Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2011., 11:08   #1861
A kakvi su to čepići sa eteričnim uljima, to još nisam probala.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 22:09   #1862
Quote:
sway kaže: Pogledaj post
imate kojeg doc za preporučiti, što se pregleda tiče?
za dr. kovačevića sam čula i dobre i loše stvari. zanima me vaše mišljenje,gdje otići?
sway is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 00:13   #1863
Quote:
sway kaže: Pogledaj post
za dr. kovačevića sam čula i dobre i loše stvari. zanima me vaše mišljenje,gdje otići?
Par stranica unazad imaš puno informacija...
U KB Merkur za izvrsne kirurge slove dr. Kocman i dr. Ivanović. Ja sam bila kod dr. Ivanovića i prezadovoljna sam, a JosephineL. je bila kod dr. Kocmana i isto je zadovoljna.
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 05:09   #1864
Quote:
dreamland kaže: Pogledaj post
Par stranica unazad imaš puno informacija...
U KB Merkur za izvrsne kirurge slove dr. Kocman i dr. Ivanović. Ja sam bila kod dr. Ivanovića i prezadovoljna sam, a JosephineL. je bila kod dr. Kocmana i isto je zadovoljna.
pročitala sam. hvala. iskreno neznam kaj da točno sad mislim o dr. ivanoviću, možda glupo zvuči.
dobila sam preporuku za dr kovačevića iz vinogradske, jel bio tko kod njega???
sway is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 10:51   #1865
Quote:
sway kaže: Pogledaj post
pročitala sam. hvala. iskreno neznam kaj da točno sad mislim o dr. ivanoviću, možda glupo zvuči.
dobila sam preporuku za dr kovačevića iz vinogradske, jel bio tko kod njega???
Ma potpuno te shvaćam, zato sam i rekla da malo bolje pročitaš. Mislim da svi imaju pozitivne i negativne kritike. Sretno s odabirom i javi svoje iskustvo!
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 12:02   #1866
Pozdrav narode,
eto mene opet..

Obecala sam se javit nakon pregleda kod doktora. Totalno sam razocarana.

Nalaz je ovakav...
fisura duzine 3 mm jos uvijek prisutna, sirine 1mm, hemici 1 stupanj..
Mazati sa nevenovom masti...

Pitala ja doktora pa dobro vise, jel se moze ta fisura rijesit operativno, dosta mi je svega, muci me vec dugo.. On na to ..pa ne...to ce samo zarast ili nece zarast.. Mazite nevenovom masti...kontrola za 6 mjeseci. Uzivajte, kupajte se.. Ahahha hahah ha!!!!!!
Naravno, nakon pregleda, pogorsalo mi se..
Popucalo i ono malo sto je zaraslo..
I danas skoljka puna krvi..
Ma bas mi je krasno..
Dosta mi je svega..
Korektorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 15:52   #1867
Poštovanje,
molio bi pomoc
prosli tjedan dobio sam na nagradnoj igri vanjski hemic.. i to ono dva komada.. mislim, znam da je jedan al su dvije kvrzice.. popraceno naravno sa krvarenjim pri nuzdi itd.
obicno kada sam dobio hemic to bi trajalo dan dva tri i nestalo je.. a sada.. nema uopce pomaka.. Imam i pravilnu prehranu, i krecem se, nije da samo sjedim itd...
Jel to normalno da tak dugo traje bez ikakvog pomaka.. Iskreno malo me strah pa pitam, vas iskusne
__________________
Ne potpisujem ja nista
Moje Ime je ... is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 18:31   #1868
Quote:
Korektorica kaže: Pogledaj post
Mazati sa nevenovom masti...
probaj s propolisom.Hemopropin mast-50ak kuna u svakoj ljekarni
meni puno pomaze do sada,bolja mi od faktuove.
__________________
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today."-J.D.
Eoin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 19:07   #1869
Quote:
Korektorica kaže: Pogledaj post
Pozdrav narode,
eto mene opet..

Obecala sam se javit nakon pregleda kod doktora. Totalno sam razocarana.

