Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2009., 11:56   #1
Studiranje u BiH

molin vas sta mislite o tome, ima li ko ko studira tamo, nek napise nesto??
zecica18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 18:52   #2
Ne mislim nista, studiranje ko studiranje, šta te točno zanima?
__________________
Regular everyday normal motherfucker
Strajder is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 22:19   #3
Quote:
zecica18 kaže: Pogledaj post
molin vas sta mislite o tome, ima li ko ko studira tamo, nek napise nesto??
Ima li neki poseban fax koji te zanima? Jer pretpostavljam da je neki opceniti sud nemoguce dati!
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 23:43   #4
pa evo mislin se izmedu socijalnog rada, predskolskog i prava
cula san da te mostarske diplome nisu nesto priznate?
zecica18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 02:27   #5
A zbog cega zelis bas U Mostar ?
Ja zivim u Mostaru , i svak ko kaze da nisu priznate , preserava,
Bas kao i svake druge
__________________
Nacrtati mi krila , to samo ti znas ..
Miss.Heftner is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 11:40   #6
Quote:
zecica18 kaže: Pogledaj post
pa evo mislin se izmedu socijalnog rada, predskolskog i prava
cula san da te mostarske diplome nisu nesto priznate?
Zavrsila sam tri godine tamo, a na cetvrtu sam se vratila u Hrvatsku, tako da cu ipak imati hrvatsku diplomu. To obicno tako i drugi rade.
Sto se mostarske diplome tice, svejedno ti je kad je nostrificiras...
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 14:42   #7
Diploma ko` diploma, bitno je kako se poslje pokazes na radnom mjestu...a ne ciju diplomu imas...
hat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 16:40   #8
Quote:
zecica18 kaže: Pogledaj post
pa evo mislin se izmedu socijalnog rada, predskolskog i prava
cula san da te mostarske diplome nisu nesto priznate?
Zašto ne bi bile priznate? Zar misliš da bi pola Hercegovine, Dalmacije i šire studiralo na sveučilištu čije se diplome ne priznaju?
cat_deluxe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 20:59   #9
ma ja san samo cula tako da nsiu priznate, a isla bi tamo jer nisan upala u hrvatskoj na ono sta san tila, pa san mislila ic par godina tamo i vratit se nazad.
jeli problem pribacit se nazad u hrvatsku?
i o cemu ovisi to pribacivanje?
ima li jeftinih stanova za iznajmiti, i Engelchen00012- jel ti bilo tesko u poc se prilagodit i kakva su tvoja iskustava iz mostara?
i sta je rec da si ti isa/la u mostar?
zecica18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 21:15   #10
Quote:
zecica18 kaže: Pogledaj post
ma ja san samo cula tako da nsiu priznate, a isla bi tamo jer nisan upala u hrvatskoj na ono sta san tila, pa san mislila ic par godina tamo i vratit se nazad.
jeli problem pribacit se nazad u hrvatsku?
i o cemu ovisi to pribacivanje?
ima li jeftinih stanova za iznajmiti, i Engelchen00012- jel ti bilo tesko u poc se prilagodit i kakva su tvoja iskustava iz mostara?
i sta je rec da si ti isa/la u mostar?
Prebacivanje ovisi o fakultetu. Prije nego sto upises ista tamo raspitaj se o tome. Sto se mostarskog prava tice, oni sa Splitom imaju ugovor, po kojem nema apsolutno nikakvih problema kod prebacivanja. Međutim, na druge je pravne fakultete prebacivanje malo otezano. Ima razlika u ispitima npr., dok Split zapravo automatski obavlja ta prebacivanja. Je li se nesto promijenilo, ne znam, ali mislim da nije. Svakako se raspitaj na fakultetu koji te zanima.

Sto se mene tice, ja nisam ni pokusavala upisivati u Hrvatskoj, jer sam znala da cu tamo upasti, tako da nije bilo potrebe. A prije godinu dana sam se vratila bez ikakvih problema.
Nisam primijetila nikakve posebne razlike imeđu jednog i drugog. Za nijansu je mostarski laksi, ali nije ni priblizno jednostavan kako ga se cesto zeli prikazati...
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 22:05   #11
Što se tiče medicine u Mostaru sada je jedna od najboljih u regiji! Otvoren je moderni klinički centar, po godini upisuju oko 50 studenata, ekipa je mala, lakše se radi, nova zgrada fakulteta je otvorena nedavno, sa najsuvremenijim predavaonicama, amfiteatrima, računalima, knjižnicom, ama baš svim... Moja prijateljica jedna mi pričala, ona studira psihologiju u Mostaru, i kaže imali jedno predavanje u zgradi medicnskog fakulteta, kaže oduševila se...

Eto samo da kažem za medicinu, a općenito, pravi se još jedan studentski dom, svi su fakulteti kvalitetni, jednako priznati kao i svi u Hrvatskoj, inače jedino sveučilište sa službenim hrvatskim jezikom izvan Hrvatske u svijetu...
__________________
...nada umire posljednja ;)...
Maxes is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 22:11   #12
Dali itko znas gdje je u Mostaru jos ostalo mjesta??

Tipa psihologija, ili nesta sa kemijom i biologijom da je bar malo povezano :P

Hvala unaprijed!!!
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 22:20   #13
evo ti slobodna mjesta na pmf-u mostar http://fpmoz.ba/index.php?option=com...=3908&Itemid=1
__________________
...nada umire posljednja ;)...
Maxes is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 22:21   #14
Znam samo 100 % da je na strojarstvu, pogledaj malo kasnije po web stranicama trebalo bi biti obavjestenje o 2. roku.
dani_mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 22:25   #15
za godinu dvije se otvara i farmacija u mostaru

to će biti super, jer u mostaru nema neke navale, mislim probably će bit na farmaciju, ali opet manje nego Zagreb i Split...

