Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2017., 16:04   #41
Quote:
sava007 kaže: Pogledaj post
Ako ništa drugo, zadovoljio bih se i s činjenicom da predstavljaju kulturnu građanski opciju s malo ekonomskog lutanja, ali pretežno liberalnu. I to nam kronično nedostaje.
Upravo tako I takva nedosljedno liberalna ekonomska perspektiva je nebrojeno puta bolja od utjerivanja socijalne osjetljivosti u kosti kojem svakodnevno svjedočimo.
rustaveli is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:06   #42
Quote:
rustaveli kaže: Pogledaj post
Pošto je ta ideologija liberalna, meni ne smeta. Dapače.

Samo što nekako slutim da ti s liberalizmom baš i nemaš veze.
upravo suprotno...ja jesam uvjereni liberal...i idejno i ekonomski...
ekipa oko HNSa i Glasa to jednostavno nije...pa jebote -biti za abortus i jos dvije tri stvari -ne znaci da si automatski liberal. to je notorna glupost.

(a ako zaista mislis da su oni libertijanci i liberali - tada i tebi nije bas jasan taj pojam)
denijama is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:08   #43
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Pa jesam li ti to upravo objasnio?

Ti istražuj ako te veseli. Kad deset puta uvidiš što se dešava, sjest će ti.
Tako sam ja.


-Stipe
ma ne pada mi na pamet istrazivati...

s obzirom na situaciju oko Praljka i cinjenice da je bas Beus bio najglasniji - bilo bi sasvim logicno da demntira pricu da mu je otac bio djelatna osoba bosnjackog logora...nije to bas SF za shvatiti niti se radi o necem minornom...
denijama is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:09   #44
Podrzavam, ali HR jos uvijek nije nazalost zrela da masovno glasuje za jednu koaliciju takvog tipa.

Kada su uopce sljedeci redovni parl. izbori? 2020.?
__________________
Sve što je zbilja veliko i nadahnuto stvaraju pojedinci koji mogu djelovati u slobodi. Albert Einstein
_Bea_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:10   #45
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
.....- "stari mu je bio...........
.*djelatnik*....... logora kojega je držala armija BiH"


-Stipe
Molim te pojasni koju djelatnost je obavljao......nadam se da nije bio *mesar*
nexst is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:10   #46
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
upravo suprotno...ja jesam uvjereni liberal...i idejno i ekonomski...
ekipa oko HNSa i Glasa to jednostavno nije...pa jebote -biti za abortus i jos dvije tri stvari -ne znaci da si automatski liberal. to je notorna glupost.

(a ako zaista mislis da su oni libertijanci i liberali - tada i tebi nije bas jasan taj pojam)
Vesna Pusić ima zavidnu historiju zalaganja za liberalne ideje koje idu mnogo dalje od abortusa i 2 3 stvari. Ako si neinformiran, ne moraš još biti tvrdoglav.
rustaveli is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:12   #47
Quote:
_Bea_ kaže: Pogledaj post
Podrzavam, ali HR jos uvijek nije nazalost zrela da masovno glasuje za jednu koaliciju takvog tipa.

Kada su uopce sljedeci redovni parl. izbori? 2020.?
Zanimljivo pitanje...

Ja sam 2015. mislio da je nemoguće da imamo izvanredne izbore. Sada sam malo oprezniji.

Opet, paradoksalno, koliko god ova Vlada ima "tanku" većinu, nekako mi se činio neobično čvrta, možda i zbog razloga da se nikome baš i ne žuri na izbore, pogotovo ne oporbi.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:13   #48
Quote:
rustaveli kaže: Pogledaj post
Vesna Pusić ima zavidnu historiju zalaganja za liberalne ideje koje idu mnogo dalje od abortusa i 2 3 stvari. Ako si neinformiran, ne moraš još biti tvrdoglav.
Da nam je Vesna premijerka mozda bi ova drzava na nesto i slicila, ali kad je 80% HR ne moze smislit nacrtanu jer zena smo govori onako kako i jest.
__________________
Sve što je zbilja veliko i nadahnuto stvaraju pojedinci koji mogu djelovati u slobodi. Albert Einstein
_Bea_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:13   #49
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Da li je na pomolu stvaranje liberalne koalicije za iduće izbore i kako će se to ostvariti na suradnju sa SDP-om.


