Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2017., 13:04   #2001
čini mi se da sam doživjela preparativnu epifaniju. već neko vrijeme se pitam kako i zašto mi lice izgleda divno kada se probudim, ujednačeno, zdravo (iako malo masnjikavo), plump... i onda se umijem i pojave se crvene fleke, čelo i područje oko nosa se počnu ljuskati, i sve ode k vrapcu.
i danas mi pade na pamet: "a što ako se ne umiješ?" pa sam tako umjesto umivanja vodom i umivalicom samo prebrisala njušku micelarnom da skinem noćni sebum. stavila dnevnu rutinu - et voila! lice i dalje izgleda ujednačno, zdravo i plump, ni traga crvenim flekama i ljuskama. čak mi ni puder ne treba.
pitanje je samo, zašto su mi trebali doslovno mjeseci da to shvatim?
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 18.12.2017., 13:14   #2002
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
čini mi se da sam doživjela preparativnu epifaniju. već neko vrijeme se pitam kako i zašto mi lice izgleda divno kada se probudim, ujednačeno, zdravo (iako malo masnjikavo), plump... i onda se umijem i pojave se crvene fleke, čelo i područje oko nosa se počnu ljuskati, i sve ode k vrapcu.
i danas mi pade na pamet: "a što ako se ne umiješ?" pa sam tako umjesto umivanja vodom i umivalicom samo prebrisala njušku micelarnom da skinem noćni sebum. stavila dnevnu rutinu - et voila! lice i dalje izgleda ujednačno, zdravo i plump, ni traga crvenim flekama i ljuskama. čak mi ni puder ne treba.
pitanje je samo, zašto su mi trebali doslovno mjeseci da to shvatim?
jaoooo
napisala sam ja prije par tjedana da se ne umivam. i cudno je bilo i natipkati ali voda je toliko tvrda, u kombinaciji sa grijanjem zimi mi je očajno lice.
pa se ujutro samo micelarnom brišem
mali_cox is offline  
Old 18.12.2017., 13:39   #2003
Ja sam danas napokon slikala zubalo. Započinjem proces korekcije, a ovo je bio prvi korak!
__________________
We've all got both light and dark inside us. What matters is the part we choose to act on. That's who we really are.

Drugarica iz komiteta
đezminka is offline  
Old 18.12.2017., 13:53   #2004
Quote:
đezminka kaže: Pogledaj post
Ja sam danas napokon slikala zubalo. Započinjem proces korekcije, a ovo je bio prvi korak!
Što ti je problem sa zubalom ako smijem pitati?

Ja sam bila nedavno na CT-u glave opet, još godinu dana moram čekati da mi pojedini djelovi gornje čeljusti srastu i onda opet operacija maksilarnih sinusa

Izvađene su mi obe gornje petice zbog sinusa i čeljusti, a imam takvo zubalo gdje se malo vidi kada se nasmijem i to me baš smeta
A ne mogu ništa dok ne prođem tu još jednu operaciju sinusa koju mogu obavit tek za godinu dana

Inače mi je problem što sam se tako rodila, odnosno razvila, lubanja mi je iznutra malo deformirana, deformirani su mi primarno maksilarni sinusi i imala sam konstantne upale u djetinjstvu i adolescenciji i deformacija septuma (al izvana se ništa ne vidi).

Najgori mi je zapravo oporavak nakon operacije sinusa (a bome i direktoskopiju ne bih ponovila osim ako baš ne moram), to ne bih ni najgorem neprijatelju poželila
ElsaStarfire is offline  
Old 18.12.2017., 14:14   #2005
žene, hitno mi je jer imam proslavu u petak,a izbili mi potkožni prištevi na bradi (nisu neki veliki, nego onak- normalni). kako to natjerati da što brže izađe da mogu istisnuti pa da prođe?
preparat neki, krema...bilo što?

hvala puno
pretplate is offline  
Old 18.12.2017., 14:40   #2006
Quote:
ElsaStarfire kaže: Pogledaj post
Što ti je problem sa zubalom ako smijem pitati?

