Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Želim diskutirati u chat klubu pdf-a Parlamentarni izbori 2016
Klub neopredijeljenih neutralnih i ostalih 59 26.70%
Lijevo-progresivno-građanski klub 57 25.79%
Desno-konzervativno-nacionalni klub 105 47.51%
Glasovatelji: 221. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2017., 10:52   #321
Quote:
noname23 kaže: Pogledaj post

Puno pametnije bi bilo stipendirati top studente na fakultetu po izboru (u top 50 svjetskih fakulteta) uz klazulu da nakon završetka moraju radit u RH 5g.
I taj kadar imenovati na čela institucija i kao voditelje bitnih projekata u RH
U Francuskoj imaš sustav Grande Ecole, besplatno školovanje za najbolje studente (upisni ispit, kvote) prava, ekonomije, medicine, svega što je potrebno uz obavezu služenja u državnoj službi 10 godina !
Tko neće, može ići na sveučilišta (bez upisnog ispita i kvota) gdje se plaća školarina.
__________________
You may very well think that. I couldn't possibly comment.
Frank Underwood is offline  
Old 11.06.2017., 13:02   #322
Quote:
Frank Underwood kaže: Pogledaj post
U Francuskoj imaš sustav Grande Ecole, besplatno školovanje za najbolje studente (upisni ispit, kvote) prava, ekonomije, medicine, svega što je potrebno uz obavezu služenja u državnoj službi 10 godina !
Tko neće, može ići na sveučilišta (bez upisnog ispita i kvota) gdje se plaća školarina.
Istu stvar su Norvežani radili 1850-tih. Topla voda je odavno otkrivena. Bergern line je rađen na sličnom konceptu iako puno dalje u prošlosti.
Piloti su isto vezani sa ugovorima od 10g. I kad dobiješ vrhunski kadar, taj kadar dolazi odmah na dobre položaje i stječne nužno i neophodno iskustvo. Nakon 10g imaš top kadar koji su vrh u svojim branšama i slobodni i spremni za privatno poduzetništvo.
No ono što nama fali je megaprojekti, nuklearke, podmornice, vojni brodovi di bi STEM dolazio raditi i učit i usavršavati se među najboljima da bi nakon 10g mogao ići na tržište i stvarati inovacije, izume i spinn off koji proizlaze iz rada na velikim projektima.
noname23 is offline  
Old 13.06.2017., 08:52   #323
Quote:
water strider kaže: Pogledaj post
Nakon sve ga viđenoga ovih dana u Saboru, podjela u ova tri kluba bi se definitivno trebala nanovo sagledati, jer ovako vise nije realna
Nakon svega viđenog, neopredijelena sam više nego ikad.
Begemotica is offline  
Old 22.07.2017., 14:51   #324
ja sam politicki centar-desno opredijeljen, ali ne vidim da bi me bas konzervativci primili u klub jer imam neka stajalista koja mislim da se protive njihovima, a to je da podrzavam LGBT i sekularizam, a ici prema ljevicarima znam da ce biti koma jer se s njima uvijek svadam jos od s kraja prosle godine kada sam postao red-pillan hahaha, jesam li jedini takav tu?
BlaireWhiteFan is offline  
Old 25.07.2017., 15:43   #325
Quote:
BlaireWhiteFan kaže: Pogledaj post
ja sam politicki centar-desno opredijeljen, ali ne vidim da bi me bas konzervativci primili u klub jer imam neka stajalista koja mislim da se protive njihovima, a to je da podrzavam LGBT i sekularizam, a ici prema ljevicarima znam da ce biti koma jer se s njima uvijek svadam jos od s kraja prosle godine kada sam postao red-pillan hahaha, jesam li jedini takav tu?
Nisi jedini. Postoji nevjerojatan manjak raznolikosti na hrvatskoj političkoj sceni. Svi ekonomski programi su ili kinesko - socijalistički s prividom slobodnog tržišta pod sponzorstvom države ili čisto komunistički. Alternative nema.

