Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2012., 12:48   #21
Imam pitanje...na lijevoj strani gore (na petici ako se ne varam) mi je pukla plomba prije nekih mjesec dana. Odmah sam zamijeino drugom plombom, ali mi od tada užasno pulsira bol. Zubarica je otvorila i zamijenila plombu, ali boli još uvijek. Slikala mi je zub od iza da možda ne boli taj, ali sve je u redu...rekla je da će mi se s vremenom prestati bol, ali ja već zadnjih tjedan dana kada me bol krene pritiskati ja moram popiti tabletu protiv bolova. Da napomenem da u tom zubu nemam živac. Sada moram ići na put tjedan dana, ako do tada ne prestane bol moraću do nje jer nije uopće ugodno imati praktički 24h dnevno pulsirajuću bol u zubu. Inače mi je taj zub osjetljiv na toplo hladno (čak i na mlako) jer imam jako osjetljive zube. Ako ne prestane bol, što bi to moglo biti?
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 16:45   #22
Prije dva tjedna užasno me bolio zub na dodir. Otišla sam kod zubarice koja mi je otvorila zub i ne znam jel mi izvadila živac?? Danas sam otišla opet i čistila ga je i napunila s nečim te rekla da slikam i dođem za dva tjedna. Zub odkako sam otišla danas od nje me užasno boli. Kako i od čega, nemam pojma. Molim vas, pomozite, danas je petak a sutra ne radi. Što da radim. Jeli ta bol normalna poslije tog 'punjenja' s nečim?? :S
aquamarine5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 20:14   #23
Pretpostavljam da ga je napunila s onim naranđastim štapićima? Bol je normalna, ali ti je ona trebala sve rastumačiti i dati ti upute. Počni se točiti s neofenima/voltarenima ili sl. Bol bi se trebala smiriti kroz dan-dva. Ako intenzitet ostane isti ili se pojača, sve mora ići van.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 21:56   #24
Mislim da nije bilo ništa narančasto, da bi mi to treba sljedeći put.

Ja sam ju danas nazvala oko 18 sati i kaže ona meni da ja sastružem zaštitni sloj na zubu i sve izvadim van i popijem tabletu, ako to ne uspijem i ako se bol nastavi da odem do doma zdravlja u 22 nek oni meni to izvade. Ja naravno nisam to uspjela izvadit, iako kaže da nije teško, ali me strah. Popila sam lupocet 500, jer ništa drugo nisam imala uz sebe. Zaspala sam i probudila se bez bolova koji su bili ubitačni (lijeva strana lica, lijevo uho, lijeva strana vrata, grla). Ne znam da li me još drži tableta ili je bol stvarno popustila. 22 sata dolazi, nije mi baš da kod ljudi dođem oko 3, 4 sata u noći ako se bolovi vrate. Otići ili ne?
aquamarine5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 00:13   #25
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Imam pitanje...na lijevoj strani gore (na petici ako se ne varam) mi je pukla plomba prije nekih mjesec dana. Odmah sam zamijeino drugom plombom, ali mi od tada užasno pulsira bol. Zubarica je otvorila i zamijenila plombu, ali boli još uvijek. Slikala mi je zub od iza da možda ne boli taj, ali sve je u redu...rekla je da će mi se s vremenom prestati bol, ali ja već zadnjih tjedan dana kada me bol krene pritiskati ja moram popiti tabletu protiv bolova. Da napomenem da u tom zubu nemam živac. Sada moram ići na put tjedan dana, ako do tada ne prestane bol moraću do nje jer nije uopće ugodno imati praktički 24h dnevno pulsirajuću bol u zubu. Inače mi je taj zub osjetljiv na toplo hladno (čak i na mlako) jer imam jako osjetljive zube. Ako ne prestane bol, što bi to moglo biti?

Jujigatame, imaš ti možda ideju?

Da opišem bol:

Pulsira u tom zubu (gdje je promijenjena plomba), ali zbog te boli zna me jagodica boliti i glava. Dapače, sve povezano. Zubarica je rekla da će se to riješiti "samo od sebe". ...i pitala me da li imam problema s sinusima? (što imam u zadnje vrijeme)
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 18:23   #26
Ako je zub osjetljiv na toplo/hladno i osjetite pulsirajucu bol, znaci da nije mrtav. Treba vidjeti rtg snimku i napraviti reviziju endodontskog punjenja zuba - najvjerojatnije nije nadjen drugi kanal. Bol nece proci sama od sebe. Takodjer, treba provjeriti da nije rijec o npr reflektiranoj boli zuba do.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 18:35   #27
HITNO!

