Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2007., 14:33   #41
drugo misljenje stomatologa je ucinjeno, slijedi trece i cetvrto, od forumasa ocekujem njihovo osobno iskustvo ili iskustva za koja znaju,

naravno da sve to cini ukupnu sliku i ocijenu za moju odluku

zato, hvala na savjetu i cool down Chain, ne ocekujem najstrucnija misljenja na forumu, ali svako misljenje je dobrodoslo
pale19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 23:18   #42
Jos jedno: Pitajte implantera koliko implantata je vec usadio i nek Vam pokaze foto dokumentaciju, znak serioznog implantera. Ne mora imati 150000 dijapozitiva kao jedan Ackermann (Top 10 Europe) ili nekoliko tisuca digitaliziranih slika kao jedan Esswein iz Njemacke, medjutim 100 slika/slucajeva godisnje su dobar pocetak.
Pordrive is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 09:47   #43
Quote:
Pordrive kaže: Pogledaj post
Jos jedno: Pitajte implantera koliko implantata je vec usadio i nek Vam pokaze foto dokumentaciju, znak serioznog implantera. Ne mora imati 150000 dijapozitiva kao jedan Ackermann (Top 10 Europe) ili nekoliko tisuca digitaliziranih slika kao jedan Esswein iz Njemacke, medjutim 100 slika/slucajeva godisnje su dobar pocetak.
hm, zanimljiva je bila izjava stomatologa da mi za njega to (stavljanje implantat) bio jos jedan izazov, pretpostavljam da nema previse iskustva

ima li tko za preporuciti iskusnog zavijaca titana u celjust
pale19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 12:36   #44
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Chain, poanta svakog foruma, pa tako i ovoga je da se razmijene informacije. Nitko od nas koji smo se javili na ovu temu ne misli da zna sto je potrebno napraviti sa otvaracevim ustima , nego smo ponudili svoje (gotovo iskljucivo) laicke stavove, kao i osobna iskustva.
Ukoliko ce ih on prihvatiti kao da su jedina ispravna, to je njegov problem, a ne problem nas koji savjet dajemo. Tvoj post je apsolutno tocan (iako pomalo uvrjedjujuci i nekonstruktivan) i mogao bi ga zalijepiti na svaku temu na ovom podforumu. Naravno da su savjeti koji se ovdje mogu dobiti iskljucivo informativnog tipa, ali zasto bi bilo lose da mi kazemo da mislimo da ga njegov zubar zeza i da ne bi bilo lose da potrazi drugo misljenje?

i to je jasno, ali ja govorim o tome da nastojite ne utjecat na ljude s problemima na taj nacin da dodu svom stomatologu sa pricom da su citali na forumu to i to i da na osnovu toga misle da treba radit nekakvu drugaciju terapiju.....isprika covjeku, da ne misli da ga smatram maloumnim ili bilo sta...pliz nemoj krivo shvatit ovo...
jedno je ponudit opcije, al je drugo govorit da ovaj ili onaj ne valja i da treba ostvit tog stomatologa i plasit ljude...
nadam se da me kuzis...
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 12:40   #45
Quote:
Chain kaže: Pogledaj post
jedno je ponudit opcije, al je drugo govorit da ovaj ili onaj ne valja i da treba ostvit tog stomatologa i plasit ljude...
nadam se da me kuzis...

