Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2015., 21:26   #1821
Jučer sam obavila promjenu dokumenata.Imala sam vjenčani list ali ga žena u policiji na šalteru uopče nije tražila.Jedino smo morali mama,seka,braco i ja potpisati da se muž može prijaviti na našu adresu jer smo svi suvlasnici u cijeloj našoj imovini.Mislila sam da ću imati problema oko prijenosa auta jer sam ga kupila tjedan nakon vjenčanja ali su mi dokumenti bili na djevojačko prezime ali nisam imala nikakvih problema.
Picek25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 09:25   #1822
Ja sam u ponedjeljak dala promijeniti prezime upravnim putem (jer želim uzeti samo dio njegovog) i trebalo mi je - kopija osobne, vjenčani list, rodni list (oba isprintana s neta) i potvrda o nekažnjavanju (za koju sam platila 30 kn biljega), ispunjen obrazac u matičnom uredu i 70 kn biljega.

Gospođa u matičnom je bila predraga, sve mi je detaljno objasnila preko telefona i baš smo si lijepo popričale kad smo došli u ured. Trebalo bi biti gotovo kroz 30 dana i onda mogu na policiju mijenjati dokumente.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 10:16   #1823
Dakle, u subotu smo se vjenčali, jučer su već vjenčani listovi bili u eGrađanima vidljivi i promjena prezimena registrirana.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=D5Y11hwjMNs
Snjeska.Bijelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 11:21   #1824
Svježe s policije:
Daklem. Ako imate eGrađane, sve odmah vide.
Jedino mjesto gdje sam vjenčani list trebala bio je šalter na kojemu se prijavljue prebivalište. Kasnije me nitko ništa pitao nije.
Jedna zanimljivost - kada vam uzimaju sliku za osobnu - šalter za putovnice ju ne može preuzeti iz sustava, obratno može. Jučer sam na oba morala sliku dati. Putovnice su mi uzele otisak kažiprsta, osobna nije.
Vozačke bi trebale moći preuzeti sliku, danas ćemo provjeriti.
Dakle, osim čekanja u redu sve je išlo jako lako.
I nema više ispunjavanja nikakvih zahtjeva, to se radi sada na šalteru. Osim za prebivalište/boravište. Tu još ima papirno.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=D5Y11hwjMNs
Snjeska.Bijelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 02:27   #1825
Može li se napraviti promjena prezimena i izvaditi nova osobna u bilo kojem gradu Hr, ili se mora u mjestu prebivališta? (prebivalište se neće mijenjati, ostaje cursko )
jacobs kofi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 16:22   #1826
koliko traje proces promjene prezimena? ako uzimam neko koje mi se sviđa, dakle nije muževo ili mamino djevojačko, bakino ili slično...

ima li neki link sa svim uputama ili sličnim?
pretplate is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 17:03   #1827
Možda prerano, ali zanima me par informacija, ako mi ih itko može dati...
Udajem se krajem 9. mjeseca i sad je plan otići na bračno putovanje odmah u ponedjeljak ujutro nakon svadbe (jedino tada imamo let). Vratili bismo se sljedećeg ponedjeljka kasno navečer i ostatak tog tjedna bi trebala imati slobodno za izvesti svu tu promjenu papirologije. Na kraju tog tjedna bih se trebala vratiti s dragim u Njemačku (on tamo živi i radi) gdje bih, dakle, i ja živjela.

Jeli to izvedivo u tom roku (ne samo predati zahtjeve već i dobiti dokumente)? Što sve trebam uopće mijenjati kada mijenjam i boravište/prebivalište (ne znam što je što )
Mora li se mijenjati i putovnica, ako je nemamo namjeru tako skoro koristiti, tj. može li se dati raditi nova tek kada nam zatreba (npr. za 2godine)?
Skužila sam da je za osobnu rok od 15 dana, to mogu izvest... smije li se nakon svadbe onda otputovati s dokumentom koje glasi na djevojačko prezime?
Lutessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 22:07   #1828
Quote:
Lutessa kaže: Pogledaj post
Što sve trebam uopće mijenjati kada mijenjam i boravište/prebivalište (ne znam što je što )
Prebivalište je trajno, boravište prijavljuješ ako ćeš negdje živjeti dulje od tri mjeseca.

