Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2004., 19:49   #81
Ovdje je govor koji je dao John Kerry 1971. u svezi rata u Vijetnamu i jos kojecega.

On je jos tada bio milijun svjetlosnih godina ispred Busha a i jos kojeg bivseg predsjednika USA u snazi karaktera, osobnoj hrabrosti, humanizmu i iskustvu.

Kazati da je Kerry 'papak' moze samo zrtva notorne i bestijalne propagandne kampanje koja nema veze sa bilo kojom relevatnom karakteristiko koja se trazi od buduceg predsjedika USA. A za Busha... pa to svi znaju... on je cak Cheneya poveo da SKUPA svjedoce pred komisijom za "9-11". Ali to je druga prica... zasad samo treba procitat sto je covjek govorio davno, 30 godina prije.

These were not isolated incidents, but crimes committed on a day-to-day basis, with the full awareness of officers at all levels of command.
...
In our opinion, and from our experience, there is nothing in South Vietnam which could happen that realistically threatens the United States of America. And to attempt to justify the loss of one American life in Vietnam, Cambodia, or Laos by linking such loss to the preservation of freedom, which those misfits supposedly abuse, is to us the height of criminal hypocrisy, and it is that kind of hypocrisy which we feel has torn this country apart.
...
We found that not only was it a civil war, an effort by a people who had for years been seeking their liberation from any colonial influence whatsoever, but, also, we found that the Vietnamese, whom we had enthusiastically molded after our own image, were hard-put to take up the fight against the threat we were supposedly saving them from.
...
Each day, to facilitate the process by which the United States washes her hands of Vietnam, someone has to give up his life so that the United States doesn't have to admit something that the entire world already knows, so that we can't say that we have made a mistake. Someone has to die so that President Nixon won't be, and these are his words, "the first President to lose a war."

Svaka slicnost sa Irakom je .... NAMJERNA.
__________________
** Government is a disease masquerading as its own cure.
newcomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2004., 23:57   #82
Quote:
Tvrtko1995 kaže:
I think they PAYED not to go. It was good option.
Nice. Chickenhawks
__________________
California rest in peace
Simultaneous release
California show your teeth
She's my priestess, I'm your priest
Slartibartfast is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2004., 00:00   #83
Quote:
Slartibartfast kaže:
Nice. Chickenhawks
Bjezanje u Kanadu je bilo Chickenhawks. Ja mislim da je ponuda bila postena - platis i ne ides. Svatko je mogao ucestvovati, pa i Clinton.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2004., 02:03   #84
Mogli bi polagano aktivirati ovu temu...dakle, tko ce pobijediti?
__________________
NAM SI VIOLANDUM EST IUS, REGNANDI GRATIA VIOLANDUM EST! ~ Caesar
Hellkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2004., 02:09   #85
Da Bushies and the Chenies....

TheBronxBomber91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2004., 02:46   #86
W
piper is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2004., 03:47   #87
Ovo je "my kind of" tema, nisam citao sve postove pa cu mozda ponoviti sto je netko vec rekao...anyways, smatram da je Bush idiot, isto tako su idioti svi koji glasaju za njega (znam sada ce se pljuvati po meni), sto mislim o kandidatima mogu sloziti u recenicu "ne znam dali je Kerry dobar no znam da je Bush los"

Bush loves Dick!

No mislim da su izbori vec gotovi, Bush vodi u Ohio i Pennsylvania i Minnesota...Kerry vise nema sansi bez tih drzava, a uragan je bogomdani poklon Bushu u Floridi.

4 more years of garbage.
CroatiaTomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2004., 03:59   #88
Tomo,my man mislim da si na zalost u pravu
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2004., 04:02   #89
Na poslu kad svima kazem to isto, gledaju me kao da sam terorist, vjerojatno sam pod prismotrom od Secret Service...
CroatiaTomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2004., 04:02   #90
Quote:
CroatiaTomo kaže:
Ovo je "my kind of" tema, nisam citao sve postove pa cu mozda ponoviti sto je netko vec rekao...anyways, smatram da je Bush idiot, isto tako su idioti svi koji glasaju za njega (znam sada ce se pljuvati po meni), sto mislim o kandidatima mogu sloziti u recenicu "ne znam dali je Kerry dobar no znam da je Bush los"

Bush loves Dick!

No mislim da su izbori vec gotovi, Bush vodi u Ohio i Pennsylvania i Minnesota...Kerry vise nema sansi bez tih drzava, a uragan je bogomdani poklon Bushu u Floridi.

4 more years of garbage.
Ajme, sto si parlamentaran.

Ja dajem glas Bush-u samo da dignem tebi i slicnima zivce.
TheBronxBomber91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2004., 04:03   #91
Naravno da nije gotovo!! Kerry ce pobijediti, nema sumnje.
__________________
Lucy cried, I almost died, U know what we found?
Starfish&Coffee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2004., 04:04   #92
Quote:
Starfish&Coffee kaže:
Naravno da nije gotovo!! Kerry ce pobijediti, nema sumnje.


