Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2007., 14:43   #61
moj savjet, makni se što dalje od tog mesara...za tvoje dobro...dok te nije dokrajčio...
i ja sam bila u takvoj situaciji i zato nisam htjela ić uopće kod zubara, ma kolko god to mene boljelo i sl. dok nisam našla pravog i sad idem s guštom...
peyton17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 14:48   #62
ma sad sam sve sredio...
al i on je mene....
gad....

ljudi izbjegavajte starkelje.....(zubare) nadjite si nekoga do 30g....
ovo iznad samo mesari....
icindr13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 14:55   #63
ja sam prije 5 godina morala liječiti zub. moje zubarke nije bilo, bila je zamjena i veeelika gužva..a ja sam došla 5 do 12..dala mi je lijek...lijek nije primio...ja sam se derala da mi ništa nije utrnulo...na živo mi živac brusili..a ja vikala... trebalo mi je godina dana da odem...
trebalo mi je užasno dugo da se smirim..srećom zubarka a i sestra su jako dobre, znaju kako me je strah i drže me za ruku..kada je dosta, ja samo dignem ruku...
nažalost, pošto sam jako dugo čekala sa tim zubom, zub je morao ići van..stisla sam zube i otišla na vađenje...od toga dana mi je povjerenje skoro pa 100% prema zubarki!
a i uostalom, ima velike i dobre sise pa njih gledam i zaboravim na zube =)
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games
Balkanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 14:57   #64
Quote:
icindr13 kaže: Pogledaj post
Ajme danas frika....
lik mi iso vadit zub...
kao: nema njemu spasa i to moramo izvadit
(a ja sam doletio u ordinaciju zbog opake zubobolje i natekline koja se pojavila dan/noc prije..)

i lik meni 4 ccm anestezije uvalja u zubno meso i primi klješta u ruke i čupaj braco...
a ja vrištim i stenjem i derem se i urlam od bola.....
da bi tip mene optuzio da sam ja narkoman jer imam maleni prag tolerancije na anesteziju...
da ja trebam sutit i trpit dok on to izvadi van...
da kaj si ja brijem da odem na kirurgiju to vadit van....
?????


AKO IMATE OVAKVOG STOMATOLOGA, KOJI CE VAM KU..C ZUBI???



(ok 2 su u toj ordinaciji al ja izluđen bolovima pristo kod ovog geliptera sjest na stolac...)

I nisam mu dopustio da vađenje do kraja izvrsi...
sad imam nateceno pola glave, pucam se klavocinima i voltarenima(da ostanem ziv) i to sve zato sto je njegov "kolega" doletio u zadnji čas
i prestravio se kad je vidio da je htio vadit na upaljenom zubnom mesu.....

I KAJ DA JA SAD RADIM TIPU????
neka tužba? nešto? da ja njemu tak idem vadit zub????
ajme...živciraju me doktori koji nemaju razumjevanje da nekoga nešto boli...
moj savjet, trk što dalje od njega!
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games
Balkanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 16:30   #65
Prva poseta zubaru. ja imam nepunih 6 godina, pocinjem da placem usled bola, zubarka, matora zena, mi odvaljuje samarcinu. jel treba jos nesto da vam, kazem? tu pocinje moj agonija-strah od svega sto nosi bele mantile. pre nekih 10-ak godina odem ja kod privatnika na popravku. covek kaze mora da se vadi zivac. izvadi zivac, napuni zub, al' ne do kraja. u roku od mesec dana u tom prostoru (u zubu koji nije nafilova do kraja) pocne proces, zagnoji se uz bol od koga sam gubila svest. sve me to snadje u drugom gradu (u kom sam studirala) i to, necete verovati, u nedelju. brzo trazi nekog dezurnog privatnika (u panici i od bola nisam mogla da prestanem da placem). preko prijateljice nadjem jednog privatnika (zenska), kada sam sela u onu stolicu, kaze ona, ovo se zagnojilo, ne pomaze anestezija nista, a mora da se zasece. uzme ona skalpel i zasece, tu se meni zacrni pred ocima i onesvestim se. sl. trenutak me bude hladnom vodom , nastave da mi kopaju po zubu nekom iglom. u jednom momentu kaze zenska: ups! ostade mi pola igle u tvom zubu (paste sad to nije onaj bolesni zub, nego susedni zdravi!!), spremi sutra za operaciju 150dm! eto. vratih se ja kuci u beograd i zavrsi' na stomatoloskom fakultetu na operaciji, gde su mi ocistili i onaj prvi bolesni zub i vadili iglu iz susednog zuba. btw, posle operacije sam izgubila onaj prvi zub od kog je sve krenulo. ko se boji zubara jos?
dushica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 16:36   #66
issssssss
a ja mislio meni lose bilo danas..

