Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2013., 19:13   #4761
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Kakve veze imaju Karadjic i Mladic sa Srbijom? Oni su bosanski Srbi, prema tome nemaju nikakve veze sa Srbijom. Ona je sve to sa strane promatrala i tu i tamo malo pomogla nekome i to je to.
U RS sranja? Nikakvog. RS je cvrsta dok postoji Daytonski sporazum i Daytonska Bosna i Hercegovina, a to znaci dok Amerikanci drze glavnu rijec. A nece se oni samo tako maknut odavde jer Rusija samo ceka da upadne u igru, prema tome RS ce postojat cak i da Karadjic i Mladic dobiju 15 dozivotnih, svatko od njih. Jer na kraju krajeva, ova "danasnja" RS sluzbeno nema veze sa onom nekadasnjom. Kao sto "danasnja" Srbija nema veze sa onom Milosevicevom. Takva je politika svjetskih sila.
Quote:
DoggTagg kaže: Pogledaj post
To nema veze sa Srbijom. Kakva god presuda njima dvojici bila, RS će vjerojatno opstati. Dakle neće se promijenit ništa.
Moram priznati da ne znam šta sve piše u optužnicama, ali ovo što vidim da piše na wikipediji je prestrašno. Evo c/p: Genocid, sudjelovanje u genocidu, istrjebljenje, ubojstvo, hotimično lišavanje života, progone, deportaciju, nečovječna djela, protupravno teroriziranje civila i uzimanje talaca.

Ne znam postoji li još kakvo zvjerstvo poznato čovjeku, a da nije navedeno.

Mogu se generalno složiti sa ovim što ste napisali gore, ali pričekajmo ishod. Jednako je naivno vjerovati da Srbija nije pomagala RS (i to puno više), kao i da Hrvatska nije pomagala HR HB.

Čak i da apsolutno nigdje Srbija ne bude implicirana, ona je sama sebi kazna zadnjih 20+ godina.

Edit:
Sad mi je pao još jedan srpski zločinac na pamet, Momčilo Krajišnik. Između ostalog, osuđen je i za UZP čiji član je bio i Slobodan Milošević.

Ovo je presuda sa optužnicom:
http://www.fondacija-ipp.ba/arhiva/M...0Krajisnik.pdf

na 10. str. točke 6 i 7 su relevantni dio optužnice.

wikipedija kaže:

The Judges found that Krajišnik had been part of a joint criminal enterprise which carried out the extermination, murder,...

http://en.wikipedia.org/wiki/Mom%C4%...on_by_the_ICTY

Edit 2:

Isto vrijedi i za Plavšićku. Stranica 4, točka 8:

http://www.icty.org/x/cases/plavsic/...-tj030227e.pdf

U uvodu se spominje da joj je optužnica zajednička sa Krajišnikom.
__________________
Patriotism is the last refuge of the scoundrel.

Zadnje uređivanje anarchello : 31.05.2013. at 20:05. Reason: dopuna
anarchello is offline  
Old 31.05.2013., 23:34   #4762
Plavsicka je priznala tocku 3 optuznice, dakle progone, unutar UZPa. Kao clan UZPa u optuznici je naveden i Milosevic. Dakle netocno je da je jedino pokojni Tuđman u nekoj pravomocnoj UZP kombinaciji za BiH. Ne razumijem samo kako si novinari dopustaju takvu razinu neprofesionalnosti. Osim ako nije namjerno.

Sto se tice UZPa za RH postoji medu inima u presudi marticu i poprilicno je sirok. Ukljucuje medu ostalima Milosevica, jucer oslobodene Stanisica i Simatovica (i Vasiljkovica), Kadijevica, Adžića itd. Dakle i JNA i DB su unutra.

A karakter presude od jucer dobro ilustrira ovaj primjer. Vijece je utvrdilo da je SDG cinio zlocine po Slavoniji 1991. Takoder je utvrdilo da su clanovima SDGa placane dnevnice u vrijeme pocinjena jednog zlocina u BiH. I da se znalo za njihove prijasnje zlocine. No iz toga iznosi zakljucak da postoji mogucnost da su optuzeni tako samo pomagali opci ratni napor. A potpomazu direktne pocinitelje zlocina u vrijeme pocinjena zlocina, a za koje su znali da su prije pocinili zlocine. To se bas ne uklapa ni u presudu Perisicu u zalbenom postupku.

