Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2012., 19:59   #3441
Cure..il mozda decki
Zna li netko nekoga tko svira violinu za potrebe obreda u crkvi? ili violončelo?
chiarr is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 15:14   #3442
Evo da i ja ostavim par dojmova sa našeg pira, iako je prošlo već pola godine..

Restoran Palanjaki - nemam riječi kojim bih pohvalila organiziranost, omjer kvalitetete i cijene i profesionalnost.. vlasnik (Ivan) super dečko da se sa njim sve dogovoriti, konobari profesionalni, hrana fenomenalna, vino zakon, sve domaće.. domjenak u vrtu pun pogodak, ambijent da i ne govorim.. ovaj prostor doista traži minimalno dekoracije jer je sam po sebi odličan..

Bend Domino band - manje su poznati (Đole Macola je na bubnjevima ), sastoje se od 4 člana, gitara, bas gitara, bubnjevi i klavijature.. zakon su.. rokaju ko veliki repertoar im je opsežan, da se sa njima dogovoriti, svirali su nam do 7 ujutro!!!! bez velikih stanki, samo za vrijeme jela.. cijena ultra prihvatljiva.. definitivno preporuke!!

Fotograf Ana Lorencin - cura je svoj posao super doradila, mi smo fotkama zadovoljni, više su fotke spontanog tipa, što se nama sviđa, također preporuka

Totra Elvis (mislim da su on i Perić prije radili skupa) može ga se naći u Bi Village-u.. sve odrađeno profesionalno, torta dostavljena na vrijeme, dekoracija po dogovoru, ukusna, ne preteška, baš profi

Vjenčanica Biba - susretljivi, ljubazni, preporuka

Cvijeće i dekoracije Rita cvjetni studio - sad se nalaze u Zagrebačkoj poniže bolnice, žena je dekorirala prema dogovoru, cijena prihvatljiva (da se dogovoriti ovisno o vašem budžetu), nikakviih šumova u komunikaciji sve super

Eto, mi smo imali svadbu iz snova, sa stvarno skromijim budžetom, nemamo baš niti jedne zamjerke, još nas je i vrijeme poslužilo

P.S. ove sitne stvari, tipa reveri, pozivnice, zahvalnice, oznake stoliva (imena) smo samo radili sa guštom
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 15:53   #3443
Cure ima netko preporuku gdje da nosim haljinu na kemijsko?
-Ari- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 15:11   #3444
Hej hej..evo mene nove, tek zarucene.

Plan nam je unajmit vilu u Istri...vjencanje bi bilo za 140 gostiju, a ostalo bi si organizirali sami( catering, mjuzu). Imate li sta za preporucit?? Neku divnu villu sa velikim dvoristem da stane sator za toliko ljudi??
lilli22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 00:29   #3445
Quote:
chiarr kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, ja sam eto nova na ovoj temi. Imamo vjencanje 8.06. i zasada od budzeta imam rjesenu haljinu 1500kn, DJ 4500, Paladnjaki meni 40-50E (ovisno o nasim daljnjim dogovorima) . Za fotografa sam u pregovorima, jedan fotograf koji zaista radi lijepe fotografije trazi 3500 za uslugu cijeli dan bez albuma a za fotografiranje obreda i poslikavanje nakon 2000kn i sada sam u nedoumici :/ Snimatelja necu imati. Ako tko ima kakav prijedlog za fotografa (iz Ri ili Istre) koji okida originalne fotke a ne trazi puno, sugestije primam sa zadovoljstvom
pozdrav svima, moja frendica i par poznanika za fotografa su uzeli http://http://www.facebook.com/NIP.Photo
i bili su jako zadovoljni sa njima. Što je najbolje na vjenčanje dolaze dva fotografa, cura i dečko, za cijenu jednog. Mislim da je to prednost jer ipak dva fotografa ulove više trenutaka i detalja nego jedan fotograf. Stvarno se trude oko svega i cijene su normalne.
Nadam se da sam vam pomogla barem malo.
iwanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 00:44   #3446
Quote:
lilli22 kaže: Pogledaj post
Hej hej..evo mene nove, tek zarucene.

