Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2004., 12:21   #1
Problemi s bojlerom

Da li netko mozda zna, ili je imao slican slucaj.

Bojler za centralno spojen na dimnjak Junkers eurostar 24kw se gasi i pri tom javlja da treba provjeriti instalacije (dimnjak) jer mu se ocigledno ukljuci blokada zbog ispusnih plinova.

Na dimnjak je pored ovog spojen jos jedan bojler, mada ne znam da li bi to trebalo smetati.
Zgrada je stara 40 godina, i tesko da se dimnjaci mogu renovirati iz pricuve.

Ovo se desava kod zesceg koristenja bojlera (kad temperatura dodje do 80C), nakon sto je padala kisa (ili je povecana vlaga u zraku).

Dimnjak na vrhu ima obican otvor (znaci nema kapicu ili onaj H nastavak koji sprecava upadanje vode unutra)

Dok se bojler koristi lagano (da radna temperatura dodje do 75C) sve radi OK..

Blokada se nakon 20 minuta sama iskljuci i nakon toga bojler opet radi.

Malo sam prckao po upustvima od bojlera, i tamo pisa da se temperatura glavnog voda (to je valjda ovo sto se prikazuje) moze ograniciti na 45-90C.

Da li bi to pomoglo.

Zahvaljujem na savjetima.
Makkaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 19:29   #2
Plinski bojler? Gradski plin,ukapljeni plin , ulje ????
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 22:12   #3
Plinski bojler, gradski plin.
Namjesten je na OK vrstu plina (provjerio).

Bojler je novi, a serviser je rekao da bi trebalo provjeriti dimnjak.
Dimnjacari kazu da je sa dimnjakom sve u redu, ali da moze biti problem sto su spojena dva dimnjaka.

Prije je bio spojen samo plinski bojler za toplu vodu i sve je radilo.

Ono sto se moze (bar po upustvima):
a) smanjiti temperaturu polaznog voda (to bas i nije predvidjeno namjestati, ali postoji mogucnost)
b) smanjiti ucinak grijanja (sa 100% je uvinak 24,3kw, a za stan od 70 m2 ne treba navodno vise od 18kw

Naravno, ovo su stvari koje se mogu napraviti odmah.

Zanima me da li netko ima slicnih iskustava, jer bi mozda krenuo u popravljanje ili bar zastitu dimnjaka od kise, a ako ovo radi, ostavim tako i ne moram se penjati na krov.
Makkaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2004., 08:42   #4
MOj se bojler prošle zime gasio nekontrolirano. Proradio je ormalno kad sam osigurao veći dotok kisika u kotlovnicu.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2004., 09:07   #5
Plamenik se u pravilu gasi sam od sebe (ukoliko je ispravan) kada ne postoji dovoljna protoćnost dimnjaka tj. kada produkti izgaranja dovoljnom brzinom ne izlaze u atmosferu .To se kod tebe vidi i već po tome što ti po ulasku u "bed" sigurnosna sklopka ili bimetal dozvoljava ponovno pokretanje nakon 20 minuta dok je uobičajeno oko 2-3 minute da se koncentracija sagorjelih tvari neutralizira. Onaj dodatni bojler ti samo pogoršava protok plinova kroz dimnjak te svakako im a utjecaja na rad tvog bojlera .
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2004., 13:07   #6
20 minuta je tvornicka postavka, ako se bojler ugasi pa upali, odmah moze nastaviti sa radom, dakle nepovoljni uvjeti ne traju i dalje, nego je samo tako podeseno (pretpostaljam iz sigurnosnih razloga) na 20 minuta.
Na zalost to se ne moze promjeniti.

Dimnjacar mi je rekao da dva velika bojlera (ja mislim da je kod susjeda ispod isto 24kw), mogu smetati jedan drugom, dok ovi mali koji su prije bili samo za toplu vodu nisu tolike snage pa nisu smetali.

Zbog toga ga pokusavam ograniciti sto se tice snage.

Susjeda dolje nema takav problem jer nema digitalni bojler pa pretpostavljam da nije takva 'picajzla' (ne susjeda, nego bojler).

