Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2014., 23:38   #41
Zasto onda pise da je puno radno vrijeme 160h?
__________________
..sometimes it sucks being too STRONG, because people begin to think It's okay to continually HURT ME over and over again...
La felicidad is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 11:05   #42
Gdje vam to piše? U ugovoru o radu? Ne bih znala zašto Vam tako piše, ima ovdje ljudi koji se puno više razumiju u zakon.

U fond sati ulaze radni dani od pon-pet, sada zavisi o mjesecu koliko ih je koji put. Ove godine 160 h imaju samo veljača i studeni
superscarabey is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 11:20   #43
Dakle, ti si potpisala ugovor na 40 sati tjedno, 8 sati dnevno, ali ne i na 160 h na mjesec. Ta brojka štima jedino ako mjesec ima 20 radnih dana, što najčešće i nije slučaj( skoro uvijek ima više).

Ne, to nije prekovremeni rad, prekovremeni rad bi bio kad bi radila duže od redovnog radnog vremena(radiš dulje od 8 h dnevno, ili 40 h tjedno). Tada se mora posebno platiti.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 11:40   #44
Evo recimo ovaj tj.imam 45h. Iduci tj. 43h. Mogu li ono to regulirati kroz slobodne dane?
__________________
..sometimes it sucks being too STRONG, because people begin to think It's okay to continually HURT ME over and over again...
La felicidad is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 12:19   #45
To je druga stvar, znači ti imaš 5 prekovremenih sati, koje bi ti poslodavac trebao platiti. Znači ti si svaki dan ostala sat vremena dulje na poslu od redovnog radnog vremena?

Kako znaš da ćeš idući imati 3 prekovremena? Moram priznati da mi tvoje tumačenje prekovremenog rada nije 100 % jasno.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 19:32   #46
Zato sto unaprijed znam kakav mi je raspored. I po rasporedu iduci tj.radim 43 sata.
__________________
..sometimes it sucks being too STRONG, because people begin to think It's okay to continually HURT ME over and over again...
La felicidad is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 19:50   #47
Čini se da ti stalno imaš prekovremene, što nije ništa čudno s našim poslodavcima (nažalost).
Jesi sigurna da ne radiš u preraspodijeljenom radnom vremenu?

Pročitaj si malo Zakon o radu, bit će ti jasnije neke stvari o čemu govorim.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 21:42   #48
Quote:
La felicidad kaže: Pogledaj post
Ugovor koji sam potpisala je na puno radno vrijeme, tj.160h mjesecno.
Nemoguće da ti u ugovoru baš piše 160 sati mjesečno. Ni jedan mjesec nema isti broj radnih sati - mjesec traje 28/29, 30 ili 31 dan i po njima se računa radni broj sati.
184 sata znači 23 radna dana što je za 7.mj ok, tako da nemaš prekovremenih.

Quote:
La felicidad kaže: Pogledaj post
Evo recimo ovaj tj.imam 45h. Iduci tj. 43h. Mogu li ono to regulirati kroz slobodne dane?
To je stvar politike firme ili dogovora sa poslodavcem - ili ti treba dati slobodno ili platiti prekovrene. O tome ne odlučuješ ti.
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 22:37   #49
da li osoba koja je ujedno i vlasnik firme u kojoj radi, moze raditi prekovremeno i ako moze da li to mora negdje prijaviti?

hvala unaprijed
sparina123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 09:25   #50
Može, na vlasnike firmi ne primjenjuje se odredbe o radnom vremenu, prekovremnom radu i sl.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 11:47   #51
Da dignem temu iz prasine malo,radim 3 smjene a prekovremeni se normalno odradjuju vikendom u mojoj firmi, subota ujutro je obavezna i za taj dan moram na kraju mjeseca potpisati nalog prema novom zakonu o radu, to je ok. E sad, poslodavac je na neku foru uspio napraviti da mi rad subotom popodne i nedjeljom ujutro placa u bruto iznosu koji se ne oporezuje i to na isplatnoj listi prikazuje kao zalaganje na radu, za to ne potpisujemo nikakav nalog za prekovremene....pretpostavljam da poslodavac tu mulja nesto??? Da li sam ja duzan doc subotom pop ili nedjelju ujutro i da li mi on moze napisati nalog (kao za sub ujutro) da sam obavezan doc ili ih po zakonu mogu hladno odjebat?

Napominjem da on ne placa porez za taj moj rad subotom pop i nedjeljom ujutro!
__________________
What's Virgin Mean?
supergirl37 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:10.