Ima bit da imam i ja granulom zuba. Prije dvi godine sam lijecila taj zub,punili se kanali i tako to... Danas kao za vraga (tj. nocas) boli za popizdit... evo i sad se ocu odmorit i ne znan sta cu.

da stvar bude gora, na odmoru sam u rusiji i ne vracam se do subote. posjetila sam neku njihovu stomatolosku kliniku na sto su se oni krizali kad su vidjeli rtg i rekli hitno vadenje zuba. zamolila sam da mi daju radije neke antibiotike, da cu zub vadit u subotu.

evo jedva gledam na oci, ne znan sta da radin a prvi put sam sad u gradu i zelim ga posjetit... kada pocinje antibiotik djelovati? popila sam prvu tabletu ima 2-3 sata.

fala na odgovorima.
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 00:39   #28
Sto ti pise u nalazu? Nista, kljukaj se neofenima i cekaj da antibiotik pocne djelovati, 12-24h. Ako ne staje i pocnes oticati ide i metronidazol (nadam se da su ti sada dali nesto sto je po sastavu slicno klavocinu ili klindamicinu). Javi se kako je..
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 10:21   #29
Hej,

bemti ja rusku cirilicu, ali mislim da su mi dali bas taj klamidicin/klavocin, antialergen i jos neke tablete za poboljsanje mikroflore ako sam je dobro razumila. Srecom bol se povukla skroz, ali mi je zato lice nateklo i izgledam ko iz crtica. Hoce li ti lijekovi to uspit spasit da splasne. Nije bas da cu imat najlipse slike iz Petersburga danas hahahaha ))

I da... ne znam je li povezano s time, jutros sam imala blagu nesvjesticu kad god bi pokusala ustat i osjecam konstantni umor. Vjerujem da je to od svih tih silnih tableta sto sam i prije pila (neofen, voltaren, lekadol...)

Znaci vjerujem da je gnoj ispod, uuuf ne mogu niti zamislit to.
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 11:19   #30
Antialergen i tablete za mikrofloru (što god to bilo) ti kod ovoga neće pomoći, rađe bi da su ti dali i ovaj drugi antibiotik.
Stavljaj hladne obloge...ako se otok nastavi povećavati (ne znam koji je zub - ako je gornji, krene zatvarati oko, ako je donji, počne se spuštati prema vratu uz otežano gutanje, krene temperatura i tresavica) hitno u prvu bolnicu koju nađeš.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 08:12   #31
smanjila se oteklina i u pitanju je donja sestica (ne znam kako bi oko prekrila, ovako me marama dobro posluzila za to). Svakako se spustilo prema vratu, osjecam to. Mozda danas svratim do ordinacije, cisto da se vidi kako je.

zubarica iz hrv. (poslala sam rtg sliku) kaze da imam ogroman granulom *smrc* i da treba definitivno na vadenje. eeeh
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 08:32   #32
Ako se smanjila onda stvari idu ka boljem Nezaboravan izlet, ha?
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 13:35   #33
Znači prije par mjeseci sam izvadio živac gornje lijeve dvojke, i sad mi je ta dvojka potpuno žute boje i ističe se među ostalim zubima. Što napraviti po tom pitanju? Može li se nešto napraviti ,a da se ne treba puno plaćati?
dd15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 14:58   #34
Izbjeljivanje - prvenstveno unutarnje, a po potrebi i vanjsko. Pitaj svog ordinarijusa radi li to
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 15:25   #35
Zubarica mi ima u ponudi izbjeljivanje zubi, ali kako bi to išlo sa jednim zubom? I koliko je obično cijena?
Mislim da ovako izbjeljivanje svih zubi košta 2000-2500 kn.
dd15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 15:59   #36
To je individualno, morate se dogovoriti. S tim da prvo treba probati unutarnje - ova cijena koju si naveo je za vanjsko.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 00:06   #37
Zubobolja...koja se siri, pomoc

Pozdrav ljudi, imam jedan specifičan problem koji je počeo oko četvrtka-petka i postepeno je sve gori, pa se nadam da netko može pomoć (nekim savjetom)

