Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2009., 12:37   #81
Quote:
solo_zara kaže: Pogledaj post
Za Sibenik mislim da nema nade za buducih 50 godina. Morate priznati ali grad vam je u padu. Sto imate jos osim TLM-a i Solarisa? Nemate zracnu luku sto vam ne ide u korist nikako. Spominju se gradnja odnosno nadogranja luke isto ka i u Zadru. Eto ja zelim da i jedan i drugi grad sto vise napreduju.
.
Stari jel ti citas sta pises ? Osim TLM-a ? Pa lipo nadi neki link 100 ili 500 najvecih hrv. poduzeca pa zbroji koliko je zadarskih najvecih firmi jednako TLM,ovakav kakav je znaci na granici rasula i stim da ta industrija veze poprilican broj malih poduzetnika,ne toliko popularnih,ali sta je najbitnije-profitabilnih ! Nedavno je izasla statistika BDP-a po zupanijama u hrvatskoj i razlike su minimalne,s tim da je zadarsko zalede bitno razvijenije o sibenskog,a da je knin sa oklicom (mozda i podrucje u hrv. sa najlosijom perspektivom,pogotovo nakon ove trase autoceste) pripa zadru vjerovatno bi pricali o "siromasnom zadru" . Jos je to statistika za 2006.god-znaci godina kada je zadar bia u punoj ekspanziji,a sibenik je tek pocea dozivljavati,tako da virujem da je za 2008 god. razlika jos manja,ako je uopce i bude bilo (mozda bude na strani sibenika ) Sibenik je dosta manji grad nego zadar i kako onda ocekivati isti broj gospodarskih subjekata - jedini realan nacin je BDP i ljudima najbitniji - kvaliteta zivota, a tu stvari nisu niti blizu onako kako ih predstavljaju novinari,jest da je zadar u prednosti,ali i sibenik se pocea buditi i ocekujem brzo dostizanje! Ode bi sada mogli staviti i kolicinu drzavnih ulaganja u ta dva grada (u sibenik skoro nikakvih,tj. sibenik se pocea razvijati tek kada su postala dostupna sredstva predpristupnih fondova )
i masu drugih stvari! Bit sta zelim reci je taj da su price o razvijenosti zadra i siromastvu sibenika pre-prenapuhane te kada se stave brojke na papir ispadaju smisne!

Tako da one tvoje konstatacije o gradu u padu(grad tek dozivljava ekspanziju,te je jedan od rijetkih di unatoc gospodarskoj krizi fali radne snage)
i 50 godina potrebnih za konslolidaciju necu ni komentirati
__________________
....Predaja nam mora biti nametnuta mačem, a ne riječima ...
http://www.youtube.com/watch?v=LFxI_...eature=related
Veliki vladar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 13:03   #82
Prije 2 god kad san bija u Sibeniku i prica sa taksistom covik kaze da nema koga voziti da turisti zaobilaze grad da bas nemaju puno toga viditi. A bija je 5.SRPNJA znaci sredina turisticke sezone! Ako tad nema prometa kad ce imati. I jos jedan covik iz Sibenika kaze da je Sibenik mrtav grad. Sad ili oni lazu ili se ti previser zanosis. Nisam ja reka da je Sibenik siromasan. Nego jednostavno nema toliko gospodarskih subjekata koji bi ga mogli pokrenuti u malo brzi razvoj.
Nisam reka da on triba imati isto broj ka Zadar naravno i ne moze jer je ZD dvostruko veci.
Nije sad da je u Zadru blagostanje, manje-vise ljudi vecina zive na raznini prosjeka Hrvatske nije ni u Sibeniku puno gore.

Moga bi ti malo napisati te firme odnosno one u kojima su vecina Sibencana zaposleni ako mislis da Sibenik napreduje (mozda ali neznatno). Nisan reka da Sibeniku triba 50 god za konsolidaciju nego za eventualno dostizanje Splita i Zadra ali pod uvjetom kad bi oni biljezili gospodarski pad odnoso da im se zaustavi razvoj sto je malo vjerojatno. Sibenik je nakon rata konsolidaciju vjerojatno prosa ka i vecina ratom pogodenih gradova na obali. Tako da sad se moze i mora samo u razvoj.
solo_zara is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 14:13   #83
Evo ga proracuni 14 najvecih ili barem sa najvecim proracuinma za 2009. godinu.
Proracuni nisu sasvim realni pokazatelji razvijenosti ali ipak jedno jako bitno mjerilo.

