Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2014., 07:51   #21
Jedina svjetla točka u redovima hdz-a.
I jedan od rijetkih u saborskim raspravama koje poslušam, a da ne ostanem zgranuta glupošću i bahatošću.
Uvijek sam se pitala što radi u hdz-u.
Staložen, oštar i koncizan u izlaganjima - ipak vidim u njemu priličnu dozu egoizma i tvrdoglavosti, pa me time više čudi njegova stranačka pripadnost, gdje ga baš ne doživljavaju.
Možda nema dovoljno ambicije, pa ne škodi on njima, niti oni njemu.
Možda mu paše biti najpametniji među glupanima.
Možda je svjestan da nije dorastao kaljuži koju bi morao gaziti kad bi poželio nešto više.
Ili još nije došao na red?
Bit će zanimljivo promatrati ga ukoliko dođe.
__________________
I ja bih neku nagradu!
balalayka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 02:15   #22
Quote:
balalayka kaže: Pogledaj post
Ili još nije došao na red?
Bit će zanimljivo promatrati ga ukoliko dođe.
Nije da je došao na red, al promalja se...

Predstavio je svoju knjigu "Slom lažnog proroštva".

Goran Marić: Odlučio sam pisati kada sam vidio koliki je poremećaj

Quote:
"Knjiga, međutim, ostavlja prostor nade, jer dobro detektira uzroke krize, ali i nudi recepte za njezina rješenja. Podići će puno prašine jer detektira krivce. Ovo je bacanje rukavice u lice i bio bi minimum pristojnosti za odgovore", rekao je Raspudić. Objasnio je da Marić kritizira nepromišljeno uvođenje PDV-a, pretvorbu i privatizaciju, sanaciju i prodaju banaka, monetarnu politiku.

Rektor Damir Boras knjigu je, kaže, pročitao sažeto i na brzinu, iako ga je uznemirila. Profesor sa zagrebačkog Ekonomskog fakulteta Drago Jakovčević kazao je kako Marić u knjizi iznosi neoborive argumente, među ostalim da je Hrvatska od 1994. ukupno ostvarila čak 900 milijardi kuna minusa u vanjskotrgovinskoj bilanci, da je "tihi odljev deviza kroz stavku 'propusti i pogreške' 14,8 milijardi eura", te da je jedan poduzetnik utajio 500 milijuna kuna, ali i dalje nije doživio porezni nadzor.

Ocijenio je da je kriza Hrvatsku zatekla nespremnom, da je neoliberalni model "slomio kralježnicu hrvatskog gospodarstva , a sada slama i kralježnicu naroda". "Marić kaže da su hrvatski neoliberali opasniji od svjetskih, jer za njih su država, ali i narod višak", kazao je Jakovčević.

Dekan Katoličkoga bogoslovnog fakulteta Tonči Matulić ocijenio je, pak, da Marićeva knjiga "kritički i otvoreno suočava čitatelja s uzrocima i razmjerima katastrofalnog stanja hrvatskog gospodarstva, čemu je kumovalo lažno proroštvo, čiji su vinovnici lažni proroci koji su sudjelovali u donošenju loših političkih odluka i krivih ekonomskih procjena". "Marić ne dopušta čitatelju da odahne od gospodarskih muka. Ovo je hrabro i odvažno svjedočanstvo", kazao je Matulić.

Profesor na Ekonomskom fakultetu Ivan Lovrinović rekao je da mu, s obzirom na okupljene uzvanike, nakon silnih podjela u društvu izgleda kao da ga je netko padobranom izbacio u neku drugu sredinu. "Ovo je teška kriminalna priča iza hrvatske pretvorbe i privatizacije, a Marić intrigantnim stilom privlači čitatelja ekonomskim temama", opisao je Lovrinović, zaključivši kako je knjiga "svojevrsna optužnica za sve koji su bili kumovi današnje teške situacije".
Baš me zainteresiralo što novoga donosi, kad je već izazvao velik interes javnosti.

