemu je pala EU je način odnosa do tih ljudi, jer nije bilo potrebe za plaćanjem krijumčara i svim nedaćama koje su im se događale. A ako ih EU nije željela, a nije tako mogli su za pola potrošenih novaca na te ljude osigurati im sigurnost u susjednim državama organizirajući o svojem trošku izbjegličke kampove, a sigurnost im garantirati svojim vojnim efektivama bez toga da se miješaju u sukob u tim državama iako znamo da je EU u svemu tome itekako imala umješane svoje prste, odnosno neke njezine članice, ali i mi smo tome dali svoj prilog prodajući oružje npr. Jordanu a znamo gdje je to oružje završilo, što pokazuju video snimke sa područja sukoba, gdje se to lijepo vidi, tako da nismo ništa manje u svemu tome od gđe. Merkel koja je pozivala ljude da dođu u njezinu državu, a onda im nije osigurala bezbjedan i siguran transport i pri tome dijelila lekcije svim državama kroz koje su ti ljudi prolazili iako nije bilo potrebe za time, samo da se to drugačije organiziralo.

Zadnje uređivanje krekre : 18.11.2017. at 09:49.
krekre is offline  
Old 18.11.2017., 19:08   #9435
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Meni je u tom članku problematično što bi većina tih imigranata htjeli biti neki novinari, politolozi itd. i sl. Mislim... svatko ima slobodu birati zanimanje kojim će se bavit, ali ne možemo svi biti novinari i politolozi. AI će u ogromnom postotku zamijeniti potrebu za prevoditeljima; - ustvari, to se već i događa.

Nije mi nikakav problem sjesti do osobe drugačije kulture.

A što se tiče razlike Hrvata-migranata i ovih sa BI. Niti jedan Hrvat se još nije digao negdje u zrak i ubio ljude okolo u ime bilo kakvog vjerskog ili političkog cilja. Među ovima sa BI ima ekstremista a dovoljan je jedan jedini ekstremist na njih deset tisuća koji će se raznijeti eksplozivnim pojasom u mnoštvu i pobiti ljude oko sebe.

Moram li napominjati da se neki od bombaša samoubojica ne zadovoljavaju samo dizanjem aktivacijom pojasan, nego došu autom/kamionom pa najprije gaze pješake, pa se tek onda ""dignu u zrak""; kako bi ljudske žrtve bile što veće.

Moram li napominjati da je na BI i u Avganistanu bilo visoko koordiniranih napada bombašima samoubojicama. Toliko dobro koordiniranih, da se npr. jedan raznese u mnoštvu, drugi sačeka da nastane dovoljno velika panika jer ljudi prilaze pomoći unesrećenima, pa onda se ide diči još jedan bombaš-samoubojica dići u zrak kako bi u što većoj gužvi napravili što veću štetu. Da su npr. napali odvojeno u roku od dan-dva ili više vremena, broj žrtava ne bib io toliki kao kad napade izvedu koordinirano. Mislim da je na ovaj način poginulo 80-90 ljudi u nekoj đamiji u Bagdadu.

I još k tome smo, kako si i sam jako dobro primjetio, prodavali oružje KSA i Jordanu; pa smo time izloženiji potencijalnim napadima bombaša-samoubojica.

Po tvojoj prici ispada da su svi Arapi ili muslimani opcenito teroristi,
nistarije i paraziti,doslovno neka niza vrsta u odnosu na "superiorne"
Hrvate.Nije lijepo tako generalizirati i etiketirati cijeli jedan
narod.Na kraju krajeva to je daleko od istine.

Hasan Haidar Diab,Hamed Bangoura,seik Fares iz Zagorja,samo su
neki od Arapa,i muslimana opcenito koji su pozitivni primjeri i
dokaz integracije u nase drustvo,ozenili su Hrvatice,osnovali
obitelj i rade i doprinose drzavi.Takvi obogacuju drustvo i dobrodosli
su u Hrvatsku.

Na kraju krajeva svidjalo se to nama ili ne,to je buducnost Hrvatske
da ce doci do priljeva imigranata posto u dosta zemalja bjesne
ratovi i nestabilnost a nama fali ljudi jer smo demografski u
katastrofalnom stanju.Treba to iskoristiti na obostrano zadovoljstvo.
balkanunited is offline  
Old 18.11.2017., 19:16   #9436
Quote:
balkanunited kaže: Pogledaj post
Po tvojoj prici ispada da su svi Arapi ili muslimani opcenito teroristi,
nistarije i paraziti,doslovno neka niza vrsta u odnosu na "superiorne"
Hrvate.Nije lijepo tako generalizirati i etiketirati cijeli jedan
narod.Na kraju krajeva to je daleko od istine.

