Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2007., 18:45   #21
ja ti predlazem da napravis cervikalne briseve - aerobi, anaerobi, klamidija, mikoplazma, ureaplazma
jer ako sumnjas na neki mikroorganizam, a napravis samo bris na klamidiju i ispadne negativan onda moras opet, ovako ti uzme, ispita na to sve i sigurna si

kod privatnika kostaju negdje oko 400-500kn, al mozes i preko uputnice pa sama nositi briseve na mikrobioloski
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 14:08   #22
Dobrom kurom antibiotika na koje je klamidija osjetljiva, rjesava stvar zauvijek...odnosno dok opet od nekog budes zarazena.
Ali, u principu, ta bakterija se fino moze izlijeciti. Nuspojave ako se ne izlijeci na vrijeme, jeste sterilnost, sto ce reci nemogucnost trudnoce. Isto vrijedi i za muskarce. Dakle, i oni mogu ostati sterilni. Javi bivsem da se lijeci jer obicno nema simptoma.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 14:19   #23
Quote:
darkNess(ie) kaže: Pogledaj post
ja ti predlazem da napravis cervikalne briseve - aerobi, anaerobi, klamidija, mikoplazma, ureaplazma
jer ako sumnjas na neki mikroorganizam, a napravis samo bris na klamidiju i ispadne negativan onda moras opet, ovako ti uzme, ispita na to sve i sigurna si

kod privatnika kostaju negdje oko 400-500kn, al mozes i preko uputnice pa sama nositi briseve na mikrobioloski
najbolje je napraviti sve te briseve odjednom i biti na miru...ali stvarno su skupi...
bambi2891 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 14:21   #24
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Daj nemoj bit luda i trošit pare na nešto što ti hzzo pokriva unutar temeljne zdravstvene zaštite. Ginićku čopi za šiju i reci da ima radit bris jer ćeš je prijavit (ovo ako ti počne srat). Test na klamidiju je "obavezan" za sve mlade spolno aktivne žene.
Ovo da ćeš i sama morat postat dr. ti nije daleko od istine.
dobra si!!!
bambi2891 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 12:26   #25
Klamidija u oku

Nedavno mi je dijagnosticirana klamidija, ne u oku nego spolna. Dečko i ja smo dobili oralnu terapiju, sad čekamo drugo testiranje. Sjetila sam se da mi je jednom njegova sperma ušla u oko (peckalo me) pa me zanima da li netko zna jesam li na taj način dobila klamidiju u oku? Trebam li posjetiti okulistu ili mi je terapija za spolnu klamidiju pomogla i za očnu?
emo_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 16:41   #26
Quote:
emo_girl kaže: Pogledaj post
Nedavno mi je dijagnosticirana klamidija, ne u oku nego spolna. Dečko i ja smo dobili oralnu terapiju, sad čekamo drugo testiranje. Sjetila sam se da mi je jednom njegova sperma ušla u oko (peckalo me) pa me zanima da li netko zna jesam li na taj način dobila klamidiju u oku? Trebam li posjetiti okulistu ili mi je terapija za spolnu klamidiju pomogla i za očnu?
e sad neznam dali bi trebala okulisti jer neznam kakvi su simptomi i dali ih uopće ima kod klamidije u oku,što se tiče antibiotika ako ti je dan prema antibiogramu s nalaza briseva na kojima ti je ona potvrđena onda će djelovati i na oko ako ju tamo imaš jer nisi se zarazila s klamidijom od nekog drugog u oku nego istom tako da će djelovati,bar bi trebalo,svejedno ti preporučam da odeš na bris oka jer antibiotik ako je i dan prema antibiogramu opet nemora značiti da ćeš je se rješiti jer ona je jako tvrdokorna,ponekad su potrebne ture i ture antibiotika da ju se izliječi zato bolje odi na bris oka,kad popiješ antibiotik za vaginalne kontrolne briseve pričekaj najmanje mjesec dana od zadnje tablete jer ako ih prije napraviš mogu biti lažno neg. i nemoj slučajno da ti ginić veli da ti kontrolni brisevi netrebaju jer trebaju bas zato da se vidi jesi li ju izliječila,partner je isto trebao dobiti antibiotik isti kao i ti ako već nije sam išao na briseve,znači ako nije dobio antibiotik neka ode općoj praksi i neka kaže da ju ti imaš i on će dobiti antibiotik,isto tako on bi isto trebao napraviti kontrolne briseve nakon terapije kad prođe mjesec dana,to mora ukoliko neželi ostati sterilan jer s klamidijom se nije za zajebavati,nemojte se sexati a ukoliko baš se nemožete suzdržati koristite kondom sve dok nedođu kontrolni nalazi briseva
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 23:10   #27
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
e sad neznam dali bi trebala okulisti jer neznam kakvi su simptomi i dali ih uopće ima kod klamidije u oku,što se tiče antibiotika ako ti je dan prema antibiogramu s nalaza briseva na kojima ti je ona potvrđena onda će djelovati i na oko ako ju tamo imaš jer nisi se zarazila s klamidijom od nekog drugog u oku nego istom tako da će djelovati,bar bi trebalo,svejedno ti preporučam da odeš na bris oka jer antibiotik ako je i dan prema antibiogramu opet nemora značiti da ćeš je se rješiti jer ona je jako tvrdokorna,ponekad su potrebne ture i ture antibiotika da ju se izliječi zato bolje odi na bris oka,kad popiješ antibiotik za vaginalne kontrolne briseve pričekaj najmanje mjesec dana od zadnje tablete jer ako ih prije napraviš mogu biti lažno neg. i nemoj slučajno da ti ginić veli da ti kontrolni brisevi netrebaju jer trebaju bas zato da se vidi jesi li ju izliječila,partner je isto trebao dobiti antibiotik isti kao i ti ako već nije sam išao na briseve,znači ako nije dobio antibiotik neka ode općoj praksi i neka kaže da ju ti imaš i on će dobiti antibiotik,isto tako on bi isto trebao napraviti kontrolne briseve nakon terapije kad prođe mjesec dana,to mora ukoliko neželi ostati sterilan jer s klamidijom se nije za zajebavati,nemojte se sexati a ukoliko baš se nemožete suzdržati koristite kondom sve dok nedođu kontrolni nalazi briseva
hvala na savjetu!
emo_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 20:53   #28
Clamidija