Sve se stranke pokušavaju nedmetati za glasove nekakvim temama koje uglavnom uključuju pobačaj, obitelj, neke braniteljske/domoljubne teme i LGBT i ostale manjinske teme. To je to...

Ja već godinama tražim stranku koja bi podupirala slobodu. I ekonomsku i osobnu slobodu u smislu da se smanje porezi, smanji utjecaj države na ono nužno, da se ljudima dozvoli da budu gospodari svojeg primanja (brutto plaća), odnosno da sami odrede gdje i kako će štediti ili ulagati, ali i da se svakoj osobi omogući da sa svojim životom radi apsolutno što god želi dok ne šteti tom istom pravu drugih...

Takve stranke za mene, trenutno, nema...

ili me ispravite ako poznajete neku manju stranku koja djeluje na sličnim načelima...
sava007 is offline  
Old 06.08.2017., 15:15   #326
Quote:
sava007 kaže: Pogledaj post
Nisi jedini. Postoji nevjerojatan manjak raznolikosti na hrvatskoj političkoj sceni. Svi ekonomski programi su ili kinesko - socijalistički s prividom slobodnog tržišta pod sponzorstvom države ili čisto komunistički. Alternative nema.

Sve se stranke pokušavaju nedmetati za glasove nekakvim temama koje uglavnom uključuju pobačaj, obitelj, neke braniteljske/domoljubne teme i LGBT i ostale manjinske teme. To je to...

Ja već godinama tražim stranku koja bi podupirala slobodu. I ekonomsku i osobnu slobodu u smislu da se smanje porezi, smanji utjecaj države na ono nužno, da se ljudima dozvoli da budu gospodari svojeg primanja (brutto plaća), odnosno da sami odrede gdje i kako će štediti ili ulagati, ali i da se svakoj osobi omogući da sa svojim životom radi apsolutno što god želi dok ne šteti tom istom pravu drugih...

Takve stranke za mene, trenutno, nema...

ili me ispravite ako poznajete neku manju stranku koja djeluje na sličnim načelima...
hilderik is offline  
Old 09.08.2017., 11:17   #327
Quote:
BlaireWhiteFan kaže: Pogledaj post
ja sam politicki centar-desno opredijeljen, ali ne vidim da bi me bas konzervativci primili u klub jer imam neka stajalista koja mislim da se protive njihovima, a to je da podrzavam LGBT i sekularizam, a ici prema ljevicarima znam da ce biti koma jer se s njima uvijek svadam jos od s kraja prosle godine kada sam postao red-pillan hahaha, jesam li jedini takav tu?
Ima nas podosta.
Pogotovo onih koji ne žele državu u svome krevetu, kući, računalu...
Politička orijentacija: libertarijanac, slobodnjak
Civilno društvo: Lipa-udruga poreznih obveznika
Politički najbliža stranka: Most
__________________
You may very well think that. I couldn't possibly comment.
Frank Underwood is offline  
Old 24.08.2017., 16:45   #328
Nutralno, dobri argumenti i činjenice za opredjeljenje...
__________________
- Danas je najvažnije da muškarac ima posao. Ljudi koji ne rade jako su dosadni i drugima i sebi. Morate biti strastveni, angažirani i pridonositi zajednici, ali i svijetu - dizajner Tom Ford.

I cheated myself, Like I knew I would, I told you I was trouble,You know that I'm no good....
no good is offline  
Old 31.08.2017., 19:31   #329
Quote:
sava007 kaže: Pogledaj post
Nisi jedini. Postoji nevjerojatan manjak raznolikosti na hrvatskoj političkoj sceni. Svi ekonomski programi su ili kinesko - socijalistički s prividom slobodnog tržišta pod sponzorstvom države ili čisto komunistički. Alternative nema.

Sve se stranke pokušavaju nedmetati za glasove nekakvim temama koje uglavnom uključuju pobačaj, obitelj, neke braniteljske/domoljubne teme i LGBT i ostale manjinske teme. To je to...