I by the way, postoji način za zaobići državnu maturu, upišete fax u Mostaru preko prijemnog i prebacite se u Zagreb/Split ili di već oćete... U mostaru se još 3-4 godine piše prijemni, tek poslije državna matura...

Dakle kome se ne polaže državna matura, upiše u Mostaru (vjerujte nije navala) i prebacite se di oćete kasnije... Normalno prije provjerite mogućnosti i načine prebacivanja s određenog faxa...
__________________
...nada umire posljednja ;)...
Maxes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 01:10   #16
Ja sam završila visoku zdravstvenu školu u Mostaru i u početku sam bila ogorčena da sr Županović ne dopušta da vanredna visoka zdravstvena škola bude u Splitu nego samo redovna. Meni je to bilo nemoguće izvesti jer sam već radila kao glavna sestra, stalno ujutro, odgovorni posao i nisam mogla biti na predavanjima i praksi 90% po Bolonji. Ne znam tko to može? I sr Županović bi se trebala upitati kako to njene drage sestre mogu biti supermeni i raditi i ići na praksu i predavanja i sve u istom danu. I kao one su pametnije. Već na kraju mog studija srela sam neke kolegice koje su studirale u Splkitu redovno i rekle mi da nisu uopće bile ni približno koliko se traži, da im oproste, da ih ne zapisuju, da im progledaju kroz prste i bilo mi je da plačem. Tko koga laže? Ali neka, čula sam je nedavno na predavanju da je sve isto medicinska sestra s v 2 god više ili tri visoke pa sad prosudite što to znači. Inače da je sr Županović alergična na mostarske diplome, a to je baš zanimljivo jer su predavači: prof.dr.sc Bota, prof.dr.sc. Boban, mr.sc Nada Prlić, sr Sonja Kalauz, Dr Marušić ,prof.dr.sc.Ana Marušić, njen suprug koji je ekspert u istraživačkom radu, prof.dr.sc. Ostojić, prof.dr.sc. Kuzman koji je glavni u Zagrebu na infektologiji... i još mnogi- i hvala im svima. A sr Županović je vrijeme za mirovinu jer bi trebala malo učiti od mostarske bolnice koja je među namodernijima u Evropi, od Dubrovačke bolnice koja je sto godina naprednija od Splita...jer program Bolonje je isti- i u Zagrebu, i Splitu, Mostaru, Dubrovniku (njihove sestre rade samo ujutro, popodne su na predavanjima) I Zadar je otvorio visoku zdravstvenu školu.Od nas 30 koliko je bilo u grupi 5 kolegica je bilo iz Mostara a svi mi ostali iz Hrvatske- pa da to nije žalosno..
Što se tiče na poslu to vam je izgledalo ovako. Prvu godinu su se podsmjehivali- kao neš ti Mostara, to se lako prolazi, ta diploma ne vrijedi, nije priznata- ja sam samo govorila- Tko voli nek izvoli- nitko nikome ne brani, kad je tako lako upiši i ti. Drugu godinu bilo je još nekih podsmijeha ali su već tada drage kolegice vidjele da ja imam mnogo obaveza oko toga, da ne mogu tek tako dobiti potpis ako nisam na predavanjima 50%, a kamo li ocjenu , pa kad su vidjele da sam dosta odsutna, da imam 18 predmeta na godinu, pa kad su čule da je mnogo predavača iz Hrvatske malo su se komentari prorijedili. Na trećoj godini nije ni bilo komentara jer su uvidjeli da je diploma ipak diploma, valjda su se uvjerili i da sam malo pametnija i više nemaju onih blesavih, ljubomornih komentara... i to je to. Mislim da je ipak ljubomora na prvom mjestu i ne dajte se smesti.Ja nisam nikoga imala u Mostaru nego sam sjela za kompjuter- vidjela gdje je vanredna visoka zdravstvena škola i gdje mi je najbliže. I to je bio Mostar.
suppermen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 02:02   #17
Maxes u Dani_Mo, puno Hvala...

Samo da pitam, dali su prijemni isti kao i u Hrvatskoj? Kod nas je na zaokruzivanje, dobije se 4 odgovora pa zaokruzis, no na PMF-u ondje vidim da sve sam moras dopisivati-to je primjer prijemnog ispita, sad neznam dali je starih ili novih ispita...

Hvala unaprijed!
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 11:47   #18
Quote:
cat_deluxe kaže: Pogledaj post
Zašto ne bi bile priznate? Zar misliš da bi pola Hercegovine studiralo na sveučilištu čije se diplome ne priznaju?
Zato druga pola studira u Zagrebu
MaNiJaK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 12:04   #19
Quote:
MaNiJaK_ kaže: Pogledaj post
Zato druga pola studira u Zagrebu
Na mojoj je godini bilo petero ljudi iz Zagreba...poslije su se vratili u Zg na 4. godinu.
Netko je pitao za stanove- ma duplo su jeftiniji nego u Hrvatskoj, isto tako i skolarina je, ako se nesto nije promijenilo, dosta manja.
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard

Zadnje uređivanje Engelchen00012 : 22.07.2009. at 12:09.
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 16:54   #20
uf, fala van puno ljudi.
u svakom slucaju otic cu gore, jer zelin studirat ono sta me zanima, a ne da upisen u st neko smece koje mi nimalo nije napeto
a di da trazim stanoce( garsonjere), jer trazila san po netu i sve mi je preskupo..... ?
i sta je sta se tice doma, sad je bio natjecaj,jel? i onda ja posto san na drugom roko ne mogu dobit dom ili?
zecica18 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:15.