Dakle ocito je da je Orie skupa sa svojim sidekickom iz Zimbabwea neciji specijalac, samo pitanje ciji.

Bas me zanima da li ce obje presude donesene posljednjih dana prezivjeti zalbeni postupak u istom/slicnom obliku, jer je trenutni politicki kontekst u kojem su donosene poprilicno jasan. A za godinu i pol, dvije tko zna.

Zadnje uređivanje mars1995 : 31.05.2013. at 23:53.
mars1995 is offline  
Old 01.06.2013., 07:07   #4763
Quote:
anarchello kaže: Pogledaj post
Nemoj zaboraviti da suđenja zlotvorima Karadžiću i Mladiću još traju. Mila majko vidjet ćeš sranja u RS kad dođe do sudara sa stvarnosti.
karadžić i mladić su bosanci koji su ratovali u građanskom ratu u BIH. oni sa srbijom veze nemaju. ona im je pomagala, ali pomaganje nekome ne znači da si kriv za njegove zločine.
to je trenutno službeni stav haškog suda.
divizija is offline  
Old 01.06.2013., 07:16   #4764
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Martic je drugorazredno potrckalo. Ne mozes preko njega osuditi mrtvog Milosevica. Milosevic je umro kao nevin covjek, i to je cinjenica.
preko martića i babića jest osuđen milošević, jednako kao što je preko šestorke tuđman. pa preko šestorke je trenutno osuđen mrtvi tuđman.
na apsolutno isti način, samo što je presuda martiću pravomoćna. martić je bio u RSK isto što i prlić u herceg-bosni.

interesantno je da trenutno haag smatra srbiju odgovornom za zločine u hrvatskoj, ali NE za zločine u BIH! dakle, psotojao je UZP srbije, pravomoćno presuđen za zločine u hrvatskoj. ali, za zločine u BIH još NITKO nije iz srbije osuđen, nema sudionika UZP iz srbije.
krajipnik je osuđen za UZP, ali tamo se čini mi se ne spominju milošević ni srbijanci.
divizija is offline  
Old 01.06.2013., 07:26   #4765
Quote:
DoggTagg kaže: Pogledaj post
Ma, što jest jest, Srbi iz RSK su uglavnom skoro svi osuđeni i potvrđen je UZP, ali taj UZP nema veze sa Srbijom jer nije presuđen međunarodni sukob, jedino još imaju Hađića osudit (ako ga osude) i zacementirali su tu priču. Svejedno, Srbija s tim nema nikakve veze. Dok je Hrvatska agresor na BiH.
nije točno. u presudama martiću i babiću potvrđen je i međunarodni sukob i umejšanoast srbije.
te su presude preslika ove presude za herceg-bosnu.

mislim da se i time nešto signalizira.
divizija is offline  
Old 01.06.2013., 07:34   #4766
Quote:
anarchello kaže: Pogledaj post
Moram priznati da ne znam šta sve piše u optužnicama, ali ovo što vidim da piše na wikipediji je prestrašno. Evo c/p: Genocid, sudjelovanje u genocidu, istrjebljenje, ubojstvo, hotimično lišavanje života, progone, deportaciju, nečovječna djela, protupravno teroriziranje civila i uzimanje talaca.

Ne znam postoji li još kakvo zvjerstvo poznato čovjeku, a da nije navedeno.

Mogu se generalno složiti sa ovim što ste napisali gore, ali pričekajmo ishod. Jednako je naivno vjerovati da Srbija nije pomagala RS (i to puno više), kao i da Hrvatska nije pomagala HR HB.
nije problem da li je netko nekom pomagao. ponagati nekome nije zločin. ratovati uz nekoga nije zločin.
srbija je amnestirana odgovornosti za ratne zločine koje su počinili bosanski srbi. a hrvatska je osuđena trenutno kao sukrivac za ratne zločine koje je počinio HVO.
ne zbog toga što mu je pomagala, već što je prema dvojici sudaca sudjelovala u UZPu za izvršenje progona.
to je apsurd ovih presuda.