Nalaz je ovakav...
fisura duzine 3 mm jos uvijek prisutna, sirine 1mm, hemici 1 stupanj..
Mazati sa nevenovom masti...

Pitala ja doktora pa dobro vise, jel se moze ta fisura rijesit operativno, dosta mi je svega, muci me vec dugo.. On na to ..pa ne...to ce samo zarast ili nece zarast.. Mazite nevenovom masti...kontrola za 6 mjeseci. Uzivajte, kupajte se.. Ahahha hahah ha!!!!!!
Naravno, nakon pregleda, pogorsalo mi se..
Popucalo i ono malo sto je zaraslo..
I danas skoljka puna krvi..
Ma bas mi je krasno..
Dosta mi je svega..
Jao meni... nemam riječi za ovo. Daj otiđi kod drugog doktora, makar i u bolnicu, jer ovo je suludo. A na komentar da će fisura sama zarasti ili neće nemam komentara.
Ja sam bila kod dva doktora, imala sam fisuru, kad sam pitala za neke tablete ili toliko poznatu nevenovu mast nasmijali su mi se. Nema tu drugog riješenja osim operacije ili injekcija. Stanje ti se može pogoršati, može ti nastati fistula iz toga.
Gle, tebi neće operacija ''maknuti fisuru'' nego će ti iznad nje napraviti jaaako mali rez (skoro neprimjetno) tako da stolica lakše ide i da se ne moraš naprezati i na taj način fisura polako zarasta (4-5 tjedana, ali olakšanje je odmah prisutno).
Nije stvar u tome da to toliko jako boli (mada mislim da tko god da je to imao složit će se da su to prave muke) nego se radi o tome da ti se može pogoršati, to napuknuće se širi. Stvarno ti savjetujem da posjetiš drugog liječnika, ako si skeptična oko ovoga malo si progooglaj, vidjet ćeš da se ta nevenova mast koristi samo u prva dva tjedna nastanka fisure, poslije nema nikakvog učinka.
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 23:34   #1870
Quote:
dreamland kaže: Pogledaj post
Jao meni... nemam riječi za ovo. Daj otiđi kod drugog doktora, makar i u bolnicu, jer ovo je suludo. A na komentar da će fisura sama zarasti ili neće nemam komentara.
Ja sam bila kod dva doktora, imala sam fisuru, kad sam pitala za neke tablete ili toliko poznatu nevenovu mast nasmijali su mi se. Nema tu drugog riješenja osim operacije ili injekcija. Stanje ti se može pogoršati, može ti nastati fistula iz toga.
Gle, tebi neće operacija ''maknuti fisuru'' nego će ti iznad nje napraviti jaaako mali rez (skoro neprimjetno) tako da stolica lakše ide i da se ne moraš naprezati i na taj način fisura polako zarasta (4-5 tjedana, ali olakšanje je odmah prisutno).
Nije stvar u tome da to toliko jako boli (mada mislim da tko god da je to imao složit će se da su to prave muke) nego se radi o tome da ti se može pogoršati, to napuknuće se širi. Stvarno ti savjetujem da posjetiš drugog liječnika, ako si skeptična oko ovoga malo si progooglaj, vidjet ćeš da se ta nevenova mast koristi samo u prva dva tjedna nastanka fisure, poslije nema nikakvog učinka.
Da znam... Drugi doktor.. nema druge.. Ovo je grozno...
Danas sam bas na mukama..
Krvarim i dok imam vjetrove..to mi se jos nije dogodilo... Gacice majko mila..onoo...wtf je to??
Korektorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 14:04   #1871
Pozdrav svima.....Mozda je neko već pitao nesto slično, ali fakat nemam vremena pročitat 90 ili koliko već ima stranica. Ja imam problem sa strašnim svrabom u analnom dijelu (razlog nije nehigijena ). Kažu da je to početna faza hemoroida, ali ja nemam nikakvih bolova, krvarenja, niti mi je tvrda stolica. Jedino što sjedim 8 sati na poslu. Nesnošljivo je kad počne svrab, a ja u banci ili ko zna gdje...ugrizla bih nekoga. Ako je to zaista početna faza, može pomoć???? Šta da radim?
Hvala
wolf-ica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 19:19   #1872
evo ja moram rec da mi od svih tih maziva i gelova najvise pomaze hemoclin + sto je najprakticnija uporaba.
onaj hemeroprotect sto reklamiraju za mene zivi srot, nikakvog pomaka, dok sa hemoclinom, nakon dvije aplikacije nema vise krvarenja
samo sto kod mene nazalost problem egzistira i dalje jer imam problem sa cirom na rektumu koji izaziva novi hemeroid
castor8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 21:26   #1873
Quote:
wolf-ica kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.....Mozda je neko već pitao nesto slično, ali fakat nemam vremena pročitat 90 ili koliko već ima stranica. Ja imam problem sa strašnim svrabom u analnom dijelu (razlog nije nehigijena ). Kažu da je to početna faza hemoroida, ali ja nemam nikakvih bolova, krvarenja, niti mi je tvrda stolica. Jedino što sjedim 8 sati na poslu. Nesnošljivo je kad počne svrab, a ja u banci ili ko zna gdje...ugrizla bih nekoga. Ako je to zaista početna faza, može pomoć???? Šta da radim?
Hvala

