Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2012., 18:30   #1061
Quote:
Vevaaa kaže: Pogledaj post
Kad smo već kod Firdi, evo jedne rečenice koju svaka prava majka bar jednom u životu
kaže svojoj kćeri




znam, nije smiješno..jako je tužno i žalosno ali nemrem si pomoći, malo crnog humora
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 19:16   #1062
Firdi je meni inače komična žena...šta ne znači da bi tila imat takvu mamu
Ali mora joj se bar nešto priznat - dobro "čita" ljude. Recimo, ovaj screenshot iz 7. epizode
di upozorava Bihter o Nihal. A čuj, dobro joj je rekla. Vidi ti tu facu samozadovoljnu



Inače, serija brzo počinjeee!
Vevaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 19:23   #1063
Quote:
Vevaaa kaže: Pogledaj post
Ali mora joj se bar nešto priznat - dobro "čita" ljude.
da, slažem se..
a čuj, iskustvo je to
ponajviše za nju koja se i kretala samo i isključivo u osinjem gnijezdu..morala je itekako dobro naučiti čitati ljude..između redova..pronicati u njih..da ostane "živa"..
nema u tom svijetu ni prijateljstva ni iskrenosti, ničeg..
samo novaca, finih haljina, nakita, masaža, putovanja i večera..
jel' ju ono njezina "prijateljica" izdala?
a ova ju još mislila častiti putovanjem..koma..
ne sjećam se sada jeli ju firdevs uopće kaznila..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 19:33   #1064
Quote:
Vevaaa kaže: Pogledaj post
Ja bi označila tatinu smrt kao početak njenog kraja. Ali to bi značilo da mi uopće
nismo ni upoznale pravu Bihter...

Na kraju krajeva, možda je od malih nogu bila lišena ljubavi, bar od mamine strane.
ovo sigurno.... vidjela si i sama kad je pričala s adnanom i rekla firda nam je bila više kao sestra a ne kao majka...
ma šta god da smo mi upoznali u ovoj seriji bihter je bila i ostala moja heroina...
Zorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 21:37   #1065
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
da, slažem se..
a čuj, iskustvo je to
ponajviše za nju koja se i kretala samo i isključivo u osinjem gnijezdu..morala je itekako dobro naučiti čitati ljude..između redova..pronicati u njih..da ostane "živa"..
nema u tom svijetu ni prijateljstva ni iskrenosti, ničeg..
samo novaca, finih haljina, nakita, masaža, putovanja i večera..
jel' ju ono njezina "prijateljica" izdala?
a ova ju još mislila častiti putovanjem..koma..
ne sjećam se sada jeli ju firdevs uopće kaznila..
Vidiš, nikad nisam razmišljala o tome zašto je Firdi takva. Jednostavno sam
to uzimala zdravo za gotovo. Međutim, otvorila si mi jedan novi prozor kroz
kojeg je sad gledam. Možda...možda nije sve njena "priroda".
P.S. Koliko ja znam, nije joj se osvetila...samo je prikinila kontakt s njom.

Quote:
Zoree kaže: Pogledaj post
ovo sigurno.... vidjela si i sama kad je pričala s adnanom i rekla firda nam je bila više kao sestra a ne kao majka...
ma šta god da smo mi upoznali u ovoj seriji bihter je bila i ostala moja heroina...
Također

Evo iz današnje epizode (tj. dijela epizode). Inače, bilo mi je "simpatično" kako su
profesionalno saželi prošlu polovicu epizode nadasve krasna montaža - Aferin, Nova tv!

Crna ovčica - Behlul:



Zanimljiv pogled na večeri:



Firdi = kraljica teatra
Vevaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 22:56   #1066
Quote:
Vevaaa kaže: Pogledaj post
di upozorava Bihter o Nihal. A čuj, dobro joj je rekla. Vidi ti tu facu samozadovoljnu

