Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2006., 12:12   #41
Quote:
ambasadorica kaže:
može bit niski tlak,nedostatk željeza il čega već al to mogu biti i napadaji panike
slažem se, ovo opako zvuči kao napadaj panike.. iako bi moglo biti povezano i sa štitnjačom..
lola rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 12:01   #42
Možda nizak šećer? Može lako biti i nizak tlak ili nedostatak željeza, a sve to je na neki način povezano jedno s drugim, barem kod mene. Nakon krvne slike ćeš eliminirati željezo i nizak šećer. Ako je s tim sve u redu, onda moraš na daljnje pretrage.
U slučaju da je problem s premalo tekućine i niskog tlaka, onda moraš biti izotonična pića (minerali) a ne običnu vodu. Sretno!
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 13:22   #43
mojoj frendici se to desilo u jednoj prilično stresnoj situaciji, stim da ništa taj dan nije jela... inače ima hipotireozu, mislim i nizak tlak. sigurno su to sve bitni faktori al nebi do toga došlo da nije bilo onog psihičkog- stres. tako da ... razmisli o tim okolnostima
d/g is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 15:09   #44
I ja imam iste simptome, samo što mi ne traju 5-6 min. nego 5-6 dana, i to u sve kraćim razmacima. Krvna slika nije pokazala ništa neuobičajeno, osim niskog šećera i čini mi se natrija. Pa me moja doktorica fino napala da sam dehidrirana i pothranjena. Eto, stvarno baš nemam naviku piti tekućinu, često je to 1 čaša dnevno, ali sad malo više mislim na to pa i više pijem. A jedem minimalno 5 puta dnevno, tako da ne znam šta bi još trebala napraviti. E sad, preporučila mi je da pijem vitamine, ali baš nisam primijetila da mi pomaže. Uglavnom, stalno osjećam slabost, blagu vrtoglavicu, ponekad me oblije vrućina, ponekad hladni trnci pod rukama. Ako vas ima još s ovakvim problemima, oglasite se, jer ja umirem od straha i padaju mi na pamet svakakve boleštine.
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 16:39   #45
Quote:
Mme Pipi kaže:
..Eto, stvarno baš nemam naviku piti tekućinu, često je to 1 čaša dnevno, ali sad malo više mislim na to pa i više pijem..
Kak si mogla izdrzat sa jednom casom dnevno?
Kaj nisi zedna?

Ja bih umro od zedji
__________________
"Emancipate yourself from mental slavery, none but ourselves can free our minds"
NeVeR is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 08:22   #46
Pa, nisam žedna. I radim po cijeli dan pa zaboravim. Ali sad se trudim da popijem bar litru dnevno.
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 09:59   #47
Quote:
Mme Pipi kaže:
I ja imam iste simptome, samo što mi ne traju 5-6 min. nego 5-6 dana, i to u sve kraćim razmacima. Krvna slika nije pokazala ništa neuobičajeno, osim niskog šećera i čini mi se natrija. Pa me moja doktorica fino napala da sam dehidrirana i pothranjena. Eto, stvarno baš nemam naviku piti tekućinu, često je to 1 čaša dnevno, ali sad malo više mislim na to pa i više pijem. A jedem minimalno 5 puta dnevno, tako da ne znam šta bi još trebala napraviti. E sad, preporučila mi je da pijem vitamine, ali baš nisam primijetila da mi pomaže. Uglavnom, stalno osjećam slabost, blagu vrtoglavicu, ponekad me oblije vrućina, ponekad hladni trnci pod rukama. Ako vas ima još s ovakvim problemima, oglasite se, jer ja umirem od straha i padaju mi na pamet svakakve boleštine.
opet ja po istome, ali da odeš provjeriti hormone štitnjače? jer to mogu vrlo lako biti simptomi nekog poremećaja, iako to recimo kod mene nije bio slučaj. imam iste simptome kao i ti, s vremena na vrijeme. obavila sam sve pretrage (krv, hormoni štitnjače, srce, želudac, rtg pluća), međutim sve je bilo ok. ali mene to i dalje muči...
lola rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 10:26   #48
Ma jesam, kontrolirala sam i štitnjaču i sve o.k.
Imala mi je i frendica lani takvih problema, nema šta nije napravila, krv, srce, pluća, kolonoskopiju... i ništa, prošlo samo od sebe. Međutim i meni dođe i prođe, ali kad me drži ne mogu normalno funkcionirati. Ma svi smo mi za psihića.
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 13:09   #49
^ ma da, znam, to te izbaci iz takta i ne da ti normalno funkcionirati.. i brineš se naravno... ali ovo su, između ostalong, simptomi i napada panike i tjeskobe.. dakle, nemoj ni to izostaviti kao mogućnost... a za psihića ima vremena
lola rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 09:04   #50
Quote:
Mme Pipi kaže:
Ma jesam, kontrolirala sam i štitnjaču i sve o.k.
Imala mi je i frendica lani takvih problema, nema šta nije napravila, krv, srce, pluća, kolonoskopiju... i ništa, prošlo samo od sebe. Međutim i meni dođe i prođe, ali kad me drži ne mogu normalno funkcionirati. Ma svi smo mi za psihića.
eh... ja sam imala (mislim, jos uvijek imam, ali je koliko-toliko pod kontrolom) anksiozno-depresivni poremecaj, pa kad se to iskombinira sa mojim superniskim tlakom (90/60 mmHg), i pojave mi se isti simptomi koje si ti opisala, ljudi misle da se desio teroristicki napad, kakvu ja scenu napravim

