Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Trash kultura

Trash kultura Sve još miriše na trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2009., 14:36   #21
Quote:
Swedish kaže: Pogledaj post
Imam negdje Superhrvoja,al ko ce to vise nac... Sjecam se svih dijelova stripa,onog patuljka koji mu otkriva tajnu pletera,onda agenta udbe,Dabu koji prati hrvoja,pa oklopne cetnicke brigade koju hrvoje unistava...Neponovljivo...Zao mi je sto nikad nije nastavljeno izdavanje


samo pravi junaci posjeduju ovaj strip
nutty is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 17:31   #22
Quote:
violently_happy kaže: Pogledaj post
ubit ću se...pretreš za za bilo čije oči?
ne, nego su se malo zajebali s nakladom. 60 tisuća komada u ratnoj hrvatskoj. imali su čime paliti vatru.
__________________
The meteorite is a source of the light, and the meteor's just what we see. And the meteoroid is a stone that's devoid of the fire that propelled it to thee.
electro cute is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 17:37   #23
Quote:
violently_happy kaže: Pogledaj post
Želiš reći da se u strip može sve staviti, i da sve prolazi, te da strip nije podložan nikakvoj kritici?
Ne bi rekla da je to tako..možda su kriteriji malo drugačiji nego kod npr.filma, ali kao i u svemu drugom, i u stripu postoji ono što je dobro, zabavno, komično, loše, trash, itd.
ne, nego da strip ima svoje specifičnosti i da zato u njemu prolazi puno više nego u drugim umjetnostima. jer po ovim su kriterijima superman, spiderman, batman i ostali također treš, posebno u određenim periodima izdavanja. a tu se radi o stripovima koji određuju samu bit američkog stripa što znači da je sam strip trash.
__________________
The meteorite is a source of the light, and the meteor's just what we see. And the meteoroid is a stone that's devoid of the fire that propelled it to thee.
electro cute is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 17:38   #24
Quote:
electro cute kaže: Pogledaj post
kapetana mikija sam čitao svega par brojeva tako da ne bi znao. al mark i blek nisu trash da ga jebeš. mislim da je strip tolko različit medij od ostalih da se kriteriji iz drugih umjetnosti na njega ne mogu primjenjivat. al to je sad otvoreno za diskusiju.

no kad smo kod trash stripova predstavljam vam super hrvoja!


http://www.internationalhero.co.uk/s/superhrvoje.htm

potomak hrvatskih gastarbajtera u njemačkoj (koje je ubila udba) hrvoje horvat vraća se u domovinu nakon početka rata gdje pronalazi tajnu hrvatskog pletera koja mu daje super moći, pretvara ga u kamenu gromadu koja uništava četnike na žalost, izašao je samo jedan broj

OMFG

Imam ga negdje! Jedan jedini broj, baš se sjećam! Dobro se sjećam scene gdje se počne pretvarati u kamen i urla od boli.
Da bar znam gdje mi je.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 17:46   #25
Quote:
electro cute kaže: Pogledaj post
ne, nego da strip ima svoje specifičnosti i da zato u njemu prolazi puno više nego u drugim umjetnostima. jer po ovim su kriterijima superman, spiderman, batman i ostali također treš, posebno u određenim periodima izdavanja. a tu se radi o stripovima koji određuju samu bit američkog stripa što znači da je sam strip trash.
Da kapetan Miki, Blek stena i Mark određuju samu bit američkog stripa?Jao, naopako i vrlo otužno bi to bilo..

A što se tiče Supermana i Spidermana...teško da se može svrstati u istu kategoriju s ovima gore nabrojanim.Ovo su ipak priče o super herojima, koji imaju nadljudske moći, dok su Miki, Stena i ini samo ljudi koji malim prstom ruše cijela sela i gradove.Traaaash.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 17:48   #26
ubr, mister no već posjeduje crtu nekarakterističnu za bonellijeve junake - on je luzer, anti-junak i čovjek koji prezire civilizaciju, jebač i pijanac i pustolov koji ipak ima nekakvu moralnu crtu zbog koje je i došao u prašumu. da nije bilo mister noa teško da bi bilo dylana doga koji je, po meni, najbolji bonellijev strip.
__________________
The meteorite is a source of the light, and the meteor's just what we see. And the meteoroid is a stone that's devoid of the fire that propelled it to thee.
electro cute is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 17:52   #27
Quote:
violently_happy kaže: Pogledaj post
Da kapetan Miki, Blek stena i Mark određuju samu bit američkog stripa?Jao, naopako i vrlo otužno bi to bilo..

A što se tiče Supermana i Spidermana...teško da se može svrstati u istu kategoriju s ovima gore nabrojanim.Ovo su ipak priče o super herojima, koji imaju nadljudske moći, dok su Miki, Stena i ini samo ljudi koji malim prstom ruše cijela sela i gradove.Traaaash.
znači to što te ugrize radioaktivni pauk pa postaneš nadčovjek nije trash, a to šta blek stena premlati 35 crvenih mundira prije doručka je trash?
i rekao sam da spiderman, superman i batman određuju bit američkog mainstream stripa i da su po puno toga slični bleku i zagoru i sličnima naročito u onim eskapističkim periodima.
__________________
The meteorite is a source of the light, and the meteor's just what we see. And the meteoroid is a stone that's devoid of the fire that propelled it to thee.
electro cute is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 18:10   #28
Quote:
electro cute kaže: Pogledaj post
znači to što te ugrize radioaktivni pauk pa postaneš nadčovjek nije trash, a to šta blek stena premlati 35 crvenih mundira prije doručka je trash?
i rekao sam da spiderman, superman i batman određuju bit američkog mainstream stripa i da su po puno toga slični bleku i zagoru i sličnima naročito u onim eskapističkim periodima.