e ljudi ajmo slozit top listu najjadnijih zubara ikad i brukat ih javno...
????
il jednom po jednom zapalt radnju???

(ok ja sam za ovo drugo.. )
icindr13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 17:33   #67
Vrijeme je i da ja kažem neku svoju
Inače,iz Zagreba sam i idem u jednu kvartovsku ambulantu kod zubara...
Nedavno me stvarno jako bolio zub,nisam mogo pričat od bolova užas jedan i onda sam išao kod zubara i tako bio već 3 puta do sad,2 od 3 mi je dao anesteziju ,inače super je čovjek ljudina,stvarno je super i ako ni ja ne volim baš miris zubarske stolice ,a eto kako nisam bio već neko vrijeme nakupilo se karijesa i sad uredno svaki tjedan kod zubara ,eto prije sam i neredovito prao zube a sad ih non stop perem ,ipak,nije to toga vrijedno-da ostanem bez zubiju još,samo jedan savjet svima:Odite kod zubara,nemojte se mučit i čekat da vas zaboli vjerujte ne želite zažalit,ima dosta dobrih zubara i to barem nije problem,ja stvarno dugo nisam bio i eto sad se moram malo mučit,kaže mi zubar da me treba tuć LOL,al eto super je frajer,izgleda da mi je stomatologija najdrža grana medicine
__________________
potpisi su precijenjeni
kljukica_kviki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 23:00   #68
dragi moji....ja na moju srecu nemam strah od stomatologa (jer cu i sam biti stomatolog) ali morate razumit jedno....niste mala djeca, ne mozete se povodit za strahovima ma koliki god oni bili, jer kao razumna bica vi jako dobro znate da cete imat samo veca sranja sto god da vise odgadate posjetu stomatologu....

nitko ne kaze da vas mora prvi put bolit...majku mu...zatrazite za prvi put samo da vas pregleda...pocisti nesto, premaze fluorom...bilsta...samo da se malo opustite...popricajte makar malo...ako vas ne zeli opustit nekom metodom koja vama pase...promijenite ga....al dajte shvatite da vi niste tu zbog njega, vec on mora biti tu zbog vas...i kada nadete takvog, nasli ste pravog. Al angazirajte se malo i vi. Iz fotelje se nece nista napravit. Da imam gdje i kada, zaista bi pomogao bilo kome...al hebiga. Morate mi jednostavno vjerovat na rijec da ima stomatologa koji vam zaista zele pomoc.
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 09:20   #69
da ljudi morate ić zubaru pobogu, pa nećete valjda ko da ste boksači hodat ulicom??
to kaj malo boli(kako koga!!!) to nije nista....
zube isto prat svaki dan tak da kad pricate s nekim ne bazdite....
higijena osnovna...