Ja sam bila nedavno na CT-u glave opet, još godinu dana moram čekati da mi pojedini djelovi gornje čeljusti srastu i onda opet operacija maksilarnih sinusa

Izvađene su mi obe gornje petice zbog sinusa i čeljusti, a imam takvo zubalo gdje se malo vidi kada se nasmijem i to me baš smeta
A ne mogu ništa dok ne prođem tu još jednu operaciju sinusa koju mogu obavit tek za godinu dana

Inače mi je problem što sam se tako rodila, odnosno razvila, lubanja mi je iznutra malo deformirana, deformirani su mi primarno maksilarni sinusi i imala sam konstantne upale u djetinjstvu i adolescenciji i deformacija septuma (al izvana se ništa ne vidi).

Najgori mi je zapravo oporavak nakon operacije sinusa (a bome i direktoskopiju ne bih ponovila osim ako baš ne moram), to ne bih ni najgorem neprijatelju poželila
Ma imala sam problema s umnjacima dok su izbijali, pa sam trebala odavno to slikati da mi zubarica vidi što ćemo s njima. Imam malu čeljust i gužva mi je sa zubima, a neravni su (nije sad groblje, ali ono, ne sviđa mi se to), pa planiram iza Nove Godine, kad ortodontica da zeleno svjetlo, staviti aparatić.

Jebate, ti baš imaš problema. Takve me stvari podsjete da sam vrlo sretna što nemam problema sa zdravljem.
__________________
We've all got both light and dark inside us. What matters is the part we choose to act on. That's who we really are.

Drugarica iz komiteta
đezminka is offline  
Old 18.12.2017., 14:43   #2007
Quote:
pretplate kaže: Pogledaj post
žene, hitno mi je jer imam proslavu u petak,a izbili mi potkožni prištevi na bradi (nisu neki veliki, nego onak- normalni). kako to natjerati da što brže izađe da mogu istisnuti pa da prođe?
preparat neki, krema...bilo što?

hvala puno
ja ih ne bih pokusavala istisnut i mrcvarit, trackaj ih nekim kiselinama ako imas, cinkom, clearasil blazinicama... ako vidis da su blizu povrsine, onda ih probodi sterilnom iglom pa istisni.
forzaMILAN is offline  
Old 18.12.2017., 14:55   #2008
Quote:
đezminka kaže: Pogledaj post
Ma imala sam problema s umnjacima dok su izbijali, pa sam trebala odavno to slikati da mi zubarica vidi što ćemo s njima. Imam malu čeljust i gužva mi je sa zubima, a neravni su (nije sad groblje, ali ono, ne sviđa mi se to), pa planiram iza Nove Godine, kad ortodontica da zeleno svjetlo, staviti aparatić.

Jebate, ti baš imaš problema. Takve me stvari podsjete da sam vrlo sretna što nemam problema sa zdravljem.
Ja imam malu čeljust i svejedno mjesta za umnjake, sva 4 izrasla pravilno i savršeno zdrava
Ne znam šta će mi al eto... zapravo znam, volim drobit orahe njima

Nažalost da, od malih nogu problemi sa sinusima i lubanjom, al toliko sam navikla i toliko mi je to 'normalno' da većinu vremena niti ne mislim o tomu
ElsaStarfire is offline  
Old 18.12.2017., 15:05   #2009
Ja imam zdrave i dobre zube, ali eto, krivi su. I želim to ispraviti.
__________________
We've all got both light and dark inside us. What matters is the part we choose to act on. That's who we really are.