ma, gle, ja ako citajuci njegov problem na forumu mislim da njegov stomatolog radi nesto krivo i da bi trebao ici drugome, to cu i napisati. a njegovo je diskreciono pravo da o mom savjetu donese stav, jelda?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 18:36   #46
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
ma, gle, ja ako citajuci njegov problem na forumu mislim da njegov stomatolog radi nesto krivo i da bi trebao ici drugome, to cu i napisati. a njegovo je diskreciono pravo da o mom savjetu donese stav, jelda?
ti kao zdravstveni djelatnik koji u velikoj vecini slucajeva govori sa ljudima koji nemaju pojma sto mu se govori (ako govorimo o strucnim stvarima) nemas pravo ocekivati da on odlucuje i bira kako bi htio...on taj izbor naravno da ima, ali tek ako mu se fino objasni problematika i pokusava mu se sto vise priblizit materija, i to sto neutralnije. I to se definitivno ne radi na nacin...bjezi od tog stomatologa...ovdje citiram nekog drugog...bas me zanima dal cete se ugodno osjecat kad vamam pacijent dode s pricom da je cito na forumu da nemate pojma o poslu i da su ga u to uvjerili s goruma ljudi koji mu nisu ni zavirili u usta...
naravno da cijenim to sto se ljudima makar na ovaj nacin pomaze, jer su nam pacijenti zahvaljujuci katastrofalnom sustavu jako lose informirani o svojem zdravlju, i cijenim i tvoju i namjeru bilo kog drugog...ono sto me smeta je sto ste odmah popljuvali njegovog stomatologa i njegovu odluku....postoje i ljepsi nacini da se izrazi vlastito misljenje, a to bi kao doktori trebali znat i postivat...
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 18:39   #47
ja nisam zdravstveni djelatnik

i jebe mi se osjeca li se moj zubar ugodno kad mu dodjem sa isprintanim stranicama sa interneta. njegov je posao, za koji od mene dobija i masne pare, da mene svojom strucnoscu, znanjem i iskustvom uvjeri da je zahvat koji on predlaze za mene najbolji. Ukoliko on to ne napravi, idem drugom, kojeg cu isto tako masno platit.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 23:12   #48
Koliko košta implatant kod privatnika? A jel se može preko socijalnog, čisto informativno?
Koliko boli?
Koliko traje oporavak?
Jel moguće pod općom anestezijom ga ugraditi. s obzirom na to da imam visok prag imunosti na anesteziju?
Eto, toliko, ako bi netko bio ljubazan, hvala.
__________________
Sutra samo što svaki dan ne dođe -
jutra već su zaboravljena
- bogatstvo trenutka izgubljeno.
Opal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 00:24   #49
Nist socijalno, samo privatno. Traze do i oko 1000 eura. Kao u Austriji.

Jel moguće pod općom anestezijom ga ugraditi. s obzirom na to da imam visok prag imunosti na anesteziju?
2 klase, imas novce, DA,
nemas novce, NE

Koliko boli?
Recimo da je neogodno
Pordrive is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 09:37   #50
Quote:
Opal kaže: Pogledaj post
Koliko košta implatant kod privatnika? A jel se može preko socijalnog, čisto informativno?
Koliko boli?
Koliko traje oporavak?
Jel moguće pod općom anestezijom ga ugraditi. s obzirom na to da imam visok prag imunosti na anesteziju?
Eto, toliko, ako bi netko bio ljubazan, hvala.
Opal, odgovre na sva tvoja pitanja mozes pronaci ovdje. molim da se daljnja rasprava o implantatima preseli tamo. hvala
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 09:47   #51
Quote:
Pordrive kaže: Pogledaj post
[sto se tice mosta, posto imam vec plombe na petici i sestici, iste bi se iskoristile i za most, trojka se ne bi dirala

Nazalost most na prednjem kraju ne moze lebditi! To znaci, mora se na trojci barem naslanjati. Zbog oblika trojke bi most tamo kao na toboganu kliznuo, a most pricvrscen na inlayima straga bi se "odljepio". Inlayi nemaju tu veliku plohu za vez sa zubom kao npr. jedna krunica. Tj., za naslon mosta naprijed, se mora brusiti zlijeb u trojku. S time se osteti barem vanjski sloj cakline. A posto je taj dio bez "ljepila", ni cetkica ni zubna svila ne moze drzati tog dijela perfektno cisto.
kod mene je ista priča kao i kod postavljača topica
iz nekih razloga totalno nebitnih za raspravu, ne mogu staviti implatant
4-tvorka je morala ići van, 5-ica i 6-ica su već bile blombirane i napravljen je takav, kak kažeš "lebdeći" most
trojka nije dirana
most funkcionira već više godina nekakavih 6 i za sada nema nikakvih problema, pa vjerujem da niti neće biti
ja da sam mogal, stavila bi impatant, no ...