Plan nam je unajmit vilu u Istri...vjencanje bi bilo za 140 gostiju, a ostalo bi si organizirali sami( catering, mjuzu). Imate li sta za preporucit?? Neku divnu villu sa velikim dvoristem da stane sator za toliko ljudi??
Ima jedna lijepa kuća za odmor sa bazenom tj villa, u mjestu Bičići - 10km od Vodnjana. Tamo se je vjenčao Stipe Drviš. Ima slika na internetu. A ima i na ovoj stranici jer se po ljeti iznajmljuje i za turiste.http://http://www.novasol.hr/p/CIL573
I okolo je sve samo zelenilo, priroda, mir i tišina. Meni jako lijepo.
iwanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 15:37   #3447
Fotograf

Quote:
chiarr kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, ja sam eto nova na ovoj temi. Imamo vjencanje 8.06. i zasada od budzeta imam rjesenu haljinu 1500kn, DJ 4500, Paladnjaki meni 40-50E (ovisno o nasim daljnjim dogovorima) . Za fotografa sam u pregovorima, jedan fotograf koji zaista radi lijepe fotografije trazi 3500 za uslugu cijeli dan bez albuma a za fotografiranje obreda i poslikavanje nakon 2000kn i sada sam u nedoumici :/ Snimatelja necu imati. Ako tko ima kakav prijedlog za fotografa (iz Ri ili Istre) koji okida originalne fotke a ne trazi puno, sugestije primam sa zadovoljstvom
Fotografkinja Tanja DRAŠKIĆ- SAVIĆ ima svu moguću opremu i sve se dogovoriš s njom,....

http://www.facebook.com/tanjadrs?ref=ts&fref=ts
pacco is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 12:21   #3448
Domino band

Quote:
crazydiamond2 kaže: Pogledaj post
Evo da i ja ostavim par dojmova sa našeg pira, iako je prošlo već pola godine..

Restoran Palanjaki - nemam riječi kojim bih pohvalila organiziranost, omjer kvalitetete i cijene i profesionalnost.. vlasnik (Ivan) super dečko da se sa njim sve dogovoriti, konobari profesionalni, hrana fenomenalna, vino zakon, sve domaće.. domjenak u vrtu pun pogodak, ambijent da i ne govorim.. ovaj prostor doista traži minimalno dekoracije jer je sam po sebi odličan..

Bend Domino band - manje su poznati (Đole Macola je na bubnjevima ), sastoje se od 4 člana, gitara, bas gitara, bubnjevi i klavijature.. zakon su.. rokaju ko veliki repertoar im je opsežan, da se sa njima dogovoriti, svirali su nam do 7 ujutro!!!! bez velikih stanki, samo za vrijeme jela.. cijena ultra prihvatljiva.. definitivno preporuke!!

Fotograf Ana Lorencin - cura je svoj posao super doradila, mi smo fotkama zadovoljni, više su fotke spontanog tipa, što se nama sviđa, također preporuka

Totra Elvis (mislim da su on i Perić prije radili skupa) može ga se naći u Bi Village-u.. sve odrađeno profesionalno, torta dostavljena na vrijeme, dekoracija po dogovoru, ukusna, ne preteška, baš profi

Vjenčanica Biba - susretljivi, ljubazni, preporuka

Cvijeće i dekoracije Rita cvjetni studio - sad se nalaze u Zagrebačkoj poniže bolnice, žena je dekorirala prema dogovoru, cijena prihvatljiva (da se dogovoriti ovisno o vašem budžetu), nikakviih šumova u komunikaciji sve super

Eto, mi smo imali svadbu iz snova, sa stvarno skromijim budžetom, nemamo baš niti jedne zamjerke, još nas je i vrijeme poslužilo

P.S. ove sitne stvari, tipa reveri, pozivnice, zahvalnice, oznake stoliva (imena) smo samo radili sa guštom
Pozdrav svima,
zanima me ima li tko broj od Domino banda? I možda još koja iskustva? Hvala!
TigiDon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 16:23   #3449
Pomoć

Pozdrav, ja nova na ovom forumu.. Vidim vi svi planirate vjenčanja po 2 godine unaprijed a ja se udajem 16.2. (beba stižee ) i još nisam ni počela pa mi stvarno treba pomoć Za početak treba mi neka jeftinija sala, ako može cijene i recenzije restorana Istrijanka na Puntiželi i DHB i savjeti kamo smjestiti 25 ljudi koji dolaze iz inozemstva. Za sada imamo oko 60-ak gostiju. Također bi mi dobro došla preporuka i također cijena nekog dua i fotografa ali ne za cijelu večer nego samo crkvu i photosession nakon crkve cca sat vremena ima li to netko u ponudi i koja bi cijena bila? Hvala puno i svaka pomoć dobro došla
arciii is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 20:03   #3450
Smile