Quote:
anarchello kaže: Pogledaj post
Čak i da apsolutno nigdje Srbija ne bude implicirana, ona je sama sebi kazna zadnjih 20+ godina.

Edit:
Sad mi je pao još jedan srpski zločinac na pamet, Momčilo Krajišnik. Između ostalog, osuđen je i za UZP čiji član je bio i Slobodan Milošević.

Ovo je presuda sa optužnicom:
http://www.fondacija-ipp.ba/arhiva/M...0Krajisnik.pdf

na 10. str. točke 6 i 7 su relevantni dio optužnice.

wikipedija kaže:

The Judges found that Krajišnik had been part of a joint criminal enterprise which carried out the extermination, murder,...

http://en.wikipedia.org/wiki/Mom%C4%...on_by_the_ICTY

Edit 2:

Isto vrijedi i za Plavšićku. Stranica 4, točka 8:

http://www.icty.org/x/cases/plavsic/...-tj030227e.pdf

U uvodu se spominje da joj je optužnica zajednička sa Krajišnikom.
nemaš u presudama krajičniku ni plavšičkoj nigdje miloševića kao člana UZPa. optužnice su tu nebitne, jednako kao i podnesci obrane.
presuda ne spominje nikoga iz srbije.
srbijanci se kao članovi UZP spominju zasad samo za kosovo i hrvatsku. u BIH za niti jedan zločin nije kriva srbija, po dosad važećim presudama.
divizija is offline  
Old 01.06.2013., 07:44   #4767
Quote:
mars1995 kaže: Pogledaj post
Plavsicka je priznala tocku 3 optuznice, dakle progone, unutar UZPa. Kao clan UZPa u optuznici je naveden i Milosevic. Dakle netocno je da je jedino pokojni Tuđman u nekoj pravomocnoj UZP kombinaciji za BiH. Ne razumijem samo kako si novinari dopustaju takvu razinu neprofesionalnosti. Osim ako nije namjerno.

Sto se tice UZPa za RH postoji medu inima u presudi marticu i poprilicno je sirok. Ukljucuje medu ostalima Milosevica, jucer oslobodene Stanisica i Simatovica (i Vasiljkovica), Kadijevica, Adžića itd. Dakle i JNA i DB su unutra.

A karakter presude od jucer dobro ilustrira ovaj primjer. Vijece je utvrdilo da je SDG cinio zlocine po Slavoniji 1991. Takoder je utvrdilo da su clanovima SDGa placane dnevnice u vrijeme pocinjena jednog zlocina u BiH. I da se znalo za njihove prijasnje zlocine. No iz toga iznosi zakljucak da postoji mogucnost da su optuzeni tako samo pomagali opci ratni napor. A potpomazu direktne pocinitelje zlocina u vrijeme pocinjena zlocina, a za koje su znali da su prije pocinili zlocine. To se bas ne uklapa ni u presudu Perisicu u zalbenom postupku.

Dakle ocito je da je Orie skupa sa svojim sidekickom iz Zimbabwea neciji specijalac, samo pitanje ciji.

Bas me zanima da li ce obje presude donesene posljednjih dana prezivjeti zalbeni postupak u istom/slicnom obliku, jer je trenutni politicki kontekst u kojem su donosene poprilicno jasan. A za godinu i pol, dvije tko zna.
optužnice su irelevantne- u presudama krajišniku i plavšičkoj ne navodi se nitko iz srbije kao član UZPa.
a orie, orie je prožvakana priča, sudac koji donosi sumanute presude, ali ni tužilac se neće žaliti na presudu, dakle oslobađanje srbije od krivnje u BIH je očito neki politički ustupak za suradnju oko kosova.
divizija is offline  
Old 01.06.2013., 08:35   #4768
Jeste vidjeli ovo? http://www.vecernji.hr/vijesti/vukov...-clanak-562631