Drugarica iz komiteta
đezminka is offline  
Old 18.12.2017., 17:46   #2010
Iako sam pitala na gastronomiji, daj da pitam i vas tu u vezi božićnih keksića - prvi put u životu idem raditi zvjezdice sa džemom, misla sam po ovom receptu (ali ako ima bolji provjereni dapače) no zanima me koliko dugo mogu stajati i kako da ih skladištim/spremim/štagod?
Nemam špajzu niti neko hladno mjesto u stančiću izuzev malog frižidera.
ElsaStarfire is offline  
Old 18.12.2017., 18:42   #2011
Quote:
ElsaStarfire kaže: Pogledaj post
Iako sam pitala na gastronomiji, daj da pitam i vas tu u vezi božićnih keksića - prvi put u životu idem raditi zvjezdice sa džemom, misla sam po ovom receptu (ali ako ima bolji provjereni dapače) no zanima me koliko dugo mogu stajati i kako da ih skladištim/spremim/štagod?
Nemam špajzu niti neko hladno mjesto u stančiću izuzev malog frižidera.
mogu dugo stajati, sin i ja volimo kad su bar 4-5 dana stari ne volimo prhke.
bilo bi super ako imaš metalnu ili staklenu posudu, dulje ce ti ostati prhki
mali_cox is offline  
Old 18.12.2017., 18:47   #2012
Quote:
ElsaStarfire kaže: Pogledaj post
Iako sam pitala na gastronomiji, daj da pitam i vas tu u vezi božićnih keksića - prvi put u životu idem raditi zvjezdice sa džemom, misla sam po ovom receptu (ali ako ima bolji provjereni dapače) no zanima me koliko dugo mogu stajati i kako da ih skladištim/spremim/štagod?
Nemam špajzu niti neko hladno mjesto u stančiću izuzev malog frižidera.
Dijete, koliko ces keksi radit? Mislim, s koliko kila brašna?
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 18.12.2017., 18:50   #2013
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
Dijete, koliko ces keksi radit? Mislim, s koliko kila brašna?
600g brašna, znači dupli recept ovoga što sam linkala

Btw, cox, nemam metalne ni staklene, imam samo plastične posude, jel ok u njima?
ElsaStarfire is offline  
Old 18.12.2017., 18:53   #2014
Quote:
ElsaStarfire kaže: Pogledaj post
600g brašna, znači dupli recept ovoga što sam linkala

Btw, cox, nemam metalne ni staklene, imam samo plastične posude, jel ok u njima?
ma ok je, samo će ti možda mrvicu brže omekšati. neće biti prhki kao prvih dan dva tri
mali_cox is offline  
Old 18.12.2017., 18:56   #2015
Znaci, nikad se ne radi dupla doza.
Ono što možeš napraviti je dvaput ista doza.
Zbog miješanja, idealne temperature, itd.
600g brašna, dobit ćeš nešto manje od kilu keksa. To je u prijevodu kao 4 kutije domaćica. Ništa ti ne bude keksima.
Bitno je da ih pustiš da se ohlade, a nakon toga možeš ih stavit u plastičnu onu kutiju veću ako imaš kao za gablec s poklopcem.
Ili jednostavno stavi u porculansku zdjelu, pokri s papirnatim rucnikom da ti prašinu ne nakuplja. Možeš ih tutnut i u frižider ili na terasu (u kojem slučaju salvetu zamijeni s poklopcem za lonac). Kroz max tjedan dana si kekse riješila, ako ste samo vas dvoje 'vladari' brojnog stanja keksića.
Feel no worries
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 18.12.2017., 19:01   #2016
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
Znaci, nikad se ne radi dupla doza.
Ono što možeš napraviti je dvaput ista doza.
Zbog miješanja, idealne temperature, itd.
600g brašna, dobit ćeš nešto manje od kilu keksa. To je u prijevodu kao 4 kutije domaćica. Ništa ti ne bude keksima.
Bitno je da ih pustiš da se ohlade, a nakon toga možeš ih stavit u plastičnu onu kutiju veću ako imaš kao za gablec s poklopcem.
Ili jednostavno stavi u porculansku zdjelu, pokri s papirnatim rucnikom da ti prašinu ne nakuplja. Možeš ih tutnut i u frižider ili na terasu (u kojem slučaju salvetu zamijeni s poklopcem za lonac). Kroz max tjedan dana si kekse riješila, ako ste samo vas dvoje 'vladari' brojnog stanja keksića.
Feel no worries
E nismo, odazvalo se više ljudi na rođendansko slavlje na Badnjak nego li sam očekivala
Doduše, svaka čast, srca su, svi će nešto od klope i pića donjeti jer znaju da nemamo, a ja reko odo se okušat sa keksićima pošto sam ionako na poklon dobila teglu džema