Quote:
arciii kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ja nova na ovom forumu.. Vidim vi svi planirate vjenčanja po 2 godine unaprijed a ja se udajem 16.2. (beba stižee ) i još nisam ni počela pa mi stvarno treba pomoć Za početak treba mi neka jeftinija sala, ako može cijene i recenzije restorana Istrijanka na Puntiželi i DHB i savjeti kamo smjestiti 25 ljudi koji dolaze iz inozemstva. Za sada imamo oko 60-ak gostiju. Također bi mi dobro došla preporuka i također cijena nekog dua i fotografa ali ne za cijelu večer nego samo crkvu i photosession nakon crkve cca sat vremena ima li to netko u ponudi i koja bi cijena bila? Hvala puno i svaka pomoć dobro došla
Pogledaj na Fb stranicu S Weeding&events., oni su novi i jako povoljni., od fotografa preporucam Tanju Drascic Savic isto kontakt FB

Zadnje uređivanje Mayo : 06.12.2012. at 08:39. Reason: popravak citata
pacco is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 14:08   #3451
curke pomoc...treba mi dobra sminkerica i frizerka za vjencanje. citala sam za asminku jel ona jos radi? kakva joj je sminka? meni treba nesto kvalitetno da izdrzi cijelu noc imam jaaaaako masnu kozu i odmah se sjajim ko tepsija.
Heeeeeeeeeeeeeelp
garment is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 14:13   #3452
Quote:
garment kaže: Pogledaj post
curke pomoc...treba mi dobra sminkerica i frizerka za vjencanje. citala sam za asminku jel ona jos radi? kakva joj je sminka? meni treba nesto kvalitetno da izdrzi cijelu noc imam jaaaaako masnu kozu i odmah se sjajim ko tepsija.
Heeeeeeeeeeeeeelp
Make up Taxi!
__________________
Ako Tvoja sreća zavisi od postupaka drugih osoba, onda zaista ne možeš biti sretna osoba!
Giovanna26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 14:16   #3453
Quote:
Giovanna26 kaže: Pogledaj post
Make up Taxi!
sta je to??
garment is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 14:19   #3454
Quote:
garment kaže: Pogledaj post
sta je to??
Google is your friend!

Najbolja vizazistica, sa svojim timom na podrucju Istre.
Takodjer ima i tim frizera!

Eto!

http://www.facebook.com/makeup.taxi
__________________
Ako Tvoja sreća zavisi od postupaka drugih osoba, onda zaista ne možeš biti sretna osoba!
Giovanna26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 14:30   #3455
Quote:
Giovanna26 kaže: Pogledaj post
Google is your friend!

Najbolja vizazistica, sa svojim timom na podrucju Istre.
Takodjer ima i tim frizera!

Eto!

http://www.facebook.com/makeup.taxi
da pitam za cijenu ili bolje ne? ja bi to zajedno sa kumom sve obavila
garment is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 14:47   #3456
Quote:
garment kaže: Pogledaj post
da pitam za cijenu ili bolje ne? ja bi to zajedno sa kumom sve obavila
Znam da je meni bilo iznenadjujuce. U pozitvnom smislu.
Jer ovdje u Zg, od 500,00 kn nadalje uvijek placala profi vizaziste.

Mislim da se radilo o nekom iznosu oko 300,00 kn, sto me iznimno pozitivno iznenadilo, i razveselilo.
Ne znam koliko planiras odvojiti, ali, ja sam cak htjela da mi dodje u Opatiju, s putnim troskovima oko 500,00 kn, sto je stvarno odlicno.

Ali, ako zelis, kontaktiraj, pa ces sve cuti, da ti ne bih dala neku dezinformaciju.
Bas me zanima.
Ali, rad im je .
__________________
Ako Tvoja sreća zavisi od postupaka drugih osoba, onda zaista ne možeš biti sretna osoba!
Giovanna26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 14:49   #3457
Quote:
Giovanna26 kaže: Pogledaj post
Znam da je meni bilo iznenadjujuce. U pozitvnom smislu.
Jer ovdje u Zg, od 500,00 kn nadalje uvijek placala profi vizaziste.

