Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike

Za napredne korisnike Hardcore geeks here
Podforumi: Linux, Programiranje, Networking

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2014., 18:42   #61
Quote:
bashd kaže: Pogledaj post
Nije ok. Logout/odjava bi trebala brisati cookie, inače čemu služi? To je ozbiljan sigurnosni propust.

Sigurno nisi kliknuo na "zapamti me" ili tako nešto (ako postoji)?
S ovime se slažem, kraj sesije bi trebao automatski ukloniti podatke, ako nije drugačije navedeno(zapamti me opcija).
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
fakat, mislim da sam stiso zapamti me, sorry moj previd.

@mrcrime ništa te ne košta, tko zna možda ćeš raditi jedan dan na tome.
Košta me truda, a zbilja sam prirodno lijen, trenutno mi se da samo otići na razgovor za posao ako me netko pozove na isti, no kako je krenulo nedostatak iskustva mi ni to neće omogućiti. Ako budem radio na tom sustavu brzo ću se prilagoditi, iako mi to nije ciljano područje struke.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 21:35   #62
Quote:
bashd kaže: Pogledaj post
Nije ok. Logout/odjava bi trebala brisati cookie, inače čemu služi? To je ozbiljan sigurnosni propust.

Sigurno nisi kliknuo na "zapamti me" ili tako nešto (ako postoji)?
nope, pazim na takve stvari, al nije samo na mom kompu tako i kod zene je isto..
__________________
pridruzite se akciji "Pedofilija", posaljite mail za prikazivanje dokumentarca "Deliver us from evil" na nekoj od HR TV postaja, HR titlovi. (Suma Sumarum)
slaven0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 15:06   #63
Min.financija me obavještava da su izdali rješenje kojim utvrđuju porez na CMV za 2014.

mogli su me pustiti još koji tjedan u neznanju, ovak se odma nasekiram.
__________________
To die by your side is such a heavenly way to die.
*sara* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 15:30   #64
evo jos najava

Quote:
napominjemo kako će se u sustav implementirati brojne usluge, pa će tako već na jesen u sustav biti dodan uvid u sustav socijalne skrbi, mogućnost upisivanja u škole, mogućnost dobivanja uvjerenja o prebivalištu i nekažnjavanju, a roditelji će moći vaditi dokumente za maloljetnu djecu.
__________________
pridruzite se akciji "Pedofilija", posaljite mail za prikazivanje dokumentarca "Deliver us from evil" na nekoj od HR TV postaja, HR titlovi. (Suma Sumarum)
slaven0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 17:26   #65
Trebam hitno JJOPD obrazac...poslala sam upit preko e građani...jel zna netko u kojem roku stize?
Venera23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 00:56   #66
Quote:
Venera23 kaže: Pogledaj post
Trebam hitno JJOPD obrazac...poslala sam upit preko e građani...jel zna netko u kojem roku stize?
pitaj mozda tu:

Quote:
obveznici podnošenja Obrasca JOPPD mogu svakog radnog dana od 9 do 15 sati na telefonskom broju 0800 72 22 postavljati pitanja pravno-normativne prirode koja se odnose na taj obrazac.
__________________
pridruzite se akciji "Pedofilija", posaljite mail za prikazivanje dokumentarca "Deliver us from evil" na nekoj od HR TV postaja, HR titlovi. (Suma Sumarum)
slaven0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 16:07   #67
Upravo sam se prijavio na stranicu s podatcima od Carneta, i ne mogu dobiti niti domovnicu niti rodni listi. Kada stisnem da mi se generira rodni list, izbaci mi sustav sljedeću poruku:

Quote:
Nije moguće izdati dokument jer upis nije verificiran. Temeljem Vašeg upita upis će se verificirati u najkraćem mogućem roku. Obavijest o tome bit će Vam dostavljena u osobni korisnički pretinac.
A kada zatražim domovnicu, dočeka me:

Quote:
Ne postoji zapis u matici. Molimo, javite se u nadležni Matični ured. Kontakt podaci nalaze se na ovom linku.
Matični ured ne mogu dobiti sad, prošlo je radno vrijeme, može li mi netko reći hoću li moći telefonskim pozivom riješiti ovo ili ću ipak morat na šalter? Trenutno nisam u svom gradu pa ne bi dolazio doma samo radi toga ukoliko ne moram.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 17:19   #68
Quote:
Luyindula kaže: Pogledaj post
Upravo sam se prijavio na stranicu s podatcima od Carneta, i ne mogu dobiti niti domovnicu niti rodni listi. Kada stisnem da mi se generira rodni list, izbaci mi sustav sljedeću poruku:



A kada zatražim domovnicu, dočeka me:



Matični ured ne mogu dobiti sad, prošlo je radno vrijeme, može li mi netko reći hoću li moći telefonskim pozivom riješiti ovo ili ću ipak morat na šalter? Trenutno nisam u svom gradu pa ne bi dolazio doma samo radi toga ukoliko ne moram.
ja sam rijesio telefonski, a za rodni je bilo vec postova poput tvog i mislim da se rijesilo u roku par dana, prolistaj po temi..
__________________
pridruzite se akciji "Pedofilija", posaljite mail za prikazivanje dokumentarca "Deliver us from evil" na nekoj od HR TV postaja, HR titlovi. (Suma Sumarum)
slaven0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 13:07   #69
Quote:
slaven0 kaže: Pogledaj post
ja sam rijesio telefonski, a za rodni je bilo vec postova poput tvog i mislim da se rijesilo u roku par dana, prolistaj po temi..
Upravo tako, evo rodni list ide sada, za domovnicu još uvijek stoji isti tekst pa ću probati telefonski to riješit.

EDIT: Zvao, kažu da će riješiti danas tokom dana, čak sam malo i iznenađen brzinom, nadam se da će i biti tako

Zadnje uređivanje Luyindula : 24.09.2014. at 13:31.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 14:55   #70
može li se preko e građani uzeti potvrda o prebivalištu?
Reita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 19:05   #71
Ne.

Nego, ja poslala "zahtjev" za domovnicom i rodnim listom još 20.og i ne stiže mi ništa na mail.

Poslala mail na adresu koja je stavljena na te stranice, kao da pitam koliko se čeka ili u čemu je problem - i opet ništa.

Kaj nije to trebalo stići odmah, kao od mirovinskog?
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 00:58   #72
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Ne.

Nego, ja poslala "zahtjev" za domovnicom i rodnim listom još 20.og i ne stiže mi ništa na mail.

Poslala mail na adresu koja je stavljena na te stranice, kao da pitam koliko se čeka ili u čemu je problem - i opet ništa.

Kaj nije to trebalo stići odmah, kao od mirovinskog?
jesi probala kliknuti na "Generiraj" i zatim "Otvori". Obadva dokumenta bi ti trebala biti dostupna odmah ako je sve u redu s tvojim podatcima, ako nije, dobit ces odmah uputu sto napraviti dalje.
__________________
pridruzite se akciji "Pedofilija", posaljite mail za prikazivanje dokumentarca "Deliver us from evil" na nekoj od HR TV postaja, HR titlovi. (Suma Sumarum)
slaven0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 19:36   #73
Quote:
slaven0 kaže: Pogledaj post
jesi probala kliknuti na "Generiraj" i zatim "Otvori". Obadva dokumenta bi ti trebala biti dostupna odmah ako je sve u redu s tvojim podatcima, ako nije, dobit ces odmah uputu sto napraviti dalje.
E hvala ti. Na "tvoj" način sam odmah uspjela. Jer prije sam samo klinula "generiraj" i upisala mail adresu. Pa nije došlo ništa, naravno.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 16:31   #74
Može li entko objasniti step by step kako izvaditi "izvadak iz regosa" kojeg me banka tražila.
Sustav mi je skroz kompliciran i nemogu se snaci
unaprijed zahvaljujem
QuieTrack is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 19:39   #75
Quote:
QuieTrack kaže: Pogledaj post
Može li entko objasniti step by step kako izvaditi "izvadak iz regosa" kojeg me banka tražila.
Sustav mi je skroz kompliciran i nemogu se snaci
unaprijed zahvaljujem

pitanje je sto tocno trebas, ali generalno, ako si se uspjela uspjesno prijaviti u sustav kliknes na: Dostupne e-usluge
u sustavu e-Građani -> u padajucem izborniku koji ti se otvori imas 2 tockice na njegovom dnu, kliknes na drugu -> pod tockom 5. Rad - biras sto te zanima -> npr. Moj racun REGOS -> kliknes Prijava -> Upit za El. Dokument -> Odaberi tip dokumenta, upisi e-mail, odaberi vremenski raspon za koji zelis potvrdu(trenutno zadnji moguci 12/2013) klikni da si suglasan/na -> Zaprimi -> upute o preuzimanju stizu na mail(samo kliknes na link i on ti se skine)