Čista perverzija.
marion1106 is offline  
Received Infraction
Old 01.06.2013., 10:21   #4769
Po UN-ovoj definiciji agresije, Hrvatska i BiH su jedna na drugu izvršile agresiju.
juanpablom is offline  
Old 01.06.2013., 10:23   #4770
Međunarodna zajednica još jednom tihom koalicijom sa Srbijom vrši agresiju na žrtve.
marion1106 is offline  
Old 01.06.2013., 10:24   #4771
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
Po UN-ovoj definiciji agresije, Hrvatska i BiH su jedna na drugu izvršile agresiju.
Odvratno perverzno.

Ispada da je Hrvatska jedini agresor u BIH. Samo mi nije jasno zašto onda bošnjačke izbjeglice nisu tražile utočište u Srbiji, već Hrvatskoj?!

Pada to na drugom stupnju ako ima iole savjesti i razuma u Haagu.
marion1106 is offline  
Old 01.06.2013., 10:25   #4772
Quote:
marion1106 kaže: Pogledaj post
Odvratno perverzno.

Ispada da je Hrvatska jedini agresor u BIH. Samo mi nije jasno zašto ona bošnjačke izbjeglice nisu tražile utočište u Srbiji, već Hrvatskoj?!

Pada to na drugom stupnju ako ima iole savjesti i razuma u Haagu.
Haag je postao tragikomedija
juanpablom is offline  
Old 01.06.2013., 10:29   #4773
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
Haag je postao tragikomedija
Toliko o tome da će se četnikovanje u UN-a odraziti na percepciju Srbije u EU.


Ali nama nitko nije kriv. Pogledaj koga biramo od 2000. na ovamo...Suvišno je išta reći osim da osjećam beskrajno gađenje, ali ovaj puta prema indolentnom, naivnom, izdajničkom i pasivnom hrvatskom narodu.

Ovi kojima je tema rata posve bespotrebno pitanje i vraćanje u prošlost bi sada trebalo suočit s potencijalnom odštetom od milijardu eura za što? Za tzv. agresiju

Eto, u tome se također ogleda interes za rat. Na stranu što naši glavni gradovi izuzev Osijeka nisu značajnije osjetili rat pa su ljudi posljedično krajnje autistični po tom pitanju, ali sada će se trest i njihovi džepovi.
Očito ih samo novac može razdrmati, pa plaćajte.

Nije katolički, ali katkad se pronađem u razmišljanju kako je rat trebao zahvatiti dublje dijelove Hrvatske, uključivši i glavne gradove jer se na ljude koji su herojski spriječili veća klanja i položili živote pljuje i piša, počevši od našeg jedinog predsjednika Franju Tuđmana. I ajde što pljuje i piša jugoslavenka minhen bojna, ali njegov narod? Prosječan Hrvat?
Ova država nije vrijedna spašavanja ni borbe.

Zadnje uređivanje marion1106 : 01.06.2013. at 10:37.
marion1106 is offline  
Old 01.06.2013., 10:33   #4774
Thumbs up

Quote:
marion1106 kaže: Pogledaj post
Odvratno perverzno.

Ispada da je Hrvatska jedini agresor u BIH. Samo mi nije jasno zašto onda bošnjačke izbjeglice nisu tražile utočište u Srbiji, već Hrvatskoj?!

Pada to na drugom stupnju ako ima iole savjesti i razuma u Haagu.
Obično su najjednostavnija, zdravorazumska pitanja i najpametnija!!!!
Cl@rks is offline  
Old 01.06.2013., 10:45   #4775
Quote:
marion1106 kaže: Pogledaj post
Toliko o tome da će se četnikovanje u UN-a odraziti na percepciju Srbije u EU.


Ali nama nitko nije kriv. Pogledaj koga biramo od 2000. na ovamo...Suvišno je išta reći osim da osjećam beskrajno gađenje, ali ovaj puta prema indolentnom, naivnom, izdajničkom i pasivnom hrvatskom narodu.