e, da bismo tome stali u kraj, dokrotica mi ja zaprijetila da nigdje ne idem bez boce mineralne vode (pij cak i ako nisi zedna), cokoladice (za slucaj da mi je secer opao) i da niposto ne izlazim iz kuce bez dorucka... pa eto. i, da... ako nemas problema sa bubrezima i jetrom, opali po slanoj hrani, grickalice rulaju u ovakvim situacijama
par'Mach-kai is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 00:42   #51
Unhappy Niski tlak

Molim netkog tko zna da me savjetuje u vezi tlaka.

Naime moja mama ima tlakove koji se ponekad "sudaraju" što je jako opasno i jedanput su joj se već poklopili i svi se čude kak oje ostala živa. Inaće ima i niski tlak ali kad god ide kod doktorice ova joj kaže da joj je tlak uredu (doma dobija sasvim druge vrijednosti).

E sad pošto joj tlak zna pasti naglo i osjeća da gubi moć upravljanja sobom i da joj se samo spava (ponestaje joj snage) da li mi netko može reći na koji način si sama može pomoći ako se nađe u takvoj situaciji. Jako se bojim za nju pa molim neki savjet jer od njezine doktorice nikakve koristi. Na žalost živi u selu gdje je ona jedina pa ju nemože promjeniti niti da hoće.
Puno hvala.
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 10:22   #52
Imaš gomilu topica s ovom temom, potraži malo na Zdravlju
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 22:21   #53
Već sam probala ali mi tražilica ništa ne izbacuje ... neznam možda tražim pod krivim pojmom. Ako nije "niski tlak" ili "tak" pod što da tražim?
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 22:32   #54
Našla sam ovo
https://www.forum.hr/showthread.php?t=161113
no tražilica niti meni baš ne daje ...
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 11:53   #55
Quote:
Barica kaže:
Ovako već mi se nekoliko puta dogodilo da doživim neki nazovimo šok.Naime,dodje do otezanog disanja,hladni znoj mi prolazi kroz sve pore na tijelu,vidim mi se skroz izgubi,nemam snage u nogama(nemogu stajati),kad mi netko nesto prica kaoda govori iz nekog bunara,usnice mi poplave,lice mi postane bijelo kao kreda.a u glavi imam osjećaj kao da mi netko čekićem lupa po njoj.To traje nekih 5-6 minuta i onda se dalje normalno osjećam kao da ništa nije bilo.Zna li netko što bi to moglo biti?Evo u ponedjeljak idem vaditi krv pa da vidim što je to,ali sam pomalo zabrinuta pa ako netko zna sto bi to moglo biti molim da mi kaže.Neki poznanici kazu da je vjerojato niski tlak.E da,to mi se dogodilo jednom u tramvaju i u crkvi (mislila sam nedostatak kisika),ali sad zadnji put je bilo vani u prirodi.
Unaprijed hvala na odgovorima
e to se vec meni godinu dana desava i desi se kad mi tlak bude nizak a pretrage su pokazale da je ostecena vratna kraljeznica 4 prsljena ovo ljeto pomoglo mi je ledno plivanje suncanje i 5 tjedana fizikalne terapije, sad je ptoslo 4 mjeseca od fizikalne i ponovno mi se to desava uzrok je tezak fizicki posao trgovca i pred 7 dana mi je zadnji put pozlilo
diana11 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 13:32   #56
Quote:
NeVeR kaže:
Kak si mogla izdrzat sa jednom casom dnevno?
Kaj nisi zedna?