Zagreb - 8 milijardi
Split - 957 milijuna
Rijeka - 941 milijuna
Osijek - 591 milijuna
Pula - 499 milijuna
Zadar - 457 milijuna
Dubrovnik - 426 milijuna
Porec - 389 milijuna
Varazdin - 292 milijuna
Karlovac - 256 milijuna
Slav. brod - 237 milijuna
Sibenik - 217 milijuna
Koprivnica - 207 milijuna
Vinkovci - 205 milijuna

Evo ga dragi nasi sibencani, moji zadrani i svi ostali. To je trenutno gospodarsko stanje u Hrvatskoj.
solo_zara is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 16:10   #84
Solo zara sibenik prije dvije godine i sibenik sada su dvije razlicite price , tadasnji sibenik je bio na rubu mrtvila i tek se poceo oporavljat , dok sadasnji sibenik je sve blize potpunom oporavku

-Preuređuje se prostor TEF-A
-Uskoro krece projekt drage (odi na stranicu zagrebmontaze)
-Gradi se cinestar u razinama
-Proradila je zona PODI
-Postavlja se kolektor i plinski sustav
-Grade se novi stanovi na subicevcu (dio izgrađen a dio tek ima krenut)

Moze sve to puno bolje ali jbg politicari su opet posebna vrsta , naravno uspilo mi je zaboravit rusenje onih velikih hala na razinama i izgradnju nove bolnice i dvorane , no to je tek u planu za dvije godine mislim
Ali svejedno ce se zbit , nije mi jasno zasto je sibenik tako predstavljen kao neperspektivan i jadan a to zapravo nije
__________________
Ezri Dax je najbolja .....trilica sa tockicama :)
TNG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 18:31   #85
U seriji kojoj je upravo sada repriza na teliviziji gdin. Neven, poznat javnosti kao Čubi dobio je ulogu glumiti dalmatinca, a čovjek je inače iz Zadra, međutim govor kojim on dalmatinac glumi dalmatinca je identičan Šibenskoj zagori, pa i samom Šibeniku.
Govor koji sam čula po dućanima u Zadru je jako čudan i ne mogu definirati odakle jer mi se čini da je to ko jedan bosanski lonac svega i svačega, a najmanje dalmatinskog.Kada ja čujem moju babu rođ. Gojanović kako priča ja sam oduševljena i puno tih riči nažalost ja ko dite sam koristila, ali više ne, jer se ne čuju više kao prije. Ali nema veze činjenica je da je govor sklon promjenama.Kao što sam već rekla bez uvrede, ali što se tiče govora ostajem pri svome.
norka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 18:55   #86
@ TNG - razlika je izmedu perspektivnosti i nerazvijenosti,tako za sibenik niko ne moze reci da je neperspektivan jer je vise puta u raznim istrazivanjima proglasavan medu top 3 perspektivna podrucja u hrv.

@ solo_zara - najbolji pokazatelj razvijenosti nekog grada je BDP,nikako proracun jer na primjer u proracun ulazi i pomoc od drzave za razne projekte,(primjer zadar je 2009 god. kao pomoc dobia 70 - tak mil. kuna,a sibenik 15 - tak,tj. skoro 5 puta vise ) a, sloziti cemo se da novci koje ti neko da - nisi zaradia
__________________
....Predaja nam mora biti nametnuta mačem, a ne riječima ...
http://www.youtube.com/watch?v=LFxI_...eature=related
Veliki vladar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 20:36   #87
Samo kratko da odgovorim:
Nisan reka da je Sibenik neperspektivan vec da stanje nije kako bi moglo biti.
U 2 godine se stanje promini ali ne toliko, daj uozbiljite se.

Slazem se da proracun nije sasvim realan i objektivan, ali u gradnji tih zgrada i projekata ko sto TNG spominje igra veliku ulogu. Ako ti virujes da ce to sve biti sagradeno ka sto se obecava onda si u najmanju ruku naivan.
Zadar je razvoj pocea iza 2000. i koliko se tada projekata obecalo, istina i dovrseno je, ali nema tog projekta koji nije kasnija.
Pa evo nasa dvorana Visnjik jedan od ponosa Zadra su rekli bit ce za godinu ipo a gradila se oko 7 godina. Opet cu se vratiti na proracun, vidi Zadar i vidi Sibenik. Ja vam zelim da se to sve sagradi ali stari moj prije ces ti ostariti i dobiti koju sidu nego sto se neki projekti dovrse. Probaj racunati ili saznaj koliko ce sto kostati od toga i usporedi sa proracunom pa ces viditi da ce pola toga se graditi barem 10 godina. Jedino mozda neki privatno financirani projekti ce biti malo brze gotovi.