Ovi kojima je tema rata posve bespotrebno pitanje i vraćanje u prošlost bi sada trebalo suočit s potencijalnom odštetom od milijardu eura za što? Za tzv. agresiju

Eto, u tome se također ogleda interes za rat. Na stranu što naši glavni gradovi izuzev Osijeka nisu značajnije osjetili rat pa su ljudi posljedično krajnje autistični po tom pitanju, ali sada će se trest i njihovi džepovi.
Očito ih samo novac može razdrmati, pa plaćajte.

Nije katolički, ali katkad se pronađem u razmišljanju kako je rat trebao zahvatiti dublje dijelove Hrvatske, uključivši i glavne gradove jer se na ljude koji su herojski spriječili veća klanja i položili živote pljuje i piša, počevši od našeg jedinog predsjednika Franju Tuđmana. I ajde što pljuje i piša jugoslavenka minhen bojna, ali njegov narod? Prosječan Hrvat?
Ova država nije vrijedna spašavanja ni borbe.
neće se ovi usuditi pokrenuti tužbu jer bi onda naši opalili protutužbu (nadam se)
juanpablom is offline  
Old 01.06.2013., 11:01   #4776
Ovo sve sto se dogadja rezultat je samo jednog, a to se moze svesti pod jednu rijec - podanistvo. Dok smo mi se od 2000. godine "otvorili svijetu", a zapravo skinuli gace, davajuci sve moguce vojne i tajne dokumente kome god je htio, pod parolom "pa ako nismo krivi onda nemamo sto skrivati"; Srbija je pak s druge strane dobro pazila sto ce kome dati, zacrnjivala neke dijelove i trazila izuzece onih dokumenata koji bi mogli "predstavljati prijetnju nacionalnoj sigurnosti Srbije". Ispada da smo mi jedina drzava u kojoj ne postoji kvalifikacija drzavne tajne i u kojoj svi mogu gledati sto god pozele.
Zatim, Srbija organizira onu "sramotnu" predstavu u UN-u u kojoj Nikolic i Jeremic govore o genocidnosti Hrvata, o stradanju Srba od 2 svj. rata do ovih ratova...a mi naivni mislili da ce im se to odraziti na ugled, da ce ih se na neki nacin kazniti i da su sami sebi pucali u nogu. A ispada da nikakve kazne nije bilo, cak dapace, sva ta predstava im se uvelike isplatila.
Najbolji komentar ikad je rekla neki dan Ivana Petrovic na Novoj tv - Srbija stiti one koji su ratovali za njezine interese. I to se odrazava na presude SVIH ljudi iz Srbije, od Milutinovica (potpredsjednika SRJ, drugog covjeka do Milosevica) protiv kojeg je odbacena optuznica, vrha JNA protiv kojeg optuznica nije niti podignuta, preko Perisica i sve do Stanisica i Simatovica (prvih operativaca ratova u ex SFRJ). Svi oni ratovali su za srpske interese i za svih njih se Srbija pobrinula da im maksimalno pomogne. S druge strane, ispada da je Hrvatska 1990-ih ratovala protiv svojih interesa, pa onda nemamo sto ni stititi sebe u procesima pred Haagom.
Slijedeci korak je pustanje Seselja na slobodu, jer on tamo sjedi vec vise od 10 godina, a kaznu duzu od toga mu ne mogu niti dati jer on je u usporedbi sa Simatovicem i Stanisicem bio obicni cirkusant i ratni huskac, bez stvarne kontrole nad vojskom i politikom. Rezultat svega toga ce biti da ce SVI Srbi iz Srbije koji su u Haagu optuzeni za ratove u Hrvatskoj i BiH biti oslobodjeni i to je totalan poraz Hrvatske u miru. Ne totalan poraz pravde, jer pravda postoji samo u teoriji i savrsenom svijetu, nego totalan poraz hrvatske politike, jer u svim sudjenjima drzave uvijek stite sebe, ma koliko zapravo u stvarnosti bile krive. Mi smo isli pod sintagmom "ali mi smo bili zrtve, pa prema tome nismo nista krivi i nemamo sto skrivati" i to nam se deseterostruko vratilo u glavu.
A ti, hrvatski narode, i dalje lijepo biraj one koji su te doveli u ovu situaciju, no zapravo ne znam da li uopce ima smisla obratiti se narodu na ovaj nacin, jer jednostavno mi se cini da je narodu potpuno svejedno sto se dogadja. Postoji jedna manjina kojoj je stalo (kao nas nekolicina na ovom forumu), ali ogromnu vecinu zapravo nije uopce briga za sve ovo sto se dogadja. Hrvati su potpuno autisticni narod, nesvijestan bilo cega sto se oko njega dogadja, sa pamcenjem covjecje ribice. Zapravo, mi nismo ni zasluzili da imamo drzavu kad se pogleda nacin na koji se prema njoj odnosimo. Mozda bi najbolje bilo da je u ratovima 1990-ih pobijedila opcija velike srbije, jer mi vise od drzave koja bi se prostirala "zapadno od linije VKK" jednostavno niti ne zasluzujemo.

