Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2012., 22:49   #1
PBZ Banka oprostila dio dugovanja? Stvarnost ili propaganda

Nisam vidio ovu temu nigdje, isprike ako postoji. Šteta bi bilo ne prokomentirati malo a tema je "bankarska" a ne samo PBZ


sve možete ljepo pročitati ovdje:

http://www.vecernji.hr/biznis/banka-...-clanak-474655

http://danas.net.hr/hrvatska/banka-d...-kuna-i-gotovo

http://www.poslovni.hr/hrvatska/bank...00-kuna-221173

--------------
Da li je ovo stvarnost ili propaganda? Jeftini marketinški trik možda jer o ovome će ovo podići dobro prašinu ili je možda u pitanju zaista socijalna osvještenost. Možda je, od strane banke, u pitanju dobro i staro "spašavaj što se spasit može" . Zanimljivo je što ovdje ne govorimo samo o smanjenju i otpisu kamata....ovdje je rječ o otpisu glavnice i to u dobrom postotku.???
t79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 09:47   #2
Izgleda da je trošak vođenja nekoliko tisuća ovrha koje će biti tko zna kad naplaćene, jednostavno neisplativ i preskup. Da li će i druge banke slijediti? Veće vjerovatno hoće jer su im isto ovrhe došle do grla, dok se malima ovakav potez nikako ne isplati. Inače, osobno sam protiv ovakvih poteza, jer će sad porasti kamata na bankarskom tržištu u HR, a također, banka se odrekla posla na utjerivanju naplata, gdje se moglo zaposliti nešto ljudi.
penava is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 11:21   #3
a da ne pričamo o tome kako se osjećam ja kao uredni platiša. netko je uzeo 1.500 kn od banke i mora vratiti 500, a ja moram vratiti tih 1.500 i kamatu . na stranu socijalna osjetljivost (jesam socijalno osjetljiva i užasno mi je žao ljudi koji su u problemu), ali kako je penava rekao, zbog toga ja koja plaćam ću sad platiti još veću kamatu
definitivno sam za da im se kamata ili bar veći dio kamate otpiše, ali ovdje se priča o otpisu glavnice, znači novca koji su ti ljudi stvarno potrošili (ako su u toliki minus upali radi naplata bančinih naknada, ok, nek storniraju naknade.) ali ako se radi o potrošenom novcu onda molim lijepo otpis i meni dijela mog kredita
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 00:29   #4
Quote:
Anasib kaže: Pogledaj post
ali ovdje se priča o otpisu glavnice, znači novca koji su ti ljudi stvarno potrošili

da, taj dio mi i predstavlja nevjerovatno. Još bih i shvatio djelomični ili u potpunosti otpis kamata. Ali troškove spora i glavnicu...to je čist "njihov" novac. Taj dio mi neide u glavu.

ali prema svemu, ovo je pojedinačan slučaj. čisto sumnjam da će zaživiti. jednostavno nema smisla
t79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 05:04   #5
Ekonomski im je bilo neisplativo ganjati te male iznose, ali poslali su totalno krivu poruku...

Kao sto je onim genijalcima iz Zadra navodno netko u poreznoj rekao da ne placaju, jer ce i tako u zastaru....
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:24.