Ma Firdi carica A ona je od početka skužila Nihal. I skužila je da će praviti Bihter probleme. I jest.. Firdi proročica
__________________
Izgleda da ljubav nije zaboraviti,već sjetiti se svaki put kada vidiš.Koliko god godina prošlo, kada se god pojavi ispred tebe osjetiš isto. -Čak i ako jedno zaboravi?-Čak i ako zaboravi. ❤
Vera Wang is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 00:37   #1067
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
da, slažem se..
a čuj, iskustvo je to
ponajviše za nju koja se i kretala samo i isključivo u osinjem gnijezdu..morala je itekako dobro naučiti čitati ljude..između redova..pronicati u njih..da ostane "živa"..
nema u tom svijetu ni prijateljstva ni iskrenosti, ničeg..
samo novaca, finih haljina, nakita, masaža, putovanja i večera..
jel' ju ono njezina "prijateljica" izdala?
a ova ju još mislila častiti putovanjem..koma..
ne sjećam se sada jeli ju firdevs uopće kaznila..
da Firdevs vreba cijelo vrijeme, ništa njoj ne promakne....naučila je ona da ništa nije bezazleno, čak ni svađe i neponošenje- svašta se može skrivati ispod (sad mislim u prvom redu na Behlula, pa onda i na Bihter, zanimljivi su oni jedno drugom od 2.-3. epke)

ali istina, ima Firevs neki šarm i cinizam i sve to lijepo upakirano i svima je zanimljiva zbog toga, bilo da ju voliš (itko?) ili mrziš
__________________
Little Miss Sunshine.
anamonica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 11:05   #1068
Quote:
anamonica kaže: Pogledaj post
ali istina, ima Firevs neki šarm i cinizam i sve to lijepo upakirano i svima je zanimljiva zbog toga, bilo da ju voliš (itko?) ili mrziš
Slazem se u potpunosti s ovim, ne mogu nju porediti s Nihaljkom koja mi je konstantno dizala pritisak.
Sjecate li se kad je Behlul poklonio Bihi onaj lancic kako je Firdi odmah to skontala, ili kad su bili u sumi (74. epizoda), pa po liscu skonta sta su radili, pa ona njena reakcija
__________________
Live fast. Die young. Be wild. Have fun.
luisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 14:19   #1069
večeras ide nihalin napd na bihter...tuka...treba izdržat ne razbit tv dok je ona tamo !
ljudi nešto razmišljam da nam reprizu stave malo kasnije, rano mi prije 10... dokle ide moja opsesija ?
Zorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 14:32   #1070
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post


znam, nije smiješno..jako je tužno i žalosno ali nemrem si pomoći, malo crnog humora
Ma neka, i ja sam pukla od smijeha na onu sliku sa razbijenim ogledalom, dobra je i ova. Sjetila sam se još dojmljivih scena, ali nećemo sad o tome, plače se na kraju. Ja sad baš opušteno gledam seriju, ima puno situacija koje su mi smiješne.
Prije Firdevs nisam mogla smisliti,bila mi je toliko odbojna i odvratna, već na 1. pogled, a o ponašanju i spletkarenju da i ne govorim. Ali sad mi je baš komična.

Evo i Nihaline proročanske izjave o Bihter: "Ona nije ono što se čini."
Marina 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 15:46   #1071
Firdevs mi je bila najbolji komad u seriji. Kraljevsko držanje i glamur
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 16:18   #1072
danas mi je palo na pamet da bi bihter mogla biti turska ana karenjina; anu karenjinu sam čitala davno pa ne mogu detaljno obrazložiti svoju tezu, ali onaj koji je bolje upoznat sa tolstojevim djelom mogao bi povući par paralela bihter-ana.
toby5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 16:53   #1073
Quote:
anamonica kaže: Pogledaj post
da Firdevs vreba cijelo vrijeme, ništa njoj ne promakne....naučila je ona da ništa nije bezazleno, čak ni svađe i neponošenje..
ali istina, ima Firevs neki šarm i cinizam i sve to lijepo upakirano i svima je zanimljiva zbog toga, bilo da ju voliš (itko?) ili mrziš
baš tako..

Quote:
MARINA 07 kaže: Pogledaj post
Sjetila sam se još dojmljivih scena, ali nećemo sad o tome, plače se na kraju..
samo ti daj..
dok nismo još došli do tuge..
ionako je previše tuge u ovoj seriji..

Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Firdevs mi je bila najbolji komad u seriji. Kraljevsko držanje i glamur
upravo tako..pravi opis..kraljevsko držanje..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 18:04   #1074
Quote:
toby5 kaže: Pogledaj post
danas mi je palo na pamet da bi bihter mogla biti turska ana karenjina; anu karenjinu sam čitala davno pa ne mogu detaljno obrazložiti svoju tezu, ali onaj koji je bolje upoznat sa tolstojevim djelom mogao bi povući par paralela bihter-ana.
Za nešto tako treba pročitati knjigu po kojoj je radjena serija. I vidjeti u detajle kako je Bihter tamo prikazana.
dr_md is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 18:13   #1075
Quote:
toby5 kaže: Pogledaj post
danas mi je palo na pamet da bi bihter mogla biti turska ana karenjina; anu karenjinu sam čitala davno pa ne mogu detaljno obrazložiti svoju tezu, ali onaj koji je bolje upoznat sa tolstojevim djelom mogao bi povući par paralela bihter-ana.
pa ja vučem te paralele od prvog gledanja, ja sam odmah rekla ova žena je turska ana karenjina, zato sam je toliko i zavoljela...ana mi je do bihter bila no 1. samo behlul nije baš vronski.
Zorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 18:13   #1076
Quote:
luisana kaže: Pogledaj post
Slazem se u potpunosti s ovim, ne mogu nju porediti s Nihaljkom koja mi je konstantno dizala pritisak.
Sjecate li se kad je Behlul poklonio Bihi onaj lancic kako je Firdi odmah to skontala, ili kad su bili u sumi (74. epizoda), pa po liscu skonta sta su radili, pa ona njena reakcija :
Joj mene to u šumici asocira na zadnji trzaj sreće kod Bihter. Bože, kako je bila sretna, toliko da nije uspijevala to prikriti. Tako se nadala da će se Behlul njoj prikloniti, vidjela je da nije ravnodušan ali...Nakon toga slijedi apokalipsa za Bihi.

Ferdevs je sve odmah skužila, čak je i Nihal bila sumnjičava. No Behlul je njoj ispričao bajku i ona popušila po običaju.
__________________
"Djevojko, kriva si pred drugima već zato što si mogla biti jedini svjetionik u tami, a nisi bila". F.M.D.
MISSYOU3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 19:00   #1077
Quote:
Zoree kaže: Pogledaj post
pa ja vučem te paralele od prvog gledanja, ja sam odmah rekla ova žena je turska ana karenjina, zato sam je toliko i zavoljela...ana mi je do bihter bila no 1. samo behlul nije baš vronski.
Nisam čitala Anu Karenjinu, ali mene serija podsjetila na kakvu grčku tragediju, što se tiče glavnih junaka. Ne samo zbog Bihter, nego i zbog Behlula. Ne da mi se sad to objašnjavati, na kraju ću. Ali katarza je svakako tu.
Marina 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 19:55   #1078
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Firdevs mi je bila najbolji komad u seriji. Kraljevsko držanje i glamur
Na stranu kraljevsko držanje i glamur, ali kao majka je posesivna. Stalno se petljala u sve, morala je biti upućena u najsitnije detalje, bila je odvratna prema Bihter (savjetima je samo tjerala vodu na svoj mlin), kao baka je potpuno zakazala...i kao vrhunac svega, prodala je Pejker.
Ma da sam ja Bihter poslala bi ja tu kraljicu na Papua Novu Gvineju. Plemena bi imala poglavicu od kojih bi im se dizala kosa na glavi.
Priča bi bez Firdevs imala sasvim drugi tijek i ne bi bila ista. Bihter je napravila veliku pogrešku primivši majku pod svoj krov. Trebala joj je unajmiti stan i doviđenja mama.
__________________
"Djevojko, kriva si pred drugima već zato što si mogla biti jedini svjetionik u tami, a nisi bila". F.M.D.
MISSYOU3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 20:10   #1079
Quote:
Vevaaa kaže: Pogledaj post




Ovo mi je jedan od boljih komada iz njene garderobe.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 20:17   #1080
Quote:
dr_md kaže: Pogledaj post
Za nešto tako treba pročitati knjigu po kojoj je radjena serija. I vidjeti u detajle kako je Bihter tamo prikazana.
U knjizi se Bihter ubija zbog izgubljene časti (radnja je u 19. stoljeću), dok u seriji zbog osuvremenjivanja je motiv nesretna ljubav..
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:38.