Prije 6 godina ustanovljena mi je klamidija i doktorica mi je dala vaginalete plimikol. Svaki papa je uvijek bio uredan. Ali prije 3 mjeseca imala sam missed ab i na temelju patohistološkog nalaza doktor mi je rekao da je kriva upala, a nju je izazvala klamidija. Ja radila briseve na bakterije i naravno na klamidiju i nalazi su negativni. Pomozite ako je koja imala sličnih iskustva i kako se toga riješit.
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 21:03   #29
ja ne znam zasto kod nas ne rade neke naprednije i sigurnije pretrage na klamidiju. ne razumijem zasto se ne rade krvne pretrage na antitijela ili jeftine pretrage urina. tragicno je koliko zena desetljecima vuce to sranje s uzasnim posljedicama i da nitko tu nista ne moze uciniti.

evo, ima i neki novi test.
http://dnevnik.hr/vijesti/zdravlje/n...30-minuta.html

btw, klamidija se ne lijeci plimikolom, nego antibioticima. zna se i prikriti, pa se ne mora otkriti na svakom brisu. ako postoji sumnja na klamidiju, a nalaz nije jasan, mozda je najpametnije jednostavno popiti turu sumameda, pa ste mirni i ti i ginekolog.

inace, preporuca se i nakon izljecenja ponavljati pretrage svaka tri mjeseca, jer se zna vratiti.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 00:17   #30
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
ja ne znam zasto kod nas ne rade neke naprednije i sigurnije pretrage na klamidiju. ne razumijem zasto se ne rade krvne pretrage na antitijela ili jeftine pretrage urina. tragicno je koliko zena desetljecima vuce to sranje s uzasnim posljedicama i da nitko tu nista ne moze uciniti.

evo, ima i neki novi test.
http://dnevnik.hr/vijesti/zdravlje/n...30-minuta.html

btw, klamidija se ne lijeci plimikolom, nego antibioticima. zna se i prikriti, pa se ne mora otkriti na svakom brisu. ako postoji sumnja na klamidiju, a nalaz nije jasan, mozda je najpametnije jednostavno popiti turu sumameda, pa ste mirni i ti i ginekolog.

