Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2004., 15:03   #1
Talking Karijes

Eto... veliko dijete Paw, primjetilo je danas svoj prvi karijes na desnom očnjaku

Znala je da će taj dan kad-tad doći jerbo ima već 24 ljeta, a bogami i vrijeme je...jerbo su "svi njezini" do tada već bili bez zubi

E sad... karijesić boli, na vanjskoj je strani zuba odmah do zubnog mesa i boli na dodir te toplo/hladno.

Danas sam se naručila kod čika zube za petak.
Pitanje glasi; što će mi raditi?

Znala sam, znala...znala da ću se bojati prvi put...

Ajde vi krezubi ... pišite mi što, kako i dali boliii kao što "lažu" kad kažu da ništa ne boli
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 15:07   #2
Dakle, metoda je ovakva:

- Dobar dan, ja sam Paw
- Dobar dan, ja sam dr. Zubic
- Jel dajete Vi injekciju?

i onda postoje 2 opcije:

a)
- Dajem!
- OK, gdje da sjednem

b)
- Ne dajem, jel...
- Do vidjenja!


Simple as that...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 15:14   #3
Quote:
kemik kaže:
Dakle, metoda je ovakva:

- Dobar dan, ja sam Paw
- Dobar dan, ja sam dr. Zubic
- Jel dajete Vi injekciju?

i onda postoje 2 opcije:

a)
- Dajem!
- OK, gdje da sjednem

b)
- Ne dajem, jel...
- Do vidjenja!


Simple as that...
da, to je i moja metoda
inace imam 30 i nisam krezuba, jos ne
377chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 15:29   #4
Ja ne trazim inekciju ako je neki manji kvar. Radije da me malo boli nego da sam cijeli dan onako natecena i ne osjecam obraz.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 15:31   #5
injekcije koje dobijam popuste sat, dva nakon zahvata i nikad nisam od njih otecena, samo nemam filing nikakav na toj strani obraza
ja mislila da doba kad su se davale te koje te umrtve na pol dana, proslo
377chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 15:32   #6
karijes koji se vidi, boli na dodir i na toplo/hladno NIJE manji kvar!!! a ak nikad nije bila na popravljanju zuba, zubar ju moze probat uvjeriti da je i znas sto onda ide...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 15:33   #7
Quote:
377chiara kaže:
injekcije koje dobijam popuste sat, dva nakon zahvata i nikad nisam od njih otecena, samo nemam filing nikakav na toj strani obraza
ja mislila da doba kad su se davale te koje te umrtve na pol dana, proslo
A i to je istina...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 15:39   #8
Quote:
377chiara kaže:
injekcije koje dobijam popuste sat, dva nakon zahvata i nikad nisam od njih otecena, samo nemam filing nikakav na toj strani obraza
ja mislila da doba kad su se davale te koje te umrtve na pol dana, proslo
Potpuno se slazem. Ne znam tko jos daje takve koje djeluju pola dana, ali ni od njih nisam nikada oticala, samo sto bi duze djelovale (osjecaj utrnutosti)

Ni za najmanji kvar ne pristajem bez injekcije. Malo mi fali da je trazim i za pregled, cisto zato sto me ulovi panika cim zubar pogleda i odmah pomislim da ce poceti nesto raditi bez injekcije. Sreca da mi je dragi zubar tako mogu panicariti bezbrizno.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 15:45   #9
Quote:
viky kaže:
Potpuno se slazem. Ne znam tko jos daje takve koje djeluju pola dana, ali ni od njih nisam nikada oticala, samo sto bi duze djelovale (osjecaj utrnutosti)

Ni za najmanji kvar ne pristajem bez injekcije. Malo mi fali da je trazim i za pregled, cisto zato sto me ulovi panika cim zubar pogleda i odmah pomislim da ce poceti nesto raditi bez injekcije. Sreca da mi je dragi zubar tako mogu panicariti bezbrizno.
ista cim se uvati nekog instrumenta ja odmah vrata gledam
naucio je najavit, necu nista radit, samo gledam
377chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 15:45   #10
Ma dobro, nije pola dana nego dva sata.. ali svejedno me iritira.

A sjecate se onih vremena kad nakon plombiranja niste smjele jest jos nekih x sati?
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 15:47   #11
Dakle, ima nas 3 takve samo na ovom topiku. Ja sumnjam da je to zbog trauma u djetinjstvu: Ma nece te jako boliti, jos samo malo...
Ti zubari su najgori lazljivci na svijetu!!!
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 15:48   #12
Quote:
Mrtva_mrkva kaže:
Ma dobro, nije pola dana nego dva sata.. ali svejedno me iritira.

A sjecate se onih vremena kad nakon plombiranja niste smjele jest jos nekih x sati?
A tad budes gladan najvise na svijetu... I onda me mama tjerala da jedem prije zubara, ali bi ja opet nakon stavljanja plombe bila gladna do besvijesti...


mislim da je po broju odgovora na ovoj temi ocito da imam dosta lose zube, da sam pol djetinjstva provela kod zubara i da sam i ovih dana redovita kod mog najboljeg prijatelja...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 15:50   #13
Mene su starci vodili teti zubarici i kad mi nije bilo nista. Kao, redovne kontrole. To mi je uvijek bilo super, zena je bila zakon, svaki put bi mi dala neku glupost da se igram (obicno onu plasticnu spricu), imala je ordinaciju sa likovima iz crtanih filmova po zidovima i neku super zubarsku fotelju...