Ja već godinama tražim stranku koja bi podupirala slobodu. I ekonomsku i osobnu slobodu u smislu da se smanje porezi, smanji utjecaj države na ono nužno, da se ljudima dozvoli da budu gospodari svojeg primanja (brutto plaća), odnosno da sami odrede gdje i kako će štediti ili ulagati, ali i da se svakoj osobi omogući da sa svojim životom radi apsolutno što god želi dok ne šteti tom istom pravu drugih...

Takve stranke za mene, trenutno, nema...

ili me ispravite ako poznajete neku manju stranku koja djeluje na sličnim načelima...
pronašla sam se i ja u ovome🙂
marrai is offline  
Old 03.09.2017., 21:37   #330
Ne znam kako vi ostali gledate na ovo zbivanje. Nama trebaju ljudi poput Trumpa neovisno o svjetonazoru koji su uspješni privatnici a ne oni koji odma žele na državne jasle bez da su išta postigli. Od ovih trenutno stranaka nisam zadovoljan i ključni problem je to što se bira da bi se biralo,govorenje o nečem novom dok je svjetonazorski sasvim svejedno kako se stranka zove.
Detektor is offline  
Old 04.09.2017., 08:14   #331
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Ne znam kako vi ostali gledate na ovo zbivanje. Nama trebaju ljudi poput Trumpa neovisno o svjetonazoru koji su uspješni privatnici a ne oni koji odma žele na državne jasle bez da su išta postigli. Od ovih trenutno stranaka nisam zadovoljan i ključni problem je to što se bira da bi se biralo,govorenje o nečem novom dok je svjetonazorski sasvim svejedno kako se stranka zove.
U načelu se slažem, ali uzeti Trumpa kao primjer, smatram da je loše. Vidiš što se desilo s Kerumom (koji ulazi u postavljeni opis neovisnog poduzetnika).

Temeljni je problem u biračkom tijelu. Dok isto nagrađuje HDZ i SDP bez obzira što se zapravo dešavalo u politici, mi nećemo daleko.

Treba također naglasiti kako je ipak tendencija pozitivna. Kad pogledaš, zadnjih godina bilo je dosta neovisnih poduzetnika koji su se usudili ući u političku arenu. Ferdelji kao možda najbolji primjer, na zadnjim izborima Sandra Švaljek, Orešković kao premijer...polako ide to na bolje, samo birači trebaju prepoznati potrebu za promjenom, ne samo u političkom predznaku nego i u ekonomskoj i meritokratskoj osnovi.
sava007 is offline  
Old 04.09.2017., 11:18   #332
Quote:
sava007 kaže: Pogledaj post
U načelu se slažem, ali uzeti Trumpa kao primjer, smatram da je loše. Vidiš što se desilo s Kerumom (koji ulazi u postavljeni opis neovisnog poduzetnika).

Temeljni je problem u biračkom tijelu. Dok isto nagrađuje HDZ i SDP bez obzira što se zapravo dešavalo u politici, mi nećemo daleko.

Treba također naglasiti kako je ipak tendencija pozitivna. Kad pogledaš, zadnjih godina bilo je dosta neovisnih poduzetnika koji su se usudili ući u političku arenu. Ferdelji kao možda najbolji primjer, na zadnjim izborima Sandra Švaljek, Orešković kao premijer...polako ide to na bolje, samo birači trebaju prepoznati potrebu za promjenom, ne samo u političkom predznaku nego i u ekonomskoj i meritokratskoj osnovi.
On nikad nije bio neovisan, nikad.

Sandra nije poduzetnica jer je karijeru izgradila na Ekonomskom institutu iako mi je simpa ali ne spada u tu kategoriju.

Orešković nam je nametnut od bog zna koga a neki tvrde od Kolinde pa ni on ne spada u tu poduzetničku priču.