Nisu baš skloni suradnji sa SDP-om:



Izvor
https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-foto-20171205
Ja tu, što se ekonomije tiče, ne vidim ni jednu liberalnu stranku.
__________________
Crkva zaglupljuje narod, služi tuđincima i potiče nacionalnu mržnju.
Ante Starčević
Chempres is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:15   #50
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Zanimljivo pitanje...

Ja sam 2015. mislio da je nemoguće da imamo izvanredne izbore. Sada sam malo oprezniji.

Opet, paradoksalno, koliko god ova Vlada ima "tanku" većinu, nekako mi se činio neobično čvrta, možda i zbog razloga da se nikome baš i ne žuri na izbore, pogotovo ne oporbi.
Mislim da nitko nista previse ne bi dobio sa izvanrednim izborima pa nikome nije ni u interesu.

SDP bi popu*** totalno, HDZ bi ostao tu negdje % gore-dolje, mozda najvise bi profitirao Zivi Zid, ali bacene pare za vise manje istu situaciju.
__________________
Sve što je zbilja veliko i nadahnuto stvaraju pojedinci koji mogu djelovati u slobodi. Albert Einstein
_Bea_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:17   #51
Quote:
rustaveli kaže: Pogledaj post
Vesna Pusić ima zavidnu historiju zalaganja za liberalne ideje koje idu mnogo dalje od abortusa i 2 3 stvari. Ako si neinformiran, ne moraš još biti tvrdoglav.
a jebote...

pa di bas nju nadjes?

I inace (sto nekima nikako nije jasno) - netko tko ima simpatije prema jednopartijskom sistemu i dozivotnim vodjama -ne moze po defaultu biti "liberal". I ne mislim se sad raspravljati o tome sto jest ili nije bolje i tko je bio bolji, vec je to samo jedna od apsurdnosti nase drzave i javne/politicke scene.

Potrazi definiciju liberalizma pa malo promisli koliko je to shizofreno...

Vesna Pusic po gotovo ni jednom kriteriju nije liberal jer je iskljuciva i vrlo cesto to pokazuje...slobodno navedi te "liberalne" ideje Vesne Pusic...
denijama is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:17   #52
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
ma ne pada mi na pamet istrazivati...

s obzirom na situaciju oko Praljka i cinjenice da je bas Beus bio najglasniji - bilo bi sasvim logicno da demntira pricu da mu je otac bio djelatna osoba bosnjackog logora...nije to bas SF za shvatiti niti se radi o necem minornom...
Radi se o onome o čemu sam ti ja rekao. O propagandi i difamaciji političkih oponenata.

Jednom kad te netko deset puta slaže, na isti način, valjda ti je dovoljno da ne nasjedneš i jedanaesti put.

Nije ni to baš SF za shvatiti.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:20   #53
Quote:
rustaveli kaže: Pogledaj post
Vesna Pusić ima zavidnu historiju zalaganja za liberalne ideje koje idu mnogo dalje od abortusa i 2 3 stvari. Ako si neinformiran, ne moraš još biti tvrdoglav.
Kolega, nisam siguran tko je tu tvrdoglav.
Bojim se da se definicija liberala u hrvatskoj odnosi samo na politiku prema lgbt zajednici i manjinama. Istina je da pojam liberal sadrži puno, puno, puno više od navedenog, a da hrvatske stranke koje se tako izjašnjavaju nisu ni zagreble potencijal same ideje.

http://hr.n1info.com/a192631/Vijesti...-broj-dva.html
sava007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:20   #54
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Radi se o onome o čemu sam ti ja rekao. O propagandi i difamaciji političkih oponenata.

Nije ni to baš SF za shvatiti.


-Stipe
pa to je sasvim legitimno, zar nije? barem do neke mjere.

To nista ne govori o tome da bi ljudi ipak trebali demantirati ili potvrditi neke stvari...nije da govorimo o nekoj sitnici...pogotovo s obzirom na trenutnu situaciju.
denijama is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:21   #55
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
i sto te je onda nagnalo da glasas za Glas? Pa ne postoji vise oportunisticka stranka i stranka ciji clanovi koriste najgori drzavni kronizam u svom radu. Ama bas svi se bogate u radu s drzavom i koriste drzavne resurse...

