Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2006., 00:54   #41
mozda ce bedasto zvucati, ali probajte sa onim "Isla moos" bombonima za cuclanje (ima ih u ljekarni)
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 16:12   #42
Quote:
Dentist4Real kaže:
Također treba vidjeti postoji li možda kronična upala sinusa (tzv. sinuitis). Rješenje je u operativnom odstranjivanju tonzila - tonzilektomiji.

Eto.
Nadam se da sam pomogao.
Eto, ja imam problem sa zadahom zbog kronične upale sinusa.Zadah se smiri nakon dugog tretmana s antibioticima, i ubrzo nakon toga se vrati.Izluđuje me to.

Nije mi bas jasno ovo da je rješenje operativno odstranjivanje tonzila?!
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 16:17   #43
moje misljenje da ne cetkas jezik kada peres zube - ne znam kako peres zube a necu ti soliti pamet ali trebas ih ocetkati sa svih strana, minimum 3 minute a na kraju dobro ocetkaj jezik...on najcesce zna davati zadah...
Zjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 16:22   #44
Ne mogu četkati jezik, riga mi se od toga, fuj! Mada je moguće da od tud zadah jer sam sve ostalo isključila.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 17:41   #45
Meni ni četkanje jezika ne pomaže
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 11:44   #46
Evo, ja probala i to - ne djeluje.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 01:48   #47
Quote:
sepiani kaže:
a reci, šta su oni mali komadići vrlo neugodnog mirisa šta čovjek iskašljava? ja isto imam problem s grlom, no ne toliko zadah koliko konstantnu grlobolju bez nekog određenog razloga. primijetila sam da se unazad par tjedana pogoršalo i iskašljavam to
To su ostaci hrane, plus svega i svačega, koji "zapnu" u tzv. krpitama (rupicama u mandulama) na koji su se naselile bakterije koje se time hrane. Od te razgradnje se stvaraju loši mirisi. Kemijski se uglavnom radi o tzv. biogenim aminima (najzastupljeniji u "smradu" su putrescin i kadaverin).
Dentist4Real is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 14:16   #48
Quote:
Rock Star kaže:
Ne mogu četkati jezik, riga mi se od toga, fuj! Mada je moguće da od tud zadah jer sam sve ostalo isključila.
I meni se u početku rigalo...

Ali onda sam skužio "tehniku"...

Upreš jezik u donje zube i upireš tako da jezik ostane tvrd... očetkaš potezima odostraga prema naprijed ali ne prejako... 5-6 poteza i to je to... jezik čisto ko suza...

Koristio sam Corsodyl cca 2mjeseca a odnjega jezik posmeđi do te mjere da se uopće ne vidi prava boja jezika (ukoliko se ne četka)... i to smeđilo se dosta teško skida...

Svaki dan sam četkao jezik samo ujutro tom tehnikom i nakon 5-6 dana, smeđilo je nestalo tj. preko dana i noći bi se nakupilo, ali je ujutro trebalo puno manje četkanja da se skine...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 09:37   #49
Quote:
Dentist4Real kaže:
To su ostaci hrane, plus svega i svačega, koji "zapnu" u tzv. krpitama (rupicama u mandulama) na koji su se naselile bakterije koje se time hrane. Od te razgradnje se stvaraju loši mirisi. Kemijski se uglavnom radi o tzv. biogenim aminima (najzastupljeniji u "smradu" su putrescin i kadaverin).
Stalno sam imala problema sa upalama mandula, a onda mi je jedan lekar rekao da ispiram grlo sa rastvorom joda.
Od tada nemam problema sa grlom čak ni zimi.
Jod uništava i neugodne mirise i nedozvoljava da se ostaci hrane zadrže u tim rupicama na mandulama i da se smrdljivo razgrađuju.

