Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2017., 18:46   #1
Sjedište Europske agencije za lijekove u Zagrebu?

Postoje realne šanse da Hrvatskoj pripadne sjedište Europske agencije za lijekove koja se mora izmjestiti iz VB. Mi smo doslovno jedina zemlja članica koja nema niti jednu EU agenciju, a postoji čak i odluka da nove članice imaju prednost pri dodjeli. Da nije naše diplomacije, rekao bi - zicer, ali kako mi nismo kao Srbi u diplomaciji, ništa još nije sigurno. Uspijemo mi prečesto podviti rep kad nas "zamole" za razumijevanje. Zagreb se nominirao, ali zašto konačno jedna agencija, pogotovo EU agencija koja nema veze sa Saborom ili vladom, ne bi bila u Splitu, Zadru, Šibeniku, Osijeku, Rijeci ili Dubrovniku? S nekima od ovih gradova bi mogli imati jednako šanse, a puno bi značilo za ekonomiju i ugled grada.
Oberon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 18:54   #2
http://i.imgur.com/8Oy1KHU.jpg

bilo bi super kada bi se pridruzili ovoj karti, pogotovo jer imamo i tradiciju u tom sektoru
Pliva, Belupo itd.


dosli bi s agencijom i EU strucnjaci koji bi u njoj radili te bi kroz obrazovanje i zajednicke projete s EU mogli puno profitirati u daljnem razvoju na ovom podrucju
sivi svijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 19:08   #3
Quote:
sivi svijet kaže: Pogledaj post
http://i.imgur.com/8Oy1KHU.jpg

bilo bi super kada bi se pridruzili ovoj karti, pogotovo jer imamo i tradiciju u tom sektoru
Pliva, Belupo itd.


dosli bi s agencijom i EU strucnjaci koji bi u njoj radili te bi kroz obrazovanje i zajednicke projete s EU mogli puno profitirati u daljnem razvoju na ovom podrucju
To je samo jedan od razloga zbog kojeg se druge zemlje doslovno grebu za ovu Agenciju. Sve bi je htjele ali neke znaju da nemaju šanse pa neće ni istaknuti kandidaturu. Ja bi na Plenkovićevom mjestu zahtijevao agenciju u Hrvatskoj! Imamo na to pravo kao jedina zemlja bez Agencije, koja, igrom slučaja, ima fenomenalnu povijest javnog zdravstva na čelu s Andrijom Štamparom, i zavidnu farmaceutiku na broj stanovnika. Svi argumenti su tu. Samo treba biti odlučan, a bojim se da smo mlitavci.
Oberon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 19:15   #4
Zapravo, bio bi to posve logičan potez, da sjedište EMA bude u Zagrebu.

Ne znam koliko naša diplomacija radi na tome, mogu samo pretpostaviti da doslovno ništa. Brijem da će ta odluka na kraju biti donešena unatoč našim nastojanjima, a ne zahvaljujući njima. Ali, eto, naša povijest farmaceutske industrije, mnoštvo ljudi obrazovanih u području, činjenica da nemamo niti jednu agenciju - to će odigrati na našu stranu, a ne nastojanja naših diplomata.

Očekujem da ćemo je dobiti
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 20:24   #5
Mislim da je nerealno. Jeste li vidjeli gradove u konkurenciji?
Gleda se kvaliteta sveučilišta i sl., Zg ne stoji dobro.
trivial is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 20:49   #6
Ako će sjedište Agencije biti u ZG, predlažem da se isprazni bolnica Dubrava, a doktori presele u Vingoradsku i Rebro. Ionako nam se zdravstvo stalno smanjuje, a Agencija bi trebala jednu modernu zgradu.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 20:51   #7
Ne znam odakle vam ovo da je ovo realno. Hrvatska se u stranim člancima među kandidatima još i ne spominje.
trivial is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 21:01   #8
Quote:
Oberon1 kaže: Pogledaj post
Postoje realne šanse da Hrvatskoj pripadne sjedište Europske agencije za lijekove koja se mora izmjestiti iz VB. Mi smo doslovno jedina zemlja članica koja nema niti jednu EU agenciju, a postoji čak i odluka da nove članice imaju prednost pri dodjeli. Da nije naše diplomacije, rekao bi - zicer, ali kako mi nismo kao Srbi u diplomaciji, ništa još nije sigurno. Uspijemo mi prečesto podviti rep kad nas "zamole" za razumijevanje. Zagreb se nominirao, ali zašto konačno jedna agencija, pogotovo EU agencija koja nema veze sa Saborom ili vladom, ne bi bila u Splitu, Zadru, Šibeniku, Osijeku, Rijeci ili Dubrovniku? S nekima od ovih gradova bi mogli imati jednako šanse, a puno bi značilo za ekonomiju i ugled grada.
Daj se uozbilji.....pa nema niti brzog interneta a htjeli bi jednu od najvažnijih komisija....i to još u provincijski grad. Pa valda niti zagreb nema smještajne i infrastrukturne kapacitete na dovoljnom nivou a kamoli šibenik ili zadar.....kak bi to ljudi putovali tamo? S 1,2 aviona dnevno van sezone? Busevima iz Zagreba ili Budimpešte? Nevjerojatno.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 21:09   #9
Europska agencija za sigurnost informacija i Interneta nalazi se na Kreti u gradicu od niti 150 000 stanovnika
http://imgur.com/8Oy1KHU.jpg

toliko o tom argumentu
tipicno za tebe
sivi svijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 21:12   #10
Osijek čak vjerojatno i nije loša ideja.