Kako misliš ne duplu dozu nego dvije, da prvo jedno smiksam, ispečem, namažem, blabla, pa onda drugu? Ajme posla u šta sam se ja to uvalila

Nemamo ti mi terasu, mi živimo u kutijici šibica
ElsaStarfire is offline  
Old 18.12.2017., 19:04   #2017
Quote:
ElsaStarfire kaže: Pogledaj post
E nismo, odazvalo se više ljudi na rođendansko slavlje na Badnjak nego li sam očekivala
Doduše, svaka čast, srca su, svi će nešto od klope i pića donjeti jer znaju da nemamo, a ja reko odo se okušat sa keksićima pošto sam ionako na poklon dobila teglu džema

Kako misliš ne duplu dozu nego dvije, da prvo jedno smiksam, ispečem, namažem, blabla, pa onda drugu? Ajme posla u šta sam se ja to uvalila

Nemamo ti mi terasu, mi živimo u kutijici šibica
Točno to sam mislila. Jedna pa do kraja. Pa druga pa do kraja. Miješati sve u jednu dozu je...
Tako da se kolači i inače rade uvijek doza po doza.... tako najljepše uspiju. Ima više razloga, od tehniciranja do temperature pečenja, komada jaja, zagrijavanja mase rukama i tako... da ne ulazim u detalje jer je puno toga. Ugl, jednu smjesu do kraja spremi pa kad završiš motaj drugu. I da - sastojke pripremiti barem 6 sati prije na sobnu temperaturu.
E, ako vas je više - možda ti ni ne bude trebalo skladištenje, to se pojede vrlo brzo

Edit: osim mazanja, namazat možeš i sve na kraju kad završiš pečenje.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 18.12.2017., 19:07   #2018
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
Točno to sam mislila. Jedna pa do kraja. Pa druga pa do kraja. Miješati sve u jednu dozu je...
Tako da se kolači i inače rade uvijek doza po doza.... tako najljepše uspiju. Ima više razloga, od tehniciranja do temperature pečenja, komada jaja, zagrijavanja mase rukama i tako... da ne ulazim u detalje jer je puno toga. Ugl, jednu smjesu do kraja spremi pa kad završiš motaj drugu. I da - sastojke pripremiti barem 6 sati prije na sobnu temperaturu.
E, ako vas je više - možda ti ni ne bude trebalo skladištenje, to se pojede vrlo brzo

Edit: osim mazanja, namazat možeš i sve na kraju kad završiš pečenje.
Ma mislila sam ih napravit koji dan prije nedjelje jer u subotu radim cheesecake i pripremam si smjesu za pizza muffine, u nedjelju pečem pizza muffine, pa sam misla u petak keksiće napravit da si rasporedim to sve nekako.

Jučer sam oribala kupatilo od plafona do poda i pod i kadu i lavandin i sve, crkla sam danas predsoblje. Sutra kuhinja. Preksutra spavaća/dnevna pošto živimo u garsonijeri. A dan nakon se ganjam sa psom po stanu da ga pokušam očetkat

Ma mene uvijek brinu ta jaja, iako su keksi termički obrađeni, ako ih držim u plastičnoj kutiji hermetički zatvorene na sobnoj temperaturi dva-tri dana, još mi samo treba da se upljesnjive ili nešto
ElsaStarfire is offline  
Old 18.12.2017., 19:25   #2019
Quote:
ElsaStarfire kaže: Pogledaj post

Ma mene uvijek brinu ta jaja, iako su keksi termički obrađeni, ako ih držim u plastičnoj kutiji hermetički zatvorene na sobnoj temperaturi dva-tri dana, još mi samo treba da se upljesnjive ili nešto
ma neće se upljesniviti. radi slobodno kad si planirala
mali_cox is offline  
Old 18.12.2017., 19:30   #2020
Nema se što upljesniviti, samo pusti da se ohlade skroz. Bit će sve ok
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:25.