Klasika

Ne znam kaj je gore bol ili svrab ,i to kaj kazes na javnom mjestu kad ulovi grdo je...

Nema druge nego oprat guzu nakon nuzde,i namazi malo sa faktu i bit ce dobro...
Inace moja dijagnoza 1 stupanj unutrasnjih..

Od kad imam te vragove i kad me ulove mi se nekak analni otvor ko zgrci,ne znam kak da se izrazim,al ak hocu malo prema unutra nanjet masti problem je...

Uz taj svrbez zna dupe pocrvenit za popizdit,pa se lagano brisi sa necim pamucnim da se ne ogrebes i raskrvaris...
maxsung is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 22:22   #1874
Quote:
Eoin kaže: Pogledaj post
probaj s propolisom.Hemopropin mast-50ak kuna u svakoj ljekarni
meni puno pomaze do sada,bolja mi od faktuove.
. Protiv svraba odlično,

Nego, ja sam primijetila da otkad svakodnevno konzumiram mljevene sjemenke lana nemam tvrdu stolicu, pa samim time, je stanje bolje. Malo mi ih je dosta već, pa bi njih izbacila, a ubacila pšenične klice. Za što su one dobre? Imaju kakav utjecaj na probavu ili nek se ne zamaram?
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 00:30   #1875
Evo da ja kazem svoju pricu ....pa ako mi ko more nako rec otprilike sta je...koji je djir....

prije nekih 7-8 godina san pojea bija vrecicu kikirikija (pola kila ) i sutradan kad san isa na wc u stolici je bila krv.....i tada san prvi put primjetija baloticu neku na analnom otvoru.
Znan da kikiriki nije uzrocnik toga jer san inace uvik ima viska kilograma i nekvalitetno se hranija i tako to...tako da je jednostavno to sve moralo doc do izrazaja...
Ta balotica me svrbi i pecka ponekad ...kad pojeden zescu hranu ili orasaste proizvode onda me bas pece i nabubri......a kad jedem normalno(zelenilo...uglavnom zdravo nesto) onda me nista ne boli...onda ni neznam da je imam...ona je onda nekako smanjena.....tj reagira samo kad jedem zacinjeno ocito....
prvih godina sam bar jednom mjesecno u stolici imao krv,(kad bi pojea nesto zesce).....a sad zadnju godinu dvije svaki 3-4 miseca....(zadnje 2 godine uopce ne jedem zacinjeno....)
po vasem iskustvu da li je to fistula?..ono...boje je ruzicasto,crevenkasto...tako nekako...ali vise ruzicasto.