Meni je veci tramak otic kod frizera nego kod zubara.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 15:54   #14
Quote:
kemik kaže:
Dakle, metoda je ovakva:

- Dobar dan, ja sam Paw
- Dobar dan, ja sam dr. Zubic
- Jel dajete Vi injekciju?

i onda postoje 2 opcije:

a)
- Dajem!
- OK, gdje da sjednem

b)
- Ne dajem, jel...
- Do vidjenja!


Simple as that...

Ajme ... pokidala se na ovo,

druga reakcija: ... injekcija - kidam nalijevo
...jedno gore od drugog , ali to valjda tako ide, ne?

Znači... da pitam za injekšn...
idem privat, koliko dođe injekšn i taj popravak...doc. je neka frendica od stare koju mi je sad malo bed odmah pitati ,
ali zato postoji forum, ne

Koliko to plaćate cure/dečki?
I što će mi raditi?

Kemik... sad si me malo uplašio, kažeš da taj karijesić nije "mala stvar" , a meni izgleda tak sićušan
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 15:54   #15
Quote:
kemik kaže:
mislim da je po broju odgovora na ovoj temi ocito da imam dosta lose zube, da sam pol djetinjstva provela kod zubara i da sam i ovih dana redovita kod mog najboljeg prijatelja...
I ja isto.. zubi su mi kao stiropor. Skroz su neki jadni, pucaju, kvare se, ma katastrofa. Nisam do sad nijednom bila kod zubara, a da mi nije nasao neku pizdariju koju treba popravit; a idem na kontrole jednom u tri mjeseca do jednom u pola godine.

Zapravo, zubarica mi je u osnovnoj skoli (mislim da sam bila 7. razred) sjebala sve sestice i sve sto su mi do sad popravljali su uglavnom bili sekundarni karijesi na te njene krasne plombe. Da i ne govorim da su mi iz dvije sestice vadili zivce. E, a imam i malu celjust i prevelike zube pa su mi tako izvadili zdrave cetvorke i osmice. Sta da kazem, moj zubarski karton je kao Biblija.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 15:57   #16
Quote:
Paw kaže:
Kemik... sad si me malo uplašio, kažeš da taj karijesić nije "mala stvar" , a meni izgleda tak sićušan
Ovisi ti o zubima. Meni, kad se vidi na povrsini, znaci da je unutra vec totalni dzumbus i da mi je zubu maltene odzvonilo. Drugima se pak zadrzava samo na povrsini.

S obzirom na to da u 24 godine nisi nijednom nista popravljala, ocito je da imas jako kvalitetne zube i bit ce da je ipak ona druga opcija.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 15:59   #17
Meni su ti to ovak objasnili: karijes je mali dok ga ne osjetis. Cim ga ti osjetis i zub boli na toplo/hladno, vise stvar nije tako mala.

Injeksn ti uopce ne boli, ako je zubar pazljiv. Ako je mama od frendice, pretpostavljam da ce bit OK.

Ja popravak placam 250 kn. Sa injekcijom. Uopce me ne zanima jel to skupo, jer je tip vrhunski zubar i na tome ne zelim stedjeti. Naravno da nemam pojma koliko bi kostalo bez injekcije (nit bih zeljeLA ikad saznati).
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 16:14   #18
Slažem se oko jedne stvari, a to je da je injekcija vrlo dobra stvar... Moj prvi karjes od prije nekih pola godine ima kao posljedicu tragove noktiju na zubarskom stolcu. Najme, bio sam totalno nesvjestan činjenice da prokleta stvar TOLKO boli dok Dr. Zubić nije stavila ono veće svrdlo i počela čistiti unutra
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 16:29   #19
Po vašim iskustvima definitivno brijem da ću uzeti injekciju

Znači oko 250 kn - ok, može se, dobro dok je jedan zub

Malo sam osjetljiva na te svoje čube, valjda jer su do sada bili svi zdravi, i tada sam išla kod privat na kontrole.
Zadnja kontrola mi je bila točno prije godinu dana, i doc. mi je rekla da samo jednom tjedno mažem zube fluorom koji mi je prepisala, očistila mi kamenac i da se vidimo za godinu dana

I sad imam karijes
Trebala sam "sama" razmišljat i otiči nakon 6.mj.,

No dobro... valjda se jednom mora dogoditi i taj prvi karijes,
kako velite... ljudi godinama muku muče sa zubima,
Paw... ne biti takva kukavica
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 16:30   #20
Quote:
Paw kaže:


Koliko to plaćate cure/dečki?
I što će mi raditi?

Kemik... sad si me malo uplašio, kažeš da taj karijesić nije "mala stvar" , a meni izgleda tak sićušan

cimmanji kvar (citaj cim prije odes) manje para pljunes
eto i ja nesto naucila, s godinama dodje to
imam dobre zube s obzirom na strah
idem privatno godinama, to je gotovo jedini luksuz koji si priustim
placam (ako je zaista majusan kvar) 250 kuna, injekcija uracunata
cak nisam sigurna da ju posebno naplati
al neka, imam neke plobe tako 7-8 godina stare i jos su ko nove

ja sam jednom jako daaaavno isla bez injekcije i sta, trznla se u najgorem momentu i onda je malo falilo da mi ne isakati jezik (reko on, da je bilo opasno) bez injekcije uvik mozete racunat na nepredvidjene reakcije pacijenta
377chiara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:10.