A i mogao bi unijeti priličnju pomutnju u redove HDZ-a pred izbore, posebice kod zagovaratelja liberalizacije.
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 02:46   #23
Kakva kretenčina.

Uhljeb koji se boji da će s liberalizacijom ostati bez povlastica koje mu financira onih 900 000 idiota u privatnom sektoru.
JustOnPaper is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 08:14   #24
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
Nije da je došao na red, al promalja se...

Predstavio je svoju knjigu "Slom lažnog proroštva".

Goran Marić: Odlučio sam pisati kada sam vidio koliki je poremećaj
Impresivno, ali bilo bi još impresivnije da je naveo što je učinio, kao dio strukture koja je izazvala taj poremećaj, da ga spriječi ??

Misilim, ono lik je u strukturama vlasti konstantno, (ta nije SDP uvjek bio vlast) ,do sada je gledao kako brod ide u pogrešnom pravcu i sada o tome piše knjigu. Daj nemoj me jebat.

Da je iskren rekao bi "Odlučio sam pisat jer znam o tome dosta a honorar od knjige će mi dobro doći".
Skeewe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 11:47   #25
Quote:
Skeewe kaže: Pogledaj post
Impresivno, ali bilo bi još impresivnije da je naveo što je učinio, kao dio strukture koja je izazvala taj poremećaj, da ga spriječi ??

Misilim, ono lik je u strukturama vlasti konstantno, (ta nije SDP uvjek bio vlast) ,do sada je gledao kako brod ide u pogrešnom pravcu i sada o tome piše knjigu. Daj nemoj me jebat.

Da je iskren rekao bi "Odlučio sam pisat jer znam o tome dosta a honorar od knjige će mi dobro doći".
Neoliberalizam (onaj pravi, a ne da se sve trpa pod neoliberalizam) - manji porezi, više novaca građanima iz privatnog sektora, manje ovlasti politici i javnom sektoru.

Marić - uhljeb koji nikada nije radio u privatnom sektoru.

Kako je jasno da je ovaj socijalisitčki model potrošen i da će krenuti rezanje ovlasti politici i javnom sektoru ovaj se uplašio i napisao knjigu protiv zločestog neoliberalizma, iako su za krizu u Hrvatskoj odgovorni takvi kao on - pripadnici HDZ/SDP partije koja reketari privatni sektor najvećim porezima u Europi te na račun privatnog sektora uhljebljuje svoje članove.

Radi se o poslu, novcima i vlastitoj egzistenciji.

Dno dna.
JustOnPaper is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 13:30   #26
Quote:
JustOnPaper kaže: Pogledaj post
Kakva kretenčina.

Uhljeb koji se boji da će s liberalizacijom ostati bez povlastica koje mu financira onih 900 000 idiota u privatnom sektoru.
Koliki bi imali tek taj privatni sektor, da nam neoliberalna EU nije nametnula uvoz i zaduživanje, dok naš privatni sektor mora biti besposlen.

Neoliberalizam po kojem je Hrvatska sve trebala predati strancima, danas se stranim bankama predaju čak i obiteljske kuće, je jedna sotonska religija.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 13:32   #27
Quote:
JustOnPaper kaže: Pogledaj post
Neoliberalizam (onaj pravi, a ne da se sve trpa pod neoliberalizam) - manji porezi, više novaca građanima iz privatnog sektora, manje ovlasti politici i javnom sektoru.

...
Ma stranac je gospodar Hrvatske i on neda disat privatnom sektoru u Hrvata, a javni sektor buja zbog glasova, neka ukinu demokraciju, pa će i javni sektor biti manji, neka strani feudalci postave svoje guvernere, uštediti ćemo stranim gazdama na izborima.

To što Hrvatska troši na demokraciju, sve treba usmjeriti stranim feudalcima.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 13:33   #28
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
Goran Marić: Odlučio sam pisati kada sam vidio koliki je poremećaj
A dosada je spavao ili se boji da ga karamarko više neće satvit na listu?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 14:52   #29
Quote:
Skeewe kaže: Pogledaj post
Impresivno, ali bilo bi još impresivnije da je naveo što je učinio, kao dio strukture koja je izazvala taj poremećaj, da ga spriječi ??