Mislim da se radilo o nekom iznosu oko 300,00 kn, sto me iznimno pozitivno iznenadilo, i razveselilo.
Ne znam koliko planiras odvojiti, ali, ja sam cak htjela da mi dodje u Opatiju, s putnim troskovima oko 500,00 kn, sto je stvarno odlicno.

Ali, ako zelis, kontaktiraj, pa ces sve cuti, da ti ne bih dala neku dezinformaciju.
Bas me zanima.
Ali, rad im je .
a 300 kn je ok cijena + frizura plus kuma skupi se
ali kontaktirat cu ih i raspitat se pa javim
hvala puno
garment is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 15:53   #3458
pomoc

Quote:
Another Bride kaže: Pogledaj post
Drage forumasice i forumasi,

buduci da sam pripremila dobar dio svog vjencanja zahvaljujuci forumu bez da sam ikad sudjelovala, drage volje ovim prvim postom vracam svoj dug forumaskom drustvu. Planirala sam sve iz Italije, tako da je forum stvarno bio od presudne vaznosti. Hvala svima. Za buduce mladence slijede detalji i preporuke:

Obred je bio u Rovinju u Crkvi Sv.Eufemije. Festa u Agroturizmu Paladnjaki kod Zminja. Svim gostima smo osigurali smjestaj (nitko nije bio iz Istre) u hotelu/depandansi Valdaliso u Rovinju. Oko 80 gostiju, pola iz Hrvatske - pola iz Italije.
Vjencanje je bilo prilicno neformalno, s pocetkom u crkvi, od tradicija samo prvi ples, bacanje buketa i torta.

Crkva – Trebali smo donijeti sve dokumente kojima se potvrdjuje da se mozemo crkveno vjencati iz nase zupe u Italiji. I zarucnicki tecaj smo obavili tamo. Sve pohvale Rovinjskom zupniku koji nam se svidio zbog nacina na koji nam je govorio o znacenju obreda. Vodio je obred pola na talijanskom, pola na hrvatskom. Veliki plus i za to.

Restoran - Agroturizam Paladnjaki rezervirali smo deset mjeseci unaprijed. Prostor je za maksimalno 150 ljudi, ali i manje svadbe funkcioniraju bez problema jer ima vise sala koje su povezane lukovima. Zidovi su kameni, krov je drven, ima otvorenu kamenu pec u jednoj sali i kamene stolove vani. Vani je i velik vrt u kojem se moze posluziti aperitiv i predjelo.
Skoro sve rade sami (hrana, vino, rakija). Pivo, colu, zestoko i tortu morate donijeti sami. Hrana je bila odlicna. Talijani su posebno hvalili pastu, a to govori samo za sebe. Iznajmljuju navlake za stolice. Od njih smo uzeli i rakiju za poklon gostima.
Vlasnici su bili vrlo ljubazni i susretljivi. Toplo preporucam ovu lokaciju koja je odusevila sve goste. Komentari su bili od vraca me u djetinjstvo, romanticno, prekrasno... do entuzijasticnog kako ste to nasli?! Bilo je to idealno mjesto za nas, jer smo htjeli opustenu i veselu svadbu blizu zelenila.

Od ostalih lokacija koje su mi se svidjele:
Konoba Bani kraj Pazina – Prostor je velik i rustikalan. Ima veliku terasu. Kamen, drvo i zelenilo. Cini mi se prikladnija za tradicionale svadbe.
La Parenzana kod Buja – Za manje svadbe. Max 80 gostiju cini mi se. Zive boje, puno detalja, romanticno. Vani je mali vrt oruzen grmovima lavande. Blizu ceste. Iznajmljuju sobe, ali ako ima drugih gostiju u sobama, morate zavrsit s festom do ponoci.

Bend – The Night Express Bandu treba dic spomenik. Odma. Plesali su svi i stalno. Kao sto sam napomenula, gosti su bili pola iz Italije, a pola iz Hrvatske (Slavonija, Zagreb, Dalmacija), dvadesetak gostiju od 50-60 godina, ostatak od 18 do 35. Osim sto zvuce odlicno, pogodili su kad sto svirati i bili su neumorni. Legende!