Ja bih umro od zedji
Vidis, zanimljivo.
Ja nisam nikad zedna. Tjeram se da pijem tekucinu, ali onda pijem cajeve, jer su mi fini.

Od malena uopce nemam taj osjecaj zedi. Ni gladi. Mogu biti cijeli dan bez hrane i vode. Prije ce me zeludac pocet boljeti od gastritisa, nego da cu biti gladna...

Ne znam zasto je to, i ne znam sto bih dala da postanem zedna i da mogu piti tekucine.
Sunshine_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 18:26   #57
Quote:
Barica kaže:
Ovako već mi se nekoliko puta dogodilo da doživim neki nazovimo šok.Naime,dodje do otezanog disanja,hladni znoj mi prolazi kroz sve pore na tijelu,vidim mi se skroz izgubi,nemam snage u nogama(nemogu stajati),kad mi netko nesto prica kaoda govori iz nekog bunara,usnice mi poplave,lice mi postane bijelo kao kreda.a u glavi imam osjećaj kao da mi netko čekićem lupa po njoj.To traje nekih 5-6 minuta i onda se dalje normalno osjećam kao da ništa nije bilo.Zna li netko što bi to moglo biti?Evo u ponedjeljak idem vaditi krv pa da vidim što je to,ali sam pomalo zabrinuta pa ako netko zna sto bi to moglo biti molim da mi kaže.Neki poznanici kazu da je vjerojato niski tlak.E da,to mi se dogodilo jednom u tramvaju i u crkvi (mislila sam nedostatak kisika),ali sad zadnji put je bilo vani u prirodi.
Unaprijed hvala na odgovorima
Tu ti svi pišu sve i svašta i sve i svašta može biti.
Zato i ideš na pretrage i dr. će naći izvor problema. Krvna slika će puno već reći.
Nemoj brinuti prije vremena i bez razloga. Pričekaj rezultate.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 20:36   #58
imam i ja niski tlak..al jedini simptomi su mi vrtoglavica. razdražljivost i pospanost... jedno vrijeme sam se jako tresla..da se i krevet sav tresao... kombinirali se živci, psihički problemi i nizak tlak... ubojito...
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 18:42   #59
krvni tlak kod mlađih osoba

Imam 22 godine, 63 kg, visoka 169. U zadnje vrijeme kad se naglo podignem zavrti(zacrni) mi se u glavi i to traje nekoliko sekundi i onda mi se opet razbistri i sve je opet ok, ali to mi se događa često. Odlučila sam posjetit doktoricu koja mi je izmjerila tlak 85/60, koji je izuzetno nizak, dala mi je supradyn šumeće tablete da pijem 10 dana i opet da dođem na pregled. Inače sam dosta aktivna, vozim biciklu, plivam i trčim. Hranim se dosta raznolikom hranom. Neznam šta da radim da mi se stanje popravi, jer mislim da sam ipak još mlada za imat takve probleme sa tlakom, jer stvarno nastojim živit "zdravim" životom. Ako netko ima neki savjet bilo bi mi drago da ga i napiše. Zahvaljujem unaprijed.
istrabike is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 18:46   #60
doktorica ti je dala vitamine za nizak tlak?

imati nizak tlak nije narocito velik problem. kad znas da ga imas, naucis se nosit s njim i to je to. puno je gore imati visok tlak, pa stalno biti u strahu od kardiovaskularnih pizdarija.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:09.