Zadnje uređivanje John_Wayne : 01.06.2013. at 11:09.
John_Wayne is offline  
Old 01.06.2013., 11:05   #4777
Quote:
marion1106 kaže: Pogledaj post
Nije katolički, ali katkad se pronađem u razmišljanju kako je rat trebao zahvatiti dublje dijelove Hrvatske, uključivši i glavne gradove jer se na ljude koji su herojski spriječili veća klanja i položili živote pljuje i piša, počevši od našeg jedinog predsjednika Franju Tuđmana. I ajde što pljuje i piša jugoslavenka minhen bojna, ali njegov narod? Prosječan Hrvat?
Ova država nije vrijedna spašavanja ni borbe.
Nas je zapravo Srbija trebala potpuno poraziti i osvojiti, jer vjerujem da bi se tad cak i Srbija bolje odnosila prema Hrvatskoj koja bi bila u njezinom sastavu, nego sto se mi danas odnosimo prema svojoj drzavi koju smo krvavo stekli.
Mi zapravo ne zasluzujemo samostalnu drzavu. Vidimo da mnogi jos uvijek placu za Jugoslavijom, da je Hrvatska najvise jugonostalgicna zemlja od svih drzava nastalih raspadom SFRJ, i da mi zapravo vise volimo kad smo pod tudjom vlascu jer kad imamo svoju drzavu onda ne znamo sto bi s njom, pa se tako prema njoj i odnosimo.
John_Wayne is offline  
Old 01.06.2013., 11:23   #4778
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Ovo sve sto se dogadja rezultat je samo jednog, a to se moze svesti pod jednu rijec - podanistvo. Dok smo mi se od 2000. godine "otvorili svijetu", a zapravo skinuli gace, davajuci sve moguce vojne i tajne dokumente kome god je htio, pod parolom "pa ako nismo krivi onda nemamo sto skrivati"; Srbija je pak s druge strane dobro pazila sto ce kome dati, zacrnjivala neke dijelove i trazila izuzece onih dokumenata koji bi mogli "predstavljati prijetnju nacionalnoj sigurnosti Srbije". Ispada da smo mi jedina drzava u kojoj ne postoji kvalifikacija drzavne tajne i u kojoj svi mogu gledati sto god pozele.
Zatim, Srbija organizira onu "sramotnu" predstavu u UN-u u kojoj Nikolic i Jeremic govore o genocidnosti Hrvata, o stradanju Srba od 2 svj. rata do ovih ratova...a mi naivni mislili da ce im se to odraziti na ugled, da ce ih se na neki nacin kazniti i da su sami sebi pucali u nogu. A ispada da nikakve kazne nije bilo, cak dapace, sva ta predstava im se uvelike isplatila.
Najbolji komentar ikad je rekla neki dan Ivana Petrovic na Novoj tv - Srbija stiti one koji su ratovali za njezine interese. I to se odrazava na presude SVIH ljudi iz Srbije, od Milutinovica (potpredsjednika SRJ, drugog covjeka do Milosevica) protiv kojeg je odbacena optuznica, vrha JNA protiv kojeg optuznica nije niti podignuta, preko Perisica i sve do Stanisica i Simatovica (prvih operativaca ratova u ex SFRJ). Svi oni ratovali su za srpske interese i za svih njih se Srbija pobrinula da im maksimalno pomogne. S druge strane, ispada da je Hrvatska 1990-ih ratovala protiv svojih interesa, pa onda nemamo sto ni stititi sebe u procesima pred Haagom.
Slijedeci korak je pustanje Seselja na slobodu, jer on tamo sjedi vec vise od 10 godina, a kaznu duzu od toga mu ne mogu niti dati jer on je u usporedbi sa Simatovicem i Stanisicem bio obicni cirkusant i ratni huskac, bez stvarne kontrole nad vojskom i politikom. Rezultat svega toga ce biti da ce SVI Srbi iz Srbije koji su u Haagu optuzeni za ratove u Hrvatskoj i BiH biti oslobodjeni i to je totalan poraz Hrvatske u miru. Ne totalan poraz pravde, jer pravda postoji samo u teoriji i savrsenom svijetu, nego totalan poraz hrvatske politike, jer u svim sudjenjima drzave uvijek stite sebe, ma koliko zapravo u stvarnosti bile krive. Mi smo isli pod sintagmom "ali mi smo bili zrtve, pa prema tome nismo nista krivi i nemamo sto skrivati" i to nam se deseterostruko vratilo u glavu.
A ti, hrvatski narode, i dalje lijepo biraj one koji su te doveli u ovu situaciju, no zapravo ne znam da li uopce ima smisla obratiti se narodu na ovaj nacin, jer jednostavno mi se cini da je narodu potpuno svejedno sto se dogadja. Postoji jedna manjina kojoj je stalo (kao nas nekolicina na ovom forumu), ali ogromnu vecinu zapravo nije uopce briga za sve ovo sto se dogadja. Hrvati su potpuno autisticni narod, nesvijestan bilo cega sto se oko njega dogadja, sa pamcenjem covjecje ribice. Zapravo, mi nismo ni zasluzili da imamo drzavu kad se pogleda nacin na koji se prema njoj odnosimo. Mozda bi najbolje bilo da je u ratovima 1990-ih pobijedila opcija velike srbije, jer mi vise od drzave koja bi se prostirala "zapadno od linije VKK" jednostavno niti ne zasluzujemo.
Nadajmo se da je ovo jedna velika škola i iskustvo koje će buduće generacije HR političara znati prepoznati.

