Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2014., 21:10   #1001
Dali se gradovi koje planiram posjetiti Brisel, Gentg, Bruges i Antverpen, mog uobić na noge znači jednom kad se spustim u neki centar dali su mi mjesta/zgrade za razgledavanje dostupne u šetnji ili je tipa Barcelone da moram koristi gradski prijevoz od jedne "atrakcije" do druge??
jall is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 09:47   #1002
Bruges i Gent definitvno - da. Jedino, u Gentu sam ja koristio tramvaj da bih od željezničke stanice došao do centra (i natrag), a u Brugesu ni za to.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 10:00   #1003
Sa kolodvora u Gentu do centra moraš tramvajem, karta se kupi tamo gdje čekaš tramvaj. Vozi se nekih 10 min.
Bruges, hoda se od kolodvora do centra oko 20 min.
Antwerp možeš hodati od kolodvora, ali velik je grad, dobro pogledaj kartu gdje je šta.
Bruxelles, ovisi gdje odsjedaš.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 10:06   #1004
Vi nemate puno vremena za gubljenje, tj na prijevoz. Stan uzmite negdje centralno i ne daleko od metroa ili kolodvora. Također, zamijeniti dan za Bruges i Gent. Gent je mnogo veći i ima se mnogo tog za vidjeti. Za sam Bruges vam ne treba više od dva sata kad već dodjete u centar.
U Gentu, koji je baš pravi grad, ima svega i svačega.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 17:59   #1005
Evo ovo su dvije lokacije u uzem izboru
https://www.airbnb.com/rooms/2458430

ili

https://www.airbnb.com/rooms/816391

što vi mislite?
jall is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 19:18   #1006
Ova u Saint Giles je bolja lokacija.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 19:23   #1007
Tog i ja pikiram,ali tip nikako da potvrdi rezervaciju...
jall is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 18:48   #1008
Eto rezerviran je i smještaj kraj Midi stanice. Dakle dolazak je u 1030 na CH a oko 12 bi valjda trebali/mogli biti na Midi-u? Taj dan smo planirali Brisel ujutro kvart oko pivnice gdje se nalzi prethodno spomenuti buvljak,a popodne prvac Brugge. i z aBrisel bi nam još osto zadnji dan do cca 1230h. E sa čitajuč po forumu i netu must see za Brisel je sljedeće:
kraljevska četvrt ,veliki park, kraljevska palača, EU četvrt,atomium Grand place, Rue Nueve je šoping-ulica u Bruxellesu, bulevard Anspach, Serres Royales De Laeken, St. Michael and St. Gudula Cathedral (Cathedrale St-Michel et Ste-Gudule) Jardin du Petit Sablon, Church of Notre-Dame au Sablon. Les Galeries Saint Hubert. Palais Coudenberg, Abbaye de la Cambre, Place Ste. Catherine, Laeken Palace, Stoclet House, Maison Cauchie, The Bourse (Stock Exchange), Laeken, EU Quarter (Quartier des Institutions Europeennes), Rue des Bouchers


Šta od ovoga definitivno se mora vidjeti što izbaciti, dali nešto dodati kako se kretati?
jall is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 22:48   #1009
Quote:
jall kaže: Pogledaj post
Eto rezerviran je i smješ E sa čitajuč po forumu i netu must see za Brisel je sljedeće:
kraljevska četvrt ,veliki park, kraljevska palača, EU četvrt,atomium Grand place, Rue Nueve je šoping-ulica u Bruxellesu, bulevard Anspach, Serres Royales De Laeken, St. Michael and St. Gudula Cathedral (Cathedrale St-Michel et Ste-Gudule) Jardin du Petit Sablon, Church of Notre-Dame au Sablon. Les Galeries Saint Hubert. Palais Coudenberg, Abbaye de la Cambre, Place Ste. Catherine, Laeken Palace, Stoclet House, Maison Cauchie, The Bourse (Stock Exchange), Laeken, EU Quarter (Quartier des Institutions Europeennes), Rue des Bouchers


Šta od ovoga definitivno se mora vidjeti što izbaciti, dali nešto dodati kako se kretati?
Vidjeti:
Glavni trg i ulicice okolo + galeriju saint hubert
Veliki i mali Sablon, to odsetati od glavnog trga
Prosetati od Berze do Trga St Katarine, tu imaju dvije fine ulice i odlicna pekara, gdje morate nesto prezalogajiti

Pod svaku cijenu izbjeci:
EU kvart
Kic od shopping ulice Nueve


Radije se fokusirati na nekoliko vaznih stvari i osjetiti duh grada i uzivati u nekim finim mjestima, nego natovariti puno mijesta za obici i trositi mnogo vremena na transport i jednu znamenitost (Atomium, npr).
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 08:58   #1010
Rue Nueve zaobiđi jer stvarno nemaš što vidjeti. Ako baš želiš vidjeti lijepe i skupe dućane, onda radije Avenue Louise. Ali nije to nešto baš posebno. Bulevard Anspach isto tako. U toj zoni ima dosta skitnica predvečer, a po danu isto nije ništa spektakularno.

Serres Royales De Laeken su otvoreni samo u 5 mjesecu na par tjedana. Laeken Palace nemaš šta gledati jer je to kraljevska palača koja je zatvorena za javnost i možeš eventualno vidjeti zid koji je okružuje iz tramvaja kad ideš u Atomijum. Laeken je kvart i stvarno ga nemaš što ići gledati. Jedino što je tamo zanimljivo je veliki park oko Atomijuma i sam Atomium.

