Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2014., 08:16   #861
Ima, ima. Čak dapače, idealno je za njegu suhe kože, koliko i kose. Ne samo da će ti očistiti lice, ukloniti bubuljice nego i umanjuje pojavu bori, haha. Imaš na internetu raznih priprema sredstava za skidanje šminke, googlaj si malo...

Osobno imam normalnu kožu, pa stavim 20% ricinusovog ulja, 80% suncokretovog ulja. Za masnu povećaj ricinusovo ulje, a smanji suncokretovo.
Upotrijebi kad god hoćeš. Nema pravila.
__________________
Profesionalna slabost, mazohističke sanjarije, psihodemonski trik.
Maraizam is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 08:24   #862
Quote:
nikica pr kaže: Pogledaj post


Dali od tog ulj zbilja ima pomoći i koliko često ga treba upotrebljavati??
Oprosti, nisam vidjela da si pitala

Da meni ima; vidim na kosi i na trepavicama bome!
Ja znam na kosi barem 1xtjedno i ako je moguce preko noci drzati, vidjela sam da su tako puno vidjljiviji rezultati, a na trepavice imam faze kada stavljam svaki dan ili napravim pauzu, sve ovisi o vremenu...

Samo mala digresija na ovo za lice; ja sam koristila tu mjesavinu ricinusa/suncokreta i imam masnu kozu, i nakon mjesec dva koristenja te kombinacije za skidanje sminke i sam primjetila pojacane dlacice po licu, to se dogodilo i prijateljici.

A i treba paziti u kojem omjeru se stavlja, nikako samo stavljat na bas lice, jer u suprotnom izaziva susenje koze.
princess_leia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 11:23   #863
Cure, nisam čitala cijelu temu, koristim ricinusovo ulje tako što ga utrljavam u tjeme, no zanima me može li se koristiti i ako ga dodam malo u gotovu (kupljenu) masku za kosu, može li biti ikakvog učinka?
__________________
"...od drugih sam nekako i uspijevala da sakrijem, ali od sebe nikad; moja sreća,moja tuga i cijeli moj svijet je stao u ta dva oka... stao i ostao...."
pielor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 15:57   #864
Quote:
princess_leia kaže: Pogledaj post
ja sam koristila tu mjesavinu ricinusa/suncokreta i imam masnu kozu, i nakon mjesec dva koristenja te kombinacije za skidanje sminke i sam primjetila pojacane dlacice po licu, to se dogodilo i prijateljici.
ja sam čistila lice mješavinom marelice, mrkve i ricinusa (jako suha i jako osjetljiva koža) i bilo je ooodlično za kožu ali također - dlačice su puno brže rasle.
što ima smisla, zar ne, jer ako potiče rast kose i trepavica, zašto nebi i drugih dlaka?

postoji li neko ulje koje usporava rast dlačica?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 00:04   #865
hej curke
u kojem umjeru stavite maslinovo i ricisunovo ulje?
anchi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 12:54   #866
Previše sam počupala obrve prije nekoliko dana i stavljala sam si navečer ovo ulje: http://kosarica.hr/image/cache/data/...us-500x500.jpg i mogu reći da sam poprilično zadovoljna, dosta su mi brzo opet narasle obrve, stavljala sam i ricinusovo ulje na trepavice, no to je bilo - tako - tako, ali sve u sve - poprilično sam zadovoljna kaj se tiče obrva.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 23:27   #867
Sve pohvale za ovo ulje. Koristim ga na više načina- za rast kose (utrljavanjem na tjeme), protiv ispucalih vrhova, za popunjavanje obrva, rast trepavica, kao njega kože oko očiju, njegu noktiju i zanoktica, za skidanje šminke... i stvarno brzo daje dobre rezultate.
Držat ću ga se i dalje, ne koristim ga ni punih mjesec dana, a već vidim hrpu pozitivnih pomaka.
Ricinus ftw!
Doll Fetish is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 11:16   #868
samo ga nemoj stavljati na nausnice, osim naravno ako ne želiš karijeru graditi u cirkusu
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 16:32   #869
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
samo ga nemoj stavljati na nausnice, osim naravno ako ne želiš karijeru graditi u cirkusu
Nema ništa loše u popunjavanju skromnog studentskog budžeta.