O bože..ti stvarno ne kužiš u čemu je bit?
Ako je nešto SF onda je SF.To je potpuno drugačiji žanr!Zaboga!

Nije ti valjda argument: to su sve stripovi.
Valjda ima i neke razlike među stripovima...

A gle..nećeš me uvjeriti da nije trash, kao ni ja tebe da je, pa bolje da onda prekinemo ovu uzaludnu raspravu.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 18:40   #29
Spandeks heroji su totalna trescina,pogotovo u nekim low budget stripovima...Manjak ideja(ili mozda visak) koje imaju pisci i crtaci potonjih cini ih losim,al ipak zanimljivim za citanje,jer ko ne zeli citati ovo

__________________
Ship ahoy!
Swedish is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 18:54   #30
Quote:
violently_happy kaže: Pogledaj post

O bože..ti stvarno ne kužiš u čemu je bit?
Ako je nešto SF onda je SF.To je potpuno drugačiji žanr!Zaboga!

Nije ti valjda argument: to su sve stripovi.
Valjda ima i neke razlike među stripovima...

A gle..nećeš me uvjeriti da nije trash, kao ni ja tebe da je, pa bolje da onda prekinemo ovu uzaludnu raspravu.
strip heroji su strip heroji, bez obzira imali tajice sa slovom s ili dabrovu kapu. žanr tu nema nikakve veze, jer bonellijevi stripovi i američki mainstream stripovi imaju jako puno sličnosti. pišem diplomski o povijesti stripa pa se zato raspravljam, jer mi je zanimljivo, ne treba odmah kolutat očima glupo je kad rasprava preraste u najobičniju prepirku, iako bi to trash forumu i pristajalo
__________________
The meteorite is a source of the light, and the meteor's just what we see. And the meteoroid is a stone that's devoid of the fire that propelled it to thee.
electro cute is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 19:07   #31
Quote:
Swedish kaže: Pogledaj post
Spandeks heroji
Riknut ću!




__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 20:06   #32
A famozni Gordon Link?
Untollerant is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 20:26   #33
treš stripovi u prvom postu?
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 20:33   #34
A što se ima reći o Captain Amerika?Je zna netko nešto?


Priča govori o Steveu Rogersu, odbačenom kandidatu američke kopnene vojske koji pristaje na eksperiment gdje mu ubrizgaju neku vrstu "supervojnik seruma" dovodeći ga na vrhunac snage čovjeka.


uf...


__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 21:06   #35
[QUOTE=violently_happy;18299480]A što se ima reći o Captain Amerika?Je zna netko nešto?


Priča govori o Steveu Rogersu, odbačenom kandidatu američke kopnene vojske koji pristaje na eksperiment gdje mu ubrizgaju neku vrstu "supervojnik seruma" dovodeći ga na vrhunac snage čovjeka.


uf...



Treš u Američkom stilu

Zadnje uređivanje Azriela : 21.01.2009. at 12:25. Reason: nepotrebno kvotanje slike odmah ispod originala
cuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 01:19   #36
Captain America je jedan od najpoznatijih strip junaka, uz bok Supermanu, ne znam baš bi li ga mogli strpati u ovu kategoriju.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 09:33   #37
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Captain America je jedan od najpoznatijih strip junaka, uz bok Supermanu, ne znam baš bi li ga mogli strpati u ovu kategoriju.
Zapravo ne znam ništa o tom stripu, osim što sam čula za njega u američkim filmovima.
Po onome što sam o njemu pročitala na netu...zvuči mi kao američki Super Hrvoje. A ako tu još dodamo američku dobro poznatu patetiku...hm, hm...
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 12:23   #38
Quote:
electro cute kaže: Pogledaj post
strip heroji su strip heroji, bez obzira imali tajice sa slovom s ili dabrovu kapu. žanr tu nema nikakve veze, jer bonellijevi stripovi i američki mainstream stripovi imaju jako puno sličnosti. pišem diplomski o povijesti stripa pa se zato raspravljam, jer mi je zanimljivo, ne treba odmah kolutat očima glupo je kad rasprava preraste u najobičniju prepirku, iako bi to trash forumu i pristajalo
Ja mislim da si ti promašio topic. Ili da nisi upućen u definiciju treša koja je službeno prihvaćena na ovom topicu. Nije stvar mainstreama i sl...Vajli ti je lijepo objasnila zašto su Mister No, Kapetan Miki i Blek Stena treš, a Batman i Superman to nisu. A ona je moderatorica. A mi sve znamo najbolje

Ovdje se ne radi u umjetničkoj i žanrovskoj karakterizaciji pojedinih stripova, bio to američki ili domaći strip. Daaaaleko od toga. Promašio si ceo fudbal...
__________________
Rudeness is the weak person's imitation of strength.
Azriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 15:39   #39
Oprosti azri,tek sam sad vidio da se nemogu kvotat slike
cuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 16:09   #40
Quote:
cuse kaže: Pogledaj post
Oprosti azri,tek sam sad vidio da se nemogu kvotat slike
Milicija trenira strogoću

A sad brzo treši strip junak, za iskupljenje...znaš koliko pixla, ne
__________________
Rudeness is the weak person's imitation of strength.
Azriela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:16.