Ferdlji dijelom ali ne u potpunosti a imali smo mi i Ivana Domagoja i još nekih i možda je jedini Fižulić ali i to je politička priča.

A da je temelj poroblema u biračkom tijelu si u dijelom u pravu jer ja mislim da je najveći problem u onima koji na izbore ne izlaze.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 04.09.2017., 20:48   #333
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post

A da je temelj poroblema u biračkom tijelu si u dijelom u pravu jer ja mislim da je najveći problem u onima koji na izbore ne izlaze.
U onima koji ne osnuju stranku da bi se njih poteglo na izbore. Ja imam ideju. Kapitalisti bi rotirali niže šefove po parlamentu (od voditelja pa na dalje)sa libertarijanskim programom. Time bi se umjesto gušenja konkurencije poticala konkurencija. Inzistiralo bi se na plaćama manjim od minimalca za saborske zastupnike jer po načelu libertarijanizma,oni ništa ne stvaraju a zarada pune plaće bi išla u džepove privatne firme gdje bi se radnika stimuliralo na plaću slijedeći mjesec. Pošto zastupnici ništa ne stvaraju i mahom se bave nebitnim stvarima,veslaju nas stalno,od Mosta,Pametnog,HNSa pa na dalje....Most je za uvođenje poreza na nekretnine i nema značajnih reformi no ono što smo vidjeli,dovoljno smo vidjeli,Pametno pak želi imati monopol nad obrazovanjem umjesto privatizaciju istoga i stjecanje lakših radnih dozvola za konkurentna zanimanja,uz to rade u banki a bankarstvo je privatizacija tuđeg novca,baš imam namjeru pročitati tezu kako bi korporacije trebale izdavati novac po robnom plasmanu a ne bankari,postavit ću taj intervju ovdje.
Detektor is offline  
Old 26.09.2017., 21:31   #334
prijavljujem se na desni chat
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Old 26.09.2017., 22:27   #335
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
prijavljujem se na desni chat
Klik na anketu.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 27.09.2017., 23:20   #336
Koliko je teško kliknut u anketi na kućicu onog šta ti odgovara?? Ja mislim da nije a Pravila su svugdje ista.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 27.09.2017., 23:28   #337
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Koliko je teško kliknut u anketi na kućicu onog šta ti odgovara?? Ja mislim da nije a Pravila su svugdje ista.
Pa kliknuo sam?

Pise mi "vec ste glasovali u ovoj anketi"
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Old 27.09.2017., 23:32   #338
OK vidim da si prijavljen na desni chat................na ostalima nemoj pisat.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 12.12.2017., 16:16   #339
Urednici me mogu ubaciti u desni klub obzirom da je ova tema zamrla i ne vidim ništa u ovim sadašnjim liberalima u zagovaranju ekonomskih sloboda,reforme obrazovanja (lberalizirani homeschooling) već samo foteljašenje. Balkanci su kolektivan čopor a ne jaki individualizirani posjedinci pa se sve svodi na to da narod misli kako mainstream autoriteti misle. Pametno ide u predizborne koalicije sa onima koji se nisu pokazali i ne usude se samostalno,Živi zid je politički nezrela i labava stranka čiji glasači funkcioniraju po principu anarhizma u Saboru,Most je zadnjim izjavama u BiH pokazao da da je samo jedan korak naprijed ali daleko od toga da se može govoriti velikom zamahu,isto funkcioniraju na principu nametanja svoje volje u obrazovanju,to bi bio neki sažeti pogled na stranke koje bi mogli birati neopredijeljeni.
Detektor is offline  
Old 17.12.2017., 19:05   #340
Što se mene tiče, svi smo mi ionako "desničari" za ove koji imaju osobnost mrava i na ramenu TV umjesto glave.
__________________
Prvo te ignoriraju. Nakon toga te ismijavaju. Potom se protiv tebe bore. Na kraju pobjeđuješ.
Mahatma Gandhi
Jack Hammer is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:35.