Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2006., 00:40   #21
Da, to mi je i zubar rekao... nakon vadjenja...
The_Rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 01:18   #22
Quote:
Bercana kaže:
Moram promijeniti svog zubara jer je ovaj moj mutav, a samim time i bolan.
Bosansko je hercegovačke nacionalnosti?
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 08:37   #23
Vjerojatno nešto slabije podnosiš bol.
Ja sam evo okruglo prije godinu dana vadio donju lijevu šesticu. Također je trajalo sat vremena. Zub je bio bušen, punjen i na kraju se odlomio pa ga je također trebalo izvaditi, tj. ono što je od njega ostalo. Zub mi je vadio čeljusni kirurg koji radi za jednu privatnu stom. oridinaciju. Čovjek koji zna svoj posao i koji to radi ko od šale također se namučio kojih sat vremena. Morao mi je zarezati desni, piljugao je kost, brusio tj. razrezivao zub i vadio korijen po korjen. također sam imao pune zube nekakvih "montirajzla" i raznih spravica za torturu. Glavu su mi držale dvije asistentice i na vakuum su umjesto one afinger kuke montirali nekakvu žlicu. No sve je bilo ok. Čovjek se isto zašpricao s krvlju po naočalama i kuti i sav naznojio, a itekako zna svoj posao.

No lokalna anastezija je bila ok i dobro je djelovala. Kad je kasnije popustila popio sam Voltaren Rapid i to je bilo to. Ponovio tabletu još 2 - 3 puta i sve ok.

Po ranici ne smiješ ničime čačkati i dirati i ispireš samo kamilicom. Ranica sama prirodno zarste, a ako je velika striček je još u startu lagano zašije. Nakon par dana na ranici ti se stvori nekakva tvar nalik na paučinu tj. na neku plijesan. To je prirodno i taj sloj štiti od infekcije i služi upravo zarastanju.

Da, Voltaren je opasn za želudac ko sam vrag no zbilja se trebalo sjetiti čepića. Što se Uskrsa tiče, pa uvijek imaš dežurnu lijekarnu. Kod nas na 40000 stanovnika u Bj imaš 5 - 6 lijekarni i još 2 - 3 depoa i nema dana ili sata kad ti lijek nije dotupan, uvijek jedna lijekarna ima dežurstvo. Za manje gradove ne znam, no praksa bi trebala biti ista, zar ne?
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 12:10   #24
Quote:
Veky kaže:
Po ranici ne smiješ ničime čačkati i dirati i ispireš samo kamilicom.
a ja sam baš bila dobila upute što raditi nakon vađenja zuba (šestica, također već izmučena popravcima pa joj je stigla smrtna presuda ) i izrazito mi je pisalo da se rana ne smije ničime ispirati, nego mora sama zarasti. jedino kaj je na tom papiru pisalo da se smije jest popiti tabletu protiv bolova, voltaren ili sl. (koji ja nisam popila jer ga moj želudac ne podnosi)

a kad čitam ove priče, moje vađenje zuba se sad doima čisto lijepo i ugodno. kod običnog zubara (privatnik, ima li to kakve veze?), lokalna i čupanje sa kliještima. nikakvo drugo čeprkanje.
ali umnjake još čuvam u ustima, ne dam ih
__________________
...tu nešto treba pisati...
danni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 00:09   #25
Bol nakon kirurškog vađenja zuba

nakon mukotrpne agonije sa zuboboljom još jučer u 4 ujutro kad su me bolovi probudili ,pa nakon par neofena koji su vrlo malo djelovali,pa hitni zubar,pa moja zubarica sinoc opet na hitnoj na injekciji za bolove... danas u podne moja zubarica slika zub,vidi upalu ispod i pokušava ga izvadit, uspjela je samo pola te sam morala čeljusnom kirurgu koji je izvadio i ostatak nakon dobrih pol sata rezanja i muke,uglavnom dok je anestezija djelovala bilo je super,onda bolovi pa sam popila Ketonal forte po uputi kirurga oko 5 sati danas i sad oko 11 opet jaki bolovi pa sam uzela jos jedan-SAD BOL POPUŠTA iako u uputama pise da se smiju uzet samo dva na dan i to svakih 12 sati!
Ako neko ima iskustva s tim MOLIM da se javi jer ovi bolovi su nemoguci pa me strah sto ce bit za par sati
nera26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 00:19   #26
ketonal djeluje pa idem probat zaspat ali ako neko ima neki savjet molim vas samo napisite pa cu procitat kad se probudim...thanks
nera26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 00:35   #27
verovatno ce sve biti ok kad se probudis

