Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2004., 20:41   #21
shipka, mislim da je taj topic bil na starom forumu. onda su se u metali i tu fotke.
prije nekih godinu dana su redizjanirali sig i uveli neke nove uvijete. do tada nije bila bitna kakva je kritika (niti kvalit. ni kvant.). je, bilo je zivlje, jerbo su pisali na materinjem, a sad je uvijet engl. da bi ti se kritika uvazila. nije dovoljno kritiku nadrljat da bi ti se bodovala, vec ti ostali moraju dati po thumbs da bi se uvazila i ti dobil bod vise. 15 ih moras skupit da zaobidjes onoh 72 sata do postavljanaj nove slike.
dobro je kaj se ljudi druze, upoznaju, kolektivno fotkaju, razmjenjuju iskustva. i narafski da ti imponira pohvala profija. bas prek siga sam prodala nedavno jednu fotku, a jedan amer odusevljen mojim pacicem, trazio me tezu poradi isprinta.
poslalal mi nakon par dana tuljac s razlicitim velicinama plakata te slike (sve troskove je platil sam)
e to me razveselilo. on je zaprafo htio suradnju, jerbo covjek ima galeriju. no, nemreme delat ono kaj ameri traze. taj dio sebe jos nemrem prodat
jedini razlog kaj vam nemrem dati link na moje fotke tam je kaj mi je tam puno ime i prezime a ja sam:
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2004., 21:09   #22
emzed, i ti si do haha Klub i kemija, svaka čast. To cijenim i gledam iz daljine sa suzicom u oku. Ja sam još u okvirima pase digitalije, idol mi je Bonifačić Bila bi Galadrijel da ne želi ostati anonymus.

Galadriel cima sa pačićem i ponudama iz inozemstva i onda ništa. Sad mi cure zazubice i prolaze pačići kroz glavu. Možeš otvoriti neku anonymus yahoo galeriju, ili poslati meni pa ću ja staviti na svoju. A možeš i ostaviti nedirnutu legendu o savršenom pačiću Jel bolji od mojeg labuda?
A što se tiče ovih ponuda, pa mogao bi i ja staviti pokoju fotku gore. U nadi da će doći neka amerikanka sa bijelim konjem i golemim printerom.
Čovjek ima galeriju i želi suradnju.. Jooj, ja bi link na tvoje fotke
Nedaj se, baš sam djubre. Skužio sam da u zadnje vrijeme stalno imam ove fore sa sitnim slovima na kraju
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2004., 21:17   #23
We are working on this problem, and functionality will be restored as soon as possible. Please try again in 10 minutes.

shipka, evo, trudim se
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2004., 21:46   #24
:cupka sa noge na nogu:
mrmlja: it better be one hell of a pačić

__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 10:27   #25
Izrada velikih slika

naime kaj, dala bih si napraviti preko nekoliko velikih formata svojih fotografija razno raznih, no, s obzirom da nisam stručnjak ali znam otprilike što želim trebam vašu pomoć.
ne bi htjela izraditi fotografiju na običnom fotopapiru nego da bude na onom mekanom kartonu, ne znam kako drugačije objasniti. taj "karton" je debeo 1 cm i više je onako spužvast, obično su fotografije u galerijama printane na takvim "plakatima".
da li itko od vas zna kako se zove taj materijal i koliko bi koštala izrada takve fotke formata recimo 45x30 ili čak i većeg formata? kolika mora biti kvaliteta slike da kad se razvije da to na nešto sliči?
uzela bih možda dvadesetak takvih izrađenih plakata, jel moram dići kredit za to?
hvala svima na pomoći.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 03:09   #26
Pokušaj ovako,
dimenzija koju si navela orijentaciono je A3+ format, a takve printere možeš naći u svim ozbiljnijim grafičkim firmama. Za tvoju informaciju, cijene A3+ foto printera se kreću od 2500 KN na više, računaj da su najjeftiniji malo slabiji ali oni od cca 5000 KN su više nego dobri.
Dakle, otiđi u neku firmu koja vrši ispis na A3+ format (preporučam inkjet print na glossy foto papiru), što bi te po komadu moglo doći cca 40-70 KN. Iste te printeve ti slobodno možeš zalijepiti na bilo koju podlogu, ako ti je baš bitna debljina medija, a to se obavi vrlo lako u vlastitoj radinosti. I to ti je to! Dakle, vjerovatno nećeš trebati kredit.
__________________
Scardona = Skradin
Scardona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 12:39   #27
tiskanje obradjene fotografije

Evo ovako: od jedne fotografije cure sa 2Mpix aparata (1600*1200)
sam napravio (photoshop) onu slavnu warholovu shemu sa 4 iste slike
u razlicitim bojama.
Prvo sam u fotoshopu poduplao rezoluciju svake slike, pa takve cetiri
slozio jednu do druge. Ispala rezolucija cca 4800*4800...
Sad bi to htio isprintat na plakat (Split, aquarius studio btw) od cca
1/2m kvadratnog (ili vise, do 1m2).
Sliku sam snimio kao jpeg (prva greska??? jbg takva je s aparata) recene
rezolucije.

