Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2014., 18:14   #81
Liječenje ove dvije ozljede je završeno, zato je bitna ova treća ozljeda. Ubiti ona i je najteža sa doživotnim posljedicama.
NikitaBT is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 06:08   #82
Imam jedno pitanje malo komplicirano i poduze, malo za ovu temu a malo za druge, zicam odgovor na pp, pa da ne zauzmem temu molim da netko tko se stvarno kuzi u postotke invalidnosti posalje pp i odvoji malo vremena za mene. Hvala
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 23:12   #83
ako bi mi netko mogao dati neki podatak bila bih jako zahvalna.
znači radi se o muškarcu 42 godine, nezaposlen. plućni bolesnik, drugi put u 3 godine hospitaliziran ( trenutno je u bolnici već 4 mj).
s obzirom da mu je kapacitet pluća znatno smanjen te nikakav fizički napor ne dolazi u obzir, čak i stres/uzbuđenje neko, on ostaje bez daha.
zanima me može li on tražiti neku naknadu, invalidninu ili nešto... znate li možda gdje bi uopće išli raspitati se...
hvala vam svima unaprijed!
devang is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 17:10   #84
Za početak se raspitajte u HZMO-u, a oni će vas onda eventualno uputiti dalje.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 01:06   #85
Hvala Darsey.. budemo pitali tamo.
devang is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 15:46   #86
Status HRVI

Bok ljudi.
Prvo sorry ak već ima negde tema, al nisam ju našel.
Molim vas jel netko zna di da idem tražit rješenje o statusu HRVI? Bil sam davne 1992.godine na prvostupanjskoj i drugostupanjskoj komisiji al nemrem doma nać to rješenje nakon tri selidbe
U koju instituciju da se javim?
Puno hvala na brzim odgovorima
vladek041 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2019., 08:46   #87
poštovani,

samo ukratko. Godinama bolujem od reumatoidnog artritisa. Od lijekova koristim kortikosteroide i citostatike. Pokretna sam i radim. Predala sam sve papire za vještačenje. sada sam pozvana na vještačenje zbog bolesti, pa me zanima što mogu očekivati?
nekome poznato?

pozdrav,
jamaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2019., 09:56   #88
Exclamation psihička oboljenja i invalidnina

Zna li netko može li osoba s min mirovinom u Zagrebu ostvariti pravo na invalidninu temeljem kroničnih psihičkih bolesti zbog kojih je su narušene mogućnosti brige o sebi (pamćenje, koncentracija - na razini razgovora kamo li kroz dan/tjedan)?
Anja12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2019., 10:16   #89
Moze. Zavod za vjestacenje treba utvrditi da osoba ima teske i trajne promjene u zdravstvenom stanju (sto ukljucuje i psihicko/mentalno stanje). Zahtjev se treba uputiti najblizem centru za socijalnu skrb.
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2019., 11:50   #90
Quote:
Lleena kaže: Pogledaj post
Moze. Zavod za vjestacenje treba utvrditi da osoba ima teske i trajne promjene u zdravstvenom stanju (sto ukljucuje i psihicko/mentalno stanje). Zahtjev se treba uputiti najblizem centru za socijalnu skrb.
A može li osoba iz Zagreb predati uopće zahtjev ako ima stan i još neku prastaru (bezvrijednu) kuću na selu?
Kažu mi da npr u Sisku ili VAraždinu se to uredno može, a u Zg izgleda da drugačije tumače zakon.

Također, kod predavanja zahtjeva, predaje li se i vlasnička potvrda katastra i gruntovnice samo te osobe ili i supružnika?
Anja12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2019., 13:14   #91
Ovako, po zakonu ako imas drugu kucu ili stan koji mozes prodati ili iznajmiti, onda ce ti odbiti zahtjev (predat ga uvijek mozes), a sad mozes li ti tu kucu prodat ili iznajmit, o tome odlucuje socijalni radnik.

Za osobnu invalidninu nije bitan prihod ili imovina clanova kucanstva, pa ne trebaju nikakve potvrde za supruznika (ali s njima nikad ne znas, dosta njih najmerno seta ljude i traze 50 nepotrebnih papira, tako da se ne bih cudila)
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2019., 10:40   #92
Karcinom prostate

ima li na forumu netko iz prve ruke saznanja da u Zagrebu na vještačenju za maligne, dosta metastazirane bolesti (kod osobe je prostata u pitanju) odobre Invalidininu?

Znam da npr. u Varaždinu odobravaju.. pa me zanima im li tko iskustvo sa zg za takvo oboljenje. hvala

ps. ako je netko ove godine predavao (ili prošle), koliko ste cca čekali za vještačenje da završi?
Anja12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2021., 20:34   #93
Drugi tjedan bih predao zahtjev za osobnu invalidninu, pa me zanima kako se točno određuje stupanj invaliditeta i koliki je iznos invalidnine ovisno o stupnju?
Koliko se čeka na vještačenje, da li se plaća i koliko?
Hvala
__________________
Tražim iskrenu i skromnu curu koja prihvaća autistične muškarce.
tmarkulincic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2021., 19:17   #94
Quote:
tmarkulincic kaže: Pogledaj post
Drugi tjedan bih predao zahtjev za osobnu invalidninu, pa me zanima kako se točno određuje stupanj invaliditeta i koliki je iznos invalidnine ovisno o stupnju?
Koliko se čeka na vještačenje, da li se plaća i koliko?
Hvala
kada predate papire u CZS u Zagrebu čeka se barem 6-8 mj da vas pozovu na vještačenje gdje se pregledom dokumentacije utvrđuje pravo i stupanj. Maksimalna invalidnina (barem koliko ja znam) je 1500.00 kn tj. ako je manji stupanj tada ide doplatak zbog oboljenja a ne invalidnina. Na stranicama centara za soc skrb ima detaljnije pojašnjenje ali da se čeka, čeka se dugo. iako se dobiju zaostaci od dana zaprimanja zahtjeva do odobrenja.
Anja12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2021., 23:21   #95
Quote:
tmarkulincic kaže: Pogledaj post
Drugi tjedan bih predao zahtjev za osobnu invalidninu, pa me zanima kako se točno određuje stupanj invaliditeta i koliki je iznos invalidnine ovisno o stupnju?
Koliko se čeka na vještačenje, da li se plaća i koliko?
Hvala
Od topic, što je s onim tvojim pustim školama?!?
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2021., 17:35   #96
Quote:
tmarkulincic kaže: Pogledaj post
Drugi tjedan bih predao zahtjev za osobnu invalidninu, pa me zanima kako se točno određuje stupanj invaliditeta i koliki je iznos invalidnine ovisno o stupnju?
Koliko se čeka na vještačenje, da li se plaća i koliko?
Hvala
https://www.zosi.hr/