Prvo da kažem kako za dva dana idem na more, a budući da bol nije konstantna nego isprekidana zubar kaže da mi može termin osigurati za tjedan-dva. Sve štima, ali što raditi do tada i zašto se to uopće događa? Naime...problem je ovakav. Neočekivano (ajmo reć iz zasjede) me počeo jedan zub (gore lijevo, sredina) sitno boljeti nakon hladnoga/vrucega (bilo tekućine ili hrane), tijekom konzumiranja i još neko vrijeme nakon, pa onda ipak prestane do slijedećeg izlaganja. Dan kasnije cijeli red zubi se počeo tako ponašati, ali je bol tijekom i nakon hladnog/vruceg bila intenzivnija. Dan kasnije, bol je preuzela cijelu gornju i donju lijevu stranu i postala još gora nakon hladnoga toliko da sam prestao piti sokove i vodu iz frižidera (a što redovito radim, čak i uz led) isto tako odustao sam od tek gotovih juha i jela. Dan kasnije, bol je pristuna nakon ispijanja mlake vode, a na hladno ili vruce je nepodnošljiva (toliko da sam posegnuo za jedinim dostupnim omamljvacem, aspirinom, pomogao je). Od danas isto reagiraju prednja dva zuba, gornja (pijem mlaku vodu iz pipe prek slamke )...Nekako sam izbezumljen i ne znam što je uzrok. Ovaj mjesec sam darivao krv, ali sumnjam da je to uzrok...

Već neko vrijeme koristim neku "zdravu" pastu za zube bez floura (godinu dana), možda je ta promijena loše utjecala na zube? ...ali moram dodati da otkako je krenulo ljeto da stalno pijem opako hladna pića, (vodu bi recimo ulio u bocu i stavio u frižider,pa onda ohlađenu do ibera pio) nekad uz puno leda. Ne znam kako zubi reagiraju na jako hladno, ali možda je neka upala u pitanju, pa se samo trebam strpit da upala olabavi?

Molim vas za bilo kakvu pomoć...od danas sam krenuo sa pastom za osjetljive zube, pa se nadam da će to koliko toliko ublažiti osjetljivost na hladno/vruce/toplo jer mi je ovo prenaglo krenulo i sve je gore, pa se bojim da na godišnjem ne bude toliko loše da se moram hitno vratiti doma
Tread is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 09:29   #38
Osjetljivi su vam zubni vratovi na hladno, koristite Sensodyne pastu odnosno odite stomatologu da vam napravi desenzibilizaciju.
Problem je ovo što kažete za toplo, jaka bol koja ne staje nakon podražaja... Tom zubu treba izvaditi živac, odnosno otvoriti ga i napraviti endodonciju. Pošto idete na more, a endodoncija traje, bilo bi dobro staviti otrov i cement pa to onda može stajati dok ne dođete. Pomoglo bi i da imate sliku.
Stvar neće proći sama od sebe, štoviše, može se desiti da se javi jaka bol koja neće prolaziti ni na aspirin/neofen itd., a mogli bi početi i oticati, onda ste nadrapali, pogotovo ako ćete biti negdje gdje nema poštene stomatološke službe.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 16:57   #39
ovbako... nakon današnjeg posjeta svom zubaru (kod kojeg idem redovito jer imam dosta tog za popravit) rekao mi je da se treba vadit 4.-ka gore, s tim zubom sam prije imala problema, od njega mi je cijela lijeva strana bila natecena, pa sam išla (kod drugog zubara),on mi je krenuo liječit, stavljao lijek, plombe.. i svaki put kad bi ga zatvorio opet bi me počelo bolit, čak neko vrijeme kako je to sve krenulo, kod nosa bi me bolilo kad pritisnem,točno kod tog zuba... ovako zub ne izgleda pokvareno, ali kad se gleda s unutarnje strane vidi se da je pokvaren.. e sad mene zanima ako bi mi ga izvadio, pa ne bi hodala krezuba? jer bi se rupa od vađenja vidjela prilikom pričanja,smijanja...
miss-sunshine91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 19:43   #40
Unhappy Otekao mi je zub. Help!

Imam problem, par dana me je bolio zub, pa mi je nakon toga otekao.. Prije 2 dana sam bila kod zubara , otvorio mi je zub i prepisao Amoksicilin. Taj antibiotik pijem redovno, svakih 8 sati, medjutim, bol ne prestaje... Ni otok nikako da se makne. A na lijecenje zuba idem u ponedeljak. Sta da radimmm? Kako da mi brze prodje bol i otok ? Molim vas , pomoziteee.
Hvala, unaprijed.
Marijaa95 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:25.