Norka, djevojko draga, nemoj u ducanima traziti zadarski govor jer tamo rade tete uglavnom sa sela a kupuju babe koje su takoder sa sela i nisu prominile govor. Ja ti savjetujem da odes u neki kafic i to na Poluotoku pa onda ocjeni kakav je govor Zadra. Pozdrav svima.
solo_zara is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 21:57   #88
Quote:
solo_zara kaže: Pogledaj post
Samo kratko da odgovorim:
Nisan reka da je Sibenik neperspektivan vec da stanje nije kako bi moglo biti.
U 2 godine se stanje promini ali ne toliko, daj uozbiljite se.

Slazem se da proracun nije sasvim realan i objektivan, ali u gradnji tih zgrada i projekata ko sto TNG spominje igra veliku ulogu. Ako ti virujes da ce to sve biti sagradeno ka sto se obecava onda si u najmanju ruku naivan.
Zadar je razvoj pocea iza 2000. i koliko se tada projekata obecalo, istina i dovrseno je, ali nema tog projekta koji nije kasnija.
Pa evo nasa dvorana Visnjik jedan od ponosa Zadra su rekli bit ce za godinu ipo a gradila se oko 7 godina. Opet cu se vratiti na proracun, vidi Zadar i vidi Sibenik. Ja vam zelim da se to sve sagradi ali stari moj prije ces ti ostariti i dobiti koju sidu nego sto se neki projekti dovrse. Probaj racunati ili saznaj koliko ce sto kostati od toga i usporedi sa proracunom pa ces viditi da ce pola toga se graditi barem 10 godina. Jedino mozda neki privatno financirani projekti ce biti malo brze gotovi.

Norka, djevojko draga, nemoj u ducanima traziti zadarski govor jer tamo rade tete uglavnom sa sela a kupuju babe koje su takoder sa sela i nisu prominile govor. Ja ti savjetujem da odes u neki kafic i to na Poluotoku pa onda ocjeni kakav je govor Zadra. Pozdrav svima.
Ne kužiš ti u čemu je stvar,samo gledan kako ćeš tu dvoranu spomenit.Od nje nema ništa,evo ja kao sportski fan podržavan sve šta promovira i razvija sport,ali pogledaj realno kolko je ulaganje u nju nilo i kolko će se isplatit,di su tu radna mista i prihodi?Tako bi ti ja moga reć da mi imamo bazen koji je košta 25 milijuna kuna i najbolji je uz dubrovački i zagrebački,knjižnicu u koju je uloženo bog zna kolko novaca,al čemu to sve?Nemoj me krivo shvatit,ja san za razvoj i da se ljudima omoguće takve stvari,ali u knjižnici radi 10,au bazenu 20 ljudi.
Bitno je to šta kod nas ima proizvodnje i tu smo jači od vas,ali ono za turizam si u pravu,kod vas je šta zbog aerodroma,šta zbog drugih stvari on puno jači.Mi imamo tu zonu Podi koja je tek sad krenila i stvarno dobro govore ovi da je velika razlika između 2006 i 2008 za Šibenik,u nju će se sad pribacit i firme ko šta je vinarija,koja i sad dobro radi i još masu ovih manjih i srednjih poduzeća.Ne možeš reć ''šta imate osim TLM-a?''Pa on sam zapošljava 2000 ljudi,to imaš malo di u nas i veliki je izvoznik,a da je više takvih i da je omjer izvoza i uvoza 2-1 umisto obratno,mi bi živili ko Švicarska.Samo jebiga,onda ni mi,a ni vi ne bi mogli po cile dane kave pit i živit ovin stilon kojin živimo-ležerno,nego bi tribalo zasukat rukave,a to je,budimo iskreni,nešto šta Hrvati znaju samo u ratu.
Šta se tiče taksista,oni su najmanje mjerodavni,znan ih dosta i mogu samo reć da su jebeni licemjerni lešinari,imaju oni itekako posla i novaca.Više nego mi šta ode pišemo sigurno.
Tilley is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 03:57   #89
Razmijestanjem industrije na pode otvara se puno prostora i puno mogucnosti naprimjer odlazi vinarija na pode , prostor ostane slobodan i nesto se od njega napravi
Plus je u svemu sta za razliku od splita i zadra , sibenik ima manji kaos u izgradnji , koliko god bilo lose ponekad , sibenik ipak nema svoje vranjice(lipo misto okruzeno divljon gradnjon i industrijom) i slicna cuda a ova sta ima (tef i tlm velike hale) se ruse i uređuju postepeno , doduse cak su i oni manje katastrofe od naprimjer spomenutog ulaza u split tj vranjic