inace, preporuca se i nakon izljecenja ponavljati pretrage svaka tri mjeseca, jer se zna vratiti.
slažem se s tobom da se nemora pokazati na brisevi iz prve,znači možda su bili lažno negativni i ja sam joj isto savjetovala da ih ponovi kad je postavila pitanje na drugoj temi

isto je istina da se zna vratiti,tj. nije tu stvar u vraćanju nego kad se popije antibiotik za nju treba proći nekoliko mjeseci da bi kontrloni brisevi bili važeći a ne kada netko nakon mjeec dana ide raditi nove briseve i onda dođu negativni i onda se čude kad opet imaju nakon nekog vremena,nisu je opet dobili nego je antibiotik smanjio njenu koncentraciju ali ju nije ubio i brisevi su radi toga došli lažno negativni i ljudi misle kako ju onda više nemaju i onda hop nakon opet par mjeseci imaju,znači nakon antibitoka treba proći oko četiri mjeseca da bi se napravil kontrolni da bi bili zbilja važeći


isto što treba uzeti u obzir je to da masa žena kad sazna za nju i kad se liječi nezna(jer neki puta ginići ne kažu) da se i partner treba otići testirati i dobiti antibiotik i onda one sebe izliječe a partneri sebe ne i opet im prenesu


ono s čim se neslažem s tobom je oko sumameda,istina je da je sumamed prvi izbor zajedno s doksiciklinom u liječnju klamidije ali to je individualno zato postoje i brsevi jer ti na brisevima ako ju izoliraju dobiješ svoj antibiogram koji pokaže na koje antibiotike je tvoja klamidija osjetljiva,nekome će možda sumamed na antibiogramu biti prekrižen jer su ga testirali u labosu na njeni uzorcima i ispast će recimo da na nju djeluje amoxil recimo

znači važan je antibiogram i pijenje antibiotika prema njemu a ne kad netko da napamet antibiotik8što većina radi)

isto tako zato je i važno da partner ode na svoj bris i da dobije svoj antibiogram jer nemora biti ako spavamo zajedno i ako oboje imamo klamidiju da će na nas jednako djelovati isti antibiotik,zato postoji anibiogram baš radi
toga


znači zaključajk


važan je pravi antibiotik prema antibiogramu a ne onaj koji je dan napamet

važno je da muškarac ode na bris i dobije svoj antibiogram i da redovito pije antibiotik(muškarci su to malo aljkavi,nekad zaborave popiti tabletu i onda se automatski smanjuje koncentracija lijeka i time njgova djelotvornost)

I važno je da se kontrolni brisevi nakon lječenja naprave za nekih par mjeseci a ne odmah nakon terapije ili ako se i rade odmah nakon terapije da se bar opet ponove nakon par mjeseci

i važno je da i partner ode na kontrolne briseve isto tako da se provjeri dali se i ona izliječio


