Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2015., 20:18   #1
Ex - poslodavac

Imam prijateljicu koju jako maltretira bivsi poslodavac. ne mogu ju vise gledati takvu, te sam joj savjetovala da se posavjetuje sa odvjetnikom. no, s obzirom da nije pri novcu, pokusacemo prvo od vas dobiti neke upute ili smjernice.

dakle, slucaj je sljedeci: ona daje otkaz na radno mjesto administratora jedne firme u vlasnistvu stranca. ona je bila jedini stalno zaposleni djelatnik sa vise spoljnih suradnika. s obzirom da je sve, bas sve islo preko nje, a da je sef bio uzasno zahtijevan te se nije libio zvati u bilo koje doba dana i noci, te od nje zahtijevati da od jutra do navecer sjedi za kompjutorom i radi, ona daje otkaz. uz to, od silnog stresa vec dobija i ozbiljne psihicke i fiticke probleme.
dakle, dala je otkaz, oporavila se i nedugo nakon toga dobila posao u drugoj firmi, gdje i sada radi.
no, problemi pocinju kada on nju pocinje uznemiravati putem maila. svaki dan joj je slao mailove sa raznim pitanjima vezanim uz poslovanje firme, a za koje ona uopce vise nije bila zaduzena! tako ju je znao pitati zasto je racun preplacen, zasto je knjigovodja knjizio onako, itd. ona mu je u pocetku ljubazno odgovarala (vidjela sam te mailove), ali on je onda pisao sve cesce i trazio odgovore na neke stvari koje su se desile dok je ona jos radila tamo, drzeci nju odgovornom! ona mu opet odgovara moleci ga da joj se javi kada dodje drugi put da o tome na miri porazgovaraju, no on nastavlja sa mailovima. primijetila sam da je svaki put kada dobije mail od njega postajala nervozna i rastersena. znaci, on je na neki nacin nastavio mobbing, iako ona nije vise njegova djelatnica. no culi smo od sviju koji su i prije s nim suradjivali (a nitko se nije dugo zadrzao kod njega) uvijek krajnje bezobrazan prema ljudima, nekima cak i ostajao duzan. isto se desilo i sa prijateljicom- nije joj isplatio dane godisnjeg koje nije iskoristila (ca. 2 tjedna).

dakle, nakon svega ona ga je blokirala i nije mogla vise primati njegove mailove. no prije par dana dobije pismo od jednog lokalnog odvjetnickog ureda gdje on preko njih trazi odgovore na neka pitanja, koja su zbilja, kada pametan covjek to procita, nebuloze! u roku od 8 dana se mora glede toga ocitovati, inace ce odvj. ured po nalogu klijenta pokrenuti kazneni postupak!

ona je u groznom stanju, ne smijem ni pomisliti sto se dalje moze desiti. molim vas savjet -sto dalöje? da li odgovoriti na to pismo? prepostavljam da da. da li takodjer preko odvjetnickog ureda? ili da sami srocimo i posaljemo? kakvu oni imaju osnovu za podizanje kaznene prijave?! i da li i imaju ili je to samo u svrhu zaplasivanja? napominjem da je on jako prgav covjek koji se ne libi nesto uciniti samo iz inata, da dokaze tko je jaci.

molim bilo kakav konkretan savjet!!
tipica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:58.