Sibenik se lako moze sredit i vizualno i ekonomski , a sve vodi ka oporavku grada u cijelini
Mozda ima manje ljudi od zadra ali to i nije minus jer ce ionako sa gospodarskim razvojem , doc i ljudi u grad

http://www.podi-sibenik.com/

Evo pa se sami uvjerite u moc poda

Ps , vezano uz turizam
Sibenik ima vodice kraj sebe i bez obzira sta nema aerodrom , blizina tog veoma popularnog odredista kao i blizina jednog superlijepog mijestasca kao sto je primosten mu dodaju extra vaznost , pa ga nitko nece promasit i propustit sibenske lipote

I te vodice su brzorastuce mjesto sa dobrom buducnosti , mislim da su vec sada vece od biograda koji je drugo najvece misto nakon zadra u zadarskoj zupaniji
__________________
Ezri Dax je najbolja .....trilica sa tockicama :)

Zadnje uređivanje TNG : 01.03.2009. at 04:03.
TNG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 21:00   #90
čemu ova glupa tema

Quote:
TNG kaže: Pogledaj post
Razmijestanjem industrije na pode otvara se puno prostora i puno mogucnosti naprimjer odlazi vinarija na pode , prostor ostane slobodan i nesto se od njega napravi
Plus je u svemu sta za razliku od splita i zadra , sibenik ima manji kaos u izgradnji , koliko god bilo lose ponekad , sibenik ipak nema svoje vranjice(lipo misto okruzeno divljon gradnjon i industrijom) i slicna cuda a ova sta ima (tef i tlm velike hale) se ruse i uređuju postepeno , doduse cak su i oni manje katastrofe od naprimjer spomenutog ulaza u split tj vranjic

Sibenik se lako moze sredit i vizualno i ekonomski , a sve vodi ka oporavku grada u cijelini
Mozda ima manje ljudi od zadra ali to i nije minus jer ce ionako sa gospodarskim razvojem , doc i ljudi u grad

http://www.podi-sibenik.com/

Evo pa se sami uvjerite u moc poda

Ps , vezano uz turizam
Sibenik ima vodice kraj sebe i bez obzira sta nema aerodrom , blizina tog veoma popularnog odredista kao i blizina jednog superlijepog mijestasca kao sto je primosten mu dodaju extra vaznost , pa ga nitko nece promasit i propustit sibenske lipote

I te vodice su brzorastuce mjesto sa dobrom buducnosti , mislim da su vec sada vece od biograda koji je drugo najvece misto nakon zadra u zadarskoj zupaniji
ne mogu virovati da se opet javljan na ovu temu, i koja ju je budala uvalila na forum???
pa o čemu vi ljudi blebećete,jedino što se ponavlja je da jedni druge gadite,a tema total glupa JER: Zadar je VEĆI,JAČI BROJNIJI, SVE je u Zadru razvijenije,od kulture,povijesti,priko industrije pa i do zaleđa.
TNG kaže da Šibenik ima manji kaos u izgradnji - pa kad nema izgradnje (???) niti se grad ima di širiti.Koliko stranaca godišnje kupi apartman/stan u Šibeniku,a koliko u Zadru?? Onda, da "Šibenik MOŽDA ima manje ljudi "????
MOŽDA NE, ali SIGURNO DA, i to 30%.
Inače, svaka čast Vodicama,nema lita da ne oden tamo bar 3 puta u noćni djir,a do Šibenika mi ni na kraj pameti-jer čemu?
Za kraj, mater mi je porijeklon iz Šibenika, a ćaća iz Zadra i znan što govorin.A glede govora, i Šibenik je mix vlaja i bodula, a vlaški se brate čuje više neg bodulski.
I još ću jedanput ponoviti,blago nama i u jednon i u drugon i srića naša di živimo. I za Šibenik, ima najlipši položaj u državi i ne triba mu ništa više osim turizma, od Kornata priko Krke do Primoštena-brate e tu je ne bolji od Zadra, nego NAJBOLJI u Hrvatskoj.
ajte bog
canis aureus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 01:03   #91
Ne gradi se nista ? , nema se di sirit ?