a zubara/zubarku sto mlađe to bolje(zbog primjena najnovijih tehnologija u tretmanima) a starkelje sa klještima izbjegavajte jer vjerujte mi to faaakaaat bOOOOOOOOOOOOOoooooooooooliiiiiiiiiiiiii!!!
icindr13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 11:37   #70
i da se razmemo oko jos jedne JAKO bitne stvari....
Naime ja razumijem da postoje ljudi kojima mozda anestezija ne prima....ali ovo ide za 99 posto ostalih....
Kada primite anesteziju...tone znaci da ne osjecate vise APSOLUTNO nista...ne osjecate bol ali se osjeti PRITISAK!!!! Dakle moze se osjetiti doslovno fizicki pritisakna zub...alinema boli...probajte sami sebi bilo koji zdravi zub uustima potisnuti okomito prema korijenu...osjetit cete pritisak....ali ne bol!
isto je i sa anestezijom....osjet pritiska je u skladu s intenzitetom sile koju stomatolog vrsi na zub...bilo da ga vadi....pritisce...bilo sta. Nastojte razlikovati ta dva osjeta!
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 11:39   #71
e da...zakaj to govorim...zatokaj sam i sam gledao poprilican brojljudi koji je skakao na taj pritisak....al i sami govore da ih ne boli.
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 12:33   #72
Quote:
Chain kaže: Pogledaj post
i da se razmemo oko jos jedne JAKO bitne stvari....
Naime ja razumijem da postoje ljudi kojima mozda anestezija ne prima....ali ovo ide za 99 posto ostalih....
Kada primite anesteziju...tone znaci da ne osjecate vise APSOLUTNO nista...ne osjecate bol ali se osjeti PRITISAK!!!! Dakle moze se osjetiti doslovno fizicki pritisakna zub...alinema boli...probajte sami sebi bilo koji zdravi zub uustima potisnuti okomito prema korijenu...osjetit cete pritisak....ali ne bol!
isto je i sa anestezijom....osjet pritiska je u skladu s intenzitetom sile koju stomatolog vrsi na zub...bilo da ga vadi....pritisce...bilo sta. Nastojte razlikovati ta dva osjeta!
Ne bih ja to rekla. Kad razrijede lidokain jer na njemu maksimalno škrtare....onda je to
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 14:06   #73
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Ne bih ja to rekla. Kad razrijede lidokain jer na njemu maksimalno škrtare....onda je to
ma joj ljudi kakve su ovo gluposti...kakvo razrjedenje lidokaina....ampule s anestetikom se (bar u privatnim ordinacijama) u velikoj vecini slucajeva otvaraju pred pacijentom. To sto si rekla je notorna glupost.
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 19:43   #74
meni nažalost anestezija nije primila..zubarki se žurilo i nije mi vjerovala..počela je djelovati kada sam došla doma...nažalost...
ah taj pritisak.. ..i onda dižem ruku i vičem malo pa zuberka prestaje na tren =)
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games
Balkanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 19:48   #75
Quote:
icindr13 kaže: Pogledaj post
zube isto prat svaki dan tak da kad pricate s nekim ne bazdite....
higijena osnovna...
ti nisi nikad čuo da možda taj smrad dolazi iz želuca a ne nužno zbog nepranja zuba?
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games
Balkanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 21:34   #76
Quote:
Chain kaže: Pogledaj post
ma joj ljudi kakve su ovo gluposti...kakvo razrjedenje lidokaina....ampule s anestetikom se (bar u privatnim ordinacijama) u velikoj vecini slucajeva otvaraju pred pacijentom. To sto si rekla je notorna glupost.
A ti pričaš notorne gluposti, jer očito nisi dobro vidio šta rade socijalni zubari (čast iznimkama).
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 02:10   #77
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
A ti pričaš notorne gluposti, jer očito nisi dobro vidio šta rade socijalni zubari (čast iznimkama).
Sta tebe covjek stvarno mora izvrijedat????
Ajde sad kad si tako pametna....kako na trzistu dolaze anestetici????

