Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2006., 08:11   #21
Quote:
Codegun kaže:
ima li tu neki statičar?
Ovako vam stoje stvari.
200 kg/m2 kontinuirano opterećenje. Npr uzmimo ploču koja tvori prostoriju od 5 x 5 m = 25 m2. Na ovih 25m2 stavimo 200 kg na svaki kvadrat, to znači da smo cijelu ploču opteretili sa 5000 kg. Kod ovog opterećenja ploča bi imala progib na svojoj sredini od cca. 1cm, a to je 0.2 posto dužine između nosivih zidova (5m). Ovakav progib je prema pravilima statike i građevinarstva dozvoljen. Ako imamo ploču na rasponu od 2.5 m, dozvoljen progib ove ploče bi bio 0.5 cm a ako imamo ploču od 10m raspona, kod nje je dozvoljen progib od 2 cm itd. Dakle 0.2 posto u odnosu na raspon između dva nosiva zida. Vratimo se na ploču od 25m2. Ova ploča može podnjeti 50 ljudi od 100kg što daje onih 5 tona dozvoljenog opterećenja. Ako bi ploču opteretili sa većom težinom ona ne bi pukla nego bi progib bio veći. Kod koje težine bi ovakva ploča pukla to vam ne mogu reći. Debljina ploče nije zanemariva. Ovo od 12 cm je minimum koji se dozvoljava za raspon od 5.5 m, iako sam ja u nju stavio armature za puno veću nosivost. Željezo u betonu preuzima vlačna opterećenja a beton tlačna. Mene naime zanimaju i vaša iskustva zato sam i sastavio ovu temu.
kefren is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 08:16   #22
Quote:
kefren kaže:
Ova ploča može podnjeti 50 ljudi od 100kg što daje onih 5 tona dozvoljenog opterećenja.
hvala, malo mi je bolje...
a što bi bilo kad bi se tih 50 ljudi trudilo što više zbližiti na centru ploče, ili npr. da imaju tulum pa skaču ...
to bi prouzročilo samo savijanje?
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 07:04   #23
Quote:
Codegun kaže:
hvala, malo mi je bolje...
a što bi bilo kad bi se tih 50 ljudi trudilo što više zbližiti na centru ploče, ili npr. da imaju tulum pa skaču ...
to bi prouzročilo samo savijanje?
nema straha ako je ploča projektirana za 200kg/m2. Sve su ploče tako konstruirane (za stanovanje - ne govorim o industrijskim halama) i još se nije niti jedna srušila.
kefren is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2006., 08:51   #24
koje su jos opcije osim betona,i koje su povoljnosti,sto cijene i sto recimo volumenskog prostora?
__________________
dreamer
dylan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 10:01   #25
Quote:
dylan kaže:
koje su jos opcije osim betona,i koje su povoljnosti,sto cijene i sto recimo volumenskog prostora?
ne kužim pitanje, možeš li malo pojasnit
kefren is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 17:22   #26
hocu reci da ako zelis imati recimo veliki otvoreni prostor na prvom katu(kuhinja,dnevna,trpezarija itd),znaci da li je beton efikasan za pokrivanje vecih prostora bez potpora zidova,stupova.....i imam na umu otvoren prostor recimo od 60m2-80m2,jel se kuzimo?
Isto tako me zanima koje su preostale solucije za medukat,neznam koliko je dobar od ytong-a neki bijeli strop za ovakve poduhvate?
__________________
dreamer
dylan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 19:36   #27
ja sam bio jako zagriza za bijeli strop od ytonga, ali izgleda da je jako skup, 250kn/m2 na više a što je veći raspon cijena eksponencijalno skače
budući da nastojim imat što veći otvoreni prostor izgleda da je ab konstrukcija jedino riješenje
zlocko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 15:50   #28
Betonska ploča - deka

mene zanima koliko dode m2 betonske ploce(deke)? i sta je sve ukljuceno u tu cijenu i koja je potrebna debljina te deke?
tnx
rxd is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 20:05   #29
Ne znam cijene,ali da bi napravio treba titropne gredice,stropni blok,armatura i na kraju beton.izračunaš kvadraturu deke i odeš na stovarište g. materijala i kažeš im kvadrate i oni ti izračunaju koliko ti čega treba i koja je cijena.
__________________
ne vjerovali ili da
bubyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 20:57   #30
pitam jer sam cuo neku cijenu od 250 do 300 kuna m2 pa provjeravam i ako je to tako me zanimalo sto to sve obuhvaca!!!
rxd is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 09:08   #31
Quote:
bubi.crovk kaže: Pogledaj post
Ne znam cijene,ali da bi napravio treba titropne gredice,stropni blok,armatura i na kraju beton.izračunaš kvadraturu deke i odeš na stovarište g. materijala i kažeš im kvadrate i oni ti izračunaju koliko ti čega treba i koja je cijena.
ovo što ti pričaš nije betonska deka nego fert.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 13:01   #32
BETON
-firma ti ga u prosjeku sa dobavom (transportom) ugradi za oko ~700 kn/m3, a to ako je ploča debljine 10 cm sa kubikom pokriješ 10 m2 (debljine=10 cm), znači oko 70 kn po kvadratu.
Znači na grubo ako imaš kuću 10x10 što je 100 m2 to ti dođe oko 1000€



