Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2006., 21:23   #61
Zubno meso - promjena boje, krvarenja, oteklina, izrasline...

Ima kakva mast,tekućina da mi splasne oteklina?
Ništa me ne boli ali smeta
Jumfer111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 21:38   #62
svojevremeno su imali Gingival C u maloj tubici ko gel - super je bil. Pij vitamina C
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 10:18   #63
ima propolis kapi za bebe, trebale bi i tebi pomoći- 30ak kn su.
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 13:36   #64
ulje kadulje.
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 13:37   #65
e da, i li vatu namoci u rakiju i drzi na upaljenom mjestu.ne sishi!
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 13:39   #66
Quote:
mrkvich kaže:
e da, i li vatu namoci u rakiju i drzi na upaljenom mjestu.ne sishi!
Pa dobro, malo može
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 15:51   #67
al onda nek dobro namochi vatu da bude i za meso i za posisat
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 15:58   #68
zubno meso

pozdrav!

nedavno sam primjetio da mi se polako pocelo povlaciti zubno meso prema gore. prije je bilo i malo krvarenja tijekom pranja zubi ali sad sam ih poceo prati tako da ne podizem zubno meso (kruzno pranje),vec da cetkicom perem odogzo prema dolje i nema vise krvarenja.

da li mozda znate za nekakve paste ili preparate koje sprijecavaju povlacenje zubnog mesa ?

hvala.
toka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 20:26   #69
meni je zubarica objasnila da se zubno meso povlači prema gore od nepravilnog pranja, zube treba polukružno prati odozgo prema dolje.
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 21:12   #70
Nisam stomatolog, no temeljem ovoga što si napisao mislim da ti je to paradontoza (najte zamjeriti ako sam krivo napisala). Nema to veze s na načinom na koji pereš zube, bitno je da ih temeljito ( više puta dnevno pereš i koritiš konac) i održavaš. Ali se obavezno javi stomatologu koji ti ipak na tom području može puno više pomoći.
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 22:01   #71
Quote:
toka kaže:
pozdrav!

nedavno sam primjetio da mi se polako pocelo povlaciti zubno meso prema gore. prije je bilo i malo krvarenja tijekom pranja zubi ali sad sam ih poceo prati tako da ne podizem zubno meso (kruzno pranje),vec da cetkicom perem odogzo prema dolje i nema vise krvarenja.

da li mozda znate za nekakve paste ili preparate koje sprijecavaju povlacenje zubnog mesa ?

hvala.

Povlacenje zubnog mesa ima nekoliko razlicitih uzroka, no ponekad je tesko utvrditi koji je pravi. Mnogo puta uzroci ostaju nerazjasnjeni. Najcesce se ako je zdravo, zubno meso povlaci zbog grubog horizontalnog cetkanja ili trljanja. Drugi cesti uzrok je ortodontska terapija, nicanje umnjaka i pomicanje ostalih zuba, te trauma. Treci uzrok je prirodjeno tanka kost koja se usljed nepoznatih razloga povuce nize i nestane pa i padne zubno meso. U svakom slucaju najcesci uzrok je parodontitis u uznapredovaloj fazi koji ima jedan od simptoma povlacenje zubnog mesa.

Ne postoji nikakva pasta ni lijek da to sprijeci, a kamo li lijeci.

Liijecenje podrazumjeva takozvani postupak prekrivanja recesije, i to je mikrokirurski zahvat.
dentist is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 14:09   #72
stomatolog mi je rekao da nije parodentoza ,vec naime vilica mi je "kratka" odnosno zubi jesu ravni ali dosta "zbijeni", i sad kad su mi jos izrasli umnjaci ostalo je jos manje mjesta i od onda je počelo.
prije je bilo i kravrenje,ali od kad sam počeo drugacije prati zube krvarenje je prestalo.
toka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 21:43   #73
izvadi umnjake i rastereti si zubala.
dentist is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 14:54   #74
Quote:
dentist kaže:
Liijecenje podrazumjeva takozvani postupak prekrivanja recesije, i to je mikrokirurski zahvat.
Kakav je to zahvat i u kojoj fazi recesije se može/treba izvesti?
kami is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 19:34   #75
Quote:
kami kaže:
Kakav je to zahvat i u kojoj fazi recesije se može/treba izvesti?

To je parodontno kirurski postupak kojim se razlicitim tehnikama i pristupima ogoljeli dio korijena iznova prekriva zubnim mesom. Zubno meso se moze rotacijom ili pomicanjem premjestiti sa intaktnog zuba na zub zahvacen recesijom ili se pak transplantira dio tkiva sa nepca na ogoljeli dio korijena. Sve ovo je receno vrlo pojednostavljeno.

Zahvat se izvodi ukoliko predstavlja estetski problem ili ako je zub osjetljiv na hladno. Pozeljno ga je uvijek izvesti sto ranije je moguce.

Zadnje uređivanje dentist : 25.05.2006. at 21:36.
dentist is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 12:15   #76
Quote:
dentist kaže:
Zahvat se izvodi ukoliko predstavlja estetski problem ili ako je zub osjetljiv na hladno. Pozeljno ga je uvijek izvesti sto ranije je moguce.
Hvala na objašnjenju. Znači, to se ne preporučuje uvijek kako bi se zaštitili zubi od propadanja, nego više iz estetskih razloga?
kami is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 12:46   #77
Zahvat je indiciran i u tom smislu. Ne treba ga raditi ako to pacijent ne zeli (jasna stvar) i ako nije u estetski bitnom podrucju te ne ometa funkciju.
dentist is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 13:07   #78
Meni se gingiva lagano povlači još od srednje škole (sad sam 32 g.). Na nekim zubima i 3-4 mm. Nemam krvarenja, osim ponekad pri končanju. Parodontologica na Stomatološkom fakultetu mi je rekla da nemam gingivitis.

Nije mi jasno što bih mogla poduzeti. Nije mi baš ugodna pomisao da jednostavno čekam da mi se zubi jednog dana rasklimaju...
kami is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 20:38   #79
nikako nemoj zapustiti, toplo ti preporucam pregled kod parodontologa.
dentist is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 21:23   #80
i meni se povlači zubno meso i to doista vidljivo, a imam samo 24 godine. hranim se zdravo, svi su mi zubi zdravi, bez plombi, a bila sam čak i na onom mjerenju gustoće kostiju i sve je ok. kaj da sad radim, zasto mi se to događa? ne zelim biti krezuba za 10 god. moja mam sa svojih 50 ima grozne zube i tu paradentozu, ali ona svoje niti nije cuvala.
zlatokosa.princeza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:12.