Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.12.2011., 12:29   #61
preporuka za oralnog kirurga u splitu?

bez vezanja i tih užasa.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 14:04   #62
Quote:
LukeZG kaže: Pogledaj post
Preporucam polikliniku IMED u Selskoj, cekat ces puno krace nego u Perkovcevoj, a rade odlicno. Takodjer samo dodjes s uputnicom od svohe zubarke, sve ide preko socijalnog, dakle bas nista se ne placa.
Hvala za ovaj info
Bila jučer kod njih na dogovoru i dogovorili smo termin za vađenje zuba već za tjedan dana. Preko uputnice. Mislim da se inače čeka za termin oko 2 tjedna, ali meni je prilično hitno i još su tu neke druge komplikacije pa idem već za tjedan dana.
Javiti ću kako je bilo.
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 22:09   #63
Question oralna kirurgija

Lijepo bih molila pomoć!!!! Mojoj kćerki koja je stara 9 godina je stomatolog preporučio otklanjanje resice u usnoj šupljini koja spaja desni i gornju usnicu kako bi lakše mogla nositi aparatić za zube. Ako netko ima takva iskustva molim pomoć..............

Zadnje uređivanje Caroline 78 : 04.01.2012. at 22:19.
Caroline 78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 19:59   #64
Skidanje šavova poslije operacije zuba?!

Uglavnom bio sam danas na operaciji šestice,točnije operacijski su mi izvadili korjen zuba i sašili. Rekao mi je zubar da bi za tjedan dana trebao ic vadit šavove,točije drugi petak. Ja imam u planu neko putovanje u petak tj od srijede do nedjelje. Bili se išta dogodilo da odem izvadit šavove umjesto u petak u ponedjeljak ?! Unaprijed hvala !
taurus1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 12:30   #65
Quote:
taurus1986 kaže: Pogledaj post
Uglavnom bio sam danas na operaciji šestice,točnije operacijski su mi izvadili korjen zuba i sašili. Rekao mi je zubar da bi za tjedan dana trebao ic vadit šavove,točije drugi petak. Ja imam u planu neko putovanje u petak tj od srijede do nedjelje. Bili se išta dogodilo da odem izvadit šavove umjesto u petak u ponedjeljak ?! Unaprijed hvala !
ako imas u glavi onaj tamo ponedjeljak, dake za 10 dana...nece biti nista....ako imas namjeru vadit ih za 3 dana...javi samo koliko ce bolit
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 14:26   #66
Ma ponedjeljak za 10 dana !
taurus1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 16:39   #67
Taurus1986, Nije problem izvaditi šave nakon 10 dana umjesto nakon 7. Najvažnija je dobra oralna higijena nakon op.zahvata da se sve ne upali. Inače šave ne mora skidati kiturgija. To možeš i kod svog stomstologa ako želiš.. Pozdrav
Dok 4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 22:56   #68
Pa evo,da se javim i ja na ovu temu.
Dobila sam termin za operaciju,16.7.i vadi se gornja sedmica
Najveći je problem to da se bojim zubara,bolnica,svega toga,UŽASNO.
I sad mene zanima,anesteziju dobim tako da dobim inekciju u zubno meso?Ili?
Kak da održavam oralnu higijenu posle zahvata?Sve normalno,il ima koja caka?Za hranu sam čula da čokolino,puding i prolazi.
I da,koje ljekove mi preporučate?
i bila bi zahvalna kad bi me bar neko malo utješil da bude sve super
__________________
Znaš, ti i ja se krećemo paralelno jedan pored drugog. Gledamo se, svako iz svog voza. A je li možeš jednom u životu, samo jedan jedini put da zaboraviš sve vagone, vozove, koloseke i da mi pružiš ruku i dozvoliš mi da te grlim do kraja putovanja?
Min24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 00:24   #69
Quote:
I sad mene zanima,anesteziju dobim tako da dobim inekciju u zubno meso?Ili?
Injekciju skoro neces ni osjetiti; daje se u meso iznad zuba.

Quote:
Kak da održavam oralnu higijenu posle zahvata?Sve normalno,il ima koja caka?Za hranu sam čula da čokolino,puding i prolazi. I da,koje ljekove mi preporučate?
Dobit ces upute, a imas ih i ovdje, mislim na Umnjacima.

Quote:
i bila bi zahvalna kad bi me bar neko malo utješil da bude sve super
Bit ce sve super (kako toplo jelda)
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 10:25   #70
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Injekciju skoro neces ni osjetiti; daje se u meso iznad zuba.