beskrajno je glupa cinjenica da svako ministarstvo/sluzba ima drugacije korisnicko sucelje, al ajde, bolje ista nego nista(tj. super da su javne sluzbe napokon usle u 21.st.)
__________________
pridruzite se akciji "Pedofilija", posaljite mail za prikazivanje dokumentarca "Deliver us from evil" na nekoj od HR TV postaja, HR titlovi. (Suma Sumarum)
slaven0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 13:21   #76
Quote:
slaven0 kaže: Pogledaj post
beskrajno je glupa cinjenica da svako ministarstvo/sluzba ima drugacije korisnicko sucelje, al ajde, bolje ista nego nista(tj. super da su javne sluzbe napokon usle u 21.st.)
Slažem se sa ovom tvrdnjom, mogli su to napraviti objedinjeno u jednom sučelju sa linkovima na sve potvrde. Tako bi sve izgledalo profesionalnije kako i priliči stranicama državne uprave.

Isto tako nedostaje funkcija preusmjeravanja svih obavijesti na email adresu, jer mi je glupo logirati se svakih par dana da vidim jel ima neka nova obavijest.
__________________
Dalibor
gvozdano is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 13:51   #77
Quote:
gvozdano kaže: Pogledaj post
Slažem se sa ovom tvrdnjom, mogli su to napraviti objedinjeno u jednom sučelju sa linkovima na sve potvrde. Tako bi sve izgledalo profesionalnije kako i priliči stranicama državne uprave.

Isto tako nedostaje funkcija preusmjeravanja svih obavijesti na email adresu, jer mi je glupo logirati se svakih par dana da vidim jel ima neka nova obavijest.
Pa jesi li se javio na mail sa svojim prijedlogom?
Imaš kontakt https://gov.hr/e-gradjani/o-sustavu-e-gradjani/1584

Evo sad imamo i MUP!

he he he imam e-prebivalište, imam i vlasništvo od osobno vozilo

"OSOBNI AUTOMOBIL, MARKE FIAT PUNTO 55 S, GODINA PROIZVODNJE 1997"

sramota me

Živela e-Vlada! :klap:
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 14:35   #78
Quote:
gvozdano kaže: Pogledaj post
Slažem se sa ovom tvrdnjom, mogli su to napraviti objedinjeno u jednom sučelju sa linkovima na sve potvrde. Tako bi sve izgledalo profesionalnije kako i priliči stranicama državne uprave.

Isto tako nedostaje funkcija preusmjeravanja svih obavijesti na email adresu, jer mi je glupo logirati se svakih par dana da vidim jel ima neka nova obavijest.
Istina, trebas im javiti, fakat se tamo stvari mjenjaju na dnevnoj bazi. Sad postoji i centralna odjava iz sustava pa se vise ne dogadja da slucajno ostanes ulogiran. Ne znam koliko je moje spamanje imalo veze s tim ali nesto se dogodilo...

Ali sve u svemu, ja sam uistinu zadovoljan sto je vlada ovo odlucila napokon uvesti. Koliko god zbrda-zdola bilo, nesto su ipak napravili.
__________________
pridruzite se akciji "Pedofilija", posaljite mail za prikazivanje dokumentarca "Deliver us from evil" na nekoj od HR TV postaja, HR titlovi. (Suma Sumarum)
slaven0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 14:51   #79
Znate da postoji i Android aplikacija? Naravno, totalno nereklamirana, gotovo poskrivećki uvedena, ali funkcionira. Čak ima i notifikacije

https://play.google.com/store/apps/d....apisit.u03.kp
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 15:08   #80
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Znate da postoji i Android aplikacija? Naravno, totalno nereklamirana, gotovo poskrivećki uvedena, ali funkcionira. Čak ima i notifikacije

https://play.google.com/store/apps/d....apisit.u03.kp
znam za app ali nisam instalirao. Tnx na infu
__________________
pridruzite se akciji "Pedofilija", posaljite mail za prikazivanje dokumentarca "Deliver us from evil" na nekoj od HR TV postaja, HR titlovi. (Suma Sumarum)
slaven0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:12.