znači nije uvijek sumamed zakon kod svih,nekima djeluje nekma ne,zato postoji antibiogram a ne da se pije napamet
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 15:50   #31
Klamidija može biti vrlo zeznuta i što je duže u organizmu to je se puno teže riješiti. Imala sam je nekoliko godina prije nego me netko uputio (naravno običan laik, a ne doktor) na pretrage za klamidiju i ostale bakterije pošto sam konstantno imala bolne odnose i upale. I tako mi je otkrivena klamidija i s njom je počelo dugotrajno liječenje (više od godine dana) golemom količinom antibiotika (i doksiciklina i sumameda). Moj partner se naravno također liječio zajedno sa mnom i on je nakon druge doze antibiotika bio negativan za razliku od mene. Na kraju sam hvala ti Bože došla kod prekrasnog ginekologa koji mi je objasnio da je kod mene ta prokleta bakterija ukorijenjena duboko u sluznici maternice i da mogu vječno piti antibiotike, ali da mi neće pomoći. Jedino rješenje je bilo prženje sluznice strujom kako bi se klamidija direktno uništila. Iako grozno zvuči, to je postupak koji se radi uz lokalnu anesteziju i traje nekih 5 minuta... Nakon toga, bila sam konačno negativna... E sad, da li su ostale neke posljedice nakon dugogodišnje da tako kažem opsade dotične bakterije, ne znam, samo znam da ja i moj dragi već pola godine pokušavamo začeti dijete i ništa... Mislim da ću se ponovno ići testirati...
vilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 17:06   #32
Quote:
vilica kaže: Pogledaj post
Klamidija može biti vrlo zeznuta i što je duže u organizmu to je se puno teže riješiti. Imala sam je nekoliko godina prije nego me netko uputio (naravno običan laik, a ne doktor) na pretrage za klamidiju i ostale bakterije pošto sam konstantno imala bolne odnose i upale. I tako mi je otkrivena klamidija i s njom je počelo dugotrajno liječenje (više od godine dana) golemom količinom antibiotika (i doksiciklina i sumameda). Moj partner se naravno također liječio zajedno sa mnom i on je nakon druge doze antibiotika bio negativan za razliku od mene. Na kraju sam hvala ti Bože došla kod prekrasnog ginekologa koji mi je objasnio da je kod mene ta prokleta bakterija ukorijenjena duboko u sluznici maternice i da mogu vječno piti antibiotike, ali da mi neće pomoći. Jedino rješenje je bilo prženje sluznice strujom kako bi se klamidija direktno uništila. Iako grozno zvuči, to je postupak koji se radi uz lokalnu anesteziju i traje nekih 5 minuta... Nakon toga, bila sam konačno negativna... E sad, da li su ostale neke posljedice nakon dugogodišnje da tako kažem opsade dotične bakterije, ne znam, samo znam da ja i moj dragi već pola godine pokušavamo začeti dijete i ništa... Mislim da ću se ponovno ići testirati...
Kakve uzpale si imala: ja sam tek nakon spontanog saznala da imam upalu, a brisevi su naravno negativni. Inače imam te neke priraslice. Si ti to imala?
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 17:19   #33
Upale mjehura, tipa česta mokrenja, pa bolni spolni odnosi, pa konstantno tupa bol u donjem dijelu leđa (pogotovo nakon dužeg stajanja) i jajnicima... a pregledi urina su mi uvijek bili ok
vilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 17:22   #34
...i rekli su mi da imam te neke priraslice, ali kao to nema veze...
vilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 17:43   #35
Quote:
vilica kaže: Pogledaj post
...i rekli su mi da imam te neke priraslice, ali kao to nema veze...
A tako mislim da ću to morat i ja napravit jer je kronično. Si ti iz Rijeke ili? A koliko dugo pokušavaš zatrudnit? Meni je trebalo 3 mjeseca i gin mi je rekao da je to uopće i čudo kad je vidio nalaz.
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 17:44   #36
Quote:
danci1980 kaže: Pogledaj post
A tako mislim da ću to morat i ja napravit jer je kronično. Si ti iz Rijeke ili? A koliko dugo pokušavaš zatrudnit? Meni je trebalo 3 mjeseca i gin mi je rekao da je to uopće i čudo kad je vidio nalaz.
Da ja imam bolove u jajnicima i ponekad tako jake da sam zvala i hitnu. Pa su misljeli da je napadaj slijepog crijeva. A dali si imala veliki iscjedak?
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 17:54   #37
Pa i nisam imala baš neki iscjedak nego više mi je dole nekako uvijek bio neki neugodan osjećaj vlažnosti. Kao idem na Wc, popškim se, obrišem, a stalno imam osjećaj da se nisam dobro obrisala i tako mi je bilo stalno, baš neka nelagoda... Nisam iz Rijeke
vilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 18:08   #38
Quote:
vilica kaže: Pogledaj post
Pa i nisam imala baš neki iscjedak nego više mi je dole nekako uvijek bio neki neugodan osjećaj vlažnosti. Kao idem na Wc, popškim se, obrišem, a stalno imam osjećaj da se nisam dobro obrisala i tako mi je bilo stalno, baš neka nelagoda... Nisam iz Rijeke
Pa u biti takav osjećaj je imeni. Stalno sam vlažna. A ja mislim da je iscjedak. Pitam dali si iz Rijeke jer svi doktori mi nisu ništa otkrili osim dr.Vlastelića. A kako si onda nakon toliko uspjela na temelju briseva dokazati da je klamidija. Jer meni su negativni.
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 11:45   #39
Quote:
danci1980 kaže: Pogledaj post
Prije 6 godina ustanovljena mi je klamidija i doktorica mi je dala vaginalete plimikol.
šta nije plymicol antimikotik?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 13:19   #40
Da, i meni to nije bilo jasno, plymicol se daje kad imaš gljivice (candida, a ne klamidija).

Zadnje uređivanje Monica. : 15.11.2008. at 13:28.
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:15.