Rastvor joda za ispiranje grla se može naći u apotekama.
mari-don is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 21:14   #50
Quote:
Dentist4Real kaže:
To su ostaci hrane, plus svega i svačega, koji "zapnu" u tzv. krpitama (rupicama u mandulama) na koji su se naselile bakterije koje se time hrane. Od te razgradnje se stvaraju loši mirisi. Kemijski se uglavnom radi o tzv. biogenim aminima (najzastupljeniji u "smradu" su putrescin i kadaverin).
a da li moram s tim doktoru ili mi je dosta kupiti jod?
sepiani is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 09:53   #51
neugodan zadah, ali neobično

naime...

proslih tjedan dana..primjetio sam da mi uzasno smrdi iz usta..a bavim se poslom koji zahtjeva izravnu komunikaciju s ljudima..
poceo sam prati zube do 4-5 puta dnevno... i koncem i svime... i miris se prikrije osvježivačem.(pastom i usnom vodom)..ali cim bi nesto pojeo ili nakon cca 2 sata opet sve ispocetka... ali to nije miris neopranih zubiju, nego nako da je nesto uginulo u meni i sda kroz usta izlazi smrad.... kao da mi se iz zeluca isparava..neobjasnjivo...

dodjem kod doktorice i kazem joj da imam halitozu.... ona meni kaze da je to normalno -ista stvar kao kad se i neki pretjerano znoje...

ali ja nisam zelio cuti taj odgovor

dal je netko bio u slicnoj situaciji ?! koga pitati i sto raditi da to nestane ?!

što konzumirati sa se smrad ukloni.. ?!
__________________
i tu ce doci nesto u svoje vrijeme
4me2you is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 11:11   #52
Quote:
4me2you kaže: Pogledaj post
naime...

proslih tjedan dana..primjetio sam da mi uzasno smrdi iz usta..a bavim se poslom koji zahtjeva izravnu komunikaciju s ljudima..
poceo sam prati zube do 4-5 puta dnevno... i koncem i svime... i miris se prikrije osvježivačem.(pastom i usnom vodom)..ali cim bi nesto pojeo ili nakon cca 2 sata opet sve ispocetka... ali to nije miris neopranih zubiju, nego nako da je nesto uginulo u meni i sda kroz usta izlazi smrad.... kao da mi se iz zeluca isparava..neobjasnjivo...

dodjem kod doktorice i kazem joj da imam halitozu.... ona meni kaze da je to normalno -ista stvar kao kad se i neki pretjerano znoje...

ali ja nisam zelio cuti taj odgovor

dal je netko bio u slicnoj situaciji ?! koga pitati i sto raditi da to nestane ?!

što konzumirati sa se smrad ukloni.. ?!
Pranje zubi 4-5 puta dnevno zbilja uništava caklinu... dakle to ti nije rješenje... Može biti i od zaostajanja hrane u kriptama krajnika (ako ih imaš) Jesi provjerio kod stomatologa da su ti svi zubi potpuno zdravi? Ta tvoja doktorica bolje da nije doktorica, kakav glupi odgovor ti je dala...odi do gastroenterologa... da bi se isključio problem sa želucem. kod zdravog čovjeka zadah se ne bi smio osjećati osim ako jede nešto jako začinjeno, ili luk ili pretjerano konzumira kavu, ili pak je pušač. Mlijeko inače uništava mirise, i naranča,jabuka ...međutim to nije i otklanjanje uzroka već samo posljedice. Miris truleži koji opisuješ ne može biti ni od cigareta ni od kave, već mislim da je stvar ili u prehrani ili razlog za posjet gastroenterologu. Od kemijskih sredstava je dobar Hexoral ili Rondosept, ali to je 'prva pomoć', no ukoliko smetnje perzistiraju poslušaj moje savjete gore. Vrlo je važna raznovrsna prehrana, sa dosta voća i povrća..nikako fast food i sl. Nadam se da će neki liječnik bolje i stručnije odgovoriti na pitanje, ako ima koji na ovom podforumu. Sretno!
Demonique is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 11:21   #53
Quote:
4me2you kaže: Pogledaj post
naime...