Tri ozbiljna aerodroma unutar 300 km, neovisnost o turističkoj sezoni, to se stvarno čini smislenom idejom
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 21:16   #11
Europska agencija za kontrolu ribarstva, grane koja vrijedi preko 3 milijarde Eura nalazi se u spanjolskom gradicu Vigo od niti 300 000 stanovnika
i tako
sivi svijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 21:18   #12
Ja bi ruku dao da bude u recimo Osijeku. Ali neće, jer je ovo Hrvatska. Ako se već sve državne agencije, ministarstva i sjedišta državnih firmi nalaze u Zagrebu, onda ne vidim zašto prekinuti uhodanu praksu centralizacije. A i bog zna imaju li ti Slavonci brzi internet... ipak su oni provincija. Zato na Franji Tuđmanu imaju besplatan internet dok budu čekali let za Njemačku.
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 21:19   #13
Al ima Celtu

(sorry, nisam konstruktivna).


Al, zapravo, što jest - jest, na ovoj karti se lijepo vidi da većina tih agencija zaista nema sjedište u glavnim gradovima. OK, možda nije većina ali je barem 1/2

EDIT:
Quote:
Amazing Pudding kaže: Pogledaj post
Ako se već sve državne agencije, ministarstva i sjedišta državnih firmi nalaze u Zagrebu, onda ne vidim zašto prekinuti uhodanu praksu centralizacije.
Pa, mogla bi se praksa prekinuti ako teta Angela kaže "dobit ćete ovu agenciju ali ne smije biti u Zagrebu"



Još jedan edit i još jednom nisam konstruktivna: možda bi agencija mogla biti u - METKOVIĆU!
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 21:25   #14
Quote:
sivi svijet kaže: Pogledaj post
Europska agencija za sigurnost informacija i Interneta nalazi se na Kreti u gradicu od niti 150 000 stanovnika
http://imgur.com/8Oy1KHU.jpg

toliko o tom argumentu
tipicno za tebe
Ako je to tako zašto je baš ova onda u londonu?
Nema dubljeg promišljanja...tipično za tebe.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 21:27   #15
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Osijek čak vjerojatno i nije loša ideja.

Tri ozbiljna aerodroma unutar 300 km, neovisnost o turističkoj sezoni, to se stvarno čini smislenom idejom
Apsolutno......nakon kaj dolete onda još tri sata autom.....po lošim cestama
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 21:29   #16
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ako je to tako zašto je baš ova onda u londonu?
Nema dubljeg promišljanja...tipično za tebe.
jbg, ribarstvo kao jedno od navaznijih pitanja EU i sigurnost Interneta i informacija su tako nebitne te se nalaze u vecim prpizdinama po tvom sudu nego sto je Zagreb


malo smanji pljuvacinu po svemu hrvatskom i biti ce ti lakse u glavi i neces toliko laprdati gluposti
dobronamjeran savjet, nemoj se uzrujavati
sivi svijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 21:29   #17
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
nakon kaj dolete onda još tri sata autom.....po lošim cestama
Ja mislim da vožnja od Velike Gorice do centra Zagreba ipak traje kraće od tri sata.
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 21:38   #18
Quote:
sivi svijet kaže: Pogledaj post
jbg, ribarstvo kao jedno od navaznijih pitanja EU i sigurnost Interneta i informacija su tako nebitne te se nalaze u vecim prpizdinama po tvom sudu nego sto je Zagreb


malo smanji pljuvacinu po svemu hrvatskom i biti ce ti lakse u glavi i neces toliko laprdati gluposti
dobronamjeran savjet, nemoj se uzrujavati
A kaj da ti velim.......razlika između lijekova i ribarstva je kao između boga i šeširdžije, kvote se defintivno mogu dogovarati bilo gdje kao i sigurnost interneta. Zato su ih tamo i dali kao što domorocu daš perle a ovu su kao što vidiš stavili u englesku i još k tome u london. Razumnom bi i to bilo dosta. U toj priči nema ništa hrvatsko pa nemrem niti pljuvati po "svemu" hrvatskom. Inače, ja samo pljujem po hrvatskim (i svim drugim) budalama i uopće se ne uzrujavam. Samo se smijem.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 21:40   #19
Quote:
Amazing Pudding kaže: Pogledaj post
Ja mislim da vožnja od Velike Gorice do centra Zagreba ipak traje kraće od tri sata.
Spomenut je osijek u tom kontekstu s tri aerodroma na 300 km. Ovo nema šansi da kod nas zaluta....a ako i zaluta to može biti samo zagreb.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 21:44   #20
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
A kaj da ti velim.......razlika između lijekova i ribarstva je kao između boga i šeširdžije, kvote se defintivno mogu dogovarati bilo gdje kao i sigurnost interneta. Zato su ih tamo i dali kao što domorocu daš perle a ovu su kao što vidiš stavili u englesku i još k tome u london. Razumnom bi i to bilo dosta. U toj priči nema ništa hrvatsko pa nemrem niti pljuvati po "svemu" hrvatskom. Inače, ja samo pljujem po hrvatskim (i svim drugim) budalama i uopće se ne uzrujavam. Samo se smijem.
vidim kako te lagano imponira velicina imena, a dok o proizvodnji lijekova, ribarstvu i sigurnosti imas znanja kao Marica u krivi ....


izgleda kako ni ne znas sto je zadaca neke agencije

razumio bih kad bi se radilo o Europskom nadzornom tijelu za bankarstvo koje ce iz Londona vjerojatno preseliti u Frankfurt ali kod agencije zs lijekove nema uopce razloga zasto ne bi mogao biti izabran Zagreb
tvoje jeftine doskocice su samo to, jeftine
sivi svijet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:03.