Naravno sve moje pretpostavke su bazirane na ono malo fizike sta je ostalo u glavi, i cisto pokusaju logicnog razmisljanja.
Makkaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2004., 12:50   #7
Dva bojlera u istoj dimovodnoj cijevi mogu uzrokovati probleme ... moj prijatelj, koji živi u dvoetažnoj kući (dolje jedna obitelj, gore druga) je nedavno prešao s grijanja na plinske peći na centralno grijanje. Majstori su spojili novi bojler na cijev koju koristi druga obitelj i bilo je problema kakve i ti opisuješ. Na sreću, u dimnjaku je bila još jedna cijev; priključkom na tu, drugu cijev, bojler je (pro)radio bez problema.
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2004., 08:55   #8
Problem je jednostavan:

Probaj samo otvoriti vrata na prostoriji i onda nafrljiti bojler na tih 85 stupnjeva!!

Garant da nema dovoljno zraka, tj nakupljaju se prevelike količine plina u kotlovnici i senzor ga gasi!

Imaš li rupe na vratima????
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2004., 10:38   #9
Sumnjam da je do toga, jer se ljeti takodjer gasio (dok su prozori otvoreni), inace sam pomislio da bi moglo biti to jer su PVC prozori, pa definitivno ne propustaju bas nesto zraka unutra.
Makkaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2004., 11:03   #10
Zovi servisera i za 200 kn će ti instrumentom ispitati sve parametre i riješiti -pronaći problem , ovako možemo do proljeća !!!
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2004., 14:16   #11
Hej Makkaki,
Potpuno suosjećam sa tobom. Naime mene muči ista stvar sa dotičnim boilerom. Nova je instalacija. Boiler se isto gasi nakon par minuta i svijetli crvena tipka i trepće lampica na 90 stupnjeva!!! Zvali smo servisera, rekao je da ga resetiramo, nažalost nije pomoglo. Ajme šta sam ljut, >20k kn je potrošeno, a ne radi!!!!!

Da nije možda serija boilera sa greškom
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2004., 18:51   #12
Na kojem si katu? Ja sam imao isti problem, i riješio sam ga tako da sam prebacio cijec (ispuh) na drugi dimovod istog dimnjaka. Na onom na kojem je bilo do tadaje bilo previše bojlera. Tako mi je bar objasnio serviser. Uglavnom, sad radi ok.
__________________
--
Fuck the refrigerator with no Internet
:pixel: is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2004., 13:59   #13
Nije serijska greška na bojlerima ( dapače ne radi se o istim bojlerima jer jedan ima LCD pokazivač a drugi signalizaciju lampicom - titranje različite frekvencije ) .
Radi Vaše sigurnosti postavljeni su osjetnici dimnih plinova na plinske uređaje . Dimnjak je uglavnom preopterećen brojem spojenih uređaja ( premala dimenzija ) . Savjeti za rješenje su uglavnom točni i treba krenuti rješavajući od najjeftinijih ( optimalnih rješenja ) .
1. pregled dimnjačara ( "vuče" li dimnjak dovoljno )
2. imate li otvore na vratima prostorije u kojoj se nalazi uređaj ( najčešće kupaonica )

Pretpostavka je da se radi o ispravnom osjetniku !

3. spojite se na drugu dimovodnu cijev
4. zamijenite uređaj uređajem sa zatvorenom komorom za sagorijevanje i prisilnim odvodom dimnih plinova tzv. fasadni uređaj

Kako se radi o gradskom plinu vjerojatno je Rijeka ili Pula , u oba grada imate više ovlaštenih Junkerrsovih servisera pa ih kontaktirajte ( tako Vam vjerojatno i piše u Uputstvima za uporabu - Prilikom ponavljanja greške A4 nazovite ... )
__________________
Ništa nova .
qwerty is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2004., 21:39   #14
Kat je 4 od 5.
Na 5. katu ljudi imaju vlastitu cijev dimnjaka (ne ide dalje dolje).
Preostala 4 kata imaju dvije cijevi u tom dijelu stana.
1. kat je spojen na tu cijev.
2. i 3. kat ne znam na sta su spojeni, jer su ukucani negostoljubivi i sumnjicavo gledaju na nove susjede.

Situacija je daleko od nepodnosljive, znaci grijanje radi i rijetko kad se u toku grijanja iskljuci.
Topla voda radi, i gasi se uglavnom kod 10-20 minuta neprekidnog koristenja.

Lokacija je ZG, mozda gradski plin nije pojam za u ZG, ali ne znam kako da nazovem plin iz plinare.

O svim mogucnostima jos premisljam, a ne vjerujem da je problem u bojleru (mada digitalne stvari najcesce znaci problematicne stvari).

Sta se tice mjenjanja dimne cijevi, bilo bi valjda logicno da su te cijevi nekako dodjeljene, odnosno, da se ne mogu mijenjati kako kome pase.