Hasan Haidar Diab,Hamed Bangoura,seik Fares iz Zagorja,samo su
neki od Arapa,i muslimana opcenito koji su pozitivni primjeri i
dokaz integracije u nase drustvo,ozenili su Hrvatice,osnovali
obitelj i rade i doprinose drzavi.Takvi obogacuju drustvo i dobrodosli
su u Hrvatsku.

Na kraju krajeva svidjalo se to nama ili ne,to je buducnost Hrvatske
da ce doci do priljeva imigranata posto u dosta zemalja bjesne
ratovi i nestabilnost a nama fali ljudi jer smo demografski u
katastrofalnom stanju.Treba to iskoristiti na obostrano zadovoljstvo.
Ne, ne mislim da su svi oni teroristi i ekstremisti. Napisao sam sam ako je samo jedan na deset tisuća imigranata ekstremist...
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 18.11.2017., 19:25   #9437
Quote:
balkanunited kaže: Pogledaj post
Po tvojoj prici ispada da su svi Arapi ili muslimani opcenito teroristi,
nistarije i paraziti,doslovno neka niza vrsta u odnosu na "superiorne"
Hrvate.Nije lijepo tako generalizirati i etiketirati cijeli jedan
narod.Na kraju krajeva to je daleko od istine.

Hasan Haidar Diab,Hamed Bangoura,seik Fares iz Zagorja,samo su
neki od Arapa,i muslimana opcenito koji su pozitivni primjeri i
dokaz integracije u nase drustvo,ozenili su Hrvatice,osnovali
obitelj i rade i doprinose drzavi.Takvi obogacuju drustvo i dobrodosli
su u Hrvatsku.

Na kraju krajeva svidjalo se to nama ili ne,to je buducnost Hrvatske
da ce doci do priljeva imigranata posto u dosta zemalja bjesne
ratovi i nestabilnost a nama fali ljudi jer smo demografski u
katastrofalnom stanju.Treba to iskoristiti na obostrano zadovoljstvo.
Ako ih je na 10 tisuća 100 radikaliziranih koji se sutra mogu dignut u zrak i pobit ljude i uništit turizam od kojeg živimo, nije vrijedno rizika zbog "nedostatka radne snage". Da smo jedna bogata Njemačka sa 20 puta više ljudi kojoj turizam čini 1% BDP-a, to bi bila druga priča. Ako nam fali radne snage, to nisu brojke koje se ne mogu nadoknadit uvozom iz istočne i jugoistočne Europe (Bugarska, Ukrajina, Poljska, BiH) itd. Znači uvoz stanovništva koje nam je relativno slično i blisko i koje se lako integrira u društvo. Ne kažem da bi zabranio dolazak određenog broja muslimana u državu, ali to nije nešto čemu trebamo masovnije težiti.
PCN is offline  
Old 18.11.2017., 19:31   #9438
Zasto bi oni (osim bih)dosli u hrvatsku raditi? Kada im je njemacka bliza i placa bolje?
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 20.11.2017., 09:04   #9439
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
osobno mislim da su dugave bolje, bliže je gradu, povezanije je sa gradom..iako je doduše porin nešto dalji ali opet..

malo je glupo vrijeme za seljenje, kaj sa djecom koja su krenula u školu u dugavama, travnom? kaj s njima? nakon dva mjeseca promjena okoline i opet stres ispočetka?
Neće se svi seliti.
peggy-nely is offline  
Old 20.11.2017., 09:11   #9440
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ne, ne mislim da su svi oni teroristi i ekstremisti. Napisao sam sam ako je samo jedan na deset tisuća imigranata ekstremist...
Niti jedan Hrvat nije nikoga ubio zbog vjerskih ili političkih stavova?
Bruno Bušić, Miro Barešić... Nedavno je i onaj neki smiješni neonacist hrvatskih korijena predvodio nerede u Charlotswillu u kojima je ubijena najmanje jedna osoba.
peggy-nely is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:58.