OPLATA
-je oko 80 kn/m2

ŽELJEZO:
-zavisi, ako ide po nekoj kilaži (treba vidjet statiku, razmak sidova, procjeniti), ma recimo na grubo 15 kg po kvadratu, s nabavom i vezanjem na grubo 150-250 kn/m2


Znači, gruba procjena, od 300 kn pa na dalje po kvadratu sa svim.

Ovo sam ovako na brzinu iz glave pa su moguće pogreške ali mislim da je to tu negdje

Zadnje uređivanje marion56 : 13.11.2008. at 13:07.
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 22:04   #33
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
ovo što ti pričaš nije betonska deka nego fert.
Dobro,pogriješio sam za naziv i što se toga tiće u pravu si,ali mi nije jasno tko još u današnje doba pravi deku na kući kraj svih mogućih materijala.Zato sam rxd-u to i napisao.
__________________
ne vjerovali ili da
bubyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 07:30   #34
Ima i opcija s omnia pločama. Nema oplate samo podupiranje. Donja zona je već u omniji, potrebno je složiti mreže u gornju zonu i zaliti s betonom. Vrlo brzo i jednostavno ... cca 350 kuna po m2 (Beton Lučko).
__________________
Ako ne možeš pomoći, smetaj! Važno je sudjelovati!
Belfastchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 09:05   #35
Quote:
bubi.crovk kaže: Pogledaj post
Dobro,pogriješio sam za naziv i što se toga tiće u pravu si,ali mi nije jasno tko još u današnje doba pravi deku na kući kraj svih mogućih materijala.Zato sam rxd-u to i napisao.
Eto ja sam radio pune betonske deke jer sam htio veću nosivost a neke stvari koje ja imam po kući nije ni moguće napraviti sa fertom.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 17:23   #36
hvala vam... sad imam jedno pitaje pa cu ga postavit ovdje da ne otvaram novu temu, mozda nije mjesto, pitanje je: moja kuca je ustvari dvojna kuca sa vec izgradenim prizemljem i na prvom katu su postavljeni zidovi sad ide stavljanje ploce, posto je centralni zid koji dijeli kucu na lijevu i desnu stranu vec napravljen a sa osobama s druge strane vec imam problema ukratko na ratnoj smo nozi, mene zanima na koji nacin ja mogu nabacit spric na taj dio zida, tj dali po nekom zakonu imam pravo na to jer ta osoba nece gradit taj dio, a ako nemam kako da se zastitim iznutra ako vec ne mogu izvana???
rxd is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 17:42   #37
Quote:
rxd kaže: Pogledaj post
hvala vam... sad imam jedno pitaje pa cu ga postavit ovdje da ne otvaram novu temu, mozda nije mjesto, pitanje je: moja kuca je ustvari dvojna kuca sa vec izgradenim prizemljem i na prvom katu su postavljeni zidovi sad ide stavljanje ploce, posto je centralni zid koji dijeli kucu na lijevu i desnu stranu vec napravljen a sa osobama s druge strane vec imam problema ukratko na ratnoj smo nozi, mene zanima na koji nacin ja mogu nabacit spric na taj dio zida, tj dali po nekom zakonu imam pravo na to jer ta osoba nece gradit taj dio, a ako nemam kako da se zastitim iznutra ako vec ne mogu izvana???
Gola cigla?

teško... stvarno teško... hmm...
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 18:01   #38
nemoj me sad ubit u pojam... znam da je to problem... ali se nadam da u moru tehnickih rijesenja danasnjice ima jedno i za mene...
rxd is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 18:14   #39
Quote:
rxd kaže: Pogledaj post
nemoj me sad ubit u pojam... znam da je to problem... ali se nadam da u moru tehnickih rijesenja danasnjice ima jedno i za mene...
Mislim da bi trebao imati pravo na uređenje svog dijela zida,ali mi nije jasno šta će biti sa druge strane zida ?Rekao si da je to zid koji dijeli kuću ,pa zar neće onda biti i stambeni prostor od susijeda sa druge strane?
__________________
ne vjerovali ili da
bubyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 18:31   #40
Još jedna stvar. Ako je centalni zid napravljen- jel to znači da postoji samo jedan? Znaći jednostruki zid a ne dvostruki?
Znam da ima onda nekih problema sa etažiranjem ili s tak nečim
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:28.