Pobijedi li Kerry, Koffi Annan ce vladati Amerikom, a ne Amerikanci.

TheBronxBomber91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2004., 04:07   #93
Moram jos ovo reci...kad god sa nekim (Amerikancem) pricam o politici...npr ja ne volim Schwarzeneggera jer ne nekompetentan clown, no opet tko god ga voli, nek izvoli (dok god moze naci valjan razlog) no kad ljudi kazu da su glasali za njega samo zato sto vole njegove filmove onda ih svrstam na moju "dumbfuck" listu, isto o Bushu, sve vise ljudi kao argument za njega kaze "hoda pouzdano, prica viceve, sarmantan, odlucan", jebes takve razloge...ja ga vidim kao "volim popit, volim smrkat, volim na narod drkat".
CroatiaTomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2004., 04:09   #94
BronxBomber glasaj za kog god hoces, briga me, ja ionako ne mogu glasati...no nisam znao da Amerika treba "vladara", predsjednik treba biti predstavnik, a ne vladar. Jebes Frapuccino Kofi Anna, njega nitko ne slusa.
CroatiaTomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2004., 04:11   #95
Quote:
CroatiaTomo kaže:
BronxBomber glasaj za kog god hoces, briga me, ja ionako ne mogu glasati...no nisam znao da Amerika treba "vladara", predsjednik treba biti predstavnik, a ne vladar. Jebes Frapuccino Kofi Anna, njega nitko ne slusa.
U Americi je to malo drugacije, Tomo.

Sistem je takav. Predsjednik ima puno ovlasti, ostali slijede.
TheBronxBomber91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2004., 04:12   #96
Pa cuj, Koffi bar zna engleski bolje od W... Amerikanci ce ga ako nita drugo bolje razumjeti.


"Too many good docs are getting out of the business. Too many OB-GYNs aren't able to practice their love with women all across this country." —George W. Bush
__________________
Lucy cried, I almost died, U know what we found?
Starfish&Coffee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2004., 04:14   #97
Evo ovako. Demokrati su gomila anarhista i razno-raznih grupa i grupica koje su se ujedinile protiv konzervativne Amerike. Te tzv. progresivne snage nemaju sanse jer im je kandidat jedan Kerry koji bas i nema dovoljno snaznu izbornu bazu, a i cijeli izborni stozer mu je totalno zakazao u protunapadima na republikance.

S druge strane, W ima stvari koje radi dobro, odlucan je u borbi protiv terorista (stvari kao u Rusiji se ovdje bas i ne desavaju), ali mi se nikako ne svidja politika izvozenja poslova u Indiju i Kinu. Da, tako se stimulira i globalna ekonomija, i mozda bi mi to bilo super da zivim u Indiji, ali ovako sam jako protiv outsourcinga.

Ipak, mislim da Bush ima puno vece sanse od Kerrya jer ima sposobniji tim uz sebe. Ionako na izbore izadje nekih 30% biraca. A sto ostatak svijeta misli o Busu, koga je to briga, nek se brinu o svojim unutarnjim problemima.
__________________
NAM SI VIOLANDUM EST IUS, REGNANDI GRATIA VIOLANDUM EST! ~ Caesar
Hellkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2004., 04:16   #98
Sistem nije takav, tocnije nije bio, sjeti se Franje koji cim je zasjeo u fotelju dodijelio sebi vecu placu i 38 novih ovlasti, to i "Dubya" radi.

"Fool me once, shame on...fool, shame on fool that can't be fooled"
CroatiaTomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2004., 04:19   #99
Quote:
CroatiaTomo kaže:
Sistem nije takav, tocnije nije bio, sjeti se Franje koji cim je zasjeo u fotelju dodijelio sebi vecu placu i 38 novih ovlasti, to i "Dubya" radi.

"Fool me once, shame on...fool, shame on fool that can't be fooled"
Grijesis. Sistem ja upravo takav. Franjo je bio PREDSJEDNIK Hrvatske, to sto je on sebi podebljao ovlasti, druga je prica.

U Americi PREDSJEDNIK i njegova Administracija su VLAST.

TheBronxBomber91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2004., 04:20   #100
Quote:
TheBronxBomber91 kaže:
U Americi je to malo drugacije, Tomo.

Sistem je takav. Predsjednik ima puno ovlasti, ostali slijede.
Sistem apsolutno nije takav (jos uvijek). Sistem je zamisljen kao "checks and balances" centara moci. Naravno, "the predcjednik" je uvjeren da je istina ovo sto si gore napisao.
__________________
Lucy cried, I almost died, U know what we found?
Starfish&Coffee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:39.