Nego, pitao bih te, da li ti radiš pa trebaš ići u Centar za vještačenje pri HZMO ili ?!
Jer nije isto tražiti invaliditet ili tražiti invalidnost zbog bolesti, prof. oboljenja itd. !!!!!
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2021., 22:21   #97
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
https://www.zosi.hr/

Nego, pitao bih te, da li ti radiš pa trebaš ići u Centar za vještačenje pri HZMO ili ?!
Jer nije isto tražiti invaliditet ili tražiti invalidnost zbog bolesti, prof. oboljenja itd. !!!!!
Ne radim jer zbog psihičko-fizičkih bolesti ne mogu raditi.
A ovo kaj pitaš za invaliditet ili invalidnost to ne znam, ne kužim se u te stvari.
__________________
Tražim iskrenu i skromnu curu koja prihvaća autistične muškarce.
tmarkulincic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2021., 13:45   #98
Mene zanima dali ovi u invalidskoj komisiji za invadisku mirovinu traze papire hospitalizacija za navedene bolesti(zbog kojih ste nespsosobni za rad) jer iste ne shvacaju ozbiljno ako se godinama kontroliraju u bolnici ambulantno?
Pitam jer jednom kad sam probala preko hzmo-a su me odbili...kako to oni gledaju?A kronicne bolesti postoje
Ps.kad me ista komisija vjestacila za pomoc za doplatu i njegu preko czss-a oznacili su me potpuno nesposobnom za rad i odobrili pola iznosa da bi na kontrolnom vjestacenju za 2 godine me pitali mislim li raditi i ostavili me sposobnom za rad i odobrili pola iznosa za doplatak i njegu
A napominjem da mi se stanje nije poboljsalo
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2021., 21:48   #99
Teta 80 g. (sada je u umirovljeničkom domu) je davnih dana proglašena potpuno radno nesposobnom zbog šizofrenije i dobila je invalidsku mirovinu. Sada je to starosna mirovina jer po zakonu nakon 62 godine invalidska prelazi u starosnu.
Da li bi imala pravo na invalidninu? Nema (više) imovine na sebe. Ili bar na dodatak za njegu i pomoć?
U dom je išla jer sada stvarno više ne funkcionira sama po ni jednom kriteriju.
Balbala is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2021., 15:14   #100
Imam jedno pitanje, otisla mi je hrskavica u kuku prije 3 godine, u 40im godinama, artroza kuka.trebao bi na zamjenu kuka, ali cu pricekati. Vuci cu dok moze ici.
Dobio sam rjesenje o invalidnosti donjih ekstremiteta od 40%, ajde da i to pokrenem...

Prema:
1. Poremećaj u kuku:
1) ukočenost zgloba kuka u povoljnom položaju: 40%
...ostali clanci
Povoljan položaj kuka je u fleksiji od 170 do 160 stepeni, abdukciji ili adukciji do 10 stepeni i u neutralnom položaju rotacije.
2) ukočenost zgloba kuka u nepovoljnom položaju: 50 do 70%
Nepovoljan položaj zgloba kuka je položaj ispod 160 stepeni fleksije, iznad 10 stepeni abdukcije ili adukcije, u spoljašnjoj ili unutrašnjoj rotaciji.
Veći procenat u okviru navedenog raspona primenjivaće se ako je ukočenost zgloba kuka u izrazitijem uglu koji više ometa funkciju noge.
3) ograničena pokretljivost zgloba kuka: 30 do 50%
Procenat u okviru navedenog raspona primenjuje se na teže kontrakture raznih etiologija, kao i na stanje posle artroplastike (endoproteza).
Kod ograničenja zgloba kuka u smeru abdukcije, adukcije i rotacije za jednu trećinu normalne pokretljivosti, telesno oštećenje iznosi 30%. Kod smanjenja pokretljivosti zgloba kuka u svim smerovima za polovinu normalne pokretljivosti, telesno oštećenje iznosi 40%, a kod smanjenja pokretljivosti zgloba kuka u svim smerovima preko jedne polovine normalne pokretljivosti, telesno oštećenje iznosi 50%.
8. Pseudoartroza femura:
1) vrat femura: 60%
2) femur: 50%

Znaci racunali su samo po jednoj stavki ovo boldano. Imam i ograniceno gibanje, i nije mi bas do hodanja. Eventualno kilometar/dva.
Poslao sam papire, nista nije bilo na komisiji. Da li se ta ostecenja zbrajaju ili se uzme jedno iz kategorije?

Za pravo naljepnice na parking koliko vidim treba 60%.
__________________
https://registar.grad-svetanedelja.hr/
SleepApnea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:17.