DOLAZE OVAKO!!!!
http://www.belupo.hr/Uploads/1/2/10/...-adrenalin.jpg

jesi li ikad otvorila ijednu ampulu??? NISI! Dal si ikad razmislila o tome sta si rekla??? NISI! Jer da jesi shvatila bi da je jedini nacin da razrjedis anestetik iz ampule tako da dio anestetika izlijes iz ampule i nadomjestis ga onime cime ti vec mislis da se razrjeduje i onda uvuces u spricu!!! A s obzirom da lupetas gluposti poducit cu te jos necemu...jedna ampula, jedna sprica...to je to!!!!! Zar bi se to ikome dalo radit? Ne samo da je takva metoda i skuplja, vec bi i dulje trajala i oduzumala gomilu zivaca!!!!! ILI!!! Da se izlije 10, 20, 30 ampula u jednu posudu, da se onda u tu posudu ulije "razrjedivac" i da se direktno iz te posude uvlaci u spricu!!! Daj mi molim te reci gdje si ti to vidjela!??? Prosvjetli me!!!!
Koji kurac onda uopce ides zubarima ak si tak pametna i ak toliko stede na tebi.
Socijalni zubari da stede na tvom anestetiku...jebali te socijalni gledaj sad kolika je cijena anestetika!!!!!

http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/199...1999/0554E.htm

kad se otvori tablica stisni ctrl+f i upisi lidokain, kad ga pronades scrolaj malo nize i naci ces sljedece!!!!!

cijena jedne ampule je 1,10 kn s PDV-om!!!! cijelo pakiranje od 100 komada je 110 kuna! I ti ces sad meni rec da se nekom da zajebavat zbog 1 kune???
Ajde sad faco da cujem kako ces ti argumentirat to sto tvrdis...a to je da na anestetiku od jedne kune oni na tebi sparaju DOSLOVNO nekoliko lipa!!!
Sve sam ti stavio crno na bijelo....ovo je direktan dokaz da pricas sranja!!!
Kako te nije sram neutemeljeno pljuvat po cijeloj struci....a sutra kad te zaboli otici ces prvom i molit ga da ti pomogne. Sram te bilo. I kad si takva faca onda si placaj privatnika. Mozda te nece okrast ko socijalni.
Faca si kad treba dic frku...ajde da vidim kakva ces bit faca kad treba dokazat te idiotarije koje si rekla. Ja sam dokazo da se nikom ne isplati radit to sta si ti rekla....

da se stedi na sranju od 1 kune...pa ajde da si rekla na bilo cemu drugom....al na tom jeftinom sranju....kome ti lazes???????????????????????? sta hoces postic s tim...izigravas nekakvu zrtvu?? Oces da te ljudi zale? Evo ja te zalim...al ne zbog toga zbog cega bi ti htjela.
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 11:24   #78
a da se vi lagano prestanete prepucavat oko tih stvari?!

jedina istina je ovovatko ima pravo na strah...ja se isto bojim zubara,a to je posao koji obavljam svakodnevno...
cinjenica je da strah od zubara proilazi iz neznanja i neupucenosti...
rijetki su stomatolozi koji si daju truda objasniti pacijentu sto ce se raditi i to im pokazivati u ogledalu...svaka faza se pacijentu moze objasniti i unaprijed ga upozoriti sto ce se dogadjati..

tako se barem malo moze pacijentu olaksati ono sto ga slijedi....

a s druge strane,ova prica o sparanju na anesteziji ne znam koliko drzi vodu...
istina je da socijalni stomatolozi malo nevoljko daju inekciju zato sto im je to dodatni trosak,a ne mogu ga naplatit...

ja kao privatnik naplatim anesteziju 50kn pa tko hoce moze dobiti i 5 ako ga volja..(sad malo karikiram )

prema tome,nema smisla da se prepucavate oko bedastoca...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 12:32   #79
Quote:
Chain kaže: Pogledaj post
Sta tebe covjek stvarno mora izvrijedat????
Ajde sad kad si tako pametna....kako na trzistu dolaze anestetici????