O cemu ti

Zadar ima duzu povijest
Zadar nema jacu kulturu
Zadar nema industriju trenutno , bar koliko ja znam

Bezveze je kad netko govori o sibeniku a vidi ga jednom godisnje
__________________
Ezri Dax je najbolja .....trilica sa tockicama :)
TNG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 11:49   #92
@ evo solo_zara ,malo san update-a tvoje podatke o proracunima s brojem stanovnika

1. Zagreb (bez Sesveta)....719 933 st. -8 milijardi
2. Split ...................175 140 st. - 957 milijuna
3. Rijeka .................143 800 st. - 941 milijuna
4. Osijek ................. 90 411 st. - 591 milijuna
5. Zadar ................. 69 566 st. - 457 milijuna
6. Slavonski Brod ...... 58 642 st. -237 milijuna
7. Pula ...... ............ 58 594 st. - 499 milijuna
8. Karlovac ............. 49 082 st. - 256 milijuna
9. Sesvete ..............44 914 st. ............
10. Varaždin............ 41 434 st. t - 292 milijuna
11. Šibenik ............. 37 060 st. - 217 milijuna
12. Sisak ................36 785 st. ...............
13. Velika Gorica ......33 339 st. ...............
14. Vinkovci ........... 33 239 st. - 205 milijuna
15. Dubrovnik ..........30 436 st. - 426 milijuna
16. Vukovar ............30 126 st. ...............
17. Bjelovar .............27 783 st. ............
18. Koprivnica ..........24 809 st. - 207 milijuna

Iz ovoga je vidljivo da u hr. standard iznad ostalih gradova imaju - dubrovnik,zagreb,porec,pula i koprivnica , a medu ostalima su razlike minimalne

Tako da misljenja i prezentacije nekih zadrana (istina ne tvoje) mi smo najbolji,a vi ste k?=)c ne drze vodu

I sibenik i zadar imaju perspektivu biti medu najrazvijenijim podrucjima u hrv.,a istina je da trenutno nisu niti blizu toga,iako se zadnjih par godina puno toga prominilo te su oba grada izasla iz letargije,razloga za euforiju nema,nego triba jos jace stisniti i probati dostici gore navedena



(ako imas link di si izvuka te proracune-bilo bi mi korisno,moze i na PM)
__________________
....Predaja nam mora biti nametnuta mačem, a ne riječima ...
http://www.youtube.com/watch?v=LFxI_...eature=related
Veliki vladar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 14:42   #93
doduše, ovo su službene brojke... prave su nešto veće...
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 19:56   #94
Veliki vladar prijatelju nema linka , jer san trazija pojedinacno za svaki grad i onda slozija listu. Zato san izostavija pokoji grad koji bi mozda usa na tu listu ka sto je Sisak ili Bjelovar ali svejedno je nebi puno prominili. Ostavljam otvorenim da koji proracun i nije sasvim tocan, ali mislim da nema nekih velikih variranja. Naravno da ovi proracuni u stvarnosti mogu biti veci zbog raznih drzavnih pomoci i slicnih donacija ka i predmet politickih napuhivanja.

Ali zanimljivo je pogledati na ovu listu i viditi da svi gradovi koji su isprid Zadra nisu, osim Osijeka, znacajno bili ratom pogodeni prema tome imali su odredenu prednost u poratnom razdoblju.
Prvi iza Zadra koji je bija ratom pogoden je Karlovac tek na 8. mistu. od ratom pogodenih na listi tu su jos samo Sibenik.
Ne zavaram se ja i vidim da jos ima puno posla do blagostanja u Zadru.
Jako me zanima sljedeci popis stanovnika pa ocekujem u Zadru 100 000 ljudi.