Da znaju kako se ne vodi država, a ne vodi se onako kako su je vodili Račan i Mesić, poslije Sanader i ostali detuđmanovci. Diletantizam, izdajništvo i podaništvo. Ako sam sebe ne poštuješ neće te poštovati ni drugi. A to je ono što je HR nakon 3.1. pokazala, da ne poštuje sebe, da se ne bori za svoje interese, da joj je lakše slušati naredbe izvana. Zato su naredbe i dolazile, jer se vidjelo da to funkcionira. Da su vidjeli da s naredbama ne prolazi ne bi se tako ni ponašali prema nama.
Kexx is offline  
Old 01.06.2013., 11:30   #4779
Evo da se i ja jednom složim sa marion :-)
Potpuno podržavam stav da, mislili mi interno jedno ili drugo o istini o ratu u BiH, prema van trebamo zajednički trubiti istu pjesmu, a to je da nismo krivi. Jer ako nam se dogodi ta tužba otvorit će se skupa pandorina kutija. Upravo sam jučer o tome pričao sa ljudima i oko te stvari su se složili i oni za i oni protiv istospolnog braka, da pojednostavim.

Edit: U biti je najveći problem što kod nas ne postoji zajedničko opredjeljenje prema važnim pitanjima, nego to svaka vlast tumači kako joj paše.
Garovix is offline  
Old 01.06.2013., 11:50   #4780
još jednom: netko je stavio link izdvojenog mišljenja suca Antonettija pa ako ga ima nek stavi, ili netko drugi, tko god.
juanpablom is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:02.