Prije ce biti da si kao i 90% Hrvata svoj glas odlucio dati po cistoj ideoloskoj pripadnosti i idejama...sto je isto ok naravno...ali nazivati ekipu oko HNSa "kapitalistickim liberalima" zaista je smijesno i pogresno.
I naravno, sad ćeš nam dati primjere kako pripadnici glasa rade kontra kapitalizma (ovo zadnje nije baš jasno što je, ali ajmo probat raspravit)
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:21   #56
Quote:
sava007 kaže: Pogledaj post
Kolega, nisam siguran tko je tu tvrdoglav.
Bojim se da se definicija liberala u hrvatskoj odnosi samo na politiku prema lgbt zajednici i manjinama. Istina je da pojam liberal sadrži puno, puno, puno više od navedenog, a da hrvatske stranke koje se tako izjašnjavaju nisu ni zagreble potencijal same ideje.

http://hr.n1info.com/a192631/Vijesti...-broj-dva.html
ovo je otprilike tocno...
denijama is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:22   #57
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
a jebote...

pa di bas nju nadjes?

I inace (sto nekima nikako nije jasno) - netko tko ima simpatije prema jednopartijskom sistemu i dozivotnim vodjama -ne moze po defaultu biti "liberal". I ne mislim se sad raspravljati o tome sto jest ili nije bolje i tko je bio bolji, vec je to samo jedna od apsurdnosti nase drzave i javne/politicke scene.

Potrazi definiciju liberalizma pa malo promisli koliko je to shizofreno...

Vesna Pusic po gotovo ni jednom kriteriju nije liberal jer je iskljuciva i vrlo cesto to pokazuje...slobodno navedi te "liberalne" ideje Vesne Pusic...
Još sam davnih dana pročitao njezinu studiju Vladaoci i upravljači u izdanju Goldsteinovog Erasmusa u kojoj je branila tezu kako bi najuspješniji hrvatski poduzetnici trebali biti skupina koja je najsposobnija upravljati hrvatskim društvom u uvjetima demokratskog višestranačja i tržišnog gospodarstva

Inače navedenu knjigu su hadezeovci i kapovićevci najčešće potezali kako bi napaćenom narodu dokazali da Vesna Pusić namečiva neoliberalni kapitalizam i krade radnicima kruh iz usta, buuuuu.
rustaveli is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:25   #58
Quote:
sava007 kaže: Pogledaj post
Kolega, nisam siguran tko je tu tvrdoglav.
Bojim se da se definicija liberala u hrvatskoj odnosi samo na politiku prema lgbt zajednici i manjinama. Istina je da pojam liberal sadrži puno, puno, puno više od navedenog, a da hrvatske stranke koje se tako izjašnjavaju nisu ni zagreble potencijal same ideje.

http://hr.n1info.com/a192631/Vijesti...-broj-dva.html
"Ne mogu kupiti biftek u restoranu nego samo kiflu iz pekare pa ću ostati gladan" je vrlo loša logika. Perfect is the enemy of good, kažu.
rustaveli is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:25   #59
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
I naravno, sad ćeš nam dati primjere kako pripadnici glasa rade kontra kapitalizma (ovo zadnje nije baš jasno što je, ali ajmo probat raspravit)
glas je samo spin off HNSa kojem je godinama pripadao (pa ne mozete sad to odvojiti). Cijela vrhuska od Cacica, Vrdoljaka, pa prije toga onog tajnika koji je osudjen za zemljista - ogledni su primjerci kronizma i svega suprotnog kapitalizmu. Ne znam sto se tu uopce ima rapsravljati.
(sve do sasvim nevaznih primjera s recimo zenom Beusa, a sto je nepotizam 1/1)


(ono zadnje se odnosi na to da sigurno nisi dolucio glasati za Glas jer su onu liberalni kapitalisti -jer oni to po ama bas nicemu nisu...vec si se odlucio za njih zbog ideoloskih pogleda..sto je isto sasvim legitimno, ali nema veze s onim sto si prvotno tvrdio)
denijama is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:25   #60
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
pa to je sasvim legitimno, zar nije? barem do neke mjere.
Što znači "legitimno" u kontekstu u kojem ti koristiš tu riječ i koji je značaj tvoje teze?

Vidiš li koliko si se ti upro baš onako kako se ekipa koja plasira raznorazne dezinformacije nada?

Inače, što više demantiraš, to više značaja daješ takvim stvarima, to ih više dovodiš u percepciju, i tako dalje, i tako dalje. Paradoks riječi "ne" koja dovlači ono što negira u fokus.

Quote:
To nista ne govori o tome da bi ljudi ipak trebali demantirati ili potvrditi neke stvari...nije da govorimo o nekoj sitnici...pogotovo s obzirom na trenutnu situaciju.
Ali govori dovoljno o onome tko voli nasjesti jedanaesti put.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:46.