Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2011., 17:26   #81
Quote:
izbojan kaže: Pogledaj post
To je najvjerovatnije rom o kojem govoris, njega i ja imam oko 200mb-a, od ukupno 500mb. O ramu govorim, dakle o onom kojeg ukupno ima 200mb-a, a ja muku mucim s preostalih 15-20 mb-a...
Ne znam jesam li dobro shvatio pa mi pomozite...

Znači mobitel ima 512 MB RAMa - na toj memoriji su pohranjeni procesi koji se trenutno izvode(programi) i tu se spremaju za kasnije brže pokretanje.

ROM - memorija podijeljena na dvije particije,na prvoj se pohranjuje operativni sustav, postavke itd. Druga particija služi za pohranu aplikacija instaliranih na telefon. Koliko je te memorije dostupno i koliko je ima sveukupno?

Hvala na odgovorima.
Veedran is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 17:35   #82
da, dobro si objasnio...
i da RAM-a ima 512MB, a ROM-a 200MB...neznam tocno...napisao sam negdje prije vec...i kad dobijes mobitel iz trgovine, zbog svih tih aplikacija natrpanih na njega ostane ti svega 55-60 mb za tvoje aplikacije...no instaliras si link2sd ko ja(nefunkcionira bez root-a),...mozes stavit koliko god oces...ja sad imam nekih 110mb (svojih!!) aplikacija...
Fahy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 12:04   #83
Hvala Fahy, ako ga kupim napravit cu root sigurno
Veedran is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 15:42   #84
Quote:
road_rider kaže: Pogledaj post
-prije bi rekao da je tvoj peh nego loša serija
-ja ga imam vec tjedan dana i gotovo da nemam pritužbi
-nisam čitao sve postove u ovoj temi ali da i ja nadodam meni glavne mane u usporedbi sa nokiom 5800xm koju sam do sad koristio

Malo mi se teže priviknuti na kapacitivni screen jer imam deblje prste, kamera ima jako loš software pa je prespora, u idealnim uvjetima ima super sliku ali ako se nešto kreće ili fali svjetla onda je katastrofa.
Sam ekran je super i dobro odgovara na zadane operacije tj sve hvata od prve ali je zamjerka za malo lošiju rezoluciju i boje. Nema 16m boja što je danas već standard pa se u usporedbi sa drugim mobitelima vidi razlika, ali ako niste cjepidlaka bit će vam ok.
Isto tako mob je došao sa dosta programčića što mi se sviđalo ali opet par neizostavnih nisu ubacili, npr nisam mogao bluetoothom primiti ništa dok nisam instalirao dodatne programe za to. Isto tako nisam mogao ni vlastitu melodiju poruke izabrati (osim par koje su vec bile u telefnu) dok nisam skinuo program za to.
Sve u svemu mob je brz, jednostavan i pregledan a za te pare je best buy!
Nisam ni ja odmah skužio kako namjestiti melodije - treba ići među MP3ce i neku od njih izabrati za zvuk zvona, a nakon toga se ona nađe u popisu melodija pa ju možeš izabrati i za zvuk alarma ili sms-a. Tako se može dodati više melodija, malo blesavo...

Što se tiče debelih prstiju - imaš za kupiti olovke koje to rješavaju recimo u HAMA trgovinama. Ima i skroz malih pa stanu u svaki džep.

Skroz sam zadovoljan s mobitelom osim što baterija kratko traje.

Imam i pitanje - ne da mi instalirati firefox - kaže da nije kompatibilan s uređajem. Je li ga tko instalirao?
polukrug is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 20:02   #85
Evo Alcatelovog odgovora na pitanje o nadogradnji na android 2.3

Now we have developed software to upgrade one touch 990 from Android 2.2 to android 2.3, but not all one touch 990 can be upgraded; it depends on requirement from service provider.
You can try to use one touch upgrade at that moment. If your phone Android version isn't update after the upgrade, then it means your phone doesn't support: http://www.alcatelonetouch.com/suppo...ad/ot-990.html

Nisam uspio s upgradeom
Možda ima veze s Tele2???
polukrug is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 16:22   #86
Quote:
polukrug kaže: Pogledaj post
Evo Alcatelovog odgovora na pitanje o nadogradnji na android 2.3

Now we have developed software to upgrade one touch 990 from Android 2.2 to android 2.3, but not all one touch 990 can be upgraded; it depends on requirement from service provider.
You can try to use one touch upgrade at that moment. If your phone Android version isn't update after the upgrade, then it means your phone doesn't support: http://www.alcatelonetouch.com/suppo...ad/ot-990.html