Imam fobiju od doktora ,tj skidanja na golo,jednostavno me uvati panika....slabost,pocnem se trest i zato nikad nisan isa u doktora to provjeriti :/
ledledeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 09:44   #1876
Quote:
ledledeni kaže: Pogledaj post
Evo da ja kazem svoju pricu ....pa ako mi ko more nako rec otprilike sta je...koji je djir....

prije nekih 7-8 godina san pojea bija vrecicu kikirikija (pola kila ) i sutradan kad san isa na wc u stolici je bila krv.....i tada san prvi put primjetija baloticu neku na analnom otvoru.
Znan da kikiriki nije uzrocnik toga jer san inace uvik ima viska kilograma i nekvalitetno se hranija i tako to...tako da je jednostavno to sve moralo doc do izrazaja...
Ta balotica me svrbi i pecka ponekad ...kad pojeden zescu hranu ili orasaste proizvode onda me bas pece i nabubri......a kad jedem normalno(zelenilo...uglavnom zdravo nesto) onda me nista ne boli...onda ni neznam da je imam...ona je onda nekako smanjena.....tj reagira samo kad jedem zacinjeno ocito....
prvih godina sam bar jednom mjesecno u stolici imao krv,(kad bi pojea nesto zesce).....a sad zadnju godinu dvije svaki 3-4 miseca....(zadnje 2 godine uopce ne jedem zacinjeno....)
po vasem iskustvu da li je to fistula?..ono...boje je ruzicasto,crevenkasto...tako nekako...ali vise ruzicasto.

Imam fobiju od doktora ,tj skidanja na golo,jednostavno me uvati panika....slabost,pocnem se trest i zato nikad nisan isa u doktora to provjeriti :/
ja ti imam iste simptome, dijagnoza mi je ulcus recti iliti cir na rektumu, zacinjena i teska hrana mi iziritira cir i on prokrvari, kad jedem lagano sve je ok
jel se moras naprezat pri obavljanju nuzde?
posto ti se to dogadja dosta dugo, stvarno bih ti preporucio da odes na kolonoskopiju i otklonis sve sumnje.
castor8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 10:41   #1877
Quote:
wolf-ica kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.....Mozda je neko već pitao nesto slično, ali fakat nemam vremena pročitat 90 ili koliko već ima stranica. Ja imam problem sa strašnim svrabom u analnom dijelu (razlog nije nehigijena ). Kažu da je to početna faza hemoroida, ali ja nemam nikakvih bolova, krvarenja, niti mi je tvrda stolica. Jedino što sjedim 8 sati na poslu. Nesnošljivo je kad počne svrab, a ja u banci ili ko zna gdje...ugrizla bih nekoga. Ako je to zaista početna faza, može pomoć???? Šta da radim?
Hvala
Uzmi Lidoproct ili Dolokain gel. A najbolje ti je liječniku specijalisti otići da to pogleda... I zapamti-dok samo svrbi super je, problem je kad boli...

Ako svrbi vjerovatno imaš mikro oštećenja, mikropukotine koje zarastaju (ako nije nešto drugo). Možeš se i počešati kod pranja, nije problem, ali obavezno namaži nečim, a ovo što sam ti naveo je super...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 13:22   #1878
Quote:
castor8 kaže: Pogledaj post
ja ti imam iste simptome, dijagnoza mi je ulcus recti iliti cir na rektumu, zacinjena i teska hrana mi iziritira cir i on prokrvari, kad jedem lagano sve je ok
jel se moras naprezat pri obavljanju nuzde?
posto ti se to dogadja dosta dugo, stvarno bih ti preporucio da odes na kolonoskopiju i otklonis sve sumnje.
ne treban se naprezat previse,ono...moga bi rec da ide bez problema.ali uvik jedem zelenilo neko tako da mi to vjerovatno olaksava sve...

jel tebi to isto na ulazu?meni je tocno na granici vanka/unutra...
kako lijecis to?jel se to mora operirat ili?

Hvala na odgovoru , mislim da cu morat odlucit se i ic u doktora vise :/
ledledeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 09:46   #1879
Pozz svima ,mene zanima dali se hemoroidi mogu dobit radi nošenja tangi ???
__________________
Uvijek može bolje
glory9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 16:16   #1880
HemoBalans magneti

Mislim da je davno bilo govora o ovim magnetima na ovoj temi, ali ne mogu naći.
Je li netko probao?
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:18.