Stavljam ga na usnice, ali pazim da ne dođe na nausnice i obraze. Na čelu i oko očiju sam valjda sigurna.

E da- u zadnjih nekoliko godina primjećujem da mi je koža na čelu nekako grublja nego prije... postoji li neki prirodni način da se zagladi i opet bude mekana i glatka? Neko ulje?
Doll Fetish is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 22:54   #870
ja ovo ulje (od Kemiga) svaku večer prije spavanja stavim na trepavice i obrve krasno njeguje i manje mi trepavice ispadaju
MissMisery is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 13:34   #871
kako djeluje ricinusovo ulje i na koji ga način stavljati na kosu (na suhu ili mokru)
Nbegic123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 14:27   #872
Na vlažnu kosu i dobro umasiraš u vlasište.
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 19:41   #873
Meni je ricinus dušu dao za kosu. Imam dugačku kovrčavu kosu, vrlo zahtjevnu po pitanju vremena i truda koje trebam uložiti u nju. Otkrila sam unazad godinu dana dosta receptura po internetu, ono što koristim je ricinus u kombinaciji s marelicom za skidanje šminke, i za kosu - najbolje ikad - u kombinaciji s maslinovim uljem. Netko je pitao za omjer, ja to po osjećaju - jer ionako je maslinovo tu samo da smanji tu ljepljivost ricinusovog. Prvo u zdjelicu stavim ricinus, onda dodajem maslinovo i onda nanosim na vlažnu/mokru kosu. Na sat vremena zamotam u ručnik i operem, i to pokušavam prakticirati svako drugo pranje ako imam vremena. Milina!
eram91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 21:07   #874
Ricinus za tanku kosu koja se jako brzo masti - da ili ne? Bojim se da ionako slabu i tanku kosu ne zalijepi pa da ne budem mogla isprati kako treba ili da se počne još više mastiti
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 10:12   #875
Quote:
Lorraine kaže: Pogledaj post
Ricinus za tanku kosu koja se jako brzo masti - da ili ne? Bojim se da ionako slabu i tanku kosu ne zalijepi pa da ne budem mogla isprati kako treba ili da se počne još više mastiti
Umasiraj u vlasište i umjereno rasporedi po ostatku kose. Neće ti se početi više mastiti, a isprati bi ga trebala moći ako pereš kosu nakon toga.
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 19:24   #876
Svakako sam mislila prati kosu nakon

Koristila sam ricinusovo ulje za obrve i trepavice, odlično djeluje. Za kosu nisam jer sam stalno odgađala, kupovala sam gotove maske koje bi držala 5 minuta pod tušem i gotovo. Mislim da je vrijeme da se malo pozabavim kosom.

Hvala ti na odgovoru!
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 02:26   #877
Znam da neke cure samo ispiru pa je onda malo teže skinuti sve s kose, zbog toga sam napomenula.
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 20:16   #878
Aha. U mom slučaju nemoguća misija, s vodom ili bez nje - nema neke razlike. Triput sam šamponirala i jedva isprala. Ponavljat ću barem mjesec dana, baš me zanima.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 22:51   #879
A sa samponom?

Pokusavam skuziti kak nemres isprati ulje iz kose. Ne uspijevam

Kak nemres?

Kosa ti je masna od ulja. Nasamponiras ju, isperes. Vec je ulje isprano. Ponovis samponiranje ako hoces, isperes, stavis regenerator ako hoces, isperes. Ili? Kako ti to radis?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 16:44   #880
Na dosta mjesta sam došla do informacije da ricinusovo ulje uz malo limunovog soka (ili ulja lavande) vrlo brzo i vrlo dobro pomaže u učvršćivanju kože. Ima li koja iskustva s tim? Skinula sam dosta kila i koža je opuštena i mlohava na nekim mjestima, badava mi mazanje losionima. Treba mi nešto efikasno i brzo, pa ako u tome ima istine, mazat ću svaki dan kako se preporuča...

Također, brine me da mi ne bi dlake počele rasti jače ako mažem trbuh, bokove, guzu, nadlaktice, ali nisam nigdje vidjela ikakva upozorenja u vezi s tim. Ako itko zna nešto više, molim savjet.
__________________
Messing my mind, playing the game, trying stay calm, but becoming insane...
Gusfraba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:59.