DOLAZE OVAKO!!!!
http://www.belupo.hr/Uploads/1/2/10/...-adrenalin.jpg

jesi li ikad otvorila ijednu ampulu??? NISI! Dal si ikad razmislila o tome sta si rekla??? NISI! Jer da jesi shvatila bi da je jedini nacin da razrjedis anestetik iz ampule tako da dio anestetika izlijes iz ampule i nadomjestis ga onime cime ti vec mislis da se razrjeduje i onda uvuces u spricu!!! A s obzirom da lupetas gluposti poducit cu te jos necemu...jedna ampula, jedna sprica...to je to!!!!! Zar bi se to ikome dalo radit? Ne samo da je takva metoda i skuplja, vec bi i dulje trajala i oduzumala gomilu zivaca!!!!! ILI!!! Da se izlije 10, 20, 30 ampula u jednu posudu, da se onda u tu posudu ulije "razrjedivac" i da se direktno iz te posude uvlaci u spricu!!! Daj mi molim te reci gdje si ti to vidjela!??? Prosvjetli me!!!!
Koji kurac onda uopce ides zubarima ak si tak pametna i ak toliko stede na tebi.
Socijalni zubari da stede na tvom anestetiku...jebali te socijalni gledaj sad kolika je cijena anestetika!!!!!

http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/199...1999/0554E.htm

kad se otvori tablica stisni ctrl+f i upisi lidokain, kad ga pronades scrolaj malo nize i naci ces sljedece!!!!!

cijena jedne ampule je 1,10 kn s PDV-om!!!! cijelo pakiranje od 100 komada je 110 kuna! I ti ces sad meni rec da se nekom da zajebavat zbog 1 kune???
Ajde sad faco da cujem kako ces ti argumentirat to sto tvrdis...a to je da na anestetiku od jedne kune oni na tebi sparaju DOSLOVNO nekoliko lipa!!!
Sve sam ti stavio crno na bijelo....ovo je direktan dokaz da pricas sranja!!!
Kako te nije sram neutemeljeno pljuvat po cijeloj struci....a sutra kad te zaboli otici ces prvom i molit ga da ti pomogne. Sram te bilo. I kad si takva faca onda si placaj privatnika. Mozda te nece okrast ko socijalni.
Faca si kad treba dic frku...ajde da vidim kakva ces bit faca kad treba dokazat te idiotarije koje si rekla. Ja sam dokazo da se nikom ne isplati radit to sta si ti rekla....

da se stedi na sranju od 1 kune...pa ajde da si rekla na bilo cemu drugom....al na tom jeftinom sranju....kome ti lazes???????????????????????? sta hoces postic s tim...izigravas nekakvu zrtvu?? Oces da te ljudi zale? Evo ja te zalim...al ne zbog toga zbog cega bi ti htjela.
Pa ti si stvarno blesav. S tobom se glupo raspravljati. Bilo bi preporučljivo da odeš na neki znanstvaeni smjer, jer tvoja prepotentnost neće imati mjesta u radu s ljudima.
I da vrlo dobro znam da ga razrijeđuju pogotovo na oralnoj kirurgiji, tako da mi nemaš šta reći.A tek na maksilofacijalnoj....Uuuuu! I još nešto, za kraj! Ja se ne bojim zubara, i svako popravljanje zuba do sada je bilo bez ikakve anestezije. i vrlo dobro znam da je tih usranih par kuna presudno za pojedince.bye.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 12:36   #80
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Pa ti si stvarno blesav. S tobom se glupo raspravljati. Bilo bi preporučljivo da odeš na neki znanstvaeni smjer, jer tvoje prepotentnost neće imati mjesta u radu s ljudima.
jel ti to argumentirani odgovor???? Sad kad sam te postavio pred zid, ti mi vracas na nacin da sam prepotentan?
Prasence...ja imam argumente a ti komplekse. Kad ces imat sta pametno za rec javi se...moze i na pm.
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:26.