znam da potraga za kvalitetnim i poštenim zubarom izgleda kao traženje igle u plastu sijena, ni ima ih
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 16:17   #52
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
ja nisam zdravstveni djelatnik
upravo si priznala da nisi stomatolog...ni nista slicno...i sad da pitam covjeka koji je zapoceo temu, kojem treba savjet...sta stvarno zelis dobivat savjete od nekog ko nema apsolutno nikakve veze sa stomatoloskom protetikom ili stomatologijom uopce????
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 16:28   #53
Quote:
Chain kaže: Pogledaj post
upravo si priznala da nisi stomatolog...ni nista slicno...i sad da pitam covjeka koji je zapoceo temu, kojem treba savjet...sta stvarno zelis dobivat savjete od nekog ko nema apsolutno nikakve veze sa stomatoloskom protetikom ili stomatologijom uopce????
definitivno je bolje da kao ovca posluša "stručnjaka" nego da se raspita i skupi tuđa iskustva i savjete
a osim toga, ima sigurno još zubiju, kaj je zapel za tog jednog
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 11:03   #54
daklem, drugo mislljenje je bilo totalno drukcije od prvog,

teta zubar kaze da nikako ne bi radila inlay most na cetvorci i spojila je s peticom i sesticom jer je to radilo i pokazalo se da nakon par godina se rasture i petica i sestica, ako bi se islo na most, predlaze samo klasican, jer:

1. ne bi nikako dirao trojku, koja je citava
2. jedino kad se izbruse petica i sestica, stave klasicne krune, moze izdrzati sile poluge na cetvorci

zapravo, zubarica predlaze kao rjesenje no.1 implantat,
to zadovoljstvo kod nje se mora cekati podosta, prvo 6 mjeseci nakon vadjenja zuba za postavljanje umetka od titana i onda jos sest mjeseci za postavljenje navlake, i kosta sitnica od 10 000 kunica
pale19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 14:58   #55
kosta manje, traje krace
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 20:47   #56
btw, u međuvremenu stavio implantat, čekam da se napravi kost oko njega pa da stavim i vanjski zub. Za sada sve OK, da kucnem o drvo.
pale19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 13:51   #57
ugradnja mosta

Danas mi je ugrađen most, po prvi puta, umjesto gornje četvorke, petica je brušena kao nosač (da sam imala manju fobiju od zubara, ne bi ni trebala, ali što je tu je ) Zanima me kako održavati higijenu , tj. jeli dovoljno oprati zube ujutro i prije spavanja, trebam li posebnu četkicu, pastu itd... i kakva je općenita trajnost mosta?
P.S. moja zubarica je to sve meni nešto ovlaš odgovorila, imala je punu čekaonu
__________________
Well, THIS is all you have.
Marina2501 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 14:11   #58
Quote:
Marina2501 kaže: Pogledaj post
Danas mi je ugrađen most, po prvi puta, umjesto gornje četvorke, petica je brušena kao nosač (da sam imala manju fobiju od zubara, ne bi ni trebala, ali što je tu je ) Zanima me kako održavati higijenu , tj. jeli dovoljno oprati zube ujutro i prije spavanja, trebam li posebnu četkicu, pastu itd... i kakva je općenita trajnost mosta?
P.S. moja zubarica je to sve meni nešto ovlaš odgovorila, imala je punu čekaonu
imaš posebni konac za zube Super Floss pa s njim čisti ispod međučlanova i oko nosača mosta,četkica i pasta - dovoljne su ove regularne
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 21:41   #59
Quote:
Marina2501 kaže: Pogledaj post
Danas mi je ugrađen most, po prvi puta, umjesto gornje četvorke, petica je brušena kao nosač (da sam imala manju fobiju od zubara, ne bi ni trebala, ali što je tu je ) Zanima me kako održavati higijenu , tj. jeli dovoljno oprati zube ujutro i prije spavanja, trebam li posebnu četkicu, pastu itd... i kakva je općenita trajnost mosta?
P.S. moja zubarica je to sve meni nešto ovlaš odgovorila, imala je punu čekaonu
Tušić za zube je odličan za održavanje higijene kod mostova jer jedino s njim možeš očistiti nedostupne prostore(waterpik )
Dixi68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 21:45   #60
Tema je stara pa neću spajat. Molim da sve rasprave o ugradnji mosta nastavite na Topiku sa zubarskim pitanjima.

Termination is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:19.