Fasadni bojler mi nije opcija, jer je trenutna lokacija bojlera usred stana.

S obzirom da smo pola stana radili sami, osim parketa i vece zidarije, te centralnog, a najmanje sam zadovoljan bas tim poslovima koje su radili majstori, pokusavam vidjeti sta bi obicam mali covjek mogao napraviti da poboljsa situaciju (podforum se zove 'sam svoj majstor', a ne 'treba mi majstor').

Zato se ispricavam na gnjavazi, i zahvaljujem svima sa konstruktivnim prijedlozima.
Makkaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 09:40   #15
Hej Makkaki kako se odvija situacija ?
Ima li rješenja na vidiku?

Serviser za bojiler mi je ustanovio da dimjak dovoljno ne vuče! Dimnjačar koji je već izdao atest (270kn) za taj dimnjak ustanovio je da je dimovod preopterećen te da se trebamo spojiti na drugi dimnjak. Morali smo razbijati novopostavljene pločice, oko pola metra od starog dimnjaka. Sve skupa oko 1000 kn dodatnih troškova, što je puno jeftinije od fasadne izvedbe...

Uglavnom sad radi, grije ko' lud i ne gasi se
hvala svima na savjetima
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2004., 18:01   #16
Prvo ispravak, kod gospodje s prvog kata je bojler spojen na drugu cijev.
Dakle, situacija je da je na moju cijev spojen jos jedan mali bojler za toplu vodu.


Uglavnom, sada radi, a sta je doprinjelo tome:

a) Izvukao odvodnu cijev iz gimnjaka, malo pocistio hrdju koja je bila na sam pocetku (od dotrajate unutrasnje cijevi na ulazu u dimnjak), te vratio natrag, ali malko bolje ugurao u dimnjak.

b) smanjio intenzitet tople vode na min (znaci sad treba pipu gurnuti vise prema desno da bi stizala vruca voda, a i nikad nije toliko vrela ko prije (sta nije lose)

c) stavio temperaturu polaznog voda, ili cega vec na 75C

d) kod tusiranja ostavim malo prozor oskrinut (ovo je i zbog razloga sto mi se u suiprotnom vlaga kondenzira po gornjim kuhinjskim elementima), kod grijanja ovo nije potrebno jer ocigledno ne radi toliko intenzivno.

Sve skupa kad se zbroji, nije se ugasio ni jednom u zadnjih 7 dana.

Sad cu pokusati eksperimentirati, da eventualno ustvrdim sto je bio problem.

U svakom slucaju, jos jednom zahvaljujem na savjetima.
Makkaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2004., 06:57   #17
to se i nama na poslu desava zadnjih 2 tjedna pogotovo kad je ovakvo maglovito jutro. dimnjacar je izdao atest da je sve u redu, a sada kaze da je dimnjak prekratak i nema dovoljno zraka, kisika, cegalivec i stalno se gasi i svijetli crvena lampica za dimnjak i straaasno smrdi.
Navodno da bi trebali nadozidati, povisiti dimnjak.
may@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 15:58   #18
I meni se na protočnom bojler povremeno gasi žižak. Sve je napravljeno "by the book", ali nije pomoglo.

Na istom mi je dimnjaku taj protočni bojler i kotao za centralno grijanje. Naime, kad je jugovina, dimnjak ne vuče kako papiri i atest kažu da bi trebao, pa kad se Vailant kotao od 31 kVA upali (zverić pri tome ispusti jedan wufff), protočni bojler ostane bez daha. Tu ne pomaže ni više zraka u prostoriji. Pomogao bi viši dimnjak koji napravi veći podtlak. A za to nemam volje ni novaca.

E da, čula sam da posebne kape dimnjacima tome služe, da povećaju efikasnost dimnjaka. Znate li da li je to točno?
M&BmamaiAM is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2005., 20:19   #19
Unhappy vaillant bojler i topla voda

imam vaillantov bojler wuw 240-5
nakon nekoliko sati rada kad pustim toplu vodu više neide topla voda nego hladna a plamenik radi!!!
tek kada ugasim pa upalim vrati se u normalu, pa nakon par sati opet isto!

šta ne valja?

možda je to zbog sobnog termostata ali ne vjerujem jer iako je termostat tjedni, nema mogučnost kontrole tople vode i radi na on/off principu
IQ500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2005., 20:42   #20
zovi servis
jel ti na displayu termostata pise kod greske?
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:13.