Fotograf – Sasa Halambek. Pomogao nam je izorganizirati vrijeme i bio otvoren za sve prijedloge. Slika od priprema mladenaca (okupljanja kod kuce) do torte i bacanja buketa. Bilo je lijepo raditi s njim. Opusten lik koji nas je vodio u poziranju. Vjencanje je tek proslo tako da fotke jos nemamo, ali s obzirom na dosadasnje radove, ocekivanja su pozitivna.

Torta – Izo d.o.o. Balici. Uzeli smo schwarzwald tortu, premazanu slagom. Super ukusna. Pohvale i ljubaznoj gospodji s kojom smo dogovarali. Imaju dostavu. Moja zagrebacka baka za tortu je rekla: Odlicna, ni presuha, ni preslatka, bas taman

Sminka – Taxi make up. Sanja je bila divna. Inace iz Pule po dogovoru dolazi gdje treba u Istri sto je vrlo prakticno jer tako ne gubite vrijeme na put na dan vjencanja. Profesionalna i ugodna. Sminka je bila pun pogodak i izdrzala je do jutra.

Cvijece – Kupljeno u Zagrebu na Veletrznici cvijeca dan prije. Male ruze, mini-ruze, suncokreti, frezije, gipsofila. Izdrzalo je put bez problema. Buket je napravljen od tog cvijeca.

Vjencanica, prstenje i ostalo – kupljeno on-line, u Italiji itd.

Hotel – Hotel/depandansa Valdaliso. Rezerviran tri mjeseca unaprijed. Buduci da je ljetna sezona pocela i da je bi bilo kaoticno organizirati smjestaj za sve goste po apartmanima (iako smo razmisljali da se obratimo nekoj agenciji da organizira sve), odlucili smo pronaci neki jeftinji hotel. Nasi hoteli bas i nisu jeftini, cak ni oni nizih kategorija, ali s obzirom na veliku grupu dobili smo popust. Smjestaj nije nesto posebno, ali je cist i na lijepoj lokaciji uz more. Za jednu noc i vise nego prihvatljiv. S obzirom na broj gostiju koji su dolazili u razlicito vrijeme, a sve rezervacije su isle preko nas, imali smo manjih problema, ali se sve rijesilo. Izdvojila bih neugodnog nocnog recepcionista i vrlo ljubazno dnevno osoblje.

Taksi – Rovinj Taxi. Gostima koji nisu htjeli voziti vise od 20 kilomentara od Rovinja do Paladnjaka i nazad preoprucili smo ovu opciju. Postoji i taksi za 8 osoba. Dnevna cijena bi trebala biti oko 300, nocna 400 kuna. S taksistima, naravno, oprez. U sedam ujutro htio nam je racunati po nocnoj tarifi, a i malo je previse vrludao po selima

Necu pisati o ostalim ljudima koje sam kontaktirala vezano uz vjencanje, a koje nisam odabrala i nema mi smisla izdvajati tko je bio neljubazniji ili nedostupniji... Jako sam zadovoljna sa svima koji su radili na nasem vjencanju i smatram da je to vazno proslijediti dalje.

Nadam se da sam pomogla. Bacat cu oko na forum jos neko vrijeme ako imate kakvih pitanja, ali onda, nakon skoro godinu dana planiranja vjencanja, mislim da cu malo odmoriti od svega toga.

Sretno svima!
Bok, ja isto organiziram vjencanje iz Italije, ali u Rapcu. Htjela sam te samo pitati za neke detalje. Ja sam iz Rapca a on iz Italije, ja imam oba drzavljanstva on samo talijansko. Sto se tice crkvenog obreda, da li si morala odraditi nesto i na opcini ( ne mislim na dokumentaciju prije samog vjencanja i na podizanje vjencanog lista poslije) nego na obred na opcini?
Uz te me zanima da li mi mozes reci ime i prezime svecenika tako da ga pitam da li bi mi odradio obred i na talijanskom.
Uz to me zanima da li netko zna da tko iznajmljuje oldtimenere u istri i koliko to kosta.
uz to sam te htjela pitati koliko te je kostao bend. HVALA VAM UNAPRIJED.
smotana23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 12:20   #3459
Smile Bend

da li neko može preporuciti dobar bend za vjenjcanje ( da svira i našu istranu muziku ?) hvala puno
MakiMasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 13:54   #3460
HITNO!!!!! MUZIKA ZA VJENCANJE U PULI

Molila bi brojeve od dobrih muzicara iz Pule da sviraju sve i svasta i domace novo i strano.

hvala
zima303 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:25.