Drži se ti lijepo zone oko Grand Placea i kraljevske palače. Sablon, St. Catherine isto preporučujem. Bourse je isto u toj zoni. EU kvart nije baš fascinantan. Možeš izići iz metroa na stanici Schuman, poslikati Komisiju i Vijeće i to ti je to. Abbaye de la Cambre nema smisla ići jer vam je izvan ruke. Bit će vam dovoljno ovo što je u zoni oko trga, Sablon i palača. I to vam je malo na knap ako ne krenete dosta rano ujutro.
__________________
I evo što mi je donijelo vrijeme, još jedan trag ovdje na dlan...
Mya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 09:45   #1011
Slazem se sa ovim sto je Mya rekla. Bruxelles je u stvari najzanimljiviji i najljepsi oko Velikog trga, a ducani od Burze ulicom prema St Katarini. Desno ima fin kafic gdje se moze popiti dobra kava i pojesti fin kolac ili sendvic. I obavezno ulice oko St Katrine.
I taj pomenuti buvljak je meni bezveze ako cemo iskreno.
Oko Velikog trga ima onih uskih ulicica s finim restorancicima, iako je vecina tourist trap. Ali ima jedan dobar sa skoljkama ako zelite probati belgijski specijalitet.
Metro stanica Louise, tu izadjite, fino je. Spustite se odatle do Sablona npr.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 09:57   #1012
Quote:
Mya kaže: Pogledaj post
Bulevard Anspach isto tako. U toj zoni ima dosta skitnica predvečer, a po danu isto nije ništa spektakularno.
S druge pak strane, koga zanima belgijski strip, Anspach je nezaobilazan zbog nekoliko odličnih striparnica.

Quote:
Mya kaže: Pogledaj post
EU kvart nije baš fascinantan. Možeš izići iz metroa na stanici Schuman, poslikati Komisiju i Vijeće i to ti je to.
Ili možda izaći jednu stanicu dalje, zove se Merode, proći kroz Cinquantenaire park, te, neposredno prije povratka u metro na stanici Schuman, poslikati spomenute zgrade.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 11:47   #1013
Strip me ne zanima bas nesto posebno.
Ovo sa EU parlamentom ću najvjerojatnije izvesti kao je nvnk napisao.
Skupi ducani me ne zanimaju (a ni jeftini osim ako nije bas nesto posebno) pa neću gubiti vrijeme na Rue Nueve i sl. ulice.

Tako da ostaje sve ostalo što ste naveli...
jall is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 11:50   #1014
Inace ovi linkovi mi se cine od koristi za ovo što mislim pogledati u Belgiji

http://www.use-it.be/bruges/map/
jall is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 15:42   #1015
Nije bas da možeš uslikati zgrade. Ogromne su i ruzne.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 21:20   #1016
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Nije bas da možeš uslikati zgrade. Ogromne su i ruzne.
Onda nist od slikanja u obzir dolaze samo male i lijepe :-)

Hvala svima na savjetima
jall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 10:34   #1017
Procitah forum, proguglah a da mi na kraju nije bas najjasnije put od Charleroi aerodroma do Midi stanice u Briselu, dakle ima dvije opcije:

1. Shuttle bus direktno sa aerodroma do Midi stanice,
- karta se može kupiti na aparatu i vožnja u jednom smijeru dođe 20€
- mogu kupiti povratnu kartu preko interneta, za to mi je na stranici http://www.brussels-city-shuttle.com/en/#/summary dalo izračuna za 4 povratne karte 112€ uz napomenu: "Your ticket is valid for the selected day until 04:00 am the next day" - ne vidim da se spominje posebno vrijeme koje ste vi ovdje spominjali da je bitno za povratne karte??
- vožnja traje cca 45-1h

2. opcija je bus A od aerodroma do grada Charleroi pa od tamo do Brisel Midi stanice vlakom - pošto dolazimo u subotu možemo kupiti onu jeftiniju kartu za vlak ili??
- vožnja traje koliko???
jall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 10:51   #1018
Hmm ja kad tu https://www.belgianrail.be/en/timeta...&itineraryid=1
ubacim polazak sa Charleroi-Sud [NMBS/SNCB] do Brussel-Zuid / Bruxelles-Midi [NMBS/SNCB] kaze trajanje 50 minuta cijena 9,40€
jall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 11:01   #1019
Promijenili su sad koliko vidim pa više ne traže sat polaska. Kako rješavaju višak putnika - ne znam.
Na websiteu ja vidim cijenu karte po smjeru 14€.

Izračun ti je dobar (djeca se računaju do 4 godine).

Da. Ne sjećam se više koliko dugo je vozio ali sve skupa def traje dulje s obzirom da busevi odmah čekaju ispred.
Mislim da mi je u pameti ostalo da ako kupiš kartu vlakom online da ti se računa prijevoz busom for free.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 11:18   #1020
Mislim da je opcija s vlakom suvišan gubitak vremena. Jednostavno izađeš iz aerodromske zgrade, uđeš u bus i za 50 minuta si na Midiju bez presjedanja. Gubiš samo vrijeme dok čekaš bus.

A ovo s vlakom, em' gubiš dvaput vrijeme na čekanje (prvo busa onda vlaka), em ti ukupna "čista" vožnja već sama po sebi dulje traje od solo busa.

Na vlak se po meni isplati samo ako se ne ide u BRU, nego se odmah u Charleroiu ulovi vlak za svoju pravu destinaciju.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:41.