proslih tjedan dana..primjetio sam da mi uzasno smrdi iz usta..a bavim se poslom koji zahtjeva izravnu komunikaciju s ljudima..
poceo sam prati zube do 4-5 puta dnevno... i koncem i svime... i miris se prikrije osvježivačem.(pastom i usnom vodom)..ali cim bi nesto pojeo ili nakon cca 2 sata opet sve ispocetka... ali to nije miris neopranih zubiju, nego nako da je nesto uginulo u meni i sda kroz usta izlazi smrad.... kao da mi se iz zeluca isparava..neobjasnjivo...

dodjem kod doktorice i kazem joj da imam halitozu.... ona meni kaze da je to normalno -ista stvar kao kad se i neki pretjerano znoje...

ali ja nisam zelio cuti taj odgovor

dal je netko bio u slicnoj situaciji ?! koga pitati i sto raditi da to nestane ?!

što konzumirati sa se smrad ukloni.. ?!

Može biti i da ti je nešto sa žući (kamenac) ili želucem (bakterije).
Reci mi imaš li kakvih reakcija na određenu vrstu hrane, da ti ne paše, da ti se podriguje od nje na pokvarena jaja ili tak nešto?
Imaš li odstranjene krajnike?
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 11:51   #54
ako ti Isla Moos pomogne smanjiti zadah, onda vjerojatno imaš gastritis... odnosno H.Pylori
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 12:33   #55
gledala sam neku emisiju o zdravlju gdje je bila tema zadah i onda su doktori rekli da većinom neugodan miris dolazi iz usta, a ne iz želudca
negdje ti možda onda zalazi hrana u zub
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 12:57   #56
Zadah iz usta jednostavno može biti i simptom neke bolesti pa stoga bi bilo dobro da konzultiraš liječnika specijalista endokrinologa ili bilo kojeg internista.
Zadah iz usta može biti oralan kaj kod tebe po opisu nije slučaj i ekstraoralan.
Primjere ekstraoralnog zadaha nalaze se često kod dijabetesa,uremije,gastritisa angine, nekih jetrenih bolesti etc tak da sada pisati kaj je uzrok je teško.

Imaš jedan test da se odredi dali je zadah oralnog ili ekstraoralnog podrijetla.
Napišem ga ??
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 13:15   #57
Quote:
sarkom kaže: Pogledaj post
Zadah iz usta jednostavno može biti i simptom neke bolesti pa stoga bi bilo dobro da konzultiraš liječnika specijalista endokrinologa ili bilo kojeg internista.
Zadah iz usta može biti oralan kaj kod tebe po opisu nije slučaj i ekstraoralan.
Primjere ekstraoralnog zadaha nalaze se često kod dijabetesa,uremije,gastritisa angine, nekih jetrenih bolesti etc tak da sada pisati kaj je uzrok je teško.

Imaš jedan test da se odredi dali je zadah oralnog ili ekstraoralnog podrijetla.
Napišem ga ??
Ajde, i mene zanima
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 13:29   #58
Test za određivanje dali je zadah iz usta oralnog ili ekstraoralnog uzroka.

Kao prvo uz osobu koja se testira treba još jedan pomočnik
Test je i više nego jednostavan no jasno otkriva dali je zadah iz usta ili je ekstraoralan.

Kroz 15-20 sekundi zrak se jako ispuhuje kroz nos (uz zatvorena usta)
osoba koja je pomočnik i koja je tu zadužena da svojim mirisom da "dijagnozu"
ako ne osjeti nikakav zadah onda je riječ o oralnom zadahu a ako zadah postoji onda ništ drugo nego specijalisti( postoji ekstraoralni zadah).

To je inače ozbiljan test no nemrem se sjetiti kak se zove
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 14:59   #59
e, a što je sa onim napuklinama na jeziku? navodno se znaju pojavljivati ako je uzrok svemu gastritis
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 15:59   #60
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
e, a što je sa onim napuklinama na jeziku? navodno se znaju pojavljivati ako je uzrok svemu gastritis
kakve napukline?
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:09.