Dobit ces upute, a imas ih i ovdje, mislim na Umnjacima.


Bit ce sve super (kako toplo jelda)
Baš super
a onda oke,sad mi je malo lakše,idem na umnjake
hvala
__________________
Znaš, ti i ja se krećemo paralelno jedan pored drugog. Gledamo se, svako iz svog voza. A je li možeš jednom u životu, samo jedan jedini put da zaboraviš sve vagone, vozove, koloseke i da mi pružiš ruku i dozvoliš mi da te grlim do kraja putovanja?
Min24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 12:41   #71
Sretno!
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 12:42   #72
Molim za pomoć,

mom djetetu starom 7 godina treba izvaditi jedan zub koji nije iznikao, a smeta trajnoj jedinici da izraste. Gdje je najbolje za to obaviti u Zagrebu? Da li uspavljuju? Hvala
Elijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 01:39   #73
KB Dubrava. Uspavljuje se po potrebi, a prema procjeni operatera. Uzmite uputnicu od svog DMD.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 12:16   #74
trebam pomoc
luda sam
snimala sam celjust zbog bolova u uhu i zubi
na snimci se vidi da je do zgloba
kao da mi je vilica spala 1cm
sad me salju u zg dubravu , oralna kirurgija

dajte mi recite zar nema netko u splitu dobar za to, ja sam iz dalmacije?
ili jel imao tko slican slucaj, navodno cu morat nesto nosit na gornjoj vilici neku plastiku ili silikon , nesto kao vilica ,
kako se to uopce zove

sta ce mi sve radit kako to sve ide , plizzz odgovor
luda sam vise
__________________
Prodaja robice
frkalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 16:29   #75
Prije skoro dva mjeseca,prilikom vadjenja zuba (lijeva gornja 6-ica),došlo je do otvaranja sinusa.Nakon odradjene 'plastike sinusa' prije više od 7 dana izvadjeni konci.U zadnja 2-3 dana osjetim da zrak ponovo pomalo izlazi na mali otvor na rani zuba.Ponovo na momente osjetim da je sinus otvoren.Sa blagom probom puhanja na nos ,test je pozitivan - čuje se pištanje.Nakon koji sat se opet ne čuje ništa i tako u krug.Kontrola je tek 15-tog ovog mjeseca.Šta mi preporučujete,da li da čekam kontrolu i nadam se da će do tada možda doći do spontanog zarastanja ili da odem ranije na kontrolu? Koliko je ozbiljno stanje da bi se čekalo?

Hvala.
BigJason is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 17:45   #76
Pricekaj jos par dana kontrolu i nemoj provocirati sinus..
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 22:03   #77
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Pricekaj jos par dana kontrolu i nemoj provocirati sinus..
Hvala na brzom odgovoru.
BigJason is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 03:28   #78
Za dva tjedna sam naručena kod oralnog kirurga za korijen koji je pored sinusa, gornja petica.
Čitajući ova iskustva o strašnim bolovima , malkice se brinem, pogotovo što mi je rana od vađenja vanjskog dijela zuba već zarasla i morati će mi razrezati meso da dođu do korijena (a i rana mi još uvijek prokrvari prilikom pranja zuba što mi je čudno).

Uglavnom, je li antibiotik obavezan nakon zahvata? Što se tiče painkillera, kirurginja mi je rekla da popijem Ibuprofen nakon zahvata, ali meni to jako slabo pomaže, ne znam da li trebam tražit neke jače tablete na recept, jesu stvarno tako strašni bolovi (inače imam nizak prag tolerancije na bol)?
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 10:45   #79
Ketonal je bolji od recimo Neofena ili nekog drugog ibuprofena. Bolje djeluje na bolove u čeljusti. Jedino što se više ne može dobiti bez recepta.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 16:33   #80
Evo danas upravo bio na vađenju 7-ice gornje koja je pukla i opće više ni nije imala krunu... Sve u svemu ako netko ima slicnih ili čak puno većih i težih problema toplo bi mu preporučio oralnu kirurgiju na stomatoloskom fakultetu u Gundulićevoj... Ljubaznost,smirenost,preciznost,znanje i kvaliteta posla po meni na najvišoj razini!! Inače zub me bolio strašno samo kad sam ga dotaknuo jezikom kamoli na vađenje,a kod njih izvaden mi je da nisam no trepnuo... SVAKE POHVALE!!!
marac90 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:06.