Jos jedan segment u razvoju gradova su fakulteti pa tako Zadar napreduje i na tome podrucju jer je sve vise studenata od kojih ce sigurno jedan broj i ostati u gradu ukoliko nadu posa. I Sibenik napreduje na tom podrucju, nema nesto puno fakulteta ali ipak imate i vi odredeni broj studenata iz drugih gradova.
Te segmente triba razvijati. Ja mislim da je to jedini razlog zasto se Zagreb toliko izdiga iznad ostatka Hrvatske. Evo sad Rijeka,Split,Zadar,Varazdin i Sibenik pomalo pocinju se ukljucivati u tu "utrku".
solo_zara is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 19:34   #95
Koliko god da me zanima ova tema,ne mogu se oteti dojmu lokalpatriotizma.

Evo ja ću probati objektivno-purgerica sam što sam se udala u Šibenik i doselila ovdje,no po sve moram u Zadar ili Split.
U kino idem -u zadar
U bolje knjižare (Profil,algoritam) idem u Zadar
privatniku-dermatologu-u Split

itd,itd....uvijek nekamo idem???jedino je knjižnica dobra...

vidim da se Šibenčani brane da se u zadnje vrijeme nešto pokrenulo-kako već 6 godina pratim situaciju ovdje nešto i jest(barem se grade šoping centri,ustvari)

no činjenica jest da je bolnica u fakingkatastrofa stanju,a vrtići...zadarski su milijun godina ispred ,milijun.ovi su ostali zamrznuti u osamdesetima.

i uvijek je netko kriv,te sad mrmljaju da lako Zadranima kad imaju Kalmetu,te ovo te ono...a nikako da prestanu viŠe birati istu nesposobnu granituru na vlasti.Dođe mi da zavrištim svaki puta kad na ulici u dućanu,u bolnici,čujem letargične ljude:A to je još samo kad nas tako-pa trgnite se ljudi!
marcella is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 20:18   #96
Kino se gradi a bolnica se polagano obnavlja
__________________
Ezri Dax je najbolja .....trilica sa tockicama :)
TNG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 21:38   #97
Quote:
TNG kaže: Pogledaj post
Kino se gradi a bolnica se polagano obnavlja
hvala ,znam za to.
no svejedno sam navikla ići jednom tjedno u kino,prvo su rekli da se otvara u lipnju a onda u 9 .mjesecu,no dobro bolje ikad nego nikad

no mene ustvari zanima jedna stvar...kak je uopće moguće da je jedan takav grad bez kina već neko vrijeme?
pa gdje mladi idu u kino?mislim,to mi stvarno nije jasno

i još jedan indikativan podatak,ako već o bolnici pišemo(iako mislim da se prepolagano obnavlja,jer su non stop u vijestima kad padne komad stropa ili popucaju cijevi)...šibensko je rodilište jedino u kojem očevi ni pod razno ne mogu prisustvovati porođaju djece(ja svoju rodila u Zagrebu,hvala lijepa),a ovo što od žena čujem ..brrrr..nema tu promjene još od kad sam se ja rađala,a do sada je,evo konačno su to promijenili,Šibenik bio jedan od nekoliko (a jedini grad!)mjesta u Hrvatskoj koji nije davao naknadu za novorođeno dijete.

da ne ispadne da crnim,ja volim ovaj grad,no možda malo više kritičkim okom,jer sam došla iz druge sredine,uočavam neke stvari koje Šibenčane kao da ne diraju previše

s jedne strane mislim ipak da može biti samo bolje jer su potencijali-predivan stari grad stvoren za organizirano razgledavanje,lijepa obala,dva nacionalna parka,jedinstven položaj-skroz neiskorišteni
marcella is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 21:57   #98
Šibenik je do 2004 bia mrtav grad i tek kasnije su se stvari pocele sređivat , od te se istine ne moze pobjec
__________________
Ezri Dax je najbolja .....trilica sa tockicama :)
TNG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 22:41   #99
Quote:
TNG kaže: Pogledaj post
Šibenik je do 2004 bia mrtav grad i tek kasnije su se stvari pocele sređivat , od te se istine ne moze pobjec
Ma kreće se pomalo nabolje,bit će bolje
Iako grad čine ljudi,mene jedino malo smeta ta neka letargičnost,pomanjakanje inicijative,kad nešto spomenem ljudi slegnu ramenima i kažu "A šta´š"
marcella is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 03:12   #100
A znam , izjave tipa : a sta ce to nama
__________________
Ezri Dax je najbolja .....trilica sa tockicama :)
TNG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:44.