Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2007., 21:41   #1
S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl / Clear Sky [*]

cete nabaviti?? cete igrati?? 23. marča izlazi u trstu i idem kupiti... za 46,50 €

znate koji su minimal zahtjevi??
fps_games is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 23:11   #2
Nabavit ću!!! Igrat ću!!!!!
Sto posto veliki.
 
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 00:15   #3
ne vjerujem dok je nevidim svojim ocima
dry is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 01:08   #4
Izišla sinoć na torentima. Prvi dojam,nije baš nešto. Običan fps.
Marakeš is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 13:47   #5
Ja baš skidam igricu, čist da vidim valjali štogod.
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 14:27   #6
da je izasla kad je trebala tamo negdje prije 5 god. bila bi sigurno ispred svih sad je samo prosjecna
dry is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 14:39   #7
Quote:
fps_games kaže: Pogledaj post
cete nabaviti?? cete igrati?? 23. marča izlazi u trstu i idem kupiti... za 46,50 €

znate koji su minimal zahtjevi??

Evo skinuo i ja i odigro malo...
Zahtjevi su slcni onima iz F.E.A.R.-a a sama igra mi bas i nije nesto! Bas kako je Marakeš rekao, obicni fps i bas kako kaze Dry!
A prica nista ne valja uz sve to tako da se po mom misljemu bas i ne isplati!
SefPerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 15:38   #8
Već je izašao????
 
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 17:06   #9
Igra je vani, nabavio ju pred dva dana, fantasticna je, konacno jedan atmosfericni FPS u fantasticnom "fallout-alike" settingu pomijesan s horrorom. Sve to plus nelinearnost na ogromnom podrucju = predobro.

Doduse malo su zahtjevi preveliki i koristenje oruzja malo bugovito ali to ce vjerajatno patchevima biti rijeseno. Topla preporuka, ovo je konacno pravi FPS nako sprdocina tipa F.E.A.R. i ostalih koje su igrale na kartu fancy grafike.
Yoogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 18:14   #10
teško će nadmašit HL 2, heh
-splinter101- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 19:59   #11
Quote:
Yoogi kaže: Pogledaj post
Doduse malo su zahtjevi preveliki i koristenje oruzja malo bugovito ali to ce vjerajatno patchevima biti rijeseno. Topla preporuka, ovo je konacno pravi FPS nako sprdocina tipa F.E.A.R. i ostalih koje su igrale na kartu fancy grafike.
koliko veliki?? da znam dali nabavit igru!!

imam:
amd athlon 64 3200+
neku abit kn8 ultra v1.1 maticnu (socket 939)
nvidia gf 6600
fps_games is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 20:09   #12
Quote:
fps_games kaže: Pogledaj post
koliko veliki?? da znam dali nabavit igru!!

imam:
amd athlon 64 3200+
neku abit kn8 ultra v1.1 maticnu (socket 939)
nvidia gf 6600
Ako uz to imash bar gigu rama, na medium ce ti ic ko suza. Mene gusi samo 512 MB rama.
Yoogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 20:10   #13
Quote:
-splinter101- kaže: Pogledaj post
teško će nadmašit HL 2, heh
S.T.A.L.K.E.R. je prilicno kompleksnija i opsirnija te nelinearna i samim time neusporediva s HL2.

Al HL2 je zato mrvicu tehnicki doradjeniji.
Yoogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 21:01   #14
Quote:
Yoogi kaže: Pogledaj post
Ako uz to imash bar gigu rama, na medium ce ti ic ko suza. Mene gusi samo 512 MB rama.
e zaboravih ram... imam gigu
fps_games is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 10:16   #15
Quote:
fps_games kaže: Pogledaj post
cete nabaviti?? cete igrati?? 23. marča izlazi u trstu i idem kupiti... za 46,50 €

znate koji su minimal zahtjevi??
neznam al sta me briga ja vec skidam igru
__________________
nemam potpis
gray_fox is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 13:15   #16
Evo i ja instalirao, igrao nešto malo ne previše i moram reči kako mi se sviđa igra.Sviđa mi se nelinearnost koja je izrazito rijetka kod pucačina.Sviđaju mi se elementi rpg-a, poput questova, čitam da igrica ima 7 mogućih završetaka, sve ovisno o tome kako odlučite igrati.

Fora je što morate i jesti,ovisno koliko često koristite trčanje i ostale "skilove" koji zahtjevaju staminu, dakle ponekad je potrebno ubiti da bi došli do hrane, ubiti ljude koji vas mole za pomoć ili još bolje, što sam napravio, neki tip ranjen, moli me za pomoć, prvo sam pomislio da mu prospem mozak i opljačkam leš, međutim gledajući malo oko sebe primjetim jednu mali gomili mutiranih životinjica i pomislim kako bi tip bio od pomoći.Pomognem mu i pustim njega naprijed, pustim da ga izmasakriraju životinje, kojima je on usput dobrano smanjio broj, pobijem ostatak i zatim opljačkam njegov leš.