Misilim, ono lik je u strukturama vlasti konstantno, (ta nije SDP uvjek bio vlast) ,do sada je gledao kako brod ide u pogrešnom pravcu i sada o tome piše knjigu. Daj nemoj me jebat.

Da je iskren rekao bi "Odlučio sam pisat jer znam o tome dosta a honorar od knjige će mi dobro doći".
koliko sam skužio, udara on i po svojima.

I po Tuđmanovim 90ima, Škegri i ekipi (spominje se PDV, privatizacijske kontroverze i sl), i po Šukeru za Sanaderove vladavine.
To me nekako začudilo, pa mi se čini da možda i Marić diže sidro.. osobito sad kad je izgleda teret HDZu, ukoliko ovi krenu putem onoga što je Dalićka zastupala.
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 16:37   #30
Pred dupkom punom dvoranom,g.Marić je predstavio svoju knjigu Slom lažnog proroštva.
Marić je svakako kvalitetan političar koji je pogriješio stranku.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 20:29   #31
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
koliko sam skužio, udara on i po svojima.

I po Tuđmanovim 90ima, Škegri i ekipi (spominje se PDV, privatizacijske kontroverze i sl), i po Šukeru za Sanaderove vladavine.
To me nekako začudilo, pa mi se čini da možda i Marić diže sidro.. osobito sad kad je izgleda teret HDZu, ukoliko ovi krenu putem onoga što je Dalićka zastupala.
Rekao je da bi PDV trebao biti 18 posto!

Inače, po Škegri treba derat!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 20:30   #32
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Pred dupkom punom dvoranom,g.Marić je predstavio svoju knjigu Slom lažnog proroštva.
Marić je svakako kvalitetan političar koji je pogriješio stranku.
Kud sreće kad bi i druge stranke imale svog Marića
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 11:28   #33
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
koliko sam skužio, udara on i po svojima.

I po Tuđmanovim 90ima, Škegri i ekipi (spominje se PDV, privatizacijske kontroverze i sl), i po Šukeru za Sanaderove vladavine.
To me nekako začudilo, pa mi se čini da možda i Marić diže sidro.. osobito sad kad je izgleda teret HDZu, ukoliko ovi krenu putem onoga što je Dalićka zastupala.
Stavi ti ovdje svega i svacega, po mojem misljenju, neke ti postavke nikako ne padaju skupa.

Najprvo da rascistimo neke stvari, tko je sto radio i kada:

"...Pokojni predsjednik Tuđman se u načelu protivio rasprodaji hrvatskih banaka strancima, tako da je koncem 1998. godine samo 6.7 posto hrvatskog bankarstva bilo u stranom vlasništvu. Od ukupno 60 banaka koje su tada poslovale u Hrvatskoj, njih je 50 bilo u hrvatskom vlasništvu, dok su stranci kontrolirali deset manjih banaka s ukupnom aktivom manjom od 7 posto. Kada je Tuđman već obolio, tadašnji predsjednik Vlade Zlatko Mateša i potpredsjednik Vlade i ministar financija Borislav Škegro prvi počinju s rasprodajom. Samo u 1999. godini, oni strancima prodaju 33 posto hrvatskog bankarstva, da bi nakon preuzimanja vlasti, započeti posao dovršili novi premijer Ivica Račan i njegov ministar financija Mato Crkvenac..."

http://www.hrsvijet.net/index.php/vi...o-gospodarstvo

O I. Sanaderu i Jaci ne treba trositi ni slova, zna se tocno tko ih je postavio i zasto, i komu su sluzili. Takodje, s njihovim odlaskom odose i njihove politike i dodje kraj rasulu u HDZ-u, kraj price.