ukoliko te bude bolelo, panadol extra je odlican
nisamlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 04:01   #28
tome sam se i ja nadala,da nece bolit ali nažalost pred pol sata me je bol probudila i nabija ko da mi sat al ogroman kuca u čeljusti-BOLI ZA POLUDIT a mislim da ne smijem popit ketonal jos,u biti ne bih smjela do 11 ujutro,ajme neznam sto cu do onda....
ako neko ima bilo kakav savjet MOLIM POMAGAJTE !
nera26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 04:24   #29
Koliko miligrama u Ketonalu forte?
Svakako ga moras uzimati uz hranu. Ako nemas problema s zelucem, bubrezima ili sklonost ka krvarenju, mozes ga uzeti cesce.

Isto ti moze pomoci topli oblog na licu.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 04:35   #30
ketonal forte mi je od 100 mg i uzela sam ga oba puta sa šalicom čokolina jer drugo ne mogu jer jedva usta otvaram a jos manje mogu žvakat bilo što. Topli oblog? kirurgica je rekla hladni pa drzim led iako nisam sigurna vise da pomaze ili odmaze koliko sve skupa boli
nera26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 04:44   #31
Nikako topli oblog, dobro ti je rekla zubarica.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 05:00   #32
Hvala Viky jer sm se vec zabrinula da se ledim a nis koristi....i dalje BOLI!!! ali još je negdje na granici podnošljivog pa trpim da prođe što više vremena prije novog ketonala....svi bolovi u životu koje sam imala neusporedivo su mali naprema ovim
nera26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 05:59   #33
upravo popila jos jedan ketonal,ide lezat...vratim se da vidim vase savjete...plizzzzzz ako ko ima iskustva pomagajte jer ovo je nesnosljivo...
nera26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 07:47   #34
ajmeee..ja upravo trazim nesto o ovome, kad ti vec topic otvorila.. ja sam u petak kirurški izvadila zub, i bilo je jako komplicirano...taj i sljedeci dan me gotovo nije ni bolilo! ali zadnje 3 dana-uzasno..ja ti pijem ibuprofen, moze se piti svakih 4 ili 6 h. eto, barem 4 h budem mirna! a od danas pijem klavocin!antibiotik, samo ne znam hoce li me i dalje boliti, i ako bude hocu li moci uzeti neke lijekove za bol, uz taj antibiotik? :S
__________________
I rest my case...
tough girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 08:34   #35
tak je i meni prije 2 i pol godine. nitko mi nije rekao da trebam poceti odmah piti tablete protiv bolova, jos dok anestezija djeluje, pa kad je popustila - od boli sam se onesvijestila. spasio me VOLTAREN RAPID iako ga mrzim, al nema do njega (ne znam dal ga ima u ljekarnama, probaj onda voltaren forte).
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 09:12   #36
mislim da su povukli rapid, nisam sigurna...imam ja forte, ali ga inace izbjegavam u sirokom luku, jer jak je...ali ipak , kakva je ovo bol... (
__________________
I rest my case...
tough girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 11:38   #37
evo me,odspavala sam nekih 3 sata i opet nanovo tupa bol koja sve jače boli...a nesmijem jos tabl popit,meni voltaren forte nije nis pomogo a ni ibuprofen-oboje 0 bodova,jedino ketonal tako jedno 3 4 sata a ovaj koji uzimam je forte i pise da se smije svakih 12...auuuu...neznam vise sto cu,ni led bas vise ne pomaze
nera26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 11:40   #38
e da,meni je moja zubarica jos prije vađenja jer je dan prije isto jako bolilo pa ga je otvorila rekla da uzmen antibiotik za upalu,ona kaze ceporex al kirurg jucer kaze amoxil pa pijem amoxil....i cokolino
nera26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 11:43   #39
na znam..led ti je vise da ti ne natekne puno..mislim...a evo,mene trenutno ne boli bas-tableta
__________________
I rest my case...
tough girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 11:51   #40
Quote:
tough girl kaže: Pogledaj post
na znam..led ti je vise da ti ne natekne puno..mislim...a evo,mene trenutno ne boli bas-tableta
Blago ti se,ja moram jos cekat,neznam kolko cu izdrzat...jos cu se predozirat ketonalom

Mislim i ja a nes je kirurgica spominjala da kad natekne da nece bolit pa sam sad u dilemi...mislim da mi pomaze led jer mi malo ubije osjecaj al ne jako...boli uhhhh
nera26 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:59.