Dakle gameplay je izrazto drugčiji nego kod standardnih pucačina.

Zatim jako mi se svidio i AI neprijatelja ili onih za koje se odlučite da vam postanu neprijatelji.Skrivaju se, bježe, čak ih zna uhvatiti i panika, pa ako se osjete ugroženim ili nadjačanim, pobjegnu, mjenjaju rute napada, obavezno vas pokušavaju flankati, ponekad je i malo živcirajuće jer nemate pojma odakle vas više mogu napasti pa se panično okrečete oko sebe pokušavajući ubiti prije nego budete ubijeni.

Oružja su tako tako, zanaimljivo je također što non stop ste u nedostatku svega, od municije hrane i ostalih potrebština da bi ste preživjeli u zoni.Morat ćete se namučiti da skupite odnosno domognete se malo jačeg oružja a još više muke doči do potrebne municije, tako da se šetnja kroz zonu doslovce svodi na golo preživljavanje na svaki mogući način.Često će vam se desiti da zbog nedostatka municije i brojčane nadmoći neprijatelja tražite alternativne puteve a veličina mape i nelinearnost iste ostavlja puno opcija za lutanje.

Pored svega tu su anomalije koje vam mogu zagorčati život i lutajuće mutirane životinje, koje vas mogu i ne moraju napasti, ovisno da li se osjete ugroženima, što opet ovisi o vašim postupcima i načinu na koji se krečete.

Što se grafike tiče ništa posebno, ali s obzirom kakvim smećem su nas hranili posljednjih godina gdje je prioritet stavljan na neku ultra nabirijanu grafiku, gdje su se programeri pokušavali kurčiti tko će napraviti zahtjevniju i "blješstaviju" igricu dok su gamplay zapostavljali, gdje je priča svedena na nivo retardiranih majmuna, ova igrica po meni nudi mnogo više i osrednja grafika, za današnje standarde ne znači ništa, s tim da treba napomenuti kako grafika nije loša, samo nije ništa ultra.....

Uglavnom nešto drugčije i odudara od jednog klasičnog FPS-a, s tim da je ipak riječ o FPS-u.

Da ne igram guild wars ne bih se skidao s ove igrice.
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 07:58   #17
Dal ju ima netko tko bi ju prodao jer nemam flat rate inače bih ju skinuo. Neka se javi na PM.
__________________
Devils never cry.
http://img87.imageshack.us/img87/461...orumsiggc2.png
Buby is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 13:01   #18
Sutra uzimam...bas me zanima...ma igrat cu je makar bila najvece smece,kolko dugo smo je cekali nije ni cudo...veliki plus ce biti atmosfera,to je po meni najbitnije za igre akvog tipa
__________________
"If our gods and our hopes are nothing but scientific phenomena, then it must be said that our love is scientific as well" - L'Eve Future by Auguste Villiers de l'Isle-Adam
Rock Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 13:55   #19
Ide mi naq što većinu vremena provodim skupljajući municiju po leševima. Premda pucaju po tebi minutama,likovi uvijek imaju metaka u rezervi za samo jedan rafal.

3-4 minuta fajta i onda 15 minuta trčanja uokolo i skupljanja municije,otprilike je takav omjer. A tvoj lik,premda ubija na stotine,se umori nakon 150 metara trčanja. Toliko da onda nemože ni hodati,već moraš malo pričekati da mu se vrati stamina.
I izrazito je glupo što je na svakom dijelu mape odmah sve označeno,svi stashevi,questovi tako da u biti nemoraš ni pričati s npc-ima. Samo ideš od markera do markera na mapi i skupljaš. Npcei su napravljeni bez imalo stila i humora,služe samo da odgovaraju na pitanje 'can you tell me sth interesting?'. Koje ti kao omogućuje da otkriješ side questove. Koji su ionako svi unaprijed otkriveni. Glupo.
Ima dosta bugova,znalo mi se desiti da neprijatelj iziđe iz zida i ubije me sleđa majkumu. Stealth je loš,neprijatelji te vide i sleđa pa nema neke koristi od šuljanja.

Atmosfera je ok,AI je odličan,a dizajn nivoa je najbolji dio igre.Krntije moskviča i lada razbacane uokolo,nekakva smetlišta s avionima,ruševine baza,tuneli...stvarno su se potrudili. I neke sitnice. Npr. u prvom sidequestu ,kada se treba spasiti onaj neki lik iz zarobljeništva,kad sa svojim timom pobiješ zlikovce , jedan od tvojih iz tima sjedne kraj vatre izvadi gitaru i kaže 'a sad muzičnij trenutak' na ruskom i počne svirati. A ostali se lagano njišu u ritmu. Zakon.
Marakeš is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 18:58   #20
hm, ne čini se loše. ja imam ATI radeon 9600XT 256MB...dal igra podržava tu karticu? ako da, na kojim detaljima? imam Athlon 3000+, 2000GHz, 1 GB RAM...
-splinter101- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:27.