Par rijeci o Dalicki; “otisla je sarmu jela nije”! Probala je gurati svoje, u HDZ-u su joj rekli da njezine teorije i planovi ne idu dobro s strateskim planovima stranke. Ona je rekla da ce zbog toga otici, u HDZ-u joj rekose joj pa-pa, i tako bi. Stoga, baciti sad neku pretpostavku da bi HDZ-u mogao krenuti “putem onoga što je Dalićka zastupala.”, ovo ti nikako ne drzi vodu.

I na kraju, da se osvrnemo na samog Marica; ako si primjetio, na predstavljanje njegove knjige su dosli i Karamarko i Culjak, a mozda jos neki iz vrha HDZ-a, cije snimke nisam vidio. Takodjer, i sam Maric je rekao da se nada da ce njegova vidjenja i planovi postati dijelom HDZ-ove gospodarske politike. Sto se mene tice, sve je receno. Uz jednu napomenu; sadasnjem vrhu HDZ-a i te kako odgovara Maric da neke bivse gurne u stranu a da to ne oslabi stranku.

Takodjer, vidim da su se ovdje neki is lijeve strane plota skocili u cudu, pa ne mogu skriti odusevljenje Maricem. Kao sto se ne mogu nacuditi da je takav covjek u HDZ-u, i vec sad bacaju fore da je na ovaj ili onaj nacin najavio odlazak iz HDZ-a. U politici ne postoje pojmovi “uvjek” i “nikad”, ali kad se zbroji sve ovo navedeno, zadnja mi je pomisao da bi Maric otisao svojim putem, i to bas sad pred izbore kad HDZ ima veliku pobjedu u dzepu.

Podsjecam; kad je Kolinda najavila da ce ici na izbore za predsjednistvo drzave kao kandidatkinja HDZ-a, bilo je onih koji su se cudom cudili sto takva sposobna osoba ne ide dalje u medjunarodnoj diplomaciji, nego je jos uvijek u tom HDZ-u, i jos ide nazad u Hrvatsku. Nastavak svi znamo.
Plavobili is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 12:35   #34
I onda Karamarko prica o Bleiburgu, Titu, a dolazi na predavanje jedne notorne komunjare koja objavljuje komunisticki pamflet.

Ovo je samo dokaz da je HDZ lijevija stranka od SDP-a. Nacional-socijalisti. U Americi bi ih McCartney 50-ih strijeljao s takvim razmisljanjima. A misle da su desno jer masu zastavama i vicu Rvacka Rvacka.
JustOnPaper is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 21:39   #35
Danas je bio na Bujici, pričao kako su guverneri pomagali stranim bankama, a usput uništavali hrvatske banke.

Rohatinski ga je isto htio ušutkati... Bogu hvala da ima ovakvih u Saboru koji su na strani hrvatskih interesa.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 11:49   #36
hapo je kao nogometni sudac, hapat će i kao, gle apsurda '' ministar državne imovine ''.

mamićevom hohštapleru su isporučili na upravljanje kompletan portfelj državne imovine.

http://prvaliga.tportal.hr/165320/Bi...regularno.html
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 13:50   #37
Čini mi se da nije loš ka osoba al brate promašaj je za politiku
Jack-Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 22:09   #38
Ovaj ministar je izgleda iz jedne od sposobnijih obitelji, sve direktori

http://www.index.hr/vijesti/clanak/n...ma/954032.aspx


Malo bez zajebancije, cini mi se da mu neko sapuna dasku....kad ovako brzo izlaze afere
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 23:09   #39
Quote:
don Kacunko kaže: Pogledaj post
Ovaj ministar je izgleda iz jedne od sposobnijih obitelji, sve direktori

http://www.index.hr/vijesti/clanak/n...ma/954032.aspx


Malo bez zajebancije, cini mi se da mu neko sapuna dasku....kad ovako brzo izlaze afere
Bit će da si sam sapuna dasku, malo se previše osilio! Tko zna što još ima?
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 08:10   #40
Čovjek koji je žarko želio postati ministar, čini se da će izgorjeti u toj velikoj želji....
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:00.