Da li da ja doma napravim resize ili da odnesem sliku kakva je, pa da
oni naprave sve sta je potrebno za printanje na taj format??

ps. ako netko zna gdje bi se to jos u Splitu moglo napravit slobodno
neka napise!
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 16:34   #28
jednostavno odnesi u studio tu sliku i reci točno kako bi tia da ispadne i oni će ti sve sredit i isprintat ...
__________________
Cycling On And On ...
Toni_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 21:44   #29
Quote:
Toni_st kaže: Pogledaj post
jednostavno odnesi u studio tu sliku i reci točno kako bi tia da ispadne i oni će ti sve sredit i isprintat ...
ma i meni se cini... sta vise budem prckao po njoj veca je mogucnost da cu je zasrat...
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 15:06   #30
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
naime kaj, dala bih si napraviti preko nekoliko velikih formata svojih fotografija razno raznih, no, s obzirom da nisam stručnjak ali znam otprilike što želim trebam vašu pomoć.
ne bi htjela izraditi fotografiju na običnom fotopapiru nego da bude na onom mekanom kartonu, ne znam kako drugačije objasniti. taj "karton" je debeo 1 cm i više je onako spužvast, obično su fotografije u galerijama printane na takvim "plakatima".
da li itko od vas zna kako se zove taj materijal i koliko bi koštala izrada takve fotke formata recimo 45x30 ili čak i većeg formata? kolika mora biti kvaliteta slike da kad se razvije da to na nešto sliči?
uzela bih možda dvadesetak takvih izrađenih plakata, jel moram dići kredit za to?
hvala svima na pomoći.
Mozda mislis na kaširanje.
Mislim da ti je za 15x30 ili tako nešto cijena 50-100 kn, ovisi gdje.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 19:24   #31
print fotografije u A2 formatu(plakat)?

htjela bih zaručniku poklonit našu fotografiju koju sam obradila u photoshopu uokvirenu, u velikom A2 formatu, pa me zanima ima li itko iskustava u printanju takvih stvari, kolika je cijena i sl.
malo kopam po netu, al za sad nisam našla ništa konkretno

hvala
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 20:27   #32
imas privatnu poruku!
krunorh is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 22:03   #33
Imaš thread o tisku...

Potraži neku firmu koja se bavi digitalnim tiskom velikih formata. Print + kaširanje + plastifikacija te ne bi trebali izaći skuplje od sto kuna. Trebaš 2 dužna metra okvira, što je otprilike još 200 kn. Provjeri dobro cijene jer neke firme mogu biti i duplo skuplje.
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 22:23   #34
thank you

razmislit ću još i o veličini, A2 ili A3, pa ću prošetat gradom i raspitat se... ovako na netu nemrem ništ nać jer se ne kužim u to što mi točno treba
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 00:32   #35
Ja sam printal na non-glossy, mat papir jednu staru kartu u Koldingu, dimenzije su bile oko 40x35. Posao su obavili brzo, kvaliteta je bila iznimna, a platio sam oko 60kn...
Stypssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 00:39   #36
Quote:
Stypssa kaže: Pogledaj post
Ja sam printal na non-glossy, mat papir jednu staru kartu u Koldingu, dimenzije su bile oko 40x35. Posao su obavili brzo, kvaliteta je bila iznimna, a platio sam oko 60kn...
Radio sam ja prije par godina u Koldingu i uvijek smo se trudili biti što ljubazniji, brži, bolji i susretljiviji. Bilo je jako zanimljivo. Cijene su bile malo više, ali je u pravilu sve bilo ok... To je, predpostavljam, cijena bez okvira?
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 12:11   #37
je i meni je Kolding u dobrom sjećanju iako nisam bio tamo sto godina..
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 14:56   #38
našla sam nekakav grafički studio "astroida", čini se da bi mogli biti kvalitetni pa ću se zaletiti do tamo jedan dan
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 14:58   #39
@Opti: Da, bez okvira. Tu kartu sam nosio u Englesku, tak da mi je bilo nepraktično uzimati okvir, a osim toga sam bio i škrtoba, tak da sam rekel 'nek si sam radi friggin okvir'
Stypssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 16:59   #40
Kreiranje postera

Pozdrav,
nadam se da nisam fulao pdf, ucinilo mi se najprirodnije da temu tu postavim.

Da pocnem.
Zamisao mi je da kreiram neki poster/plakat ili sto vec (na papiru A2 ili tako nesto)...
Znaci, uzeo bih u paint pro shop-u novi dokument, postavio na A2 kreirao neku finu pozadinu i "stavljao" slike na nju; da onako izgleda kao oglasna ploca sa komentarima ispod slika; znaci bilo bi nesto onako spontano, otkaceno, i sareno ....

Slike koje imam su slikane sa 5MP digitalcem.

Moja pitanja:
- koliko dpi po incu je dovoljno za izradu takvog postera (na A2 ili slicnom formatu)?
- na kakvom papiru da se stampa to, gledao sam da postoji vise nekih vrsta... (ako moze i neka okvirna cijena za neku vrstu ispisa)
- i jel je moguce da mi se to odstampa u 2-3 primjerka?

Hvala unapred.
__________________
Luk et maj kejs
Copyright 2007 - 2010 All Rights reserved
ungsa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:52.