Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2010., 09:53   #101
meni je najmoćnije što se nekad zadesim kao u priči Kafke... stvari i dešavanja kojima sam se smijao u djetinjstvu... sada proživljavam
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 12:53   #102
Quote:
Zeljkoo kaže: Pogledaj post
stvari i dešavanja kojima sam se smijao u djetinjstvu
Meni to nikad nije bilo smiješno.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 22:21   #103
smijao sam se ideji da je nekome bitnije sta ce drugi misliti o njegovom izgledu nego da se izliječi osoba i bude zdrava

tako je meni kad sam imao folikulitis na kosi bilo teze da me neko vidi s bobuljicama nazad nego da idem doktoru...
i onda se uhvatiš u svemu tome
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 04:20   #104
Wink

Meni se jako sviđa kako Kafka u svojim romanima stvara neku posebnu za njega karakterističnu atmosferu. Tu atmosferu Kafkinih romana mogao bih opisati kao zagonetnu, zadimljenu, mističnu ...

Kada sam čitao Proces svidjelo mi se to što me knjiga potaknula na konstantnu refleksiju, u smislu da sam stalno pokušavao sebi objasniti tu knjigu. Kako je nastala? Koja je ideja u pozadni te knjige? Čemu ta knjiga?

Tako sam došao do jedne prilično uvrnute, ali po mom sudu vrlo vjerovatne teorije o Procesu. Ta teorija je bila sljedeća: Kafka je želio napisati roman o sudskom procesu, sa svim svojstvima jednog takvog romana: zločin, istraga, suđenje, presuda, odvjetnici, osuđenik. Ali ništa pametno mu nije padalo na pamet, pa je stoga napisao knjigu o sudskom procesu u kojoj nema niti osude, niti odvjetnika u pravom smislu riječi, niti suđenja u pravom smislu riječi, niti istrage, niti krivnje, niti ičega ...
__________________
Blind commitment to a theory is not an intellectual virtue: it is an intellectual crime. - Imre Lakatos
Rokul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:44.