Quote:
Prebivalište je mjesto i adresa u Republici Hrvatskoj na kojoj se osoba trajno nastanila radi ostvarivanja svojih prava i obveza vezanih uz životne interese, kao što su obiteljski, profesionalni, ekonomski, socijalni, kulturni i drugi interesi.
Boravište je mjesto i adresa u Republici Hrvatskoj gdje osoba privremeno boravi, ali se na toj adresi nije trajno nastanila. Boravište se prijavljuje ako će trajati dulje od tri mjeseca.
božepetra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 13:51   #1829
Quote:
Lutessa kaže: Pogledaj post
Jeli to izvedivo u tom roku (ne samo predati zahtjeve već i dobiti dokumente)?
u roku tjedan dana, tj. četiri radna dana je izvedivo jedino u žurnom postupku, vidi na stranicama od MUPa koliko ta žurnost košta

Quote:
Lutessa kaže: Pogledaj post
Što sve trebam uopće mijenjati kada mijenjam i boravište/prebivalište (ne znam što je što )
predpostavljam da ćeš udajom promijeniti i prezime znači da moraš mijenjati osobnu, vozačku i prometnu

Quote:
Lutessa kaže: Pogledaj post
Mora li se mijenjati i putovnica, ako je nemamo namjeru tako skoro koristiti, tj. može li se dati raditi nova tek kada nam zatreba (npr. za 2godine)?
putovnicu uopće ne moraš posjedovati prema tome ne trebaš je ni mijenjati

Quote:
Lutessa kaže: Pogledaj post
Skužila sam da je za osobnu rok od 15 dana, to mogu izvest... smije li se nakon svadbe onda otputovati s dokumentom koje glasi na djevojačko prezime?
smije
riumanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 14:21   #1830
Putovnicom se ne smije koristiti ako su se promijenili osobni podaci.
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 14:32   #1831
Hvala svima na odgovorima!

A što se tiče tog boravišta/prebivališta... ako trajno selim van Hrvatske, odjavljujem li onda i prebivalište i boravište ili samo boravište, a prebivalište tek kad ispunim neke druge uvjete tipa državljanstvo ili neki duži rok življenja u toj drugoj državi?
Lutessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 17:36   #1832
Jeli netko zna koja je procedura za mijenjanje dokumenata za strane drzavljanine?
splicankaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 10:36   #1833
Kojih dokumenata?
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 23:43   #1834
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
Kojih dokumenata?
Osobne, putovnice..
splicankaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2016., 09:32   #1835
Dali je potrebno ići u općinu/matični ured prije vjenčanja u crkvi?
__________________
~~Tina shop~~
tynaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 22:19   #1836
Arrow

Quote:
tynaa kaže: Pogledaj post
Dali je potrebno ići u općinu/matični ured prije vjenčanja u crkvi?
Iz Praktičnih napomena uz samo slavlje ženidbe koje smo dobili na Zaručničkom tečaju:

Quote:
30-ak dana prije vjenčanja potrebno je poći u Matični ured koji pokriva područje na kojemu se nalazi crkva u kojoj ćete se vjenčati i ponijeti sa sobom sljedeće dokumente:
  • izvadak iz matične knjige rođenih (vadi se u Matičnom uredu vašega rođenja i ne smije biti stariji od 3 mjeseca
  • osobnu iskaznicu
  • podatke o kumovima: ime i prezime, točna adresa

Na temelju ovih dokumenata matičar će vam izdati dva primjerka Potvrde o ispunjenju pretpostavki za sklapanje braka u vjerskom obliku (Potvrda za vjenčanje u crkvi. Ovaj su dokument dužni pribaviti svi, osim onih koji su već sklopili ženidbu u građanskom obliku.
božepetra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 23:19   #1837
Quote:
splicankaaa kaže: Pogledaj post
Osobne, putovnice..
Ambasada ili u državi iz koje osoba dolazi...
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 12:39   #1838
da li na e građani bude u pon nakon vjenčanja vidljiv vjenčani list koji se može isprintati i s njim ići promijeniti prebivalište ili baš moram čekat da mi na kućnu adresu stigne i tek onda ići promijeniti prebivalište?
maramce is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 16:06   #1839
Quote:
maramce kaže: Pogledaj post
da li na e građani bude u pon nakon vjenčanja vidljiv vjenčani list koji se može isprintati i s njim ići promijeniti prebivalište ili baš moram čekat da mi na kućnu adresu stigne i tek onda ići promijeniti prebivalište?
Moraš čekati da ti dođe doma.
rose90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 22:45   #1840
Ne moraš čekati da ti dođe doma ali nije ni odmah u ponedjeljak dostupan na egrađani, treba im par dana ako je u pitanju vjenčanje u crkvu, ako je kod matičara vjerojatno kraće al to ne znam. Ja za promjenu prebivališta nisam treba,a vjenčani list samo su svekar i svekrva trebali potpisat da se mogu prijavit kod njih.
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:37.