Nisam uspio s upgradeom
Možda ima veze s Tele2???
-evo i ja maloprije probao update, proslo je tek od trece ali ostao sam isto ko i ti kratkih rukava jer ocito tele2 to zasad ne podrzava
-nazvat cu ih ovih dana da pitam bas zasto zakidaju svoje korisnike
-osim toga obrisali mi se SVI kontakti iz imenika i SVI programi koje sam do sad instalirao (moja greska jer nisam znao da to tako mora biti) :P
-ako to radite samo da si znate backup napraviti
road_rider is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 16:44   #87
ni meni nije uspilo
..Mr.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 17:36   #88
E, da backup prije upgradea - ima Alcatel android manager za to na njihovom sajtu.
Možda bi uspjelo na otključanom mobitelu?
polukrug is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 00:13   #89
Quote:
Fahy kaže: Pogledaj post
da, dobro si objasnio...
i da RAM-a ima 512MB, a ROM-a 200MB...neznam tocno...napisao sam negdje prije vec...i kad dobijes mobitel iz trgovine, zbog svih tih aplikacija natrpanih na njega ostane ti svega 55-60 mb za tvoje aplikacije...no instaliras si link2sd ko ja(nefunkcionira bez root-a),...mozes stavit koliko god oces...ja sad imam nekih 110mb (svojih!!) aplikacija...
A kako napraviti root svog A990 kupljenog u tele2? Molim, tko zna i hoće da objasni u obliku upute. Hvala!
zoran68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 23:30   #90
http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1387054
54 Evo ovdi imas upute,ja san pokusa ali ocigledno radin nesto krivo.
Moze bit da je to rađeno na xp a ja san na sedmici,zapravo nikad nisan
radija root,ali zbog borbe s memorijom telefona mi se ovo cini
neizbježno!
Tommy21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 15:00   #91
Exclamation Pomoc za rootanje Alcatel OT990

molim vas treba mi pomoc oko novog mobitela
kupio sam danas, Alcatel OT990
i odma uzea sa njom sdhc od 16gb
i kad nesto skidam uvijek mi ima malo interne memorije
kako da sve sto skinem prebaciva na sd karticu a ne na sam uredaj
ima li koji tutorial za root ovog uredaja
pls link il nes..thx svima
MaxisCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 15:46   #92
How to root Alcatel OT 990 easy way

Alcatel OT-990 root and rom development
Marl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 17:15   #93
Uputa za rootnuti Alcatela OT-990

napomena: ovo radiš na vlastitu odgovornost!

1. dio: početak rootanja sa SuperOneClickom


- preuzmi ''Alcatel990'' mapu i raspakiraj je na PC-u Alcatel990.rar

- poveži mobitel s PC-om pomoću njegovog USB kabla

- ako PC u Device Manageru vidi drivere kao USB Qualcomm instaliraj ih iz mape ''Root_for_2.2 [OT 990]''/ ''Drivers''/ ''usb_drivers_OT_990_V2.0.6.8''

- na mobitelu dozvoli instalaciju aplikacija iz nepoznatih izvora: ''Izbornik''/ ''Postavke''/ ''Aplikacije''/ ''Nepoznati izvori''

- ako ti treba USB Android Composite ADB driver instaliraj ga iz mape ''Root_for_2.2 [OT-990]''/ ''Drivers''/ ''usb_drivers_Android_ADB_Interface''

- pokreni iz mape ''Root_for_2.2[OT-990]'' aplikaciju ''SuperOneClick'', klikni na ''Root'' i malo pričekaj

- mobitel je rootan, odspoji ga od PC-a i restartaj

2. dio: dovršetak rootanja s Recovery Managerom

- poveži mobitel na PC pomoću njegovog USB kabla, nađi u mapi ''recovery-clockwork-4.0.1.5-ot990-update_signed'' recovery image file ''recovery-clockwork-4.0.1.5-ot990.img'' te ga kopiraj na root SD kartice mobitela

- nađi u početnoj mapi aplikaciju Recovery Manager 0.37, kopiraj je na SD karticu i instaliraj je na mobitel, pokreni je, izaberi ''Recovery'', zatim ''Install Recovery'' i izaberi ''recovery-clockwork-4.0.1.5-ot990.img'', završi s restartom mobitela i odveži ga od PC

- ponovo pokreni aplikaciju Recovery Manager, izaberi ''Recovery'', zatim ''Reboot Into Recovery''

- čestitam, sad si u reboot modu

- kroz kretanje u reboot modu koristi tipke za glasnoću mobitela, a za potvrđivanje neke stavke koristi ''Home'' tipku, pazi što radiš!

- ako želiš napraviti backup izaberi ''backup and restore''/ ''backup''

- završi s ''reboot system now''

Sada možeš koristiti prednosti rootanog mobitela. Odi na net, nađi aplikacije ROM Manager, Link2SD, Root Explorer ili njima slične pomoću kojih ćeš moći raditi razne operacije. Pazi što radiš!

Nađi si i dobar antivirusni program, jer je rootani mobitel podložniji virusima od unrootanog.

By GhostLoveScore

Zadnje uređivanje zoran68 : 06.01.2012. at 17:31.
zoran68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 19:46   #94
Ovaj drugi dio je zbog backupa originalnog rom-a, da bi se vratio ako nesto zeznemo, ili?
__________________
Prepredeni naivac...
izbojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 23:41   #95
Koliko sam ja shvatio drugi dio je da se uspješno dovrši root, odnosno da ne bude goli root. Beckup je samo jedna od opcija koju će ti R.M. ponuditi, da i služi za vraćanje originalnog roma.
zoran68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 00:47   #96
Tnx
__________________
Prepredeni naivac...
izbojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 21:15   #97
evo dobrih vijesti...koliko vidim po fejsu i netu, izgleda da je danas pustena nadogradnja na 2.3.4 android za ot-990...e sad pitanje vremena kada ce doci do nas u hrvatskoj odnosno iz tele2, kada probam preko moba i dalje javlja da nema nadogradnje, a preko one touch upgrade nezelim ni pokusavat, jer ce mi unrootat mob i pobrisat sve. toliko od mene pozz
Fahy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 11:14   #98
Quote:
Fahy kaže: Pogledaj post
evo dobrih vijesti...koliko vidim po fejsu i netu, izgleda da je danas pustena nadogradnja na 2.3.4 android za ot-990...e sad pitanje vremena kada ce doci do nas u hrvatskoj odnosno iz tele2, kada probam preko moba i dalje javlja da nema nadogradnje, a preko one touch upgrade nezelim ni pokusavat, jer ce mi unrootat mob i pobrisat sve. toliko od mene pozz
Jupi, e sad je pitanje koliko brzo tele2 reagira, isto sam nestrpljiv i za huawei, a pogotovo za alcatel, imam osjecaj da ce to za njega biti pun pogodak!

Sent from my U8650 using Tapatalk
__________________
Prepredeni naivac...
izbojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 14:47   #99
pozdrav svima!
evo danas sam kupio ovaj mobitel al pošto sam prije bio na symbian uređaju sada sam totalno izgubljen... za početak bih imao nekoliko pitanja, dali je moguće složit da me prije spajanja na internet s bilo kojom aplikacijom uređaj pita kako želim na internet, preko WLANa ili preko mreže jer mi se na fejs bez ikakvog pitanja počeo spajati preko mreže, isto tako ovdje vidim da se spominje nekakvo rootanje i neke nepotrebne aplikacije koje dolaze s mobitelom... volio bih da mi netko malo pomogne jer sam totalno izgubljen u svemu tome

isto tak me zanima kak formatirati memorijsku karticu jer mi je ta opcija isključena, a trenutno koristim memory card od starog mobitela koja ima 8 gb a ova s alcatelom ima samo 2... pa bih htio sve obrisat što je od prije bilo gore

Zadnje uređivanje kramo_17 : 11.01.2012. at 15:09.
kramo_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 15:17   #100
Quote:
kramo_17 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima!
evo danas sam kupio ovaj mobitel al pošto sam prije bio na symbian uređaju sada sam totalno izgubljen... za početak bih imao nekoliko pitanja, dali je moguće složit da me prije spajanja na internet s bilo kojom aplikacijom uređaj pita kako želim na internet, preko WLANa ili preko mreže jer mi se na fejs bez ikakvog pitanja počeo spajati preko mreže, isto tako ovdje vidim da se spominje nekakvo rootanje i neke nepotrebne aplikacije koje dolaze s mobitelom... volio bih da mi netko malo pomogne jer sam totalno izgubljen u svemu tome

isto tak me zanima kak formatirati memorijsku karticu jer mi je ta opcija isključena, a trenutno koristim memory card od starog mobitela koja ima 8 gb a ova s alcatelom ima samo 2... pa bih htio sve obrisat što je od prije bilo gore
U osnovi prioritet ima wifi konekcija!
Sad zasto ti se to dogodilo ne znam, ali mozda ima veze s naprednim postavkama wifi-ja. Postavke - mreze - wifi postavke - meni tipka pa vidi sto ti je pod prvom opcijom aktivirano, trebalo bi biti 'nikad ako